Vierde winterwedstrijd Limmerpoldercup Jongkind kan niet optimaal profiteren SV Vredeburg klopt Koedijk SPORT 27 UITSLAGEN I KORTOM Amak wandel Zaalvoetbaltoernooi in Watertoren Cross competitie Trias junioren Judoka's geven visitekaartje af www.uitkijkpost.nl UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2006 Foto: archief Uitkijkpost VISSEN LIMMEN - Zondag 12 februari traden acht vissers in het strijdperk voor een onvervalst ochtendje afzien in koude en regen. Het viswater, een stads- vijver in Heiloo, was dichtge vroren, en er móest dus wor den uitgeweken. Het Stet in Limmen biedt dan meestal wel uitkomst, zo ook nu. Met enkele minuten vertraging werd er begonnen. De vis had dit nog niet begrepen, want geen dob ber ging onder. Na zo'n 15 minuten werd er hier en daar een enkele vis opgehaald, hoofdzakelijk kleine baars. Ruud Laan, die een kopstek lootte, ging volledig voor deze baarsjes, en wist er 43 te vangen, samen met vier voorntjes goed voor 250 gram Op de staartstek vist Rien Faasse, doorgaans winnaar van deze wedstrijden. Hij had na een uur nog geen beet gezien. Na twee uur had hij zeventig gram vis, verdeeld over 12 visjes. Dat het ook anders kon bewezen Dick Pekel, Co Duinmeijer en Anton Stey. Pekel begon na 15 minuten aardig voorn te vangen, Duinmeijer mikte op halfslag brasem en kolblei. Stey deed het rustig aan, met wel een zeker ritme in zijn vangsten. Waar het bij Pekel hollen of stilstaan was, bleef de vis bij Anton Stey rustig komen. Na zijn tweede plek in de vorige wedstrijd won hij nu de wed strijd. Pekel haalde de runner-up SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 10 februari speelde SV Vredeburg ronde 18 van de interne competitie. Ook speelde het achttal tegen het lager geklasseerde Koedijk. Het werd een enigszins tegenval lende 4, 5 - 3, 5 overwinning dank zij zeges van Admiraal, Kramer, B. Stolp en Weigraven en een remise van E. Stolp. Limmen, Hafkamp en Rommel verloren nogal ongelukkig. Vredeburg staat hiermee op de tweede plaats achter het sterke Krommenie. Van der Heijdt blijft ook in mindere stellingen loeren op tegenkansen, dit merkte Dinkla die het punt al telde toen hij werd ver rast door een onderste rij schaak mat. Pouw is vaak tevreden met een klein pionvoordeel, dat hij dan lang zaam uitbouwt tot een gewonnen eindspel, dit keer tegen K. Keijzer. Van Diermen speelde niet gecon centreerd en verloor plotseling twee kostbare lopers, maar was vol lof over het sterke spel van Krom. Van Rees stijgt enige plaatsen dank zij een mooie overwinning op zwembadliefhebber H. Levering. BRIDGE Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 8 februari als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. Pots - Verleun 57.14, 2. Jelsma - Valkering 56.70, 3. Straathof - Mendes da Costa 53.57, B-Lijn: 1. van Baar - Mooij 57.38, 2. Wagenaar - Roes 54.02,3. fam. Hoogland 51.79, C-Lijn: 1. fam. Kiebert 65.18, 2. Wieffering-Zonneveld 54.46,3. Klous - van Straaten 54.02, D-Lijn: 1. Hulsebosch - Zeeman 62.50,2. van Dam - Dekker 58.21, 3. Verbeek - Kleuver 54-29» E-Lijn: 1. fam. van Wijk 64.29, 2. Andriessen - Noom 61.50,3 gedeeld, van plaats. Laan wist met zyn baarsjes nog net Duinmeyer voor te blijven. Peter van der Heijdt wist met een wanhoopsoffensief, super licht vis sen met een halve made aan de haak; nog net wat kleine vis te sco ren en zo van de laatste plek af te komen! Door deze moeilyke wed strijd is het klassement volledig op zijn kop gezet. Anton Stey gaat nu aan de leiding met 6 punten, voor Dick Pekel met 7, Faasse en Walta met 9 en van der Heijdt met 13. De uitslag: 1. Anton Stey, 55 stuks, 1420 gram; .2. Dick Pekel, 40 stuks, 1410 gram; 3. Ruud Laan, 47 stuks, 250 gram; 4. Co Duinmeijer, 21 stuks, 1460 gram; 5. Peter van der Heijdt, 21 stuks, 130 gram; 6. Jan Walta, 12 stuks, 560 gram; 7. Rien Faasse, 12 stuks, 70 gram; 8. Vince Kaandorp, 4 stuks, 40 gram. Er wordt nog één wedstrijd gevist in de wintercompetitie. Dit is de eerste wedstrijd die in het teken van het 75-jarig jubileum van de Limmer visclub staat. Op 5 maart wordt een vrye winterwedstrijd gevist. Ook vissers die niet hebben meegevist in de wintercompetitie kunnen gewoon meedoen. De uit slag telt wel mee voor de winter competitie. Naast de punten voor de competitie zyn er echter ook een tiental dagprijzen te winnen. Verder zal de wedstrijd worden afgesloten met een snert-maaltijd en verloting. Viswater wordt weer het Limmer Stet. Enthousiast schaakstudent Witkamp strandde op rustig natuur talent J. Levering en kwam niet ver der dan remise. In groep B toonde Alex Termes zijn tanden tegen kop loper Dylan de Vries, Alex verover de alle stukken van Dylan en zette hem met overmacht schaakmat. Uitslagen: Groep A: Van der Heydt- Dinkla 1-0, Sturk- Termes 0-1, Pouw - K. Keijzer 1-0, D. Keijzer - Kos 1-0, K. Aaljes - Van de Bult 1-0, H. Levering - Van Rees 0- 1, Tebbens - Voorwalt 0-1, Krom- van Diennen 1-0, Castelein- Hendriks 1-0, Wester - Al 0-1, Koot- Blekemolen 0-1, Witkamp- J. Levering remise, Mijnsbergen - van Duin 0-1, van Buuren - N. Pepping 0-1. Groep B: Alex Termes - Dylan de Vries 1-0, Hidde Ebels - Bert Hollander 1-0, Tom Beentjes - Allard de Vries 0-1, Floris Jan van Zanten - Ozair Dahi 0-1, Remi Aaljes - Karei Voorwalt 1-0, Jort Min - Joep van Zanten 1-0, Jeffrey v.d. Wagen - Bart Pepping 1-0, Jelle Min- Laura Aafjes 1-0, Mark Adrichem - Fabienne Mijnsbergen 0-1. der Storm - van der Horn en Zoontjes - Valkering 55.80. Heilooër Bridge Club HEILOO - Op dinsdag 7 februari heeft de Heilooër Bridge Club als volgt gespeeld: A lijn: 1. Huting- Huting 59,58; 2. Oosterwijk- Warmehoven 57,92. B lijn: 1. fam. Elsman 66,67.2 Poulissen-Verhey 65,97. Op donderdag 9 februari is als volgt gespeeld: A lijn: 1. Schreiber- Werdmuller 62,92; 2 .Bruyckere- Stark 55,00. B lijn: 1. Arnold-Huting 64,58; 2. Incvaller- Roozen 56,67. C lijn. :i. Brugman-Velseboer 66,67; 2. Evers- SCHAKEN HEILOO - De 19e ronde van de interne competitie van schaak club Oppositie bood Jongkind de gelegenheid om te profite ren van de afwezigheid van zijn grote concurrenten Zeeman en van Veelen. Hij moest dan wel weten te win nen van Folkertsma, die goed voor de dag kwam en in een dichte stel ling weinig toeliet. Toen halverwege de partij Jongkind kansen dacht te hebben, moest hij dat bekopen met een onvoorzien verhes van de kwa liteit. Naarmate de partij vorderde en Folkertsma rustig zijn a-pion naar voren kon schuiven, zag het er voor Jongkind niet goed uit. Hij zag evenwel kans met zyn paard de pro motie tegen te houden. In die fase overzag Folkertsma een winnende zet, maar in tijdnood gekomen, waarmee zijn tegenstander ook te kampen had, hoefde hij zich dat niet al te kwalijk te nemen. Met een toren tegen een handjevol pionnen en met nog heel weinig tijd voor beiden was de remise uiteindelijk een terechte uitslag. Op het bord van Bosma versus Smit ontstond een gelijke maar moeilyke stelling. Een op het eerste gezicht droge remiseachtige partij, die door een zet plotseling alle kanten uit kon. v Smit was daar op uit en dreef Bosma dieper het bos in, waarin hij geen uitweg meer zag. Het opportu nistische spel waarmee Woudstra al in een vroeg stadium Maas uit zijn ritme probeerde te halen, had ondanks een mooi maar gewaagd offer van de witspeler, niet het effect wat hem voor ogen stond. Weliswaar stond de koning van Maas niet echt prettig, maar echt in de zorgen kwam hij niet. De snelle en te gewaagde aanval van Knoop en Kat-Uijl 59,38. D lijn: 1. Sprenkeling- Sprenkeling 61,25; 2. Phaff- de Waard 57,50. Bridgeclub Sans Atout HEILOO- De uitslagen van de maandag avond 13 februari gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn: 1. Middelbeek - v Duijn 57.9, 2. Mors - Schipper 56.2; B- lijn: 1. van de Klis - v Duijn 61.2, 2/3 v Baar - Haan de Bruyckère - de Waal 57.9; C-lijn: 1. Lind - v Vliet 62.9, 2. fami lie Eeltink 59.6; D-lijn: 1. Kat - Smit 62.1, 2. Bolweg - Pohley 61.7. Woudstra bood op den duur hele maal geen perspectief meer met als gevolg dat hij dat moest bezuren met een nederlaag, van der Wal speelde een solide partij tegen Vlaar en kreeg het beste van het spel in een fase voor het eindspel. Hij verspeelde echter zijn winstkan sen door een verkeerde zet te doen waarvan Vlaar direct profiteerde om daarna eenvoudig de winst binnen te halen. Ook de Jager het de beste kansen op de winst liggen in een voor Huffnagel zeer lastig middenspel. Huffnagel wist zich echter te herstellen en zag kans om een evenwichtige maar ingewikkel de stelling te bereiken, waarin beide spelers uiteindelyk zich wel konden verzoenen met remise. Rump kwam een stuk voor tegen van der Werff, maar gaf later in de party ook een stuk prys. In het eindspel ontstond een geforceerde stelling, waarin nog weinig te beleven was en der halve in een puntendeling eindigde. In een merkwaardige party wist de Jong het spel van Alkmaar Jonkheer te ontregelen. Met een gevaarlijke pion en sterke torens wist hij zijn tegenstander in een matnet te vangen. Limmen was tevreden over zijn gelijke spel tegen Plaggenborn en Sauer tenslotte wilde geen risico's ondernemen tegen Hassing, die sterk uit de ope ning kwam en het daarna een beetje voor gezien hield. De uitslagen: Folkertsma Jongkind remise, Bosma - Smit 0-1, van Ham - Smith 1-0, Limmen - Plaggenborn remise, Woudstra - Maas 0-1, van de Wal - S. Vlaar 0-1 van de Werff - Rump remise, Hassing - Sauer remise, Huffnagel - de Jager remise, de Jong - Jonkheer 1-0, Roodbol - Vlaar 1-0, Kraayenbrink - de Lange 0-1 HARDLOPEN Loopgroep Egmond EGM0ND - Op 12 februari zijn een aantal leden naar Schoorl afgereisd voor de 10 en de 21 kilometer. Het weer was koud en regenachtig maar daar hadden de lopers weinig last van. De uitslagerfzijn als volgt: Op de 10 kilometer: Michel Wijker 35.45 minuten, Look Zoon 40.02 minu ten. Op de 21 kilometer: Harry Visser i.33.04uur, Cor v.d. Reep 1.40.45, Dich Heyke 1.43.26, Anja v.d. Reep 1.52.45, Monique Wijker 1.58.34, Rene Beers 2.04.37 AKERSLOOT - Zondag 19 febru ari gaat de wandelafdeling van de loopgroep AMAK er weer op uit. Deze keer is gekozen voor een afstand van circa 15 kilometer. Vertrek is vanaf 'Het Kruispunt', Mozartlaan 2a om 09.00 uur. BelangsteUendën zijn van harte welkom. Voor inlichtingen: Cees Bakker, tel.0251-310272 of Theo Wullings, tel. 0251-313768. EGMOND - Op dinsdag 21 febru ari wordt er een zaalvoetbaltoer nooi in sporthal de Watertoren georganiseerd door het jonge renwerk van 19.00 tot 22.00 uur. Deelname van 12 tot en met 17 jaar. Kosten zijn 3,- per team. Inschrijven kan per e-mail naar: m.vandewateringen@ welzijnbergen.nl of telefonisch 072-5063793 of bij J.C. de Wal, Sportlaan 7 in Egmond aan Zee. Kijk ook op www.welzynbergen.nl. HEILOO - De junioren van Trias hebben zaterdag in Oostzaan de derde en laatste cross competi tiewedstrijd gelopen en dat deden ze weer prima. Ze kwalificeerden zich voor de regio finale over vier weken in Amersfoort. Dit geldt ook voor de meisjes C. Bij de junioren won Thijs Gravemaker van Trias, voor Leon Duineveld en voor de (grieperige) Edward Appelman die vierde werd. De andere deelnemers waren Peter Kuin (7), David Bastiaansen (9) en Johan Haringhuizen (10). Bij de meis jes C was de beste Trias atleet Martje de Jong (8) pal voor Roanne Bruin (9) en Luca Prins (10). Danique Rietveld werd 12e en Lisanne de Witte (13e). Ook zij gaan naar de finale. Ook de meisjes D (1 en 2) kwalificeer den zich voor de finale. Al met al een succesvolle wed strijd voor Trias. VLAARDINGEN - Afgelopen zaterdag werd er in Vlaardingen de eerste kwalificatietoernooi gehouden voor het Europese Judo Kampioenschappen -17 die eind juni in Budapest gehouden zal worden. Vijf mogelijke kans hebbers van Stichting Tosport Tom van der Kolk uit Alkmaar wisten zaterdag allemaal jiit eer ste toernooi te winnen. Maureen Groefsema -52 kilo, Kelly Peereboom -63 kilo, Sylvia Gonggrijp -70 kilo, Shannon Philipsen -66 kilo en Barry de Boer +90 kilo behaalde alleen de eerste prijs. Op voorhand was Maureen natuurlyk zwaar favoriet maar zoals verwacht zou zij weer Jennifer Wichers (jeugd-olym- pisch-kampioen 2005) in de fina le treffen. Jennifer fysiek een sterke meid kwanrer toch niet aan in de finale. Maureen won zeer overtuigend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 27