Oud Heiloo geeft cadeau Te oud voor een huisdier? Lijsttrekkersdebat met tieners jongeren Valentijn en Jazz Night Live bij Golden Tulip H E I L O O 13 INGEZONDEN MEDEDELIGEN Nordic Walking Flora en Fauna in Zuid Afrika Gift Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo UITKIJKPOST 8 FEBRUARI 2006 Dier Plus, zodat u en uw (aanstaande) huisdier nog vele fijne jaren samen kunnen beleven. Eigen foto HEILOO - Dier Plus is er voor oude (re) mensen die graag een huisdier zouden willen hebben, maar dit niet (meer) durven. Dier Plus is er ook voor oude (re) of zieke mensen die (tijdelijk) niet meer voor hun huisdier kunnen zorgen. Dier Plus heeft contact met enke le opvangtehuizen voor seniordie- ren. De dieren die hier zitten zijn zeer geschikt om (weer) bij oudere mensen te gaan wonen. Ook heeft Dier Plus contact met de Stichting Hulp en Herplaatsing Huisdieren (SHHH), die werken met 'gastge zinnen' waar een dier tijdelijk kan wonen. Over de dieren bij hen is ook veel bekend, dus het is goed in te schatten welk dier geschikt is voor u. En heel belangrijk: de die ren mogen weer terug naar waar ze vandaan komen indien u niet meer zelf voor het dier zou kunnen zor gen. Op deze manier zet Dier Plus, in samenwerking met Stichting Ouderenwerk Heiloo, zich voor u in, zodat u en uw (aanstaande) huisdier nog vele fijne jaren samen kunnen beleven. Dier Plus is ook de oplossing voor u als u tijdelijk door ziekenhuisopname of helemaal niet meer voor een eigen dier kunt zor gen. Dier Plus regelt dan dat dit dier opgevangen kan worden in een van de gastgezinnen of in de opvangtehuizen voor seniorhonden. Dier Plus is een vrijwilligersinitia- tief. Dit betekent dat de kosten voor u alleen bestaan uit een bedrag voor de opvang van de dieren en eventuele reiskosten die Dier Plus voor de bemiddeling moet maken. Wilt u meer weten dan kunt u con tact opnemen met Maud van Gijssel 072-5338193 of k.van.gijssel@het- net.nl. B.g.g. kunt u ook contact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - Vanavond, woensdag 8 februari, vindt in Tendenz een lijsttrekkersdebat plaats met tieners en jongeren. De avond is georganiseerd door de Denktank bestaande uit een aantal jongeren uit Heiloo. De Denktank heeft de concept nota jeugdbeleid, getiteld 1, mee inhoud gegeven. In de nota zijn de wensen van de jeugd in Heiloo aan gegeven. Nu gaat de Denktank 'met-1' aan de slag. De Denktank en Tendenz (tienerwerk) hebben deze discussieavond met de lijstrek kers van alle Heiloose politieke par tijen georganiseerd. De Denktank heeft de verkiezingsprogramma's gelezen; wat beloven de partijen te gaan doen voor de kinderen en de jongeren in Heiloo? Op een leuke, originele manier worden politieke parijen geconfronteerd met jong zijn in Heiloo. De thema's van de avond zijn veiligheid, zorg, wonen en vrije tijd. Mellissa Theunisz, lid van de denktank, kijkt vol verwach ting uit naar de avond. ,,We hebben in de afgelopen drie maanden veel gesprekken bij de gemeente en Tendenz gehad. Daarnaast hebben we brieven gestuurd naar alle par tijleiders en instellingen. Daarin stond ook de uitnodiging voor de avond en we hebben de te bespre ken punten aangegeven. We hebben ze afzonderlijk al gesproken en ze zijn allemaal heel enthousiast. ,,De organisatie verwacht dat er veel pubhek aanwezig zal zijn; jongeren worden via de krant, posters in het dorp en flyers uitgenodigd om te komen. Ook ouders en medewer kers van professionele instellingen als de Muziekschool en de RIMA (maatschappelijk werk) worden uit genodigd. Inmiddels hebben alle lijstrekkers toegezegd aanwezig te zijn. Voorafgaan aan het debat mogen jongeren hun stem uitbren gen; welke partij vinden zij het beste. Aan het einde van het debat wordt er nog een keer gestemd. ,,Het zal een soort interactief gesprek zijn", volgens Mellissa. De uitslag wordt dezelfde avond nog bekend gemaakt. Pittige stellingen en een battle tussen politici (debat wedstrijd)kortom, welke partij weet de meeste stemmen binnen te halen. De antwoorden van de politici worden opgeschreven. Dit verslag zal een week later in de Uitkijkpost verschijnen. Daarna ligt de bal bij de politieke partijen om de beloftes aan de jongeren waar te maken. Maar de Denktank zal dit blijven volgen! ,,Het ligt ook in de bedoe ling dat we een soort van poort gaan vormen als jongeren niet goed weten waar ze met hun vraag heen moeten' of hoe ze him wens moeten aanpakken', aldus Mellissa. Komt allen naar Tendenz dus, de inloop is mogelijk vanaf 19.00 uur, start van de avond om 19.30 uur en het geheel duurt tot ongeveer 22.00 uur. Alle jongeren zijn welkom, ook die van de basisschool, dus laat je stem horen! ALKMAAR - Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familie leden en vrienden. Ook hulpver leners en andere belangstellen den zijn daar van harte welkom. Iedere bijeenkomst staat er een onderwerp centraal, en wordt ingeleid door een deskundige. Woensdag 15 februari is het thema: Dementie en gedragsver andering. Plaats: Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97. Aanvang: 19.30 tot 21.30 uur. Inloop: 19.00 uur. Entrée: Gratis, evenals koffie en thee Info: M. Büjleven, tel. 072- 5334893, E. Schoutsen-Bolten, tel. 072-5334319. HEILOO - Ook nieuwsgierig naar het lopen met stokken Lea Dam organiseert, in samenwer king met Stichting Ouderenwerk Heiloo, weer een aantal demon- stratielessen in februari en maart met daarop volgend een aantal cursussen. De demonstratieles- sen zijn op maandag 27 februari 15.00 uur, vrijdag* 3 maart 09.30 uur en zaterdag 4 maart 09.30 uur. Kosten 6,- inclusief het gebruik van de stokken. De cur sussen starten op maandag 6 maart 15.00 uur, vrijdag 10 maart 09.30 uur en zaterdag 11 maart 09.30 uur. De cursus bestaat uit zes lessen van één uur. Kosten 58,- inclusief het gebruik van de stokken. Verzamelen bij parkeerterrein Noorderstraat aan de Herenweg te Bakkum (naast medisch kin dertehuis Antonius). Aanmelding: tel. 072-5055544, email: leadam@quicknet.nl. HEILOO - Romantiek hangt in de lucht bij v Kwartje Koffie'. Dinsdag 14 februari wordt een Candle Light diner georganiseerd begeleid door live piano muziek. Naast de a la carte kaart heeft onze chefkok een zeer roman tisch diner samengesteld. Tevens kunt u een hemelse valentijn beleven in een van onze comfortabele kamers. Luxe bonbons en een mooie bos bloe men bij aankomst in de kamer bezorgen u alvast de sfeer voor een roman tisch verblijf. Het uitgebreide ontbijtbuffet 's ochtends is inclusief, maar indien u wenst kunt u uiteraard ook een romantisch ontbijt op de kamer bestellen. Tevens kunt u genieten van een late check out tot 16.00 uur. Overnachting inclusief ontbijt, romantisch drie-gangen diner, bonbons, bloemen en een late check out tot 16.00 uur. Golden Tulip Heiloo presen teert op 25 februari 'Saturday Jazz Night Live'. Deze avond word begeleid door de swingende band 'The Willie Ashman Original'. Deze vijfmans for matie staat bekend om zijn geweldige Dixieland muziek. Tevens treedt het trio 'Kees Waal' op, zodat u tijdens het buffet weer even rustig op adem kunt komen. U wordt tussen 18.30 en 19.00 uur feestelijk ontvangen met een welkomstcocktail. Vervolgens serveert onze keukenbrigade u een heer lijk buffet welke wordt afgesloten met een 'grande finale'! HEILOO - Na de algemene ledenvergadering van Groei Bloei afdeling Heiloo e.o., zal de heer B. Korf prachtige opnamen laten zien van bloemen en plan ten in Zuid Afrika. Heel veel planten zijn bekend maar men weet niet dat zij van oorsprong uit Zuid Afrika komen. Datum: Dinsdag 14 februari. Plaats: Ontmoetingscentrum van GGZ de Willibrord, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Tijd: Aanvang 20.00 uur. Kosten: De toegang is vrij voor leden en niet leden. Op 1 februari werd door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo een gift van 500,- overhan digd aan mevrouw Onderwater van Stichting Heifer Nederland, die daarmee weer mensen in ontwik kelingslanden steunt. Het geld is bijeen gebracht door de verkoop van tweedehands boeken in het Trefpunt en schenkingen, donaties, giften en legaten (bankrek.nr. 3364.48.082 t.n.v. Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo). Op foto van links naar rechts: mevr. N. Ruben, mevr. M. Onderwater, de heer G. Ellen en de heer W. Jansen. Voor meer informatie over de Stichting Heifer kijkt u op www.heifer.nl. Eigen foto HEILOO - Het jaarlijkse cadeau van de vereniging Oud Heiloo aan haar leden is dit jaar wel heel bijzonder, name lijk een placemat met daarop diverse afbeeldingen van Heiloo. Soms zijn het oude foto's, maar hierop is nog duidelijk het heden te herkennen. Bijvoorbeeld de ingang van Ter Coulster, de Zeeweg by de kruising met de Westerweg, de grenspaal met Alkmaar, de Zanderslootweg, maar ook de Witte Kerk en de St. Willibrorduskerk (in totaal 13 foto's en het wapen van Heiloo). De leden van de vereniging (lidmaatschap slechts E 8,50 per jaar) hebben deze bijzondere place mat gratis ontvangen, maar deze is ook voor niet-leden te koop voor E 6,- bij M. de Groot, Wilgenlaan 8, Heiloo (eerst even bellen, tel. 072- 5330656). De vereniging heeft een permanente tentoonstelling over Heiloo en ook geregeld wisselende exposities. Op het ogenblik is de Oude Pastorij helaas tijdelijk geslo ten in verband met een verbouwing, maar u wordt op de hoogte gehou den wanneer alles weer op orde is. De placemats met daarop diverse afbeeldingen van Heiloo. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 13