LEGO in Egmonds Bloemenzee 1 Themabijeenkomst 'Sportbeleid Castricum' Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Kappen populieren aan de Vondelstraat OPEN HUIZEN ROUTE REGIO 4 FEBRUARI 2006 Meest bijzondere, kleurrijke en exclusieve gewassen Er zijn verschillende demonstraties en presentaties Klaverjasdrive in Akersloot INGEZONDEN MEDEDELINGEN bomen gecontroleerd op stabiliteit en condities Vanaf dertig januari 2006 in kern van Castricum KORTOM Lopend vuur wandeling Concert Slotkapel Egmond ERA www.era.nl UITKIJKPOST 25 JANUARI 2006 Vervolg van pagina 23 Bloembollen en bloemen worden voor een groot deel gekweekt in Noord-Holland en behoren tot de f belangrijkste Nederlandse export producten. Egmond en omgeving is een gebied in Noord-Holland dat nog volop in het teken van deze vorm van tuinbouw staat. De bloembol lenkwekers in de omgeving van Egmond zijn mensen met passie voor het vak, en zijn al lange tijd bezig met de voorbereidingen van de tentoonstelling. De meest bijzondere, kleurrijke en exclusieve gewassen hebben zij spe ciaal voor de bolbloemententoon- stelling geplant en gekweekt om deze aan vakgenoten en liefhebbers van de bollen en bloemen te presen teren. De muziekformatie NOUNOG voorheen 'Cool Daddy' werd twee jaar terug opgericht door een aantal leden van de bekende Egmondse band The Monkeys en een paar bevriende muzikanten. Zaterdag 28 januari spelen zy in de voorzaal van Dorpshuis De Schulp in Egmond- Binnen tijdens de Bolbloemenshow. Het repertoire bevat onder andere nummers van The Beatles, Rolling Stones, Eric Clapton, Elvis, Santana, Joe Cocker en vele ande ren, kortom muziek uit de jaren '60 en '70. De muzikanten van de band zijn zelf jongens uit de jaren zestig. Het spelen is voor hen dan ook een grote hobby en de bedoeling is dat slechts één- a tweemaal per maand wordt opgetreden op feesten en in kroegen. De bezetting bestaat uit Piet Kool (zang), Frank van Iwaarden (sologitaar), Ger Beentjes (drums), Johan Kool (slaggitaar) en Nico Apeldoorn (basgitaar). Iedereen die de sfeer van de zestiger en zeventiger jaren weer eens wil proeven wordt van harte uitgeno digd om deze avond bij te wonen. De band begint om 21.00 uur te spelen en de entree is gratis. Wat er aan vooraf gaat om bolbloemen in deze tijd van het jaar al te laten bloeien is te zien op de open dag bij het bedrijf van firma Job van der Pol, Herenweg 256 te Egmond aan den Hoef. Op zaterdag 28 januari tussen 13.00 tot 16.00 uur delen zij graag de liefde voor het vak met u. Hier kunt u onder andere een kijkje nemen in de kassen om te zien hoe de tulpen in de kas worden gekweekt en beantwoorden zij al uw vragen. Een routebeschrijving naar dit bedrijf is gratis te verkrijgen aan de kassa van de bolbloemenshow Tijdens de bolbloemenshow kunt u een bezoekje brengen aan de aan grenzende gezinsbeurs met een oppervlakte van wel 1200 vierkante meter. Hier kunt u tijdens uw bezoek aan de bolbloemen- tentoon stelling heerlijk vertoeven en rond kijken. Er zijn verschillende demon straties en presentaties van allerlei producten en artikelen. Kortom, redenen genoeg om van donderdag 26 januari tot en met maandag 30 januari een bezoek te brengen aan deze kleurrijke bloemenzee. Egmonds Bloemenzee vindt plaats in Sporthal 'De Schulp' aan de Visweg 45 te Egmond-Binnen. De tentoonstelling is rolstoel toe gankelijk. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren bellen met de plaatselijke VW, telefoon nummer: 072- 5813100. Tevens kunt u een kijkje nemen op www. egmondsbloemenzeenl AKERSLOOT - Op zaterdag 28 janu ari wordt er in café de Vriendschap in Akersloot weer eenklaveijasdrive georganiseerd met schitterende prijzen. De drive begint om 20.00 uur en men kan zich van tevoren telefonisch opgeven via 0251- 312866 of op de avond zelf. De leden Platform Sport (vlnr:) M. de Vries, T. Pennink, T. van Rooij, S. Kaandorp, H. Kooy C. Hermann en wethouder Könst. Afwezig op de foto is Annemieke Veldt. Eigen foto Op donderdagavond 19 januari organiseerde het college van B&W een themabijeenkomst over het sportbeleid in de huidi ge collegeperiode. Allereerst benadrukte EHBO-vereniging Castricum het belang van EHBO voor de sportverenigingen. De sportverenigingen werden gewezen op hun verantwoorde lijkheid en kregen handvatten om hiermee om te gaan. Vervolgens gaf wethouder Könst een overzicht van de activiteiten op het gebied van sport in de afgelopen collegeperiode. Het was een indruk wekkend overzicht. In globale lijnen betrof de presentatie de volgende items: het platform sport, de jaarlijk se informatiebijeenkomsten, de sportwijzer, de huldiging sportkam- pioenen, het aangepast sporten, de beheersnotitie veldsportcomplexen, de werkgroep sportvoorzieningen Limmen, de sporthallen en gymza len, de watersportvereniging Limmen, de zwembaden en de sport parken. Het platform sport verzorg de de volgende presentatie. De voor zitter van het platform sport gaf een overzicht van de adviesaanvragen die het platform in de afgelopen col legeperiode behandeld heeft. Hij beschreef het traject van de BSI- (Breedtesport Impuls) aanvraag waarover het platform, met succes, een ongevraagd advies heeft gege ven aan het college.Ook werden de verschillen tussen de voormalige sportraad (tot 2002 actief in de voormalige gemeente Castricum) en het huidige platform sport gepresen teerd. De presentatie werd afgeslo ten met de belangrijkste aanbeveling voor het nieuwe college: om in ieder geval een adviescommissie voor sport in te stellen. Ook geeft het platform er de voor keur aan om tevens de gemeente raad de gelegenheid te geven om adviesaanvragen in te dienen. Volgens het platform is Castricum te klein om een aparte adviescommis sie hiervoor in te stellen. Na de pauze werden er interactief stellin gen aan de orde gebracht. Hierin was opvallend dat de aanwezigen vaak een zelfde mening was toebe deeld. 96% vindt dat een sportplat- form contact moet hebben met de sportverenigingen om het college goed te kunnen adviseren. De avond werd afgesloten met een bedankje aan het platform sport voor de inzet van het afgelopen collegeperiode. Wilt u meer informatie over de infor matie avond, kijk dan op www.castri- cum.nl. CASTRICUM - Begin februari starten bij Plusactiviteiten de vol gende cursussen: Op donderdag 2 februari start de beginnerscursus Percussie 1, tien lessen van 19.00 tot 20.15 uur, kosten E 62,-. Bent u niet in het bezit van een eigen djembé dan kunt u er één huren voor E 50,- (plus E 50,- borg) bij Timmer muziek, Spoorsingel 49 (schuin tegenover Dekamarkt), Beverwijk 0251-224403. Op 2 februari start ook de vervolgcursus Percussie 2, tien lessen van 20.30 tot 21.45 uur, kosten E 62,- Op woensdag 1 februari start bij Plusactiviteiten de Proefavond Whisky, Malt whisky in a Nutshell van 19.30 tot 22.00 uur, kosten E 22,- inclusief de verbruiksmaterialen. Op vrijdag 3 februari organiseert Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de lezing Michelangelo Buanarotti (1475-1564) door Mieke Content van 14.30 tot 16.30 uur. Kosten E 9,-. Voor informatie en inschrijving 0251-659119. Veel aspecten van zijn werk en leven komen aan de orde, ondersteunt met prachtig beeldmateriaal, waarbij het accent ligt op de plafond- en wandschilderingen in de Sixtijnse kapel. Op woensdag 8 februari start bij Plusactiviteiten de cursus Mozaïeken: in twee avonden van 19.00 tot 22.00 uur kunt u een schitterend dienblad maken of een decora tieve stoeptegel. De cursusprijs is inclusief de materiaalkosten en bedraagt voor het dienblad E 50,- en voor de stoeptegel E 46,-. Op maandag 30 janu ari start de cursus Talentontwikkeling. Door uit te voeren opdrachten wordt duidelijk wat zelfvertrouwen is en hoe je dit opbouwt en vasthoudt. Deze cursus omvat tien lessen van 19.00 tot 21.45 uur. Kosten E 132,- inclusief syllabus. Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of www.plusacti- viteiten.nl. Jaarlijks worden in Castricum alle laan- en straatbomen gecontroleerd op stabiliteit en conditie. De Canadese populie ren in de Vondelstraat zijn 9 maanden geleden voor het laatst gecontroleerd. Tijdens deze controle is gebleken dat de bomen over een aantal jaren te maken krijgen met stabili- teitsproblemen. Op dit moment is er nog geen acuut gevaar. Wanneer de stabiliteitsproble- men precies gaan spelen, is moeilijk in te schatten. Er is een beleidsplan voor de Castricumse bomen opgesteld. Het doel van dit plan is dat we in Castricum een duurzaam bomenbe- stand verkrijgen en behouden en dat er geen onveilige situaties ont staan. In het beleidsplan staat o.a. geschreven: het functioneren' van bomen, hoe de zorgplicht voor boo meigenaren in elkaar steekt en hoe de gemeente Castricum om wil gaan met haar bomen. Binnenkort kunt u het beleidsplan downloaden en nalezen op de website www.cas- tricum.nl. Het beleidsplan bevat tot slot een meerjarenplanning om minder duurzame bomen zoals de populier te vervangen. Met het maken van de planning is rekening gehouden met de staat waarin de bomen verkeren. Voor het jaar 2005-2006 staan de populieren, die zich bevinden aan de Vondelstraat ter hoogte van de huisnummers 23 tot en met 39, op de nominatie om gekapt te worden. De kapwerk- zaamheden starten in de eerste week van februari 2006 plaats. De aanwonende zijn inmiddels schrifte lijk geïnformeerd. CASTRICUM - Beleef de geheim zinnigheid van het donkere bos, waar u normaal na zonsonder gang niet mag komen. Op zater dag 28 januari kunt u buiten bij bezoekerscentrum De Hoep een wandeling maken langs lichtjes en vuurkorven. U bent welkom voor deze wandeling van 17.30 tot 19.30 uur. Als het regent kan de wandeling helaas niet door gaan omdat het vuur dan niet wil branden. U hoeft u niet aan te melden voor deze activiteit. Vooral voor kinderen is deze wan deling een bijzondere belevenis. Elke keer weer op zoek naar het volgende lichtje om op die manier de route te lopen. De wandeling is geschikt voor alle leeftijden, maar vooral voor gezinnen met kinderen. Deelname is gratis. De wandeling start bij de duidelijk herkenbare vuurkorf met boswachter op de parkeer plaats bij De Hoep. Vanaf dat punt volgt u het pad dat wordt aangegeven met lichtjes. Langs de route staan op diverse plekken ook vuurkorven met een bos wachter. Hier kunt u zich even warmen aan het vuur en een praatje maken met de boswach ter. Hij beantwoordt graag uw vragen en vertelt over bijzonder heden uit de natuur. EGMOND - Op zondag 29 januari treden Mariejan van Oort (mezzo)en Jacques Verheijen (begeleiding) op in de Slotkapel te Egmond aan den Hóef met het programma Mayn Fhyfele, mijn fluitje. Dit programma is geheel gewijd aan de grote Pools-Joodse volksdichter en componist Mordekhay Gebirtig (1877- 1942). Gebirtig had de gave om op eenvoudige maar indringende wijze het leven om hem heen in liedvorm vast te leggen. Al impro viserend op een simpele herders fluit maakte hij melodieën. Hij schreef met üefde en respect tek sten over de belevenissen van gewone mensen: over rijkdom en armoede, over kinderen, ouder worden, üefde, verdriet, de waan zin van de oorlog. Zijn üederen zijn historische documenten over het leven van de Joden in Oost- Europa. Aanvang van het concert: 15.00 uur. De Slotkapel ligt aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef. De toegangsprijs is 10.-, 65+ en CJP 8.-, kinderen tot 12 jaar 5.-, inclusief koffie/thee en koek. Telefonische reservering van kaarten is mogeüjk bij Mw D. Thijssen, telefoon 072 - 5062033 en Dhr. W Noteboom, telefoon 072 -5062387. ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23