Verbouwing bij Ollie B Bommel Inloop-koffieuurtj e gezelschapsbank Beleef Afrikaanse ritmiek tijdens djembe-cursus Huis Moen verbouwd Winter of voorjaar in het Heilooër Bos? Jongeren ontmoeten ouderen Insluipingen in woningen mm ■IP^ W H E I L O 0 i vl INGEZONDEN MEDEDELINGEN De politie surveilleert daarom extra KORTOM Afgestudeerd Excursie Nivon naar supermarkt in Hoorn Kinderkledingbeurs Trefpunt Filmer Nico Mantel vertoont zijn film over IJsland Hulp bij invullen belastingbiljet IB 2005 U ITKIJ KPOST 15 F E B R U AR I 2006 HEILOO - Negen weken lang is er hard gewerkt bij kinderdagverblijf Ollie B. Bommel aan de Kanaalweg in Heiloo. Het gehele pand is grondig ver bouwd. Bovendien is Stichting Kinderopvang Humanitas (waar kinderdag verblijf Ollie B. Bommel en buitenschoolse opvang Bommelstein deel van uit maken) sinds 1 januari 2006 HKZ/ISO gecertificeerd. De twee peuter- groepen en de twee baby/dreumesgroepen zijn vernieuwd en opgeknapt, alles is nieuw: nieuwe kleuren op de muren, vernieuwde keukens, nieuwe verstelbare commodes, vrolijk gekleurd marmoleum op'de vloeren. Kortom, een vrolijke, nieuwe uitstraling! Kom gerust eens kijken naar het resultaat. Voor informatie of een afspraak voor een rondleiding kunt u bellen. Het telefoonnummer is 072-5333838. Ook kunt u de website bekijken: www. olliebbommelheiloonl HEILOO - World Music Department verzorgt cursussen met djembe's en eventueel ook met andere West Afrikaanse traditionele slagwerkinstrumen ten zoals 'doundoun', 'sangban' en 'kenkeni'. Djembecursussen worden ervaren als een leuke manier'van samen muziek maken waarbij geen muzi kale kennis nodig is. De cursussen worden gegeven door Patrick Zuurbier, in Afrikaanse kringen in Nederland bekend als Bouba. Patrick is een geta lenteerd percussionist met passie voor Afrikaanse ritmiek.Hij speelt twaalf jaar djembe en heeft in diverse Afrikaanse slagwerkbands opgetreden. Zijn lessen zijn behalve leerzaam ook vrolijk en energiek. Hij behandelt techniek, houding en tal van ritmes. Info: www.worldmusicdepartment.nl. HEILOO - Zaterdag 11 februari opende Het Huis Moén met trots hun ver bouwde winkel aan de Winkelhof 't Loo 49. De schitterende nieuwe winkel van Het Huis Moen heeft een eigentijdse en zeer modische uitstraling. Voor de inwoners van Heiloo en omstreken biedt de nieuwe winkel veel moois op het gebied van brillen en lenzen en zonnebrillen. Bij het Huis Moen wordt veel aandacht besteed aan een persoonlijk advies op het gebied van een passende bril en een professionele oogmeting. ,,Een bril wordt steeds meer lifestyle, en bij ons in de winkel vind je dat terug. De nieuwste trends en exclusieve merken hebben wij ingekocht. Daarbij worden we geadviseerd door niemand minder dan Leco van Zadelhoff, de topstylist en visagist van vele bekende Nederlanders, maar ook de persoonlijke trendwatcher van Het Huis", aldus Gaby Warmerdam, de eigenaar van de winkel in Heiloo. Bent u op zoek naar een trendy zonnebril of wilt u geïnformeerd worden over de laatste zonnebriltrends? In de nieuwe zonnebrilshop vindt u ook de grootste en meest trendy zonnebrilcollectie van regio Heiloo met merken als Chanel, Serengeti, DKNY, RayBan, Calvin Klein, Prada, DKNY en Vogue. Zaterdag 25 maart is Leco van Zadelhoff de speciale gast tijdens een feesteüjk weekend bij Het Huis Moen. De winnares van de openingsactie wordt door Leco voorzien van de nieuwste make-up, bovendien zoekt Leco met haar éen nieuwe trendy bril uit aangeboden door Het Huis Moen. Foto: Mario Sacksioni PRMRRH v M K HEILOO - Donderdag 23 febru ari organiseert de Gezelschaps bank wederom een inloop-kof- fieuurtje vanaf 14.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Geïnteresseerden vanaf 50 jaar die het leuk vinden om nieuwe men sen te leren kennen om op vriend schappelijke basis iets te onderne men zijn hierbij van harte welkom. Vorige koffie-uurtjes werden goed bezocht en er zijn al leuke contac ten uit voortgevloeid. Zo zijn er bij voorbeeld twee dames die op zon dagmiddag zijn gaan wandelen, anderen fietsen met elkaar, drinken een kopje koffie samen of gaan een dagje uit. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Op andere donderdagen is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vra gen of inschrijvingen bij de Gezelschapsbank. Ook kunt u dan telefonisch contact opnemen (072- 5331297) en vragen naar coördina tor Monique van Ling. Kijkt u eens op www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Elke winter is weer anders. Deze is niet zo streng als vroeger, maar ook niet zo zacht als we eerder gehad heb ben. En verrassingen zijn altijd nog mogelijk, dat hebben we vorig jaar maart wel gezien. Of de maandelijkse IVN-natuur- wandeling in het Heilooër Bos meer winters wordt, of dat er al voorjaarstekenen te zien zul len zijn, dat is afwachten. De winter is in ieder geval een goede tijd om naar bomen te kijken, de stammen en de knoppen. Maar de katjes van de hazelaar bloeien al en de roffel van de grote bonte specht is ook al weer een tijdje te horen. Lijsters beginnen voorzich tig aan hun zang. Kortom, het wordt waarschijnlijk zowel een winter- als een vooijaars- wandeling. De wandeling duurt ongeveer twee uur en begint op zondagmorgen 19 februari om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Het is verstan dig om warme en zo nodig water dichte kleding en schoeisel aan te trekken. Van volwassenen wordt een bij drage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-5325110. HEILOO - Scholieren vanaf 14 jaar hebben zich aangesloten bij Graag Gedaan Junior. Zij vinden het leuk om eenvoudige klussen op te knappen voor senioren in Heiloo. Samen werken schept een band. Omgaan met de dagelijkse din gen die voor de een wat moeilijk zijn, zijn voor de ander gemakkelijk. De lente geeft nieuwe impulsen aan de jonge planten in de tuin. De jongeren willende de ouderen helpen met bladeren weghalen, garage opruimen, verzin het zelf; kleine klussen voor Graag Gedaan Junior. U kunt de jongeren 'betalen' door middel van stickers. Deze kosten 10,- per vijf stuks. Verkrijgbaar bij Stichting Ouderen werk Heiloo (het Trefpunt), Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Wilt u nog iets weten of wilt u klusjes opgeven: tel. 072-5331297. HEILOO - Dinsdagavond 7 februari vonden er twee insluipingen plaats in woningen in Heiloo. Eén van de woningen betrof een woning aan de Haesackerlaan. Daar werd een tas tussen 19.15 en 19.30 uur uit de woning gestolen terwijl de bewoners zich op de eerste etage bevonden. De achterdeur van de woning was tussen de tijdstippen waarop de diefstal werd gepleegd niet afgeslo ten. Tussen 21.45 en 22.00 uur werd een tas uit een woning aan Bayershoffweg gestolen. Op het moment dat deze diefstal werd gepleegd bevonden de bewoners zich ook op de eerste etage van de woning. Ook van deze woning was de achterdeur niet afgesloten. De tas die gestolen werd uit de woning aan de Bayershoffweg werd teruggevonden aan de Alle Hospervijver. Een groot gedeelte van de inhoud waaronder een geld bedrag bleek ontvreemd te zijn. De tas uit de woning aan de Haesackerlaan werd met een gedeelte van de inhoud op de Haesackerlaan teruggevonden. Op donderdagavond 2 februari werden twee portemonnees gesto len uit een woning aan de Werkendelslaan. De insluiping vond die avond tussen 19.00 en 19.15 uur plaats. Op het moment dat de diefstal werd gepleegd was de achterdeur van de woning niet afge sloten en bevond de bewoonster zich op de eerste etage van de woning. In verband met deze insluipingen surveilleert de poütie extra. Als u verdachte personen ziet belt u dan met de politie via 0900-8844 of 112. HEILOO - Op 24 januari is oud- plaatsgenote en oud-leerlinge van de Hasebroekschool, Lara van der Vossen, aan de Vrije Universiteit van Amsterdam, aan de Faculteit Sociale Weten schappen, afgestudeerd als Master of Science in Beleid, Communicatie en Organisatie. HEILOO - Het Nivon Heiloo gaat op excursie op woensdagmorgen 22 februari naar een supermarkt keten in Hoorn. Na de ontvangst met koffie en een uitleg over het supermarktbedrijf zullen de diver se gebouwen bezocht worden. Warme kleding en goede schoe nen zijn noodzakelijk voor de wandeling buiten en in de vaak gekoelde ruimten. Vertrek is om 09.15 uur vanaf het parkeerter rein NS tussen spoorlijn en Huize Overkerck aan de westzijde van het NS station Heiloo. Het is de bedoeling met elkaar mee te rij den om met zo weinig autos te gaan. De kosten zijn 5 euro per persoon als benzinevergoeding en het maximum aantal deelnemers is 25. Voor deze excursie zijn nog plaatsen beschikbaar. Opgeven bij: Joop Koorn, tel. 072- 5334001 of Reina Mulder tel. 072-5333127. HEILOO - Op zaterdag 4 maart van 10.00 tot 12.00 uur organi seert Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een kinderkleding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier onder andere goedkope kinderkleding in alle maten en speelgoed. (Er zijn geen tafels meer beschik baar.) Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De culturele commissie Trefpunt heeft plaatsgenoot natuurfilmer Nico Mantel nog maals gevraagd om deze schitte rende film te vertonen. Nico Mantel vertoont zijn film over IJsland op wederom op woensdag 22 februari. Locatie: Het Open Huis in de grote zaal. Aanvang: 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. Entree bedraagt 2,50. Tijdens een rondreis door geheel IJsland heeft hij filmbeelden gemaakt van onder andere lava- velden, geisers en watervallen. HEILOO - Heeft u hulp nodig bij het invullen van uw belastingbil jet? Voor ouderen uit Heiloo zijn hiervoor een aantal mogelijkhe den: De Belastingdienst komt op maandag 27 maart in het Trefpunt, om te helpen met het invullen van uw aangifte. Tot en met 24 maart kunt u een afspraak maken door contact op te nemen met: tel. 0800-0543 (uw telefoon nummer inspreken dan wordt u H teruggebeld) of met tel. 072- 5261510 (vragen naar de heer Boots). Indien u hulp wenst van de werkgroep Administratieve Ondersteuning dan kunt u bellen naar het Trefpunt, tel. 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7