Kinderdag en kaartverkoop carnaval Prins Ventilius bezoekt Akersloot JC Conquista agenda Bakkerij nieuwe stijl een jaar open REGIO I 21 KORTOM Dinsdaglezing Bossen in het duin Verkiezingen op website Castricum Ouderenochtend Expositie Bianca Twuijver - de Vos www.uitkijkpost.nl UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2006 Een kleine glim van de vernieuwde prinsenwagen. Eigen foto. AKERSLOOT - Onder het alles omvattende motto 'Lamadamadoen' heeft stads- prins Ventilius de Eerste van Groot Pieperduin besloten om niet alleen op zondag 26 febru ari zich te begeven in de optocht te Gorteldonk, maar om ook voorafgaand aan het bezoek in Gorteldonk een korte maar heftige rondgang te maken door het tot zijn grond gebied behorende Akersloot. De Akersloters en Akersloterinnen kunnen op deze bijzondere dag om ongeveer 12.00 uur onze Stadsprins met zijn Raad van Elf en gevolg vanaf het middag uur verwachten. Dit zal uiteraard niet onopgemerkt blijven, de wagens welke door Akersloot trek ken zijn vrijwel allemaal voorzien van een uitstekende geluidsinstalla tie. Dus mochten de inwoners nog nagenieten van een welverdiende nachtrust, zij zullen onze Prins beslist horen naderen. Het is voor de eerste keer in de geschiedenis van de carnavalsvereniging dat er op de carnavalszondag twee nabij liggende buurtschappen worden aangedaan. Een extra reden om deze optocht ook daar te houden is de geheel vernieuwde prinsenwa gen, welke aan het volk getoond dient te worden. Deze wagen ver vangt de vorige prinsenwagen, welke na een lang en arbeidzaam leven en het vervoeren van vele Prinsen met hun raden van Elf, nu van zyn welverdiende rust mag gaan genieten. (De wagen was gewoon op). De voorjaarsvakantie komt er weer aan. Conquista is dan twee keer extra open. Het pro gramma voor de komende week is: Conquista Kids Zaterdag 18 februari draait er een leuke film op het grote scherm. Welke film? Ja, daar kan je maar op één manier achter komen! Conquista Kids is voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar. Het begint om 10.30 uur en eindigt om 12.00 uur. De entree is één euro en natuurlijk krijgen jullie daar limona de. Conquista Club op woensdag Woensdag 15 februari is Conquista net als iedere week weer open voor alle tieners van 9 tot en met 12 jaar. Jullie kunnen internet ten, gamen op groot scherm, poo len, darten en dj zyn en je eigen muziek draaien. In de voorjaarsva kantie (22 februari) is Conquista ook gewoon open. Lijkt het je leuk om dan een film te draaien, vertel dit dan aan Kees of Ante. Open van 14.00 uur tot 17.00 uur. De entree is gratis. Conquista Club X-tra: Groep 8 klassenfeest Op vrijdag 17 februari is Club X- tra speciaal open voor iedereen die in groep 8 zit. Kevin en Rick zijn de dj's. De entree is 2,50 en hier voor krijg je vier consumptiebon nen. Hét begin is net als op zater dagavond om 19.00 uur en het gaat door tot 23.00 uur. Remix-disco Op zaterdag 18 februari is Conquista gewoon open, maar de muziek is anders. Op deze avond worden alleen maar re-mixen van de beste muziek uit de top 40 gedraaid. Club X-tra is voor tieners van 12 tot 16 jaar. De entree is gra tis. Begin is om 19.00 uur en het einde om 23.00 uur. Clubavond Het is voorjaarsvakantie en daar om is Conquista ook op woensdag avond open. Het programma is hetzelfde als de Club op woensdagmiddag. Dus de beide zalen zijn open zodat je ook kunt poolen, darten en sjoelen. Daarnaast wordt gezorgd voor een extra game-cube en een playsta- tion. De openingstijden zijn net als op zaterdag. Conquista Café Het jongerencafé is elke vrydag- en zaterdagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Er is een gezel lige bar, een relaxte hangplek met tv, een poolbiljard, dartborden, videogames en internet. Kortom alles om je een avoncije prima te vermaken. Je bent welkom vanaf 16 jaar en de entree is gratis. Voor extra informatie en foto's van alle groepen, kyk op www.conquista.nl. Heb je vragen of ideeën, mail dan naar info@conquista.nl. •Vervolg van pagina 19 Ook is de voorverkoop gestart voor de grote jubileumavond die gehouden wordt op zaterdag 25 februari in Leutbunker de Burgerij. De deuren gaan die avond om 21.00 uur open. Op deze avond is de muziek in handen van de Spoetniks en zyn er speciale optredens van 'Tante Annieèen dame die de zaal op z'n kop gaat zetten, en de echte Nederlandse Robbie Williams, die een prachtige live-act samen met twee dames zal laten zien. Een toe gangsbewijs voor deze avond kost op vertoon van uw donateurkaart 2,50, voor niet donateurs 7,50. De voorverkoopadressen zijn: fami- lier Baars, Burg. Nieuwenhuizenstr. 97 en familie Burgering, Vredeburglaan 2 te Limmen. Net als vorig jaar is het weer een 'foute' avond en hopen de Uylenspieghels weer een hoop 'foute' mensen te mogen begroeten. Voor de meest 'foute' mensen van deze avond heeft Prins Ty\ XI, van wege het 40 jarig jubileum, een prijs. Aankomende zaterdag hoopt Prins iyi XI en de raad een hoop 45+ Gorteldonkers te mogen begroeten in Leutbunker op de 45+ avond met als speciale gast Albert CASTRICUM - Het komende weekeinde is een bijzondere voor De Bakkerij: het is dan precies een jaar geleden dat zij haar deuren opende onder lei ding van de Vereniging Vrienden van De Bakkerij. Enerzyds een jaar van succes, anderzijds een jaar van hard werken voor de vele vrijwilligers. Een onaf hankelijk poppodium run je nu een maal niet zomaar eventjes. Daarnaast waart ook het sluitings- spook nog rond De Bakkerij en heeft het bestuur van de vereniging het vinden van vervangende huis vesting voor het op termijn te ver dwijnen pand op het Bakkersplein al heel lang standaard op de agenda van haar vergaderingen staan. Maar vrijdag- en zaterdagavond is het weer gewoon feest met vyf bands op de Castricumse planken. Op vry- dag opent het weekend met de band Deafening. De naam van de band verklapt de muziekstijl al: met ingrediënten van klassieke rock bands als The Cult, The Ramones en AC/DC bereiden The Rockweilers een smakelijke maar ook explosieve mix in hun muzikale blender. De zaterdagavond wordt waarschijnlijk weer een klassieker. Minstens twee van de drie optre dende bands hebben De Bakkerij al meerdere malen op hun kop gezet en dat zal deze keer niet anders zijn. Aan Novastrike de eer om het pubhek op te warmen met hun aan emo en postrock verwante muziek. Vervolgens is het de beurt aan Zarathustra. Een optreden van deze band valt te omschrijven als een dolle rit in een achtbaan. De laatste optredende band heet Mes In Je Rib: een vervaarlijke naam welis waar maar het gaat gelukkig om de muziek: een knettergekke, opzwe pende mix van breakbeats, jungle, punk en metal. En speciaal voor de gelegenheid is deze avond voor ver enigingsleden gratis toegankelijk. De Bakkery is te vinden op Bakkersplein 1 te Castricum en is op vrijdag- en zaterdagavond geo pend van 21.00 tot 02.00 uur. Op vrijdag bedraagt de entree 3 euro. Verenigingsleden betalen slechts 2 euro. Ook op zaterdag bedraagt de entree 3 euro, maar leden kunnen op deze avond zoals gezegd gratis naar binnen. Nagenieten kan op zondagavond van 21.30 tot midder nacht. The Rockweilers, een smakelijke maar ook explosieve mix. Eigen foto CASTRICUM - Dinsdag 21 febraa- ri geeft een boswachter van PWN om 19.30 uur een lezing over de bossen in het duin in bezoekers centrum De Hoep te Castricum. Boswachters krijgen regelmatig vragen van bezoekers over het bos: 'Waarom zagen jullie in het bos? Zijn de bossen er altijd al geweest? Waarom laten jullie de dode bomen liggen in het bos?'. Niet alleen komt het antwoord op die vragen maar is er ook infor matie over het belang van de bos sen voor de natuur. Ook het beheer vroeger en in de toekomst wordt behandeld. Daarnaast spelen de bossen ook in de recreatie een belangrijke rol. Bezoekers geven aan erg te genieten van het afwisselende duingebied. Daarnaast is er natuurlijk ahe gelegenheid tot het stellen van vragen. De kosten voor deze lezing, inclu sief koffie/thee, zijn 5,- voor volwassenen (kinderen tot 12 jaar 3,-). Aanmelden kan via www.pwn.nl/boekingen aan de balie van De Hoep of via 0800- 7966288 (2,50 euro boekings kosten). CASTRICUM - Dinsdag 7 maart zijn de gemeenteraadsverkiezin gen. Op de website van de gemeente (www.castricum.nl) is onder het kopje 'lokale democra tie' meer informatie te vinden over deze verkiezingen. U vindt hier bijvoorbeeld informatie over praktische zaken rond de verkie zingen, links naar de acht politie ke partijen die deelnemen, infor matie over het stemmen in een willekeurig stembureau en een activiteitenkalender. EGMOND - Woensdag 22 februa ri om 10.00 uur in het Gebouw naast de NH-kerk in Egmond aan Zee is elke 55-plusser welkom voor de maandelijkse oudere nochtend. De bedoeling is om deze morgen bezig te zyn met hersengymnastiek. Een leuke quiz zal ieder op de proef stellen. Zeer de moeite waard om wat kennis op te halen. Om 10.00 uur staat de koffie klaar. Voor mensen die slecht ter been zijn is de mogelijk heid om gebracht en gehaald te worden. Bel dinsdag 22 februari naar 072-5062055, mevrouw G. Prins. AKERSLOOT - In de bibliotheek Akersloot vindt tot 29 maart een expositie plaats van schilderyen van Bianca van Twuijver - de Vos. Zij is van kinds af aan creatief bezig. Creativiteit in vele uitingen is niet vreemd voor haar maar de laatste jaren is zy zich steeds meer gaan toeleggen op het schil deren. Bianca werkt met verschillende technieken en gebruikt veel mate rialen van olieverf, acrylaquarel tot pastel. Diverse exposities von den plaats in Frankrijk en op locatie in Nederland zoals bij Dyk en Duin te Castricum. De exposi tie is te bezichtigen tijdens ope ningsuren van de bibliotheek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 21