Leerlingen Clusius College overhandigen groot projectbedrag voor 'Bake for Life'. De Bakkerij organiseert debat over wereldwijde Armoede Debat Verkeer, Veiligheid Financiën REGIO 25 GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 200Ó Bert Meijer gekozen tot lijsttrekker van Castricum Kern(en) Gezond. Zorgtaken worden overgeheveld naar de gemeente. Goede Zaak? PvdA discussieavond 31 januari Politiek café op Radio Castricum 105 Mee debatteren kennismaken met de politieke partijen UITKIJKPOST 25JANUARI 2006 De leden van de nieuwe lokale politieke partij Castricum Kern(en) Gezond (CKenG) hebben afgelopen week het verkiezingsprogram ma vastgesteld en de lijsttrekker gekozen. Bert woont sinds 1982 in Castricum en gaat er nooit meer weg. Bert is gehuwd en heeft twee dochters van repectievelijk 19 en 21 jaar. Van 1982- 1999 was Bert directeur van de Augustinusschool. Op dit moment is Bert interim-manager in het onderwijs. Was ook jaren voetbaltrainer. Bert heeft veel bestuurlijke ervaring. Hij heeft ervaring als gemeenteraadslid en was wethouder sport, welzijn, economische zaken, toerisme en recreatie, jonge ren- en ouderenbeleid en kinderopvang in de oude gemeente Castricum. Bert was jarenlang bestuurslid van de Stchting Eigen Woningbezit. Momenteel is Bert voorzitter van de VW Bert heeft als wethouder bewezen inwoners echt inspraak te geven. Heeft altijd een luisterend oor en houdt daar rekening mee. CkenG gaat voor groei van de gemeente. Ook economi sche groei. *9Pas dan kunnen alle voorzieningen in de kernen ook voor onze kinderen in stand worden gehouden. Passend binnen onze mooie gemeente. Bert Meyer uit de kern Castricum is de nummer een, tevens lijst trekker, van CKenG. De nieuwe lijsttrekker kan bogen op een grote bestuur lijke ervaring. Bert Meyer heeft ervaring als gemeenteraadslid/ fractievoor zitter en wethouder. Daarnaast is Bert momenteel voorzitter van de VW en was in het verleden bestuurslid van onder andere de Stchting Eigen Woningbezit. Op dit moment is hy in het dagelyks leven interim-manager. Bert is iemand die echte inspraak zeer hoog in het vaandel heeft staan. Bert: "ik ben een groot voorstander van direct contact met de burger en niet voor de vorm zoals dat by vele partyen het geval is. CkenG is een groot voorstander van dynamisch besturen. Dit betekent dat de inwoners tydig en maximaal kunnen participeren in besluitvromingsprocessen. Voordat amb tenaren een beleidsnotitie ontwikkelen gaan ze naar de burger. Dus niet eerst achter het bureau beleid op papier zetten, maar vooraf moet de mening van de burger gepeild worden. Dat is echte inspraak"De nieuwe lijsttrekker is uiterst tevreden over de kandidaten van CKenG. Bert: "is een mix van alle leeftijden. Een mix van kandidaten met veel en zonder politie ke ervaring. Maar liefst zes vrouwen by de eerste 13. By na 50%. Tevens staan op de kandidatenlijst acht jongeren. Op nummer twee staat Mascha Kroone. Mascha is o.a. voorzitter van de ouderraad van de Augustinusschool en is een van de vele jonge gezichten die op de lyst heb ben plaats genomen. In het dagelijks leven is Mascha beleidsambtenaar van de gemeente Bloemendaal. Op nummer drie staat Willem Veldt van Veldt's TOKO uit Akersloot. Willem is een zeer bekende Akersloter en heeft veel bestuurlijke ervaring als lid van vele besturen en als gemeeteraadslid en wethouder. Op nummer acht staat To Leijen uit Akersloot. To is zeer bekend in Akersloot, komt voort uit de vrouwenbeweging en was enkele jaren gemeenteraadslid. Op nummer vyftien staat Jan Sander, beter bekend als- eigenaar van horecabedrijf het Hoorntje. De nieuwe partij CkenG gaat uit van vijf/ zes zetels en is bereid bestuurlijke verantwoordlykheid te dragen. De PvdA afdelingen Heiloo en Castricum organiseren een discus sieavond over de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Het kabinet wil zorgtaken overhevelen naar de gemeenten. Kosten die nu vanuit de AWBZ betaald worden zoals de thuiszorg en huis houdelijke hulp worden voortaan door de gemeenten gefinancierd. De toekomst is voor werknemers in- en klanten van de thuiszorg uiterst onzeker. Niemand weet of en hoe men nog thuiszorg krijgt en de werkne mers in de thuiszorg moeten maar afwachten of hen in het nieuwe systeem een baan word aangeboden. De Tweede Kamer discussieerde deze week over de invoering van deze wet. Ook actievoerders heten zich bij de Tweede Kamer horen. 'WMO? Echt alleen maar zo!' is de titel van het manifest dat een brede coalitie van 23 maatschappelijke organisaties aan de Tweede Kamer aanboden. Ook PvdA kamerlid Gerdi Verbeet zegt: „Burgers moeten beter worden van deze nieu we wet. Het moet volstrekt helder zijn op welke zorg en welzijnsdiensten burgers kunnen rekenen en waar ze recht op hebben. De behoeften en de wensen van de klanten moeten in de nieuwe WMO centraal staan. Naast de thuiszorg worden ook voorzieningen voor gehandicapten en het welzijnswerk overgeheveld naar de gemeenten. Een van de sprekers tijdens deze discussieavond is beleidsmedwerker van de FNV Jan Schrauwen: „Uitgangspunt van de WMO is dat mensen eerst een beroep doen op fami lie en buren. Daarbij gaat het kabinet er dus vanuit dat iedereen nu direct naar de overheid rent voor hulp. Maar mensen zoeken het al eerst in hun directe omgeving. Er is geen stuwmeer aan mantelzorgers. Er is nog hele maal niets uitgewerkt. Waar moeten werknemers naar toe? Waar moeten de mensen naar toe die nu hulp krygen?" Ook de FNV Vrouwenbond maakt zich zorgen over de gevolgen voor vrouwen. „Mantelzorgers zijn vrijwel altijd vrouwen met baan en kinderen. Vaak komt daar nog de zorg voor zieke ouders bij. Als er nog meer taken bij deze groep worden gelegd heeft dat gevolgen voor de arbeidsparticipatie. Op dit moment hebben burgers een verzekerd recht op thuiszorg en heeft de gemeente een zorgplicht. In de nieuwe wet niet meer". Zo vertelt Tineke van der Kraan van de FNV Vrouwenbond. De tweede spreker van deze avond is Ko Hemminga. Ko is actief in de PvdA afdeling Heiloo en in het dagelijkse leven werkzaam by een grote zorginstelling in Amsterdam. Ook Ko is niet optimistisch: „Niemand weet nog hoe het uitpakt. Je kunt een complete herziening van de indicatiecriteria krygen." Vanwege al deze onduidelijkheden pleit Ko Hemminga ervoor -en met hem de landelijke PvdA- de WMO inzet te maken van de gemeenteraadsver kiezingen in 2006 en de daarop volgende collegeonderhandelingen. De WMO moet pas op zijn vroegst januari 2007 worden ingevoerd. Laat eerst de kiezers maar spreken! "aldus Ko Hemminga. Deze discussie avond is voor iedereen gratis toegankelijk.We beginnen om 20.00 uur Er is ruim gelegenheid voor discussie. Locatie: Vredeburg te Limmen, Dusseldorperweg, hoek Vredeburglaan Info: castricum@pvda.nl. ALKMAAR - Leerlingen van de niveau 4 BOL-opleiding Bloem- enbranche van het Clusius College te Alkmaar, overhandi gen op 27 januari een bij elkaar gewerkt bedrag dat volgt uit het lesonderdeel 'projectmatig bloemwerk'. Als goed doel is gekozen voor de stichting 'Bake for Life' en die stich ting zal het geld in ontvangst nemen tijdens de open avond in het prak tijkleercentrum van de vestiging aan de Drechterwaard 10. De overhan diging van het geld begint omstreeks 19.30 uur en de by een komst is vrij toegankelijk. Klas 4bsm heeft voor het project 'Bloemwerk met een doel' de opdracht gekregen een goed doel uit te kiezen en minimaal een bedrag van duizend euro te over handigen. Op deze manier leren de leerlingen onder andere met geld om te gaan, samen te werken, inkopen te doen, een administratie bij te houden en zaken te organise ren. Deze onderdelen zijn terug te vinden in de activiteiten die op deze avond gepresenteerd worden in een powerpoint presentatie. Er gaat ook een hele voorbereiding aan het pro ject vooraf. Er zijn drie groepen gemaakt die op allerlei manieren aan het werk gingen om geld in te zamelen. Zo werden er bloemen- brunches georganiseerd, werden er workshops gehouden voor het maken van kerststulyes, werden er kerstpakketten samengesteld en een loterij gehouden. Na verschillende opties in kaart te hebben gebracht werd via een stemming uiteindelijk gekozen voor het goede doel 'Bake worden lichamelijk gehandicapte jongeren de kans gegeven om met het geproduceerde brood in hun eigen levensonderhoud te voorzien. Door alles te verwerken en aan alle eisen te voldoen wordt het project afgesloten en kunnen de leerlingen deze ervaringen in hun beroep gebruiken en presenteren op de open dag van het Clusius College. v-" .v*3"" ""-T Mï. f Utorvef a.vitit ?q*!<ï}V«' «1 Kt i !«V|» 3 H©. bgfki ts*t .-«Jj» ivWW VCif. WrM»» I...CUW- Om geld in te zamelen werden onder andere bloemenworkshops gehouden Eigen foto CASTRICUM - Aankomende zondag houdt De Bakkerij een debat die alle wereldburgers aangaat, armoede. Rondom dit thema worden bezoekers uitge daagd eens wat verder te kij ken dan de eigen wereld. Het pubhek en een tweetal uitge nodigde organisaties gaan de dis cussie rondom wereldwijde armoe de aan en zoeken samen naar de problemen en oplossingen. De uit genodigde organisaties, de Internationale Socialisten en Werkgroep Ontwikkelingssamen werking Limmen, krygen in hun werkzaamheden dagelijks te maken met armoede. Zy zullen het pubhek dan ook kunnen prikkelen een eigen mening te vormen. Het thema armoede is sinds Live G8 volop besproken. Live G8 was een enorm optreden waar miljoe nen mensen over de hele wereld naar keken. De G8, de 7 rijkste lan den ter wereld en Rusland verga derde over de pohtieke toekomst van de wereld. Een van de onder werpen die natuurlijk niet kon uit blijven was armoede. Met Live G8 vroegen vele bekende wereldbur gers aandacht voor de toenemende armoede in de derde, tweede en zelfs eerste wereld. Na de G8 top vergaderingen, en de optredens en media-aandacht die daarop volgden kwam de dis cussie flink op gang. ,Wat zyn de oorzaken van de armoede?" „Hoe kunnen we armoede tegengaan?' En: „Is het wel goed dat (Ernaar, 8 landen besluiten nemen die de hele wereld aan gaan?' Op verschillende plaatsen in Nederland werden bij eenkomsten georganiseerd om hier over te discussiëren. Met verschil lende partijen en meningen werd gezocht naar een oplossing voor het armoede probleem. De Vereniging Vrienden van de Bakkerij organiseert nu ook zo een debat. Het debat wordt gehouden op zondagmiddag 29 januari. Bezoekers zyn vanaf 14.00 uur wel kom. Het debat is gratis by te wonen voor iedere wereldburger en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum. Meer informatie is te vinden op www.vriendenvandebakkerij .nl. CASTRICUM - Radio Castricuml05 organiseert op zondag 29 januari om 16.30 uur weer het Politiek Café. Tijdens dit Politiek Café gaan de lijst trekkers in debat over diverse onderwerpen, maar ook de inwoners van de CAL-gemeente kunnen mee debatteren. En met de komende gemeente raadsverkiezingen is dat natuurlijk een unieke kans om uw mening te laten horen aan de Pohtiek. Maar bijvoorbeeld ook om u te oriënteren op welke partij u in maart wil stem men; dat is juist by deze verkiezing lastig omdat er op maar hefst acht partijen gestemd kan worden. In december 2005 organiseerde Castricum 105 het eerste Café; daar werd de spits afgebeten met de onderwerpen woningbouw en de bouwplannen in Castricum. Dit keer is de keuze gevallen op de onder werpen Verkeer, Veiligheid en Financiën. Vooral het laatst genoemde onderwerp zal voor een verhit debat zorgen; immers Castricum is in de laatste jaren van één van de goedkopere gemeentes naar juist één van de duurdere gemeentes gegroeid. Is dat werke lijk zo? Wat waren de oorzaken daarvan en welke partij weet in de komende raadsperiode dit effect om te buigen? Kortom, een gevoehg onderwerp en elke partij zal dan ook alles in het werk stehen om aan de kiezer duidelijk te maken wat hun visies hierover zyn. Maar de pohtieke partyen zijn uiteraard ook geïnteresseerd in uw mening als kiezer zijnde, en nodigen iedereen dan ook uit mee te denken èn te debatteren over deze onderwerpen. Mee debatteren kennismaken met de pohtieke partijen die na 7 maart de zetels innemen van de gemeenteraad is voor iedere kiezer interessant. Kom daarom zondag 29 januari naar Café Me Tante aan de Dorpstraat. Het debat begint om 16.30 uur en duurt tot 18.00 uur. Voorafgaand aan het Pohtiek Café is er weer het 105 Sportcafé met diver se sporters aan de sporttafel en de FlashBackShow met Johan Vermeer begint deze dag om 18.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.castricuml05.nl. Radio Castricum 105 is te ontvangen op de volgende frequenties: ether (tot ver buiten de regio): 105.0 FM, kabel: Castricum/Bakkum: 104.5 FM, Akersloot/De Woude/Limmen: 89.0 FM.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 25