Gemeenteraad stelt Beeldkwaliteitplan Wonen in het Groen vast Risicokaart Iff 15 r dtusc HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Maandag 6 februari jl. heeft de gemeenteraad van gemeente Heiloo het Beeldkwaliteitplan 'Wonen in het Groen Heiloo/Limmen' definitief vastgesteld. Dit beeldkwaliteitplan is bedoeld als praktische leidraad voor gemeenten, projectontwikkelaars en ontwerpers om de plannen uit te werken. Het is erop gericht om samenhang in het gebied te creëren. In de loop van dit jaar worden de eerste uitwerkingsplannen verwacht. Het Beeldkwaliteitplan geeft de uitgangspunten aan van het woonlandschap tussen Heiloo en Limmen, te weten: - het huidige landschap als basis voor de nieuwe ontwik keling: in hoofdlijnen vormt het bestaande landschap het uitgangspunt voor een nieuwe ruimtelijke structuur en nieuwe bebouwing, het woonland schap; - gebruikmaken van cultuur historie: verwijzen naar ont wikkeling, gebruik, vormen, materialen, soortenkeuze, kleuren en sfeer; linten dragen het woonland schap: linten zijn op de strand- wal in de lengterichting ont wikkelde wegen, daarlangs verspreid liggen karakteristieke woningen en boerderijen, begeleid door houtwallen, bomenrijen en hagen; oorspronkelijke beken worden gekanaliseerd, vaarten of toch ten markeren de flanken van het gebied; greppels handhaven; BH Verkiezingen Oproepkaarten Binnenkort worden de oproepkaarten voor de gemeenteraadsverkiezingen op 7 maart a.s. bezorgd. Door een reorganisatie van de stemdistricten kan het adres van het stembureau waar u uw stem kunt uitbrengen, gewijzigd zijn. De bewoners van de adressen waarvoor dit geldt hebben hierover intussen ook schriftelijk bericht ontvangen. De kandidaten lijsten zullen in week 8 huis-aan-huis worden bezorgd. Op de achterzijde daarvan is de procedure voor het uit brengen van uw stem aangegeven. Als u op 20 februari a.s. nog geen oproepkaart heeft ontvangen, kunt u contact opnemen met een medewer ker van een publieksbalie Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de gemeen teraad een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. - bijzondere elementen zoals het Kapelbos, grenspaal, beeldbepalende woonhuizen en boerderijen, pompgebouw- tjes en vrijstaande bomen. Verdeling plangebied Het totale plangebied kan wor den verdeeld in vijf gebieden, waar meer of minder samenhang en variatie in de architectuur mogelijk is. Nummer 1 heeft daarbij behoefte aan de meeste samenhang (en minste variatie) in architectuur, nummer 5 heeft juist de meeste mogelijkheden voor variatie in architectuur: 1. linten (Westerweg, Groeneweg/ Runxputteweg, Hoogeweg, Oosterzijweg); 2. Kennemerstraatweg Rijksweg; 3. velden (het overgrote deel van het plangebied); 4. buitenplaatsen en landgoede ren (in de Groene Buffer en de Oostflank, tussen Kapellaan Lage Laan en Visweg); 5. woonclusters (in de Westflank, tussen Vennewatersweg en Westerweg); Vervolg Dit jaar worden de eerste uitwer kingsplannen gemaakt. De plan ning is om ieder jaar ongeveer 125 woningen te realiseren. In dé raadsvergadering van mei/juni staat het Ruimtelijk plan landelijk Gebied op de agenda. Daarvoor wordt op dit moment een Landbouw Effect Rapportage (LER) opgesteld. Een LER zorgt ervoor dat de effecten van de bouwplannen op het functione- Machtiging op schriftelijke aanvraag 1. Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij vol macht te mogen stemmen koste loos verkrijgbaar. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 21 februari 2006, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (23 januari 2006) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toege- ren van de landbouw in het betreffende gebied op een goede en .effectieve wijze in beeld wordt gebracht. Een definitief exemplaar van het Beeldkwaliteitplan wordt ver vaardigd na vaststelling door de gemeenteraad van Castricum (april/mei). Meer informatie Voor meer informatie over het beeldkwaliteitplan kunt u con tact opnemen met de heer M. Stijkel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 54. Tevens kunt u voor meer infor matie over de Zandzoom kijken op www.heiloo.nl. Vanaf 7 februari is de landelijke risicokaart beschikbaar via www.risicokaart.nl. Op de risicokaart staan risico's in uw woon-, werk of leefomgeving. Op de kaart kunt u zien waar zich risicovolle bedrijven met grote hoeveelheden chemische stoffen of waar zich LPG tankstations bevinden. Ook kunt u zien waar gebouwen zijn waarin zich veel mensen bevinden die bij een ramp hulp nodig hebben. U moet daarbij denken aan zorginstellingen en scholen. Alle gemeenten in Nederland heb ben de wettelijke taak inwoners te informeren over rampen en zware ongevallen en de mogelijke gevolgen daarvan. De provincie Noord-Holland heeft een risico kaart samengesteld, waarbij gebruik wordt gemaakt van gege vens die de gemeenten en de pro vincie aangeleverd hebben. Ook de gemeente Heiloo heeft hieraan meegewerkt. Nog niet alle ramptypen zijn (vol ledig) ingevoerd, zoals de trans portroutes van gevaarlijke stof fen. De risicokaart is een groeimodel waar steeds meer informatie op beschikbaar komt en waar, afhankelijk van ontwik- 7 NOORD-HOLLAND kelingen, nieuwe informatie aan wordt toegevoegd. Het is de bedoeling om de risicokaart in de loop van 2006 zo compleet moge lijk te hebben. Daarna wordt de risicokaart door alle betrokken partijen actueel gehouden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht op www.risicokaart.nl. Ook kunt u contact opnemen met Paula van der Last van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 44. staan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Degene, die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te tre den, moet op de dag van de kandi daatstelling (23 januari 2006) als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ont vangt de gemachtigde een vol- machtbewijs. Hij dient de vol- machtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ont vangst van zijn oproepingskaart, (Vervolg op volgende pagina) Belangrijke nummers L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2006 Hei too contact RISICOKAART

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15