Rijschool M&L Wethouder houdt Chatsessie over A9 H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Diefstal portemenee Inbraak in woning Verkeerscontrole Insluiping in woning Diefstallen van portemonnees 67 GX HL Stichting Jeugdtheater Heiloo trekt volle zalen UITKIJKPOST 8 FEBRUARI 2006 HEILOO - Op maandag 30 januari werd door een 74-jarige inwoonster van Heiloo aangifte gedaan van diefstal van haar portemonnee. De diefstal werd vrijdagmiddag 27 januari gepleegd. De vrouw was die mid dag boodschappen aan het doen in het winkelcentrum 't Loo. Haar portemonnee zat in een tas die aan haar rollator hing. Na het doen van de inkopen bleek bij thuiskomt dat de portemonnee uit de tas was gestolen. In de porte monnee bevond zich een geldbe drag en een identiteitsbewijs. HEILOO - In de nacht van maan dag 30 op dinsdag 31 januari werd in een woning aan de Zevenhuizerlaan ingebroken. Door het forceren van een raam van de bijkeuken werd toegang tot de woning verschaft. Uit de woning werd een televisie, geluidsapparatuur, een antiek horloge en een bos sleutels ont vreemd. HEILOO - Op dinsdagochtend 31 januari werd tussen 07.30 en 08.30 uur een snelheidscontrole op de Dors gehouden. De contro le werd uitgevoerd op verzoek van de leerlingenraad van de PCC. Tijdens de controle werden in totaal vier proc'essen verbaal opgemaakt voor het overschrij den van de maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 61 kilometer per uur. Tevens werd een proces verbaal opge maakt terzake verlichting. HEILOO - Dinsdagavond 31 janu ari werd een damestas ontvreemd uit een woning aan de Zevenhuizerlaan. De diefstal werd gepleegd tussen 17.00 en 17.30 uur. Tussen die tijdstippen bevond de bewoonster zich op de eerste etage van de woning ter wijl de achterdeur van de woning was niet afgesloten was. Later in de avond werd een gedeelte van de inhoud van de tas in de achter tuin van de woning teruggevon den. De volgende morgen werd in de omgeving de rest van de inhoud van de tas gevonden. Uiteindelijk bleek alleen het geld uit de portemonnee gestolen te zijn. HEILOO - Woensdagmiddag 1 februari werd tijdens het doen van inkopen in winkels in het win kelcentrum 't Loo twee porte monnees gestolen. De eigenares se van één van de portemonnees was een 63-jarige inwoonster van Egmond aan Zee. Haar portemon nee werd uit haar jaszak gestolen. De eigenaresse van de andere portemonnee was een 83-jarige inwoonster van Egmond Binnen. Haar portemonnee werd uit haar schoudertas gestolen tijdens het winkelen. Gevonden voorwerpen van 30 januari tot en met 5 februari Fietskabelslot, meerkleurige sjaal, boek met als titel: 'medium term plan', zwarte agenda, bruine leren linkerhandschoen, donkerblauwe linkerhandschoen, zwarte linker handschoen. Foto: Mario Sacksioni Rijschool M&L, Zeekamplaan 25, 1851 XE Heiloo, tel 06-51110853, internet: www.rijschoolml.nl, e-mail; info@rijschoolml.nl. Het felbegeerde rose papiertje, oftewel het rijbewijs behalen is toch altijd weer een soort mijlpaal. Daarom is het des te beter als u een goede rijschool in de buurt heeft. Bij autorijschool M&L, dé SRB (Stichting Rijschool Belang) erkende rijschool van Heiloo en omstre ken, kunt u zonder wachttijden direct beginnen voor uw rijlessen en theorieopleiding. Niet alleen de rijschool is jong, gestart in maart 2005, maar ook de eigenaars. De rijschool is in handen van Martin (30) en Linda (23) Hammink. Martin is afgestudeerd rij-instructeur, daarnaast heeft hij onlangs zijn taxipas gehaald. Dat betekent dat hij dit jaar zal starten met een taxi-opleiding, zodat chauffeurs (van taxi 's en contractvervoer) hun taxipas kunnen halen. Linda is bijna klaar met haar opleiding. Zij zal na de zomer met een tweede lesauto op weg gaan. ,,Want er zijn klanten die het toch prettiger vinden als ze les krijgen van een vrouw", volgens Linda. De autorijlessen worden gegeven in een rookvrije, comfortabele maar vooral veilige panter- zwarte Ford Focus TDI Collection met airconditioning. Martin legt uit hoe een en ander werkt: ,,Je begint allereerst bij ons met een vrijblijvende intake van onge veer twee uur. Je kijkt dan goed hoe iemand iets oppakt, welke han delingen beheerst hij, hoe vaardig is iemand. Daarna wordt er samen mét de klant en omdat we veel jonge klanten hebben ook vaak met de ouders besloten welk voordeel rijlespakket het beste bij de leerling past. Klanten kunnen kiezen uit pakketten van 32, 35, 28 of 42 les sen. De intake en de eerste (aansluitende) autorijles zijn gratis. De klanten betalen verder per les, dus zitten niet vast aan een contract. Wij staan voor een goede en zeer persoonlijke begeleiding van onze klanten." Rijschool M&L is een kleine rijschool en dat betekent dan ook steeds dezelfde vertrouwde gezichten en natuurlijk dat persoonlijke tintje. Flexibel zijn staat hoog in het vaandel en dat betekent voor de klanten onder andere de optie om meerdere uren per week te rijden voor zowel de ochtend- en avonduren inclusief de weekenden. Ook de afspreekpunten kunnen wisselen, zo kunnen klanten niet alleen opgehaald worden vanaf huis, maar ook vanaf school of het station. De theorielessen worden in kleine* persoonlijke groepjes op profes sionele wijze gegeven, waarbij gebruik wordt gemaakt van het nieuw ste programma. Ook op de tussentijdse toetsen die het CBR enige jaren geleden heeft ingesteld en als een soort proefrijexamen geldt, bereidt Rijschool M&L voor. Een onderwerp als het nieuwe rijden, de manier van rijden die past bij de moderne motortechniek, ontspan nen achter het stuur zitten, meer comfort, flink besparen op de auto kosten en ook nog eens bijdragen aan een beter milieu, wordt toege past tijdens een rit. En niet onbelangrijk wordt ook aandacht besteed aan alcohol en verkeer. Linda: „En als onze klanten dan geslaagd zijn, worden ze door ons verrast met niet alleen een prachtig boeket bloemen, maar ook nog eens een rit in een adembenemende negen meter lange limo." Wie zou na dit verhaal nou niet willen lessen bij Rijschool M&L? In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Afgelopen woensdag om 19.50 uur startte de chat sessie over de aansluiting op de A9 met de eerste vraag van een betrokken inwoner. De chatses sie was een vervolg op een arti kel in de Uitkijkpost van 25 januari. Hierin beantwoordde wethouder Rob Opdam vragen van lezers van de Uitkijkpost over de afslag A9. Het bleek een uurtje chatten dat tech nisch niet geheel vlekkeloos verliep, maar dankzij de inzet van alle deelnemers toch erg succesvol was. Uit de vragen en opmerkingen komt een drietal aandachtspunten naar voren. Het verkeer dat via de nieuwe aansluiting naar het strand gaat, de koppeling met het bou wen van woningen en de situe ring van de aansluiting. 'Hoe wordt voorkomen dat er sluipverkeer en vooral kustverkeer door het dorp gaat', die vraag werd door meerdere deelnemers gesteld. De uitleg luidt: Een goede afwikke ling van het kustverkeer is voor Heiloo een belangrijke voorwaarde voor een nieuwe aansluiting. In het onderzoek Aansluiting A9 zijn enke- le uitspraken gedaan met betrek king tot het kustverkeer. Hoofdconclusie is dat (op een beperkt aantal mooie (zon)dagen na) geen hinder en capaciteitste kort door het kustverkeer verwacht hoeft te worden op bestaande wegen in de kern van Heiloo. Uitgangspunt voor Heiloo is dat kustverkeer niet via de nieuwe aan sluiting A9 dient te worden geleid. Bebording langs de A9 moet de route naar Egmond aan Zee (blij ven) leiden over het bestaande hoofdwegennet via het Kooimeerplein, de westelijke ring Alkmaar en de Hoeverweg. Een gerichte inzet van de Dynamische Route Informatie Panelen (DRIP's) boven de A9 en de westelijke ring Alkmaar is noodzakelijk. Aanvullend hierop dient op zomerse dagen ter bevordering van de ver- keersdoorstroming bijvoorbeeld een aangepaste regeling van de ver keerslichten te worden gereali seerd. Het weren van zo veel moge lijk (vreemd) kustverkeer vanaf de A9 uit de kern van Heiloo heeft dus de hoogste prioriteit. Voor de afwik keling van kustverkeer dat toch via Heiloo (aansluiting A9) komt, is met de regiogemeenten afgespro ken dat sluipverkeer op het onder liggende wegennet van Heiloo kan worden ontmoedigd door de inzet van gerichte fysieke maatregelen. 'Waarom wordt er niet gewacht met het bouwen van woningen tot dat de aansluiting is gerealiseerd' was een volgend aandachtspunt. Hierbij het volgende antwoord: De gemeenten Heiloo, Castricum en Alkmaar en de provincie Noord- Holland hebben een bestuursover eenkomst ondertekend waarin is opgenomen dat het grootste deel van de woningbouw in de Zandzoom niet mogelijk is zonder een extra aansluiting op de A9. Het gaat hierbij om de zekerheid van de aansluiting, dus om een positief besluit van de minister. Dit betekent dat wel kan worden gestart met de woningbouw zonder dat de aanslui ting al een feit is. En dat is nodig gelet op de behoefte aan woningen in Heiloo en de regio. Natuurlijk wil de gemeente wel graag dat de aan sluiting zo snel mogelijk wordt aan gelegd. De gemeente Heiloo hoopt dan ook dat de procedures zo snel mogelijk kunnen worden gestart. Tot slot gingen er vragen over het punt: 'Waar komt de aansluiting te liggen en waarom?' Wethouder Opdam antwoordde als volgt: De gemeenten Heiloo, Castricum en Alkmaar en de provincie Noord- Holland zijn voor een aansluiting ter hoogte van de Lagelaan, met een oostelijke parallelweg naar de Kanaalweg. Het is echter de minister die uiteindelijk beslist of en waar een extra aansluiting wordt gerealiseerd. Omdat de aansluiting, naast ontsluiting van het bedrijven terrein Boekelermeer, ook dient om de woningen van de Zandzoom te ontsluiten is een aansluiting nabij de Lagelaan de meest logische keuze. Uit onderzoek komt naar voren dat een aansluiting op deze plek een positief effect heeft op het onderliggende wegennet (in de regio). Eén ding werd duidelijk na afloop van de chatsessie: het wordt gewaardeerd dat een wethouder direct met inwoners in discussie gaat. Hoewel niet iedereen zich kon vinden in de antwoorden van de wethouder, was men tevreden over het feit dat er gelegenheid was om via internet van gedachten te wisse len. Wethouder Rob Opdam vond het zelf ook een nuttige wijze van communiceren en hoopt dat zijn volgende chatsessie met minder technische problemen verlopen zal. HEILOO - Wanted, een avontuur in het Wilde Westen en voor Stichting Jeugdtheater Heiloo. Zeer terecht waren volle zalen en een enthousiast publiek de beloning voor het goede acteer-, zang en danstalent van de 12- tot 18-jarigen. Daarnaast verhoogden het decor en de aankleding aan alle kanten het Country Westerngevoel. Niets dan hulde voor deze prestatie! Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5