Spanner en IOS in Buk Buk Cabaret in de Beun Familiecircus Cirque Magnifïque in de Beun Kunst in Steen Center Disc H E I L O O 13 'Amore' Mozart en de andere kfSjfJ DEUTEKOM Corso Bioscoop MARCH OF THE PENGUINS CD VAN DE WEEK CD van de week Quatre-mains pianisten BOEK VAN DE WEEK Mozart en de anderen, inclusief cd Boek van de week: KORTOM Twice as Nice treden op in Cafe d'Overkant Expositie Gonny van Dongen JC Conquista Agenda gelezen worden UITKIJKPOST 1 MAART 2006 March of the Penguins (La mar- che de l'empereur) van de Fransman Luc Jacquet documen teert die zware eérste maanden van het pinguïngezin, waarbij een sterke nadruk op de zware tochten over het ijs wordt gelegd. De schoonheid van de opnames is onderweg even eenvoudig als volmaakt. De lucht is blauw, het ijs is wit en de vlekkeloos zwart-witte kostuums van de pin guïns, met alleen een beetje klem- bij de ogen, steken er fraai bij af. Het zijn bovendien dieren waarvan elke beweging, elke stap, een verba zingwekkend menselijke expressi viteit heeft. Lopend en struikelend doen ze aan de slapstickkomieken uit de tijd van de zwijgende film denken, en Jacquet laat de kans zel den lopen de film met zulke opna mes toegankelijk te maken. Omdat de kuikens bovendien schitterend donzig zijn, weet de film een opmer kelijke schattigheid te bereiken - al schuwt Jacquet de pijnlijke kanten van het bestaan op de Zuidpool niet door ook de zeeluipaarden en roof vogels te laten zien die het familiele ven bedreigen en af en toe een van de kuikens in de nek vatten. Hoewel het simpele op en neer lopen van de ouders de opbouw van de film gelei delijk in de weg gaat staan, büjven de fotogenieke pinguïns in elke nieuwe episode overtuigen. March of the Penguins bewijst zo vooral dat een film alleen al door overtui gende hoofdpersonen een succes kan worden genoemd. Te zien op: woensdag 1 maart om 20.00 uur, vrijdag 3 maart 19.00 uur, zater dag 4 maart 19.00 uur, zondag 5 maart 16.30 uur, maandag 6 maart 20.00 uur en woensdag 8 maart om 20.00 uur. Het nieuwe album van Andrea Bocelli heeft de toepasselijke titel Amore' meegekregen. Toepasselijk, want het album staat bol van de meest schitterende, romantische popklassiekers. Zeker dienen genoemd te worden de bijdragen van andere artiesten. We horen Andrea in het duet 'Somos Novios' (It's Impossible) met popdiva Christina Aguilera, we horen hem met de levende legende Stevie Wonder in het nummer 'Canzoni Stonate', Kenny G doet mee op saxofoon in 'Mi Manchi Mario Reyes op flamencogitaar in 'Jurame' en er zijn nog veel meer beroemde gastmuzikanten. Maar het meest trots zijn wij Nederlanders natuurlijk op het duet 'Because We Believe', dat Andrea zingt met 'onze' Marco Borsato. door Andrea Bocelli van 21,95 voor 19 >9 5 Slimpad 36 (hoek Héerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl HEILOO - Zondag 5 maart wordt in de Witte Kerk van Heiloo een pianoconcert gegeven door het quatre-mainskoppel Carin van der Tillar en Ruud Luttikhuizen. Aanvang 15.00 uur. De toegangs prijs bedraagt 9,- (voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar: 8,-). Kaarten zyn tevoren te reserveren via de telefoonnum mers 072- 5334804 en 072- 5335852. HEILOO - Zaterdag 4 maart staan Spanner en IOS op het podium van Buk Buk. Voor Syb van der Ploeg (ex de Kast) en Nico Outhuijse is de Engelstalige rockband Spanner hun nieuwe doel. Naast Syb op zang en Nico op drums bestaat Spanner uit Johan Hofman (basgitaar) en de gita risten Sander Rozeboom en Remko van der Haring. Spanner heeft een explosieve sound, waar invloeden van Soundgarden, U2, Muse en de Red Hot Chili Peppers in doorklinken. Herinnert u zich deze nog: Voltooid Verleden Tijd van de band Is Ook Schitterend (IOS). Eind 1997 waren ze er ineens, niet meer weg te slaan uit Mozart en de anderen is allereerst een hef desverklaring aan de com ponist die, op Bach na, alle andere componisten moeiteloos overtreft. Over Mozart is al zo veel geschre ven dat het niet eenvoudig lijkt daar nog iets origineels aan toe te voegen. Via een verslag van per soonlijke ervaringen met zijn muziek en door de keuze van onverwachte invalshoeken wordt de lezer attent gemaakt op de boei endste composities uit dit verbluf fende oeuvre, terwijl daarnaast nog enkele onbeücht gebleven aspecten uit leven en werk van Mozart aan de orde komen. Zo was Mozart de jongste telg in een groot gezin. Voorts bevat Mozart en de anderen columns en opstellen over andere componisten alsmede een filippica tegen de popmuziek en het enige muziekinterview dat Maarten 't Hart ooit maakte, met de sopraan Dawn Upshaw. De CD: Wolfgang Amadeus Mozart Een keuze samengesteld door Maarten 't Hart. door: Maarten 't Hart voor 17,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heilop BM rJB naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@llbrls.nl de hitlijsten. Een vliegende start. Het debuutalbum Hemel en Aarde kreeg lovende recensies en de sin gle Iedereen van de tweede cd Dichterbij werd eveneens een stevi ge hit. De band bouwde met hon derden optredens een gedegen live reputatie op, maar na het begin van het nieuwe millennium werd het langzaam stil rond IOS. Is het dan inmiddels 'Was Ook Schitterend?' Integendeel. Ze zijn terug van nooit weggeweest! Twee topbands voor maar E 8,- in de voorverkoop en E9,- aan de deur. Voorverkoop is al gestart by Centerdisc, (Slimpad 36 in Heiloo). Voor informatie: www.bukbuk.nl. HEILOO - Anousha Nzume en Colette Notenboom zijn bang. Bang om alleen te zijn. Beklemmend bang om alleen verder te moeten gaan in de harde wereld. En bang voor elkaar. Samen is ook niet alles, maar alleen nog minder! Beiden speelden twee seizoenen succesvolle solovoorstellingen en hebben elkaar gevonden in de wens niet meer alleen op het podium te staan. Ze werken met Nederlandse en Vlaamse invloeden, zowel tekstu eel als muzikaal. Twee ijzersterke performers in een voorstelling vol zang, dans en grap op 8 maart te zien in theater de Beun, aanvang 20.15 uur. Voor meer informatie en reserveringen: www.theaterdebeun.nl of tel. 072- 5333156. HEILOO - Cirque Magnifique is een nieuw theatercircus gezel schap met een geheel eigen stijl. Een combinatie van moderne clowns, hedendaagse circusacts en wereldmuziek. Cirque Magnifique is een visueel theater (dus geen diere- nacts) en geschikt voor alle leeftij den. In de voorstelling SOL verdwa len drie clowns in de wereld van het theater... het is koud, het is win ter. dan verschijnt er een energie ke jongleur met zijn weergaloze act. Na zijn act vertrekt hij vol weemoed en verlangen naar het zinderende, zonnige zuiden... Dat is wat de clowns ook willen! Naast de clowns- groep I Frappanti treden onder andere op Juggling Jay (jongleur), Béncha Theater en La Girouette (acrobaten) en bellenkunstenaar Arno Huibers. Ondersteund door live orkest Patzjanka met wervelen de wereldmuziek. Een prachtige en verrassende voorstelling voor jonge en oudere circus- en theaterliefheb bers. Aanvang zaterdagavond 4 maart om 19.45 uur (speciaal voor de jonge bezoekers). Prijs: 13,50. Kinderen 5 tot 12 jaar betalen 5,- Deze voorstelling is mede mogelijk gemaakt dankzij subsidie van de Gemeente Heiloo. Voor meer infor matie en reserveringen: www.theaterdebeun.nl of tele foon 072-5333156. Elk artikel van speksteen is uniek. Eigen foto LIMMEN - Ria en Irma Straver exposeren samen voor de zevende maal in Limmen.Deze maal met een geheel nieuwe collectie waar de afgelopen maanden weer hard aan is gewerkt. Samen maar ook indivi dueel wordt er een project uitge werkt wat soms begint met een model op schaal in klei of in was en van hieruit wordt het dan omgezet in een vorm in steen. Ook wordt er in vrije fantasie gewerkt en laten zij zich leiden door de vorm van de steen, waaruit dan een bijzondere vorm ontstaat. Dit alles kan leiden tot figuren of dieren en zowel figu ratief als abstract. Het blijft steeds weer een verassing wat de uiteinde lijke kleur van het product wordt. Na het polijsten wordt dit pas zicht baar en dat maakt het dat elk arti kel van speksteen uniek op zichzelf is. Nieuwsgierig geworden? Kom dan kijken op zaterdag 4 maart en zondag 5 maart in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen. De toegang is gratis HEILOO - Zaterdag 4 maart vanaf 21.00 uur treedt het dames-duo Twice as Nice, bestaande uit Evita Doornewaard en Sylvia Banken uit het land van Maas en Waal op in cafe d'Overkant. Dit duo staat op dit moment hoog genoteerd in de top 100 met de carnavals-kra ker de Taximutsen onder de naa- m'de knaipotten'. De opbrengst van deze cd gaat geheel naar het Kika-Fonds(kinderen kankervrij). De dames treden in dit kader dan ook belangeloos op, en de fooien- pot van deze week van het café gaat ook naar het Kika-fonds. HEILOO - Vanaf 1 maart expo seert Gonny van Dongen een aan tal van haar schitterende grote rozenaquarellen by de geheel ver nieuwde zaak van Van Os Herenmode 't Loo 13 te Heiloo, tel. 072-5320188. U kunt deze expositie bezichtigen tijdens de openingstijden van de zaak. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot Gonny van Dongen, tel. 072- 5334033 Voor ander werk van Gonny zie ook: www.gonnyvan- dongen.nl. LIMMEN - Het programma voor woensdag 1vrijdag 3 en zater dag 4 maart bij JC Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 4 maart Pompoenbeestjes maken! Heerlijk zachte bolletjes-beesten. Compleet met benen, voeten en gezicht natuurlijk! Ben jij tussen de 4 en 9 jaar oud en wil je ook zo'n beestje maken? Dat kan van 10.30 tot 12.00 uur. De entree is 1 euro, compleet met limonade. Club op woensdag: 1 maart Van 14.00 tot 17.00 uur is de Club geopend! Je kunt weer tafel tennissen, darten, sjoelen, pool biljarten, computerspelletjes spe len, lekker internetten, maar ook met Play Station op groot scherm spelen. Knutselen kan ook. Open voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto,s kun nen jullie eens op de website kij ken: www.conquista.nl. Club X-tra: zaterdag 4 maart Bubbling-avond! Bubbling is een nieuwe sexy stijl van dansen, met de muziek die daarbij hoort! Club X-tra is gratis; voor iedereen van 12 toten met 16 jaar en is geopend vart 19.00 tot 23.00 uur. Wil je helpen om bij de Club X-tra nog meer varia tie aan te brengen, mail dit dan naar tienerwerk@conquista.nl of geef het door aan de leiding. Er wordt dan vanzelf contact met je opgenomen. CONQ Café: vrijdag 3 maart Heerlyk geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Lekker chillen; biertje pakken; pooltje schieten en misschien eventjes chatten. Plof lekker neer op zo'n heerlijke bank. cs> oo 03

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 13