u Minimabeleid Gemeentelijke belastingaanslag 1^ 17 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. www.heiloo.nl Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. WIIÊÊÊÊÊBtKÊBBBÊÊBÊlÊtÊÊÊBÊÊÊHKÊÊÊÊÊÊÊÊn Ook in 2006 is het gemeentelijk minimabeleid van de gemeente Heiloo van kracht. Op grond van dit beleid kan onder bepaalde voor waarden een bijdrage worden verstrekt voor maatschappelijke par ticipatie zoals lidmaatschap van een (sport)vereniging of de biblio theek. Nieuw is dat u in 2006 eenmahg een vergoeding kunt ontvangen ter compensatie van de hoge energielasten. Daarnaast kunt u mogelijk in aanmerking komen voor een langdurigheidstoe slag. Met ingang van 2006 valt de vergoeding voor de gemeentelijke heffingen niet langer onder het minimabeleid. U leest hier meer over in het kopje Kwijtschelding van gemeentelijke heffingen op deze pagina. Mensen die in 2005 een bijdrage in het kader van het gemeentelijk minimabeleid hebben ontvangen, krijgen ook dit jaar het aanvraagformulier thuis gestuurd. Voor inwoners van Heiloo met een inkomen op of rond het mini mumniveau bestaan er vergoe dingsregelingen voor maatschap pelijke participatie, zoals lidmaatschap (sport)vereniging en eventueel aankoop van kle ding voor sportvereniging, lid maatschap bibliotheek, NS-dalu- renkaart, telefoonrekening of museumj aarkaart besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo t/m 10 februari 2006 Geboren Koen z.v. J. Rodenburg en M.M.A. De gemeenteraad heeft besloten om mensen met een minimumin komen voor het jaar 2006 eenma lig financieel tegemoet te komen in de kosten van de hoge energie rekeningen. U kunt hiervoor alleen dit jaar een aanvraag indienen. Sinds vorig jaar is er een zoge naamde 'langdurigheidstoeslag'. Ruiter; Anouk Y. d.v. R.J. Lammers en D.E.P. Dekker Elders geboren Danté P. z.v. J.W. Zevenbergen en C.E.C. Sta; Lucas A. z.v. C.J. Hageman en S. Calderon Castro; Levi Q. z.v. H.F. van Tent Beeking en I. Kaandorp Huwelijken P. den Boer en B. van Putten; M.J.P.L. Michels en C. Ott Overleden A. ter Hofstede wv Beemster; G.R. Smith; J. Kossen; A.C. Stomp Elders overleden J. Jonker wv Blom; J.M. Verhoeven wv Vahl; C.J.M. Berkhout; A.M.M. Schneiders ev Adrichem; C. Kaandorp ev Haanraads M ededelingen Wijziging legesverordening 2006 Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Heiloo in zijn vergadering van 6 februari 2006 de wijziging van de legesverordening 2006 heeft vastge steld van: - de leges voor de verklaring omtrent het gedrag; - de leges voor huwelijksvoltrekking in de Witte Kerk; - de leges voor een nationaal pas poort en een Nederlandse Mensen tussen 23 en 65 jaar die minstens vijf jaar ononderbroken aangewezen zijn geweest op een uitkering op bijstandsniveau, kunnen onder voorwaarden jaar lijks een aanvraag indienen voor een aanvullende toeslag. Wilt u meer informatie over de vergoedingsmogelijkheden, dan vindt u een uitgebreid artikel in de rubriek Welzijn elders op deze en de volgende pagina. Meer informatie Wilt u meer informatie of wilt u een afspraak maken dan kunt u op maandag, dinsdag en donder dag tussen 9.00 en 12.00 uur con tact opnemen met mevrouw Leferink van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 67 04. U kunt ook terecht bij de balie Werk, Inkomen en Zorg in de hal van het gemeentehuis. Openings tijden maandag tot en met vrij dag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Identiteitskaart; - het verstrekken van een gratis Nederlandse Identiteitskaart voor 14-jarigen. Dit besluit treedt in werking per 1 maart 2006. Ter inzage De wijziging van de verordening ligt ter inzage op het gemeentehuis in het Informatiecentrum. Op verzoek kan tegen de daarvoor verschuldigde leges een afschrift van de genoemde wijziging worden verstrekt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van Bureau Belastingen van de gemeente, telefoonnummer (072) 535 66 66. Afsluiting Kuillaan vanwege paddentrek Vanwege de zachte winter is het mogelijk dat de padden nu al gaan trekken. In de komende tijd kan het daarom gebeuren dat bij regenachtig weer de slagboom bij de Kuillaan van 19.00 tot 7.00 uur uren wordt geslo ten. Uiteraard blijft kwekerij Meijer gewoon bereikbaar vanaf de Westerweg. De paddentrek vindt jaarlijks plaats vanaf februari tot midden april. In deze periode trekken de padden 's nachts van hun overwinteringplaat sen naar hun voortplantingsplaatsen. De padden gaan trekken wanneer de temperatuur boven 7°C komt. Eind februari 2006 ontvangen inwoners en bedrijven in Heiloo een belastingaanslag. Op deze aanslag staan de belastingen en heffin gen die u moet betalen in 2006. Op deze aanslag staat net als vorig jaar de WOZ-waarde van uw pand(en) vermeld. Een afzonderlijke beschikking ontvangt u dus niet meer. Op de belastingaanslag staan de belastingen die u moet betalen, zoals onroerend-zaakbelasting, rioolheffing, afvalstoffenheffing en hondenbelasting. Bij de belastingaanslag ontvangt u een brochure over deze gemeente lijke heffingen en de tarieven. Hierin staat wanneer u een bepaalde heffing of belasting moet betalen, waarom u dit moet betalen en welk bedrag u betaalt. Ook kunt u lezen op welke manier u bezwaar kunt maken. Totaalbedrag Het totaalbedrag van de gemeentelijke belastingaanslag 2006 is waarschijnlijk lager dan het bedrag in 2005. Dit komt omdat het gebruikersdeel van de onroerend-zaakbelasting voor woningen per 1 januari 2006 is afgeschaft. Voor bedrij ven, winkels, kantoren e.d. geldt dit niet. Ook de rioolheffing is met 50,00 verminderd tot 120,00 per jaar. Verder is de afvalstoffenheffing verlaagd van 174,00 naar 168,00 voor een éénpersoonshuishouden en voor een meerpersoonshuishou- den van 294,00 naar 288,00. Daarnaast krijgt u een éénmalige korting op de aanslag afvalstoffenheffing voor een éénpersoonshuishouden van 16,50 en voor een meerper- soonshuishouden van 28,00. Dit komt door meevallers en kostenbesparingen in 2005. WOZ-waarde op de belastingaanslag Op de belastingaanslag staat Meer informatie Indien u vragen heeft dan kunt u con tact opnemen met mevrouw Swart van de Paddenwerkgroep Heiloo, tele foonnummer (072) 533 03 24 of de heer H. Bekker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 62. net als vorig jaar de WOZ- waarde van uw pand(en) ver meld. Deze waarde geldt voor 2005 en 2006. Het is de bedoe ling dat vanaf 1 januari 2007 de waarde jaarlijks wordt vastge steld. WOZ informatie op website Op de website van de gemeente www.heiloo.nl is via WOZ-por- taal achtergrondinformatie beschikbaar over de WOZ. U kunt digitaal het taxatieverslag van uw woning of pand opvra gen. Digitaal bezwaar maken behoort ook tot de mogelijkhe den. Via telefoonnummer (072) 53 56 676 kunt u ook een taxa tieverslag opvragen. Kwijtschelding Als u denkt dat u de aanslag door een te laag inkomen niet kunt betalen, dan kunt u kwijt schelding aanvragen door gebruik te maken van een aan vraagformulier. Deze kunt u krij gen bij de receptie van het gemeentehuis. Ook kunt u deze aanvragen via telefoonnummer (072) 53 56 618. Voor meer infor matie over kwijtschelding kunt u de website van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier raadplegen (www.hhnk.nl). Meer informatie Voor meer informatie over de gemeentelijke heffingen en de WOZ kunt u contact opnemen met een medewerker van Bureau Belastingen van de gemeente Heiloo, telefoonnum mer (072) 535 66 66. W elzijn Aanvraag gemeentelijk minimabeleid 2006 Ook in 2006 is het gemeentelijk mini mabeleid van de gemeente Heiloo van kracht. Op grond van dit beleid kan onder bepaalde voorwaarden een bij drage worden verstrekt voor maat- UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2006 f

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 17