Bewust Anders Awakening your light Body Kidscorner Sportinstituut het Vennewater Era Open Huizen Route Computerlessen voor de minima Inloop-kofïieuurtj e gezelschapsbank Vegetarische receptenactie Dierenbescherming OPEN HUIZEN ROUTE Senioren Uitzendbureau H E I L O O 4 FEBRUARI 2006 9 INGEZONDEN MEDEDELINGEN KERKDIENSTEN Initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo Wegens succes verlengd Stuur uw vegetarische feestrecept in vóór Valentijnsdag era; www.era.nl UITKIJKPOST 25 JANUARI 2006 HEILOO - Zowel op TV als in diverse kranten, tijdschriften en boeken wordt ons geregeld voorgehouden dat de manier waarop met name de Westerse Wereld omgaat met onze planeet, plant en dier, alsmede met onze medemens, hier en elders in de wereld,een doodlopende weg is. Zeker als we beseffen dat landen als China en India onze manier van leven steeds meer overnemen. Vandaar dat er onlangs in Heiloo een werkgroep is gestart onder de naam Bewust Anders welke zich tot doel stelt bewust anders met onze wel vaart om te gaan. Om te beginnen hebben de leden van deze werkgroep zich verplicht om zich te houden aan tien richtlijnen waarin het beoogde doel dui delijk te herkennen valt, zoals bijvoorbeeld selectiever met de auto en energie om te gaan alsmede met schaarse goederen zoals papier en water. Bovendien hebben zij zich onder andere verplicht om meer aandacht te schenken aan de steeds grotere kloof tussen rijk en arm, zowel hier als elders in de wereld en er zo mogelijk wat aan te doen. Ons adagium is: Verbeter de wereld, begin bij jezelf! Tevens streeft Bewust Anders ernaar om zo veel mogelijk mensen te bereiken die onze doelstelling en richtlijnen onderschrijven door er letterlijk hun handtekening onder te zetten om daarmee aan te geven dat ook zij bewust anders met het een en ander zullen omgaan. Voor meer informatie kunt u Bewust Anders bereiken via post en e-mail. Het postadres is: De Ronge 30, 1852 XB Heiloo. Het e-mailadres luidt: 12hos421@hetnet.nl. HEILOO - Awakening your Light Body is een krachtige maar zachte trans formatiereis die het ontwaken van uw licht-lichaam tot doel heeft. U maakt een avontuurlijke reis door tien energiecentra en brengt uw fysieke, emotio nele en mentale energie naar een hogere trilling door u te openen voor subtie le energieën. U opent uzelf om een dieper contact met uw ziel te maken, meer licht toe te laten en uit te stralen en vreugdevol te leven. Op 17 en 18 februari wordt bij 'Het Licht' praktijk voor bewustzijnsontwikkeling in Heiloo, het eer ste blok (van de zes) gegèven. In dit blok leert u uw basis te verstevigen door drie energiecentra te activeren. Deze centra zijn enigszins te vergelijken met de onderste drie chakra's, zij het dat ze energetisch dichter bij uw ziel liggen. Door het werken niet de energieën van deze centra kunt u een duidelijker gevoel van identiteit, meer innerlijke zekerheid, een gevoel van thuis te zijn op aarde en een hoger algemeen energieniveau gaan ervaren. Door de subtiliteit van de energieën waar we mee werken kunt u blokkades in de gebieden van de onderste drie chakra's moeiteloos loslaten. Ook leert u technieken van self- healing en emotionele stroming en werkt u met uw innerlijke kind en met uw subpersonen. U creëert tevens een stevige basis voor de verdere ontwikkeling van uw lightbody. Voor nadere informatie zie www.het-licht.net of bel met Marion Mol -van Schagen, tel. 072-5334703. HEILOO - Lekker sporten terwijl de kinderen vermaakt worden? Dat kan bij Sportinstituut het Vennewater! Wilt u het sporten weer oppakken maar heeft u geen mogelijkheid om de kinderen onder te brengen? Wij bieden u de mogelijkheid om uw kinderen onder te brengen in onze 'kidscorner', zodat u ongestoord aan uw fitheid kan werken. Sportinstituut het Vennewater biedt kinderoppas aan voor kinderen vanaf 3 maanden tot en met 4 jaar. De kinde- ren kunnen in de speciaal voor hen ingerichte 'kidscorner' video kijken, knippen, plakken, kleuren en nog veel meer onder het toeziend oog van onze vriendelijke oppasmedewerksters. De 'kidscorner' is van maandag tot en met vrijdag geopend vanaf 09.00 tot 11.15 uur. U kunt gedurende de ochtend gebruik maken van zowel de groepslessen als de fitnessruimte. Voor een overzicht van de groepslessen of meer informatie omtrent ons centrum kunt u terecht op www.sivennewater.nl of kunt u contact opnemen met tel. 072- 5330344. Wanneer u een eerste afspraak wilt maken om te kijken of het u en uw kind(eren) bevalt kunt u bellen naar bovenstaand nummer of een email sturen naar: info@sivennewater.nl. Tot ziens bij Sportinstituut het Vennewater! HEILOO - De ERA-makelaars organiseren op zaterdag 4 februari weer de landelijke ERA Open Huizen Route. In 2000 is voor de eerste keer de lande lijke ERA Open Huizen Route georganiseerd. Vanaf het begin blijkt dit een succes te zijn. Vooral voor woningzoekenden heeft het voordelen. Leny Sommeijer van Hopman ERA Makelaars vertelt: 'Doordat de deelnemende woningen op zaterdag opengesteld worden, hoeven de meesten er geen vrije dag voor op te nemen en kunnen zij zonder afspraak binnenlopen'. Verder heeft de Open Huizen Route een landelijk karakter. Er wordt door heel Nederland in kranten geadverteerd en er worden radiocommercials uitge zonden op verschillende radiozenders om de Open Huizen Route aan te kon digen. Er wordt dus een grote groep mensen bereikt. Leny Sommeijer: „De ERA Open Huizen Route blijft een sterk middel om in te zetten bij de ver koop van een woning. Door op één dag zoveel mogelijk kijkers proberen te trekken, willen potentiële kopers het risico uitsluiten dat er andere kapers op de kust komen en wordt de koop gesloten voor die bewuste zaterdag. Dit gebeurde landelijk gezien in 2005 bij zo'n negenhonderd woningen. Dat de Open Huizen Route een succes is, blijkt wel uit het feit dat andere makelaars deze actie imiteren. Deze acties missen echter de landelijke uitstraling, waardoor de grote groep woningzoekenden van buiten de regio niet bereikt worden. Dat is jammer als je bedenkt dat zo'n 35 procent van de kopers van buiten de regio komt." Het huizenaanbod van de ERA-makelaars vindt u op www.era.nl en op www.funda.nl. Alle ERA-makelaars zijn aangesloten bij de branche-organisatie NVM. HEILOO - U kunt zich weer aanmelden voor de computer cursussen die door de stichting Belangen Behartiging Uitker ingsgerechtigden wordt gehou den voor de minima en andere belangstellenden. De cursussen zijn van maart tot HEILOO - Elke tweede donder dag van de maand van 16.00 tot 17.00 uur is het senioren uit zendbureau weer aanwezig in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. De eerstvolgende keer is 9 febru ari. Bent u 65 jaar- of ouder en heeft en met april, en behelzen acht les sen van twee uur.De kosten bedra gen voor de echte minima 10,- en voor anderen 40,- plus 2,- voor lesmateriaal. De lessen worden gegeven aan de Bergeonstraat 30 te Heiloo. Voor opgave of nadere informatie kunt u zich wenden tot Joep de Boer, tel. 072-5332311. u interesse in een (parttime) betaal de baan of wilt u gewoon informatie over uw mogelijkheden op de arbeidsmarkt, kom dan langs! Het senioren uitzendbureau is een initiatief van Stichting Ouderenwerk Heiloo in samenwer king met Randstad Uitzendbureau. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds J.D. Kila, Alkmaar, 12 GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: dienst van schrift en tafel, mmv gelegenheidskoor perso neel, voorganger ds M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger G. Geukers. Zondag 10.00 uur: familieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Donderdag 08.30 uur: eucharistievie ring. Vrijdag 08.30 uur: eucharistievie ring. Zaterdag 12.00 uur: eucharistie viering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbid dingslof. Maandag 19.00 uur: eucha ristieviering. Dinsdag 08.30 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met spontaan koor, voorganger pastor H. Helsloot. HEILOO - Donderdag 2 februa ri houdt de Gezelschapsbank een inloop-koffieuurtje vanaf 14.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Geïnteresseerden vanaf 50 jaar die het leuk vinden om nieuwe men sen te leren kennen om samen op vriendschappelijke basis iets te ondernemen zijn hierbij van harte welkom.Op donderdag 26 januari a.s. is er wegens een cursus helaas niemand voor u aanwezig bij de Gezelschapsbank. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Op andere donderdagen is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrijvingen bij de Gezelschapsbank. Ook kunt dan ook telefonisch contact opnemen (072-5331297) en vragen naar coördinator Monique van Ling. Kijkt u ook eens op www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Diervriendelijke keu kenprinsen en - prinsessen opgelet! De Dierenbescherming heeft de receptenactie verlengd en daagt jullie nog steeds uit tot het insturen van een vegeta risch feestrecept. Ook kinderen mogen meedoen, dus ook de kleine keukenprin sen en prinsessen mogen hun lekkerste vegetarische feestre cept insturen. Met deze culinaire actie wil de Dierenbescherming het diervrien delijk consumeren een stimulans geven. Immers, vlees speelt nog vaak de hoofdrol in een feestmenu, denk aan de kalkoen met kerst, het wild in het najaar enzovoorts. Miljoenen dieren worden hiervoor gedood, terwijl vlees toch niet echt noodzakelijk is voor de gezondheid van de mens of om een overheer lijke maaltijd te maken. Beoordeling en Diervriendelijke kookgids De Dierenbescherming vraagt u om een vegetarisch feestrecept in te sturen. Dit feestrecept kan een kerstrecept zijn, een recept voor Pasen, Valentijnsdag, een zomer feest, Halloween et cetera. Dus keuze genoeg! Alle ingestuurde feestrecepten worden beoordeeld naar smaak, combinatie van ingre diënten en diervriendelijkheid. Uit de recepten zullen de 3 beste een prijs ontvangen. Daarnaast worden prijzen beschikbaar gesteld voor kinderen die meedoen. Uiteindelijk worden de recepten (of een selectie ervan) gepubliceerd in een dier vriendelijke kookgids. Zo kan iedereen die een dier vriendelijk feestmenu op tafel wil zetten de recepten gebruiken. In deze gids zullen naast recepten ook tips voor diervriendelijk winkelen en eten worden opgenomen. Deelnemen Stuur uw vegetarische feestre cept in vóór Valentijnsdag (14 februari 2006) om in aanmerking komen voor plaatsing in de kook gids. Het recept kan worden gemaild naar nhn@dierenbescher- ming.nl, maar opsturen per post kan natuurlijk ook. Adres: Dierenbescherming NHN, De Loet 5, 1851 CR Heiloo. Vergeet niet uw naam, adres en telefoon nummer en leeftijd (indien jeugd) te vermelden! De winnende recep ten worden op de website van de Dierenbescherming Noord-Holland Noord geplaatst: www.nhn.dierenbescherming.nl. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voor ganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Info 072- 5113535. Vóór kinderen is er een aparte dienst. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Woman Aglow Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behalve in februari) bijeenkomst, om 9.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zondag 10.00 uur: communieviering met samenzang. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met hoeverture. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.00 uur: communieviering met st. Caecilia. HAgnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger R Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest, 10.00 uur: voorganger ds M.J. Luijk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9