BMA bv milieu-adviseurs Tafeltje Delg'e stopt met rondbrengen maaltijden Start tweede reeks van voorspeelavonden H E I LOO BEDRIJF BELICHT 5 Verkiezingsdebat op Beat FM Dansen op zondagmiddag CDA op de fiets door Heiloo Sokken leren breien Vrijwilligers gezocht Met culturele commissie naar de Keukenhof Kiki en haar opa bezorgen peuters veel plezier UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op donderdagavond 16 en 23 februari van 20.00 tot 21.00 uur gaan de lijsttrekkers van de politieke partijen in Heiloo hun programma voor de gemeen teraadsverkiezingen aan de man brengen en desgevraagd verdui delijken. Op 16 februari zijn dat de lijsttrekkers van de PvdA, GroenLinks en het CDA. Op 23 februari de lijsttrekkers van de WD, Heiloo 2000 en de NCPN. U kunt de uitzendingen volgen via de kabel op 96.5 of via de ether op 106.3. Discussieleiders zijn Geert Bouman en Bob van Unnik. HEILOO - Steeds meer danslusti- gen weten de weg te vinden naar het Open Huis. Daar kunt u namelijk elke derde zondag van de maand (dus zondag 19 februa ri) tussen 14.00 en 17.00 uur dansen op de klanken van leven de muziek, verzorgd door het Inter-Ned kwartet. De entree bedraagt 4,-. HEILOO - Zaterdag 18 februari fietst een groep CDA-ers door het dorp. Wilt u hen spreken of op iets wijzen, dan graag even een bericht aan: Elly Beens, tel. 072- 5338208 of e-mail: ellybeens@quicknet.nl. HEILOO - Het Nivon Heiloo zal vanaf 2 maart op donderdag avond starten met een cursus sokken leren breien van drie les sen, één keer per 14 dagen, onder leiding van docente Hadewych van der Werf van 20.00 tot 22.00 uur. Deze cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo. Kosten zijn 19 euro exclu sief materiaal. Nivonleden ont vangen reductie. Voor opgave en info: Reina Mulder tel. 072- 5333127 en Daisy Groenland tel. 072-5330088. HEILOO - Een maand geleden heeft u in de rubriek Vrijwilliger van de maand kunnen lezen over de dagverzorging in de Schalm naast zorgcentrum Overkerck. Omdat de dagverzorging er een extra dag bij krijgt, de woensdag, zijn er dringend nog een paar vrij willigers nodig. Als u interesse heeft kunt u contact opnemen met Floor Bennink, tel. 072- 5338173. HEILOO - De culturele commissie van het Trefpunt te Heiloo heeft bedacht om op 6 april met een groep mensen naar de Keukenhof te gaan. Eén van de beroepen die in Heiloo nog worden uitgevoerd is die van de bloembollenkweker. Van verschillende bloembollen kwekers zelf wordt achtergrond informatie aan u getoond. Opstapplaats: de bushaltes aan de Kennemerstraatweg, Kerkelaan en bar La Strada. Tijd: 10.00 tot 17.00 uur. Opgeven vóór 22 februari bij het Trefpunt, 072- 5331297. Kosten zijn: 27,-. De kpsten zijn inclusief entree en vervoer. BMA bv milieu-adviseurs, Heerenweg 167a, Heiloo, tel. 072- 5325775/072-5325774, internet: www.bma4u.nl, e-mail: bma@xs4all.nl. HEILOO - BMA staat voor milieuadvies op maat voor overheid en parti culier, of het nu gaat om bodemonderzoek of bodemsanering, of bijvoor beeld geluidsonder zoek. BMA heeft een brede ervaring opgebouwd om hun klanten van advies te dienen bij al deze aspecten van de Wet Milieubeheer, het kader voor veel milieuwetgeving. De klanten van BMA zijn vooral bedrijven of overheden: gemeentelijk, provinciaal en het ministerie van VROM. Gerko Brouwer heeft zijn bedrijf in september 1999 gestart en kan nu ruim vijf jaar terugzien op een roerige maar succesvolle periode. Op de vraag wat hij nu precies doet zegt hij: „Een voorbeeld: Een bedrijf heeft een milieu-vergunning gekregen waarin wordt vastgelegd welke maatregelen getroffen moeten worden om zijn bedrijf te mogen uit voeren, zoals bijvoorbeeld geen verontreinigd afvalwater lozen, geen ongedierte aantrekken, de bodem niet verontreinigen. Kortom: geen gevaar, schade en hinder aan de omgeving (mens en milieu) aanbrengen." Gerko vervolgt: „Ondernemers vinden een miheuvergunning vaak lastig, bevat veel vaktermen en algemene voorschriften en verwijzingen naar specifieke regelgeving, zoals CPR, NER of NRB. Ondernemers gaan zich hier niet in verdiepen. Ze weten dus niet precies waar ze aan toe zijn. Dit blijkt dan ook als een milieu-inspecteur op bezoek komt. Die consta teert diverse gebreken en overtredingen van voorschriften. BMA vertaalt de milieuvergunning naar een handboek. Hierin staan de mikeuvoor- schirften vertaald naar concrete acties en gedragingen voor het bedrijf, dus toegespitst op de bedrijfsvoering en wensen van de ondernemer. Milieu blijkt dan niet meer alleen lastig en geld te kosten maar geld te kunnen besparen. Vaak zien we dat het begint met registratie, dus weten wat je doet, waar je het over hebt en wat zijn de alternatieven zijn. Kortom: we verduidelijken de vergunning. Het belangrijk om zo'n hand boek up to date te houden. We vragen dan ook regelmatig of het hand boek nog werkt." De laatste tijd adviseert BMA veel op het gebied van klimaatverande ring, energiebesparing en en duurzame energie. „Denk hierbij aan advie zen op gebied van windturbines of het verduurzamen van een wagenpark. Welke mogelijkheden zijn er om auto's minder belastend voor het milieu te laten zijn. Andere motortechniek en andere brandstoffen. Heel afwisse lend werk, want niet elk bedrijf heeft hetzelfde wagenpark. Dit strekt zich uit van personenauto's bij de politie tot bussen en vrachtwagens. Om auto's over te laten schakelen op andere brandstoffen is het ook noodza kelijk dat er de noodzakelijk tankvoorzieningen worden geregeld. Dat wil zeggen onderhandelen met leveranciers van die brandstoffen. Durven die het aan om te investeren in een tankstation met alternatieve brandstoffen. Kun je garanderen dateer voldoende auto's komen tanken bij het tanksta tion?" Een klant in dat geheel is de gemeente Den Haag die bezig is haar wagenpark op aardgas over te schakelen. We praten dan over zo'n zes honderd voertuigen, variërend van ambulances en brandweerwagens tot veeg- en maaimachines. „Leuk om nog te vertellen is dat ik in december met de wethouder van diezelfde gemeente Den Haag naar de klimaatconferentie van de VN in Montreal ben geweest. Den Haag wil namelijk C02 neutraal gaan werken om het broeikaseffect te verminderen. Ik heb een vierjarig plan ontwik keld met ruim 40 projecten waarin alleen concrete projecten zijn opgeno men zoals het realiseren van een windmolenpark maar waarin we ook uit zoeken welke mogelijkheden ze hebben om C02 neutraal te worden." HEILOO - Voor veel ouderen was het wel schrikken toen zij onlangs een brief ontvingen met de mededeling dat Tafeltje Dekje per 1 maart zal stoppen met het rondbrengen van warme maaltijden in Heiloo. Sinds 1 januari 1987 bestaat deze maaltijdvoorziening in Heiloo. De beslissing is genomen door de VivaZorggroep waar De Loet bij aangesloten is. Zowel de Stichting Ouderenwerk Heiloo, die deze maaltijdvoorziening coördineert, als Verzorgingshuis De Loet, waar de maaltijden worden gekookt, zijn niet blij met het stopzetten van deze service. Het gaat niet alleen om de dagelijkse maaltijd maar ook om een zeer gewaardeerd dagelijks contact tussen de bezorgers en de ouderen. Tot nu toe kwamen iedere dag vrijwilligers langs om de warme maaltijden te brengen bij de men sen die een beroep doen op deze vorm van maaltijdvoorziening. Vanaf 1 maart worden nog één keer per week vriesverse maaltijden bij de senioren bezorgd. Zij moeten de maaltijden bewaren in de vriezer en zelf opwarmen in de magnetron. Deze vorm van maaltijdvoorziening is al langer bekend bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Zo'n veertig senioren maken hier al gebruik van tot volle tevredenheid. De Stichting Ouderenwerk Heiloo zal er alles aan doen om de overgang voor de gebruikers zo soepel mogelijk te laten verlopen. HEILOO - Vandaag, woensdag 15 februari, start de tweede reeks van voorspeelavonden bij de muziek- en dansschool Heiloo. Deze voorspeelavonden worden door de school georga niseerd voor haar leerlingen. De leerlingen worden zodoende in de gelegenheid gesteld om hun ingestudeerde muziekstukken ten gehore te brengen aan familie, bekenden en geïnteresseerde luiste raars. Woensdag 15 februari zijn het leerlingen van pianodocente Dorote Crijns, harpdocente Marjan Deiman, viooldocente Hilka Jelsma, dwarsfluitdocent Martin Rozema en hobodocent Peter Onnes die zowel solistisch als in klein ensemblever- band hun ingestudeerde werken laten horen. Donderdag 16 februari zijn het leerlingen van trompetdo cent Simon Boerke, dwarsfluitdo cente Anke Buringa, accordeondo cent Tim Fletcher en klarinet docente Madeion Kooij die hun muzikale prestaties laten horen. Vrijdag 17 februari is het de beurt aan 'leerlingen van cellodocente Martine Beider, zangdocent Kees de Bruijn, blokfluitdocent Jan Jaap Langereis en hoorndocente Carolijn Nicolai die zowel solistisch als in klein ensembleverband en in gele genheidsformaties hun muziekstuk ken laten horen. De voorspeelavon den vangen aan om 19.30 uur en vinden plaats aan Het Veld '1 te Heiloo in de grote zaal van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Voor meer informatie, tel. 072- 5332460 of www. muziekendansschoolheiloonl HEILOO - Isabelle Uiterwaal verzorgde in Bibliotheek Heiloo op vrijdag 10 en zaterdag 11 februari in totaal acht voorstellingen voor peuters, waarin zij het boek 'Dat ben jij Kiki' uitspeelde. Meer dan honderd peuters genoten van deze poppenvoorstellin- gen. Isabelle Uiterwaal vormde het slotstuk van de Nationale Voorleesdagen in Bibliotheek Heiloo. De organisatie was in han den van de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo in samenwer king de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo. Foto: Kiki Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5