Praktijk voor speltherapie Bibliotheek pakt Voorleesdagen groot aan Nieuwe expositie in De Loet OPEN HUIZEN ROUTE OPHEFFINGS H E I L O O BEDRIJF BELICHT 4 FEBRUARI 2006 5 ^osiceleAjn/ en/ ^ntmieAM/ Onder invloed van GHB U kunt de expositie tot eind maart bezichtigen KORTOM Margit Koter te gast in Intermezzo Rectificatie Gepromoveerd Afgestudeerd Ypedisco ERA www.era.nl meubelen bestek keukenbenodigdheden porceleyn Kennemerstraatweg 115/119, tel 072 5331166, Heiloo UITKIJKPOST 25 JANUARI 2006 in deze rubriek wordt wekelijks een ander faedriff in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost beticht. Voor aanmelding: Hoefsmid s» i8$i PI Postbus.68,1850 ABTieUoo. Of per e-maik redaetie@ititkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Willeke Wardenburg, Praktik voor speltherapie, Boswirtde 56,1852 XJ Heiloo, e-mail: willekewardenburg@hetnet.ril. Tel privé: 072-5838169, mobiel: 06-24884238. Als kinderen boos, verdrietig, angstig of agressief zyn weet u als ouder soms niet hoe u uw kind hiermee goed kan helpen. Vaak weet het kind zelf ook niet waarom hij of zij op een bepaalde manier zo reageert. Het zit niet lekker in zijn vel, is (faal-)angstig, is heel teruggetrokken of heeft juist een sterk claimend/aandachtvragend gedrag. Of uw kind heeft weinig zelfver trouwen, droomt angstig of kan zich moeilijk concentreren.Dit alles kan betekenen dat de leerprestaties stagneren of dat uw kind op het sociale vlak niet meer in staat is om 'normaal' contact te hebben met anderen. Nare gebeurtenissen zoals een echtscheiding,een ziekenhuisopname of het overlijden van een geliefd persoon zijn voor een kind vaak moeilijk te verwerken en praten over die gecompliceerde ervaringen en gevoelens is voor hen niet makkelijk. Waarom speltherapie? Kinderen kunnen zich het best uitdrukken in spel. Ze spelen over wat ze hebben meegemaakt, meemaken, leren. Spel is de taal van het kind; erva ringen worden spelenderwijs zichtbaar gemaakt, gevoelens geuit. Tevens kunnen kinderen in hun spel experimenteren met allerhande gevoelens en gedragingen, zonder dat dit in het dagelijkse leven consequenties met zich meebrengt. Doel is dat het kind weer lekker of beter in zijn vel komt te zit ten. Soms heeft je kind even wat extra steun nodig en dat is precies de drijf veer waarom Willeke Wardenburg in september in Heiloo een praktijk voor speltherapie is gestart. ,,Ik merkte door mijn jarenlange ervaring in het onderwijs met kinderen dat spelen voor kinderen dé manier is om gevoelens te uiten en te verwerken. In mijn praktijk aan huis heb ik een sfeervolle spelkamer ingericht waar kinderen van ongeveer 4 tot 12 jaar zich thuis én veilig voelen. Deze omgeving en het vertrouwen in mij zijn nodig om zich volledig te kunnen uiten. De spelkamer is zo ingericht dat het land optimale mogelijkheden heeft om met allerlei (creatief) materiaal te spelen. Door me te verplaatsen in het kind, door mee te spelen en te observeren leer ik de speeltaal van het kind te begrijpen. Gaandeweg het therapieproces kan ik therapeutische 'boodschappen' meevlechten zó dat het kind spelenderwijs met nieuwe inzichten en/of gedragingen in aanra king komt en deze zich eigen kan maken. Ik kan het kind ook helpen om een andere kijk op zichzelf en de situatie te krijgen; het kan dan leren om op een andere manier met de dingen om te gaan. Soms bij de oudere kin deren ook via gesprek." Aanmelding Een spelsessie duurt zestig minuten en is eens per week.U kunt zelf contact met Willeke opnemen. Soms kan de verwijzing via school, huis arts of andere instantie verlopen. Het eerste gesprek is een (kosteloos) vrijblijvend oriënterend gesprek. De opzet is de praktijk zo toegankelijk mogelijk te maken voor ouders. De ervaring leert dat door de speltherapie de weg naar de reguliere therapeutische zorg voorkomen kan worden omdat het kind weer op eigen kompas gaat varen. HEILOO - Bibliotheek Heiloo geeft deze maand veel aandacht aan de Nationale Voorleesdagen (31 januari tot en met 11 febru ari). Deze voorleesdagen zijn speciaal in het leven geroepen om ouders van jonge kinderen op het spoor te zetten van al het plezier dat met boeken beleefd kan worden. Speciaal voor peuters (2 en 3 jaar) en hun (groot) ouders organiseert Bibliotheek Heiloo tijdens de Nationale Voorleesdagen een aantal activiteiten. Isabelle Uiterwaal zal op zater dag 11 februari drie voorstellingen van dertig minuten geven rond het boek 'Dat ben jij, Kiki'. De voorstel ling wordt gegeven om 09.30 uur, 10. 30 uur en 11.30 uur. Toegangs kaarten zijn a 1,- (niet leden: 1,50) verkrijgbaar bij de klanten service van de bibliotheek aan de .Westerweg en (op woensdagmid dag) bij uitleenpost Ypestein. Er is slechts een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Per betalende peuter is één (gratis) begeleider welkom. Op vrijdag 10 februari worden in samenwerking met de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo ook peu tervoorstellingen gehouden, speci aal voor peuters van Stichting Peuterspeelzalen Heiloo. Kaarten voor deze voorstellingen zyn ver krijgbaar bij de Peuterspeelzalen. Speciaal voorleeshalfuurtje Tijdens de Nationale Voorlees dagen is - natuurlijk - ook het voorlezen op woensdagmiddag anders dan anders. Op 1 februari komt speciaal voor deze gelegen heid een voorleesopa van het '50+ leest voor team' van 13.30 tot 14.00 uur voorlezen voor 3 tot 6 jarigen in de bibliotheek aan de Westerweg én in de uitleenpost Ypestein. Op woensdagmiddag 8 februari wordt dit herhaald, maar dan alleen in de bibliotheek aan de Westerweg. Inloopochtenden voor peuters Terwijl aan de peuters wordt voorgelezen uit het boek 'Dat ben jy, Kiki', kunnen de ouders onder het genot van een kop koffie de nieuwste peuterboeken doorblade ren of de vele boeken en tijdschrif ten over opvoeding bekijken. Gratis vingerpoppetje van Kiki Kinderen van 0 tot 6 jaar, die tij dens de Nationale Voorleesdagen ingeschreven worden als lid van Bibliotheek Heiloo (inschrijfgeld 3,-), ontvangen gratis vingerpop petje van Kiki als welkomstcadeaut je (zolang de voorraad strekt). HEILOO - Het Alkmaarse echt paar van Mierlo exposeert in de recreatiezaal van De Loet. De Kunstcommissie Heiloo heeft gekozen voor deze expositie omdat het genre van de schilderijen her kenbaar is voor de bewoners. Ada Schreiner en Kees van Mierlo expo seren tot eind maart in De Loet. Beide hebben les gehad in de Rietschoot in Koedijk, daarna zyn ze op eigen houtje verder gegaan met schilderen. Dit echtpaar schil dert onder hun eigen naam, ze heb ben dan ook een totaal andere stijl, dat maakt het zo leuk! De bewoners van De Loet zijn zeer te spreken HEILOO - Vrijdag 20 januari omstreeks 08.35 uur werd op de Kennemerstraatweg in Heiloo een 25-jarige Amsterdammer gecontro leerd. De man had juist een kleine aanrijding gehad en had, na de zaak te hebben geregeld met de tegen partij, slingerend zijn weg vervolgd. De man gaf aan op donderdag avond een buisje GHB te hebben gebruikt. Een bloedproef moet uit wijzen of de man drugs in zijn bloed had. Het rijbewijs van de man werd ingevorderd. over de schilderijen, het genre spreekt ze erg aan. Ze hebben al in verscheidene verzorgingshuizen geëxposeerd, het is zeker de moeite waard om de expositie te komen bezichtigen. U kimt de expositie tot eind maart bezichtigen op locatie De Loet, waarna zij ook voor drie maanden zullen exposeren op Locatie Overkerck. U kunt de expo sitie bezichtigen op maandag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Sinds vyf jaar is Margit Kooter als ouderenadvi- seuse verbonden aan de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Van 20.00 tot 21.00 uur zal zij in een gesprek met presentator Bob van Unnik vertellen wat haar werk zaamheden, die zij in het Trefpunt uitvoert, precies inhou den. Aansluitend op dit program ma zal er een uur klassiek te horen zijn. BeatFM is te beluisteren via de kabel op 96,5 FM en via de ether op 106.3 FM. In de rubriek Vrijwilliger van de maand zyn een paar foutjes geslopen. Onze excuses daarvoor. Waar Dagopvang staat moet Dagverzorging gelezen worden. De dagverzorging is niet alleen bedoeld voor 90+ers en bij de dagverzorging is een dame die al 25 keer de vierdaagse heeft gelopen. De roeikampioene is helaas overleden. HEILOO - Op woensdag 8 febru ari zal oud-plaatsgenoot en oud leerling van de Willibrordus- school, Bart Straver, aan de Vrije Universiteit van Amsterdam promoveren tot doctor in de ge neeskunde. Zijn onderzoek was gericht op 'Bloeddrukdaling tij dens nierdialyse'. Zijn proef schrift draagt eveneens die titel. HEILOO - Op donderdag 19 janu ari is oud-plaatsgenote en oud- leerlinge van het Murmellius- gymnasium te Alkmaar, Marjolijn van der Molen, afgestudeerd aan de Universiteit Twente in Toegepaste Communicatie wetenschap. Zij studeerde af op een onderzoek naar verbanden tussen organisatie identificatie, professionele identificatie en communicatie. HEILOO - Vrijdag 27 januari is er weer een Ypedisco voor alle kin deren van de basisschool. Van 19.00 tot 20.30 in de Ypsalon aan De Hucht. Entree en con sumpties 0,50. ADVERTENTIE UITVERKOOP

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5