VERKIEZINGEN 2006 19 WD LEEFBAAR HEILOO NCPN GROEN LINKS PVDA CDA U ITKI j KPOST 8 FEBRUARI 2006 Heiloo is een fijn dorp. Een dorp om in te wonen. Een dorp om samen in te leven. Rustig en groen, voorzien van goede winkels, prima scholen en gezonde verenigingen. Inwoners willen zich veilig voelen in hun eigen omgeving. Gewoon veilig zijn in huis en zonder angst de straat op kunnen. Wat de WD Heiloo betreft moeten wij daar aan blijven werken. We zijn blij, dat er de afgelopen periode op voorstel van de WD vier politiesurveillan ten by zijn gekomen. Toch kan de politie het niet alleen. De veiligheid op straat is ook van ons allemaal. Voor elkaar opkomen als het nodig is. Heiloo is een dorp en moet dat ook büjven. Een dorp met zijn eigen identiteit, zijn eigen mense lijke maat en zyn eigen kracht., ondanks de negatieve opmerkingen van een Groen Links Commissaris van de Koningin over gemeenten met minder dan 30.000 inwoners. De Heilooërs mogen betrouwbaar heid, aanspreekbaarheid en her kenbaarheid van de Heilooër poli tiek verwachten. De WD Heiloo maakt dat waar! Hoofdpunten uit ons verkie zingsprogramma zijn: Klantgerichte en efficiënte gemeentelijke organisatie Geen lastenverhoging; teruggeven van overbodige reserves aan de inwo ners Veiligheid met een doeltref fend functionerende politie, brand weer en ambulancedienst Een eigen aansluiting op de A 9 Aandacht voor voldoende groen in de (nieuwbouw)wijken Voor iedereen probleemloze toeganke lijkheid van alle openbare voorzie ningen Nieuwe woningen in alle prijsklassen voor alle categorieën woningzoekenden Goede sportac commodaties Voor verdere infor matie over de WD Heiloo verwij zen wij u naar onze website: www.wdheiloo.nl en de gemeen- tegids. Wonen voor nu en in de toe komst. Het gaat er niet om wat de over heid moet doen maar om wat ze moet laten. Enkele punten: Afschaffen van alle gemeentelijke subsidies, laat iedereen maar zelf bepalen of en aan wie men wil doneren Afschaffen welstandscom missie: iedereen moet zelf bepalen wat voor dakkapel, serre, schuurtje of wat voor aanbouw men wenst Winkeliers moeten zelf hun ope ningstijden bepalen Afschaffen ste denbanden, leuk voor ambtenaren maar zonder nut voor de bevolking Uit samenwerkingsverbanden zoals VNG stappen, dit zijn sluipen de instanties die ongecontroleerd macht over ons uitoefenen Vrijheid om permanent in het eigen vakan tiehuisje te wonen GPGroot haalt huisvuil op voor 70,- per jaar, de gemeente voor 280,- dus moet die het niet doen Onzinbelastingen zoals de hondenbelasting en preca riorechten afschaffen Nooit betaald parkeren invoeren Stoppen met het ophalen van oud papier, het brengt helemaal niks op Gemeente mag nooit zelf onzinbonnetjes uit gaan schrijven Paspoorten en rybewyzen tegen kostprijs, uittreksels gratis, dit mag geen extra inkomstenbron voor de overheid zyn Plantsoenendienst en brandweer uitbesteden Gemeente moet het afschaffen van de OZB accepteren en mag niet proberen deze inkom stenderving op de bevolking te ver halen maar moet dit opvangen door een broodnodige sanering Voor markten en kermissen moet de gemeente gratis ruimte beschik baar tellen, de rest moeten de betrokkenen zelf regelen 50/60km waar dat kan, dus geen collectief 30 km Kijken of er echt om de 30 cm een verkeersdrempel nodig is Alle vergunningen, beleid en commissies onder de loep nemen en zoveel mogelijk afschaffen Invoeren van directe democratie via referenda Zie www.leefbaar- heiloo.nl suggesties zijn welkom. Programma voor de gemeente raadsverkiezing op dinsdag 7 maart De NCPN is onder meer vóór: - Het dierenwelzynsbeleid onder de verantwoordelijkheid van een wethouder te brengen. Dieren zijn zeer belangrijk. Ook voor het wel zijn van mensen. De gemeente Castricum heeft al een wethouder belast met dierenwelzynsbeleid. De NCPN is tegen circusvoorstellingen met wilde dieren. - Een totaal kap- verbod voor gezonde bomen. De beeldbepalende acht populie ren waarvoor in oktober 2004 804 handtekeningen van burgers zyn verzameld om te protesteren tegen de zinloze kap, moeten op him plek by de Holleweg/De Kreek blijven staan. De NCPN heeft samen met Milieu Contact Heiloo deze succes volle actie georganiseerd. Duidelijk is geworden dat de opmerking van wethouder Daas dat enkele popu lieren het treinverkeer zouden schaden op een leugen berust. Ook de vier rode beuken bij het station moeten behouden blijven! - Een snelle realisatie van betaalbare sociale woningbouw. Dure wonin gen en appartementen zijn er al genoeg in Heiloo. Een door de NCPN ingediende motie om 50% van de nieuwbouw voor sociale woningbouw te bestemmen is, met uitzondering van GroenLinks, door de andere partijen verworpen. Vooral starters maar ook ouderen dienen te profiteren van goedkope nieuwbouwwoningen. Alle huishou dens die aangewezen zijn op een betaalbare huurwoning dienen ook daadwerkelijk gehuisvest te wor den. En dan niet alleen de doel groep met een inkomen tot de huursubsidiegrens, maar alle huis houdens met een inkomen tot anderhalf keer modaal omdat voor hen een koopwoning tegenwoordig ook veel te duur is. - Het nu snel en definitief stop pen met het spuiten van schadelijke chemische onkruidbestrijdingsmid delen. - Het nog in 2006 realiseren van een grote kostenbesparende afdekinstallatie voor zwembad Het Baafje. Dit mooie veelbezochte zwembad dient in gemeentelijk bezit te blijven. - Net als by de verkiezingen in 2002 pleit de NCPN voor het weer 's avonds, 's nachts en in het week einde beschikbaar zyn van de eigen plaatselijke huisarts. By ongevallen en ziekten op die tijden is de huis artsenpost in Alkmaar-Noord voor velen, vooral ouderen, een pro bleem gebleken. - Het tot een minimum beperken van de storende geluidshinder en luchtvervuiling door het vliegver keer boven ons dorp. Het College dient veel actiever op te treden voor haar burgers bij het Ministerie en bij Schiphol. - Het eisen by Provinciale Staten door het College voor goed en goedkoop en meer uitgebreid open baar vervoer in ons dorp. Alleen busvervoer langs de Kennemerstraatweg is een aanflui ting van het recht van mensen op bereikbaar openbaar vervoer. Een grotere gemeentelijke subsidiever lening voor de organisatie Belbus Heiloo. - Het door het gemeentebe stuur accepteren van de terecht gestelde eisen door het Platform- Clientenparti-cipatie Gehandicaptenbeleid Heiloo inzake het 10-voorwaardenplan voor de WMO. - Het instandhouden van het volkstuinencomplex aan de Hoogeweg bij de nieuwbouw in Zuiderloo. De NCPN heeft als enige party deze eis gesteld. De onder werpen waar de NCPN tegen is staan op 22 februari in deze rubriek vermeld. Voor alle informa tie van de NCPN voor de gemeente raadsverkiezingen zie: www.hei- loo.nl. U kunt ook bellen naar 072-5334588. Het verkiezingspro gramma wordt dan bij u thuis bezorgd. Toen ik op mooie nazomeravond aan het tuinieren was ik, raakte ik met een oudere voorbijganger, mijnheer Kras, in gesprek. De vroegere bewoners van onze woning kende mijnheer wel. Hy was met zijn gezin net als die bewo ners in de jaren zestig in Heiloo komen wonen. Mijnheer vertelde hoe het dorp was gegroeid van Plan-Oost tot de laatste wijk in de jaren negentig gereed was, "Egelsblok of zo" zei hij lachend. Daarna is er niet zoveel gebouwd, behalve aan de Westerweg bij het station. Zijn kinderen wonen niet meer in Heiloo, maar in de omge ving van Hoorn. "Ik heb liever, dat myn kinderen in de buurt wonen. Ik heb wel alphahulp, maar ik heb van die dagen, dat ik mij minder voel. Juist dan is het fijn, dat je dan door eigen dochter wordt verzorgd, toch? Maar vindt hier maar een woning, veel te duur. In West- Friesland is het veel goedkoper Op mijn vraag, waar hy woonde vertelde hij eerst over zyn vroegere straat. "Ja. ik heb nog geboft met die aanleunwoning by de Loet. Myn vroegere buren zouden graag ook in een bejaardenwoning willen wonen, maar er staan heel wat oudere mensen op de wachtlijst. Maar aanleunwoningen of een bejaardenhuis worden er niet gebouwd. Ik snap dat niet. Er wordt wel met de gulle medewer king van de gemeente voor de happy few een golfbaan aangelegd, maar zy laten ons oudere bewo ners, die kleiner - en met beetje verzorging - willen wonen, in de steek. Jarenlang liggen bouwterrei nen zoals bij het Hoekstuk braak. Dat is toch mooie plek om een ver zorgingscentrum met aanleunwo ningen te bouwen". In dit gesprek met mynheer Kras wordt in een notendop duidelijk, dat Heiloo in de afgelopen jaren een achterstand heeft opgelopen voor passende en betaalbare woningen voor ouderen, maar ook voor gezinnen en jongeren. Recent is uit onderzoek in opdracht van de gemeenteraad gebleken, dat meer dan helft van Heilooers niet meer dan het modale inkomen (bruto 36.000 per jaar) heeft. Toch wordt er in de gemeentelijke huis vestingsplannen van uitgegaan, dat er niet zo'n grote behoefte bestaat aan goedkope woningen. Maar juist oudere inwoners willen naar een kleinere, comfortabele en betaalba re (huur)huis verhuizen; by voor keur in de buurt, waar zorgvoorzie ningen zijn. Verder komt er bij voldoende aanbod van betaalbare en passende woningen voor oude ren doorstroming op de huizen markt op gang. De vrijkomende huizen komen beschikbaar voor gezinnen. Voor een evenwichtige opbouw van de lokale woningmarkt zal dit onvoldoende zijn. Dus zal er ook voor jongeren goedkope woningen gebouwd moeten wor den. Het stimuleren van betaalbare nieuwbouw is een belangrijke opdracht voor het nieuwe gemeen tebestuur. Verder kunnen particu liere initiatieven voor passende ouderenhuisvesting op onze steun rekenen. - Als het aan GroenLinks ligt, danis by nieuwbouw tenminste 50% van de woningen betaalbaar voor inkomens tot modaal; - groeit de voorraad sociale huurwoningen in Heiloo van de huidige 1800 naar tenminste 2500 in 2015. Voor meer informatie over ons verkiezingsprogramma "Groen Links maakt het verschil" verwijs ik u naar onze website www.groen- links.nl/lokaal/heiloo. Voor een gedrukte versie daarvan kunt u bel len met Ton Steenaert: 072- 5332207. Rob Bosman Lijsttrekker GroenLinks Heiloo Beste Heilooënaars, Myn naam is André Czeyki en ik debuteer komend seizoen met rug nummer 2 namens de PvdA in de lokale politieke arena. Met het oog op de gemeenteraadverkiezingen wil ik graag enkele PvdA standpun ten met u delen: Te beginnen by de binnenkort in te voeren Wet Maatschappelijke Ondersteuning. De PvdA is van mening dat deze haaks staat op het volkshuis- vestirjgbeleid dat momenteel in Heiloo wordt gevoerd. Doordat jon geren noodgedwongen wegtrekken, is een indirect gevolg dat er in de toekomst op deze groep in mindere mate een beroep kan worden gedaan om - zoals de WMO beoogt - te' helpen by de verzorging van familieleden. Mede hierom blyft de PvdA hameren op meer betaalbare woningbouw. De PvdA vindt dat - gezien het huidige aantal scholie ren dat in de ons omringende gemeentes hun middelbare studie voortzet - de mogelijkheid van openbaar voorgezet onderwijs in Heiloo onderzocht dient te worden. Een andere prioriteit van de PvdA is het kritisch onder de loep nemen van de beruchte Heiloose verkeersobstakels die by menig kunstheupfabrikant het water uit de mond doen lopen maar die na iede re regenbui weer een crime zijn voor met name onze oudere dorps genoten. Met het oog op de binnen kort te houden evaluatie van de Luchtverkeerswet wil de PvdA de overlast van het vliegverkeer aan de orde stellen. Aanvliegroutes die nen zo min mogelijk over de bebouwde kom te leiden. Omdat de praktijk uitwijst dat veel minima onbekend zyn met de gemeentelijke eindejaarsgratificatie of ervoor schromen om hier een aanvraag voor in te dienen pleit de PvdA voor het automatisch verstrekken van dit extraatje aan deze groep. Ons volledige verkiezingspro gramma kunt u opvragen op tele foonnummer 533.23.18 of kan worden bekeken op onze website: www.heiloo.pvda.nl. "EEN POSITIEVE KIJK OP LOKAAL BELEID" Vanuit bovenstaand motto wil CDA Heiloo in de komende vier jaar concreet aan de slag. Onze speerpunten binnen een drietal hoofdthema's vindt u hieronder. ONZE "KIJK" OP BESTUUR VAN HEILOO Wij willen u betrekken by het bestuur van onze gemeente. Dit kan alleen met een besluitvaardig en transparant bestuur. Onze speer punten zyn: - CDA Heiloo wil geen verhoging van gemeentelijke belastingen. - Terugdringen van gemeentelijke regelgeving. - Moderne participatie en verbe tering van inspraak. ONZE "KIJK" OP WONEN EN LEVEN IN HEILOO Natuurlijk moet Heiloo prachtig, groen en schoon blijven. Daarbij hoort wel vooruitgang voor wonen, werken en infrastructuur. Onze speerpunten zijn: - Passende woningen voor oude ren in Heiloo, zowel binnen huidig woonaanbod als via nieuwe projec ten zoals "Hoog en Laag 1". - Betaalbare nieuwbouw voor met name jongeren en starters. Het initiatiefvoorstel van o.a. CDA Heiloo voor 80 woningen in het Maalwater is een goed begin van een inhaalslag. - Verhoging bouw- tempo in het Zuiderloo-gebied. - Snelle invulling bestaande inbrei-locaties. ONZE "KIJK" OP SOCIAAL EN MAATSCHAPPELIJK HEI LOO Heiloo is meer dan een optelsom van haar inwoners. U moet zich thuis voelen door goede sociale voorzieningen in een omgeving waar mensen naar elkaar omkijken. Onze speerpunten zijn: - Sociaal vangnet voor mensen en groepen die in de knel komen. - Goed onderhouden en schone basisscholen die voldoen aan de moderne eisen. - Onderzoek naar mogelijkheid uitbreiding middel baar onderwijs. - Stimulering initia tieven op gebied van vrijetijds besteding en evenementen/festival voor jong en oud. - Ondersteuning van mantelzorgers en vrijwilligers. www.cdaheiloo.nl; tel. 072-5338208

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 19