Doe altijd aangifte l Huldiging Marianne Timmer: Heiloo op 6 maart "Timmer"dorp 1 Mm 15 O HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Stelt u zicht eens voor: er wordt bij u ingebroken, uw portemonnee wordt op straat gestolen of uw autoradio wordt ontvreemd. Doe in dat geval altijd aangifte! Oók als het in uw ogen misschien om een 'klein'misdrijf gaat, waarbij u weinig schade heeft geleden. Want alleen wanneer de politie op de hoogte is van misdrijven kan ze er wat aan doen. Samen met burgers en het bedrijfsleven wil de overheid Nederland nog veiliger maken. Om de veiligheid te vergroten, worden overlast en geweld op straat en criminaliteit aangepakt. U kunt ook een bijdrage leveren. Bijvoorbeeld door altijd aangifte te doen. Meer aangiftes en mel dingen geven de politie namelijk een beter beeld van de crimina liteit in Nederland, waardoor ze doelgerichter en efficiënter te werk kan gaan. Zo kunnen crimi nele activiteiten beter worden voorkomen én wordt de pakkans van daders groter. Door aangifte te doen, werken u en de overheid dus samen aan een veiliger Nederland. Zonder aangifte geen zaak Zonder aangifte geen zaak: alleen wanneer er een duidelijke aangifte is, kan de politie een dader gericht opsporen, oppakken en voor de rechter brengen en ook gestolen spullen opsporen. Door aangiftes weet de politie wat er speelt en waar ze op moet letten. Zo weet de politie welke wijken bijvoorbeeld onveilig zijn of dreigen te worden en kan ze actie ondernemen. Uw aangifte is dus belangrijk. Betere behandeling en afhandeling Om ervoor te zorgen dat het aan gifteproces optimaal verloopt, gaat de politie nog meer aan dacht besteden aan de aangifte behandeling (het opnemen van de aangifte) en de afhandeling ervan. De politie werkt hiertoe aan de professionalisering en standaardisering van het aangifte proces. Een voorbeeld daarvan is betere communicatie van de poli tie met slachtoffers. De politie zal duidelijk laten weten wat zij gaat doen met de aangifte (kan er wel of geen onderzoek gestart wor den). Het is voor een slachtoffer van een misdrijf immers belang rijk om te weten wat de politie doet met een melding of aangifte. Ook geeft de politie (i.s.m. Slachtofferhulp) tips en hulp aan slachtoffers. Tegelijkertijd werkt Maandag 6 maart staat Heiloo op de kaart als 'Heiloo "Timmer"dorp\ Met drie gouden Olympische medailles (Nagano 2 x en Turijn lx) op zak wacht Marianne een feestelijk onthaal in haar woonplaats. Geheel in stijl wordt Marianne om 17.45 uur met een arrenslee opge haald (ter hoogte van het scholen complex aan de Ypesteinerlaan). Ook haar partner Henk Timmer, de keeper van AZ, is hierbij van de partij. De slee wordt tijdens de route naar het gemeentehuis gevolgd door een oranje gespoten oldtimer en een stoet van koetsen. In deze koetsen nemen (schoon)ouders, coaches en enkele van haar teamgenoten plaats. Vanaf de rotonde Stationsweg Heerenweg worden zij op hun route begeleid door de muzikan ten en majorettes van de Fanfare Showband Heiloo, dweilorkest de Kinkeluters en schoolkinderen met fakkels. Voor deze fakkel tocht worden van elke basis school in Heiloo twee kinderen uitgenodigd. De stoet arriveert rond 18.00 uur op het Loo-plein. Daarna gaat de tocht verder naar het bordes van het gemeentehuis aan de Raadhuisweg. Huldiging Op het bordes van het gemeente huis wordt Marianne gehuldigd. Burgemeester Hans Romeyn spreekt Marianne namens het gemeentebe stuur toe en overhandigt haar een aandenken aan Heiloo. Voorafgaand aan de huldiging op het bordes van het gemeentehuis wordt het publiek 'opgewarmd' met schaatsmeezingers gespeeld door Streetband Caecilia uit Heiloo. Ook worden diverse ver snaperingen uitgedeeld. Het gemeentebestuur heeft bij de voorbereidingen veel medewer king ervaren van de onderne mers en winkeliers uit Heiloo en ook het enthousiasme bij de medewerkers van de gemeente om bij te dragen aan de huldi gingsactiviteiten is erg groot. Na afloop van de huldiging vindt in de raadzaal van het gemeente huis een ontmoeting plaats met de schoolkinderen, die eerder hebben deelgenomen aan de fak keltocht. Tijdens de 'meet and greet' krijgen de uitgenodigde basisschoolleerlingen de gelegen heid om Marianne Timmer vra- de politie aan het standaardise ren van het aangrifteproces in alle politieregio's. Hierdoor wordt het makkelijker om gestolen goe deren of bijvoorbeeld een duide lijk signalement van een dader tussen politieregio's uit te wisse len, waardoor een netwerk van daders opgespoord kan worden. Tips Betrapt u een dader op heter daad, probeer dan zijn of haar uiterlijke kenmerken goed te onthouden of schrijf een ken tekennummer op. Zorg dat u beschikt over een duidelijke omschrijving van waardevolle bezittingen. Zo'n omschrijving kan de op sporing van spullen makkelij ker maken. Noteer bijvoor beeld de gegevens van uw lap top, laat uw fiets graveren (en schrijf het nummer ergens op!) Of maak foto's van kostbare en/of dierbare bezittingen. gen te stellen, foto's te maken en een handtekening te bemachtigen. Ook de collegeleden, de gemeente raadsleden en de gouden medaille winnaars uit Heiloo Ron Zwerver en Erik Jazet (beiden Atlanta 1996) zijn hierbij aanwezig. Oproep Het gemeentebestuur rekent op een grote belangstelling voor deze huldiging en wil alle inwo ners van Heiloo dan ook oproepen om Marianne toe te juichen op het bordes. Wij vragen u zo veel mogelijk op de fiets te komen. Rondom winkelcentrum 't Loo is ruimte om de fietsen te stallen. Hoe doe ik aangifte? Persoonlijk U kunt naar het politiebureau tussen 9.00 -17.00 uuur gaan om persoonlijk aangifte te doen of een melding te maken. Dit kan in alle gevallen. Via internet Een nieuwe en snelle manier om aangifte te doen is aangifte via internet (www.politie.nl). Dit kunt u doen bij kleine mis drijven waarbij het niet waar schijnlijk is dat de dader kan worden opgespoord, maar waarbij wél een proces-verbaal nodig is (bijv. een verzekerings claim). Denk aan diefstal (uit/vanaf een auto, van een fiets of of van een bromfiets), winkeldiefstal of vernieling (bijv. van een auto of goed). Telefonisch 0900-8844: dit nummer kunt u gebruiken voor alle informatie (24 uur per dag). U kunt dit num mer ook bellen om telefonisch aangifte te doen. Aangifte doen U kunt aangifte doen in alle gevallen waarin u slachtoffer bent. Melden U kunt verdachte zaken of mis drijven altijd melden, ook zaken waar u zelf niet bij betrokken bent. Bel dan 0900-8844 of ano niem via 0800-7000. Voor meer informatie Over het belang van aangifte doen en maatregelen die de overheid neemt om Nederland veiliger te maken www.neder- landveilig.nl. Kijk ook op www.politie.nl Kort overzicht programma 17.45 - 18.15 rondtour Heiloo in arrenslee 18.15 -18.30 huldiging Marianne Timmer bordes gemeentehuis Heiloo en overhandiging aandenken aan Heiloo 18.30 - 19.00 'meet and greet' met basisschoolkinderen in de raadzaal van het gemeentehuis Route arrenslee Start 17.45 uur: Ypesteinerlaan (scholencomplex), Rosendaal, Kanaalweg, Stationsweg, Heerenweg, Loo-plein (+/-18.00 uur), Raadhuisplein - bordes. Raad en -commissies Raadsvergadering vervalt De geplande vergadering van de gemeenteraad op maandag 6 maart a.s. komt te vervallen. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo t|m 23 februari 2006 Geboren Jeen z.v. A. Haanstra en N.M. Geesken; leidinand M. z.v M. van lliin en CD. Nuhaan Elders geboren Rens J. z.v. K.J. Los en Y.G.M. Bakker; Sophie K. d.v. A.W. Ligteringen en K. Schols; Lisa C.A. d.v. M.A. Veltkamp en I.J.M. Overduin; Annemijn T. d.v. R.M. Chattellon en A. van Kouteren Huwelijken S. van de Kleut en C.J.G.M. Nagelhout Overleden A.C. de Haan ev Masclé; J.G. Landstra; M.A.T. de Vriend ev Vennik; J.M. van PufFelen wv Pilkes; J. Schuddeboom Elders overleden R.J. Redeker; P.N. van Loon; C.T.M. Schaap; A.S. Karman; C.J. Kooij Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) UITKIJKPOST i MAART 2006 Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15