JC Conquista Agenda Hoed en de Rand bij de zondagsociëteit Creatief Westfries in Vredeburg Themamiddag 'Vruchten van je leven' REGIO 24 Politiek Café Kindermiddag Verkiezingen De Wmo: ook u een zorg! Veel gevoel voor poëzie en een mooie zangstem Siem de Haan, gek op Westfries Pleidooi voor het vastleg gen van ervaringen UITKIJKPOST FEBRUARI 2006 AKERSLOOT - Met de gemeente raadsverkiezingen in aantocht is het tijd de lokale volksvertegen woordigers van Castricum aan de tand té voelen. Woensdag 8 februari om 20.00 uur is er politiek café in jongeren centrum de Storey Club aan het Wilhelminaplein te Akersloot. Daar kan de Akersloter zich alvast laten horen. En beslissen welke partij zijn stem krijgt op 7 maart. Zijn de partijen nagekomen wat ze beloofd hebben? En welke belóftes maken ze voor de komende vier jaar? En waar past Akersloot in die visies? Alle partijen hebben toege zegd dat ze komen. Van Groen Links is al bekend dat ze wethou der Könst naar Akersloot laten komen. Op het programma staan in ieder geval veiligheid, jongerenhuis vesting en de relatie tussen de politiek en de jeugd. Daarna is er ruimte voor de inbreng van eigen discussiepun ten. EGMOND - Elke woensdagmid dag is er weer wekeüjks een kin dermiddag in de Wal. De organisatie hoopt weer veel nieuwe en bekende gezichten te zien. De middagen zijn van 13.30 tot 15.30 en bedoeld voor alle kinde ren van 4 tot en met 10 jaar. Er worden vele leuke activiteiten gedaan als knutselen en bingo. De kosten zyn E 1,50 per*kind per keer. Komen jullie ook? J.C. de Wal, Sportlaan7, Egmond aan Zee, tel. 072-5063793 of kijk op www.wel- zijnbergen.nl/jongerenwerk. CASTRICUM - Dinsdag 7 maart zijn de gemeenteraadsverkiezin gen. De oproepkaart voor de ver kiezingen krijgt u tussen 15 en 21 februari in de brievenbus. In dezelfde tijd wordt de kandida tenlijst bezorgd. Wilt u voor die tijd weten op wie u kunt stem men? Kijk dan op www.castricum.nl. Hier vindt u meer informatie over de komende gemeenteraadsverkiezingen. Als u uw oproepkaart bent kwijtgeraakt kunt u bij de afdeling Publiekzaken een duplicaat aan vragen. U moet deze uiterlijk maandag 6 maart, 16.00 uur ophalen bij de balie in het gemeentehuis. Op de dag van de verkiezingen zelf is dit niet meer mogelijk. CASTRICUM - De Wet maat- schappelijke ondersteuning (WMO) treedt vermoedelijk op 1 januari 2007 in werking. Per invoeringsdatum komt de Welzijnswet, de Wet voorzienin gen gehandicapten en delen van de Algemene wet bijzondere ziek- tenkosten onder deze wet te val len. De gemeente heeft een startnotie Wmo gemaakt. In de startnotie is in hoofdlijnen aangegeven hoe de gemeente de wet wil gaan invoe ren. Op 9 februari bespreekt de raad deze notitie (zie raadsagenda). Voor vragen over de Wmo kunt u contact opnemen met A. Brokers tel. 0251-661302 of agnesbrokers@castricum.nl. LIMMEN - Het programma voor woensdag 8, vrijdag 10 en zaterdag 11 februari bij JC Conquista is: Conquista Kids Sieraden maken Zaterdag 11 februari gaat Conquista Kids hele mooie sieraden maken. Kettingen, oorbellen en armbandjes. Met prachtige kralen. Conquista Kids is voor kinderen tussen 4 en 9 jaar oud. Aanvang om 10.30 uur en stoppen om 12.00 uur. De entree is één euro en natuurlijk krijgen jullie daar limona de bij. Club op woensdag Woensdag 8 februari staat de deur weer open voor tieners van 9 tot en met 12 jaar! Jullie kunnen: internetten; darten; tafeltennissen; poolbiljarten; dar ten; sjoelen; knutselen; pc-spellet- jes doen, maar ook met de Play Station op groot scherm aan de gang. De Club is welkom van 14.00 tot 17.00 uur en de entree is gratis. Hebben jullie nog nieuwe ideeën? Vertel het de leiding. Wie weet kan die er iets mee doen! Club X-tra: Valentine Night! Zaterdag 11 februari wordt alvast een voorproefje genomen op Valentijnsdag (14 februari). Het wordt nu eens heerlijk romantisch. Een romantische omgeving; heer lijk zoete drankjes en lekker zwij melen by een superromantische film! Laat Valentijn maar heerlijk beginnen en Cupido maar langs komen. Open van 19.00 tot 22.00 uur. Club X-tra is voor tieners van 12 tot en met 16 jaar en is gratis. Wil je mee helpen met het organise ren van deze feesten? Mail dit dan even naar tienerwerk@conquista.nl. CONQ Café: Het jongerencafé is elke vrijdag- en zaterdagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Er is een geheel eigen zaal met bar, poolbiljart, internet-computers en een nieuwe zithoek. Kortom, kom even lekker relaxen; een biertje pakken; een pooltje schieten en af en toe even chatten. Je bent welkom in het café vanaf 16 jaar en de entree is gratis. De medewerkers van het café zijn er in ieder geval klaar voor. Voor extra info en foto's van alle werkgroepen kijk op de website www. conquista. nl. CASTRICUM - 'Zwervers', heet het nieuwe programma van Hoed en de Rand en is een muzikale zoektocht door de Nederlandse poëzie. Peter van der Steen en Jelle van der Meulen. Twee heren, de één met een gitaar, de ander met een accordeon en beiden met veel gevoel voor poëzie en een mooie zangstem, treden op 12 februari op by de zondagsociëteit. Ze maken prachtige melodieën bij teksten van bekende en minder bekende dich ters. Als het niet anders kan dan schrijven ze ook zelf de tekst van een liedje. Zo bezingen ze onder andere de poëzie van het Nederlandse landschap, schrijven teksten over de Noordzee of het IJsselmeer of over hun eerste of laatste grote hef de. De muzikale omlijsting is ook deze middag weer in de goede handen van Jan van der Schaaf. De zondagsociëteit wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in Ontmoetingscentrum Geester hage, Geesterduinweg 5 in Castricum. De toegang is 2,-. Voor meer informatie of het regelen van ver voer kunt u bellen (tot en met don derdag 9 februari): Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251- 673793. LIMMEN - De activiteitencom missie van de KB O in Limmen organiseert op donderdag 16 februari weer een themamid dag, zoals gebruikelijk in de Vredeburg, aanvang 14.00 uur. Alle senioren uit Limmen en omgeving zijn van harte wel kom. Voor deze themamiddag is uitge nodigd mevrouw Monique Rooijmans uit Haarlem. Zij geeft een voordracht over het onderwerp 'De vruchten van je leven'. Deze voordracht stond al op het pro gramma van de Opening van het Seizoen 2005 - 2006 op 5 septem ber. Door onvoorziene omstandig heden kon dit toen niet doorgaan. Het citaat: „Wij leven het leven vooruit, terugkijkend kunnen wij het begrijpen", van de filosoof Kierkegaard is uitgangspunt voor de lezing. Je zou ook kunnen zeg gen, aandacht besteden aan de vruchten en ervaring die je hebt verzameld in de loop van je leven. Waar is dat goed voor? Hoe doe je dat? Dit zijn de vragen die aan de orde komen in deze lezing. Mevrouw Rooijmans houdt een plei dooi voor het vastleggen van deze ervaringen, bijvoorbeeld door het maken van een levensverhaal of door middel van toelichtingen bij een fotoalbum. Kortom zeer inte ressant voor ouderen die nu een maal in deze fase van het leven ver keren. Siem de Haan en Marjan Beeken laten u genieten van het mooie dialect en uitdrukkingen als sprage, kuin, kuuks, boet, an de reed gaan, dat rooit erop. Eigen foto Peter van der Steen en Jelle van der Meulen treden op bij de zon- dagsocieteit. Eigen foto LIMMEN - Creatief Westfries brengt een gezellige Westfriese avond met verhalen, liedjes en roime. Siem de Haan, gek op het Westfries en één van de motoren achter het kwartaalblad Skroivendevort' en de boekenreeks 'Zuks moet je opskroive' is voorzit ter van de stichting die speciaal is opgericht om het creatief gebruik van het Westfries te bevorderen. Samen met Marjan Beenken uit de Langedoik) laat hij u genieten van het mooie dialect dat als kenmerk heeft dat je met heel weinig woor den datgene kunt zeggen wat je kwijt wilt. Denk aan de typische Westfriese woorden en uitdrukkin gen als sprage, kuin, kuuks, boet, an de reed gaan, dat rooit erop. Siem en Marjan zingen ook en laten zich daarbij begeleiden door toetse nist Teun Kommer. Zij zingen ^hun eigen teksten die vaak treffend de problemen aanstippen die van alle tijden zijn. De nostalgie die zij oproepen blijkt hun toehoorders steeds weer te ontroeren. Creatief Westfries wil beslist niet in verband gebracht worden met het platvloer se Westfries Plat, een gezelschap dat het authentieke Westfries vaak weinig eer aandoet. Zij brengen die avond diverse dialectbundels en - boeken mee dié ook gekocht kun nen worden. Vrijdag 10 februari dus, in Boerderij Vredeburg, Dusseldorperweg 64, Limmen, aan vang 20.15 uur, toegang 5.-. Reserveren via www.limmencultuur.nl of telefo nisch 072-5052235.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 24