Heilooër jeugd in de Buk Buk in debat met lokale politiek H E I L O O 3 Ouderen hebben de laatste jaren voor meer overlast gezorgd' Groenlinks wil een Bob's Saloon naar Heiloo krijgen Meneer Gomes zou, als hij 16 jaar oud was, elke week naar de Buk gaan Natuur wint het van machine Twee meisjes aangehouden Vervolg overval C1000 Vernieling personenauto UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2006 Vervolg van voorpagina Als John 2 jaar oud zou zijn zou hij graag een lieve vader en moeder willen hebben. Hierna was de WD aan de beurt met als lijsttrekker Rob Opdam. Als Rob 8 jaar oud zou zijn zou hij graag een pc en een groep vriendjes willen hebben. Wladimir van Kiel, van Leefbaar Heiloo, zou als hij 14 jaar zou zijn helemaal geen jeugdbeleid nodig hebben. Dit zou ook zijn uitgangs punt zijn in de rest van de avond. Meneer Gomes van de NCPN zou als hij 16 jaar oud zou zijn, elke week naar de Buk Buk, het jonge rencentrum in Heiloo, gaan. Cees Rootjes van de PvdA zou als hij 17 wa^ een vriendin willen, woonruim te, vaak naar de Buk Buk gaan, en veel sportieve en culturele dingen willen doen. Rob Opdam van de WD zou als hij 19 of 20 jaar zou zijn een leuke thuisbasis willen heb ben en niet meer op school zitten. Als laatste de CDA met als lijsttrek ker Hero Veger, hij zou als hij 20 of 21 zou zijn leuke vrienden, een vriendin en een huis in Heiloo wil len hebben. Hierna werd door de partijen zelf uitgelegd wat ze voor jongeren willen gaan doen. In korte lijnen kwam het hier op neer: Heiloo 2000: 'Jeugd heeft de toe komst', NCPN: 'Veel bereiken, maar wel de beuk erin', Groenlinks: 'Jongerenhuisvesting is erg belang rijk', CDA: 'Meer sier aan het dorp', 'Misschien een nieuwe middelbare school', PvdA: 'Jongeren worden snel tot overlast gebombardeerd', WD: 'Jullie moeten met initiatieven komen, dan kijken wij wat er binnen de randvoorwaarden te bereiken valt' en Leefbaar Heiloo: 'Ik wil het jeugdbeleid afschaffen'. Toen begon het echte debat. Met als eerste thema 'veiligheid' begon een mooie stelling. 'Ouderen heb ben de laatste jaren voor meer over last gezorgd.' Hier werd gelijk fel op gereageerd. De zaal begon met een reactie dat ouderen roekeloos zijn op de weg, uit het kamp van de jeugd. Toen kwam Wladimir met een reactie dat je ouderen niet over één kam kan scheren. Uit het pubüek kwam toen de reactie datje jongeren ook niet over een kam kan scheren. De toon was gelijk gezet voor de avond, het beloofde een mooie discussie te worden. Het woord tolerant werd genoemd. Grote mooie woorden over tole rantie, maar toen kwam de reactie van meneer Veger: ,,Hoe willen we dat mogelijk maken?" In de nota jeugdbeleid staan enkele dingen die hieraan moeten bijdragen, zoals een jongerenpagina in de 'Uitkijkpost', waar jongeren op een positieve manier in het nieuws worden gebracht. In de volgende stelling kwam iets naar voren waar de WD de hele avond op bleef hameren: 'Er moe ten goede afspraken gemaakt wor den, en daar moet ook aan gehou den worden. Goede afspraken met jongeren binnen de randvoor waarden'. De volgende stelling was: 'Volwassenen bepalen wat overlast is.' Het CDA, Heiloo 2000 en de PvdA wilden dat als jongeren elkaar buiten willen ontmoeten, dat er ook de mogelijkheid voor moet bestaan. Ook hierbij moeten goede afspra ken worden gemaakt. Toen het thema 'zorg' aan de beurt kwam bleek de aanwezige jeugd uit Heiloo duidelijk niet tevreden over de voor- lichting. Ze wisten niet waar ze heen moesten als ze problemen hebben. Uiteindelijk kwam het erop neer dat de poütici de jeugdzorg naar de scholen en naar de huisarts wil afschuiven. En daardoor was men snel klaar met dit thema. In hét thema 'wonen' werd duidelijk dat Leefbaar Heiloo heel anders dacht dan de rest. ,,Als je een huis wil, koop je een stuk land van een boer en bouw je er je eigen huis op.", „Nederland is maar voor tien pro cent bebouwd, we hebben nog negentig procent over, waar maken we ons dan druk om?" Uit de reacties van de andere par tyen werd duidelijk dat er de afge lopen vier jaar er veel goede afspra ken zijn gemaakt, en dat de komende vier jaar die plannen wor den uitgevoerd. Hierin komen ook veel starterswoningen. In het thema 'vrije tijd' "was een opmerking van de lijsttrekker van Groenlinks toch wel het toppunt. Hij zei dat hij een Bob's Saloon naar Heiloo wil krijgen. Hij wil actief op zoek naar een ondernemer die dit wil uitvoeren. Maar de andere par tijen bleven realistisch en zeiden dat Heiloo wel meer bruisend moet en als er een ondernemer komt die een nieuwe discotheek wil opzetten, hij de steun krijgt van de partijen, maar de gemeente gaat niet zelf op zoek. In dit thema werden ook de vrijwilligers onder de jeugd in Heiloo geprezen, zonder deze vrij willigers zou er heel veel niet kun nen in Heiloo. De sfeer op deze avond was prima. Er was te zien dat de jongeren meer betrokken raak- ten bij de politiek in hun dorp. Ze waren echt blij dat ze hun mening konden geven aan mensen die er ook wat aan kunnen doen. Daarom vond de Denktank het ook een geslaagde avond. De uitslag van de stemrondes was als volgt: bij binnenkomst hebben de meeste jongeren gestemd op de PvdA (6), Leefbaar Heiloo (2), WD (2) en GroenLinks (1). Aan het eind van de avond bleek GroenLinks de grote winnaar te zijn van het debat: 18 Jongeren stemden op Groen Links! Daarna volgde het CDA drie en de PvdA en NCPN eindigden geüjk met ieder twee stemmen. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenemen ten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001 m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 14.30 uur Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Woensdag 8 februari omstreeks 12.45 uur werden twee meisjes van 11 en 13 jaar, afkom stig uit Amsterdam aangehouden in het winkelcentrum 't Loo aan de Heerenweg. De twee worden er van verdacht in de afgelopen weken portemonnees te hebben gerold onder het winkelende publiek in het winkelcentrum. Op 27 januari en op 1 februari werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee uit een tas. Na de diefstal werd bij geldautomaten in Alkmaar geld opgenomen. Hiervan werden beelden gemaakt. Aan de hand hiervan kon een goed signalement van de beide meisjes worden opgemaakt. Woensdag middag werden beiden door een surveillerende agent aangetroffen en aangehouden. De jongste van de twee is kort na haar aanhou ding, na te zijn gehoord weer in vrijheid gesteld. Het andere meisje is voor verder onderzoek ingeslo ten. De politie adviseert altijd voorzichtig te zijn met uw bezittin gen en uw tas goed af te sluiten. HEILOO - De verdachte van de .overval op de Cl000, welke door doortastend optreden van burgers en personeel is aangehouden, is door justitie voor minimaal dertig dagen gevangen gehouden in een huis van bewaring. Zeer waar schijnlijk zal hij in gevangenhou ding büjven tot zijn strafzaak bij de rechter zal dienen. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. HEILOO - In de nacht van woens dag 8 op donderdag 9 februari werd op de Haesackerlaan een per sonenauto vernield. Van de betref fende auto, een Mercedes 300CE, werd het merkembleem afgebro ken en de antenne verbogen. HEILOO - Dinsdagmiddag rond 15.00 uur bleek een hijskraan niet opgewassen tegen natuurgeweld op de kruising Pastoor van Muijenweg en De Biender in Heiloo. Tijdens kapwerkzaamheden bleek de kraan, die was ingezet om de zojuist gekapte boom weg te takelen, niet opgewassen tegen de kracht van moeder natuur. De stalen boomconstructie stond stevig op het gras bevestigd, maar de eveneens stalen horizontale boom aan de bovenkant knapte tijdens het verplaatsen van de boom doormidden, waardoor een gedeelte, samen met de iep, in het water langs de Pastoor van Muijenweg belandde. Behalve aanzienlijke schade aan de hijskraan was er verder geen sprake van enig letsel. Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3