Kwijtschelding van gemeentelijke heffingen 1 wfam Bouwen en wonen ills 1 ''IS'"'" &ït*#4fè §|f 'v..~ v; é.m i m mm. m Met ingang van 1 januari 2006 maakt de vergoeding voor de aan slag van de gemeentelijke heffingen niet langer onderdeel uit van het minimabeleid. Vanaf 2006 kunt u kwijtschelding aanvragen voor de gemeentelijke heffingen. Onder gemeentelijke heffingen waarvoor kwijtschelding kan worden aangevraagd, vallen afval stoffenheffing, rioolrecht en hondenbelasting (voor 1 hond). Hieronder staat voor 4 verschil lende situaties beschreven hoe u kwijtschelding kunt aanvra gen. U bent ouder dan 65 jaar en u heeft in 2005 kwijtschelding van de waterschapsbelastin gen ontvangen: lees verder onder 1; U bent ouder dan 65 jaar en u heeft in 2005 geen kwijtschel ding van de waterschapsbe lastingen ontvangen: lees ver der onder 2; U bent jonger dan 65 jaar en u heeft in 2005 kwijtschelding van de waterschapsbelastin gen ontvangen: lees verder onder 3 U bent jonger dan 65 jaar en u heeft in 2005 geen kwijtschel ding van de waterschapsbe lastingen ontvangen: lees ver der onder 4. l.U bent ouder dan 65 jaar en u heeft in 2005 kwijtschelding van de waterschapsbelastin gen ontvangen: U hoeft niets te doen. U krijgt dan in 2006 automatisch kwijtschelding voor zowel de gemeentelijke heffingen als de waterschapsbelastingen. Wijziging stemdistricten Voor de komende verkiezingen van de leden van de gemeenteraad zijn de stemdistricten gewijzigd. Elk stern- district heeft een eigen stembureau en daarvan zijn de Ter Coulsterkerk en de Volksmuziekschool opgeheven. De kiezers van deze districten worden opgeroepen in verschillende distric ten. Het stembureau waar u uw stem kunt uitbrengen staat vermeld op uw oproepkaart. Voor kiezers, die voorheen werden opgeroepen voor het stembureau in de Ter Coulsterkerk, wordt dat het stembureau in het Gemeentehuis of De Springschans-school aan de Breedelaan. Voor de kiezers, die gewend waren naar de 2.U bent ouder dan 65 jaar en u heeft in 2005 geen kwijtschel ding van de waterschapsbe lastingen ontvangen: Indien U denkt voor kwijtschel ding in aanmerking te komen, kimt U voor het belastingjaar 2006 een verzoek om kwijt schelding indienen. U kunt een aanvraagformulier opvragen bij het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier te Alkmaar, bij team Financiën van de gemeente via telefoon nummer 072-5356618 of opha len bij de receptie van het gemeentehuis. 3.U bent jonger dan 65 jaar en u heeft in 2005 kwijtschelding van de waterschapsbelastingen ontvangen: U heeft reeds van het Hoogheemraadschap een ver kort aanvraagformulier voor 2006 ontvangen. Met dit aan vraagformulier kunt u kwijt schelding aanvragen voor zowel de gemeentelijke- als de waterschapsbelastingen. 4.U bent jonger dan 65 jaar en u heeft in 2005 geen kwijtschel ding van de waterschapsbe lastingen ontvangen: Volksmuziekschool te gaan, is een toedeling gemaakt naar Overkerck en De Zuidwester-school in Boekenstein. De betrokken bewoners kiesgerech tigden hebben hierover intussen bericht ontvangen. Nieuwe stemapparatuur Tevens informeren wij u reeds nu, dat er de komende verkiezingen met nieuwe apparatuur wordt gewerkt. De wijze van stemmen verschilt overigens niet veel met de oude stemmachines. De keuze door de kiezer vindt echter stapsgewijs plaats door eerst een partij te kiezen en daarna de kandidaat/ persoon. Op de achterzijde van de kan didatenlijst die huis-aan-huis is ver spreid staat de procedure aangegeven. Indien U denkt voor kwijtschel ding in aanmerking te komen, kunt U voor het belastingjaar 2006 een verzoek om kwijt schelding indienen. U kunt een aanvraagformulier opvragen bij het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier te Alkmaar, bij team Financiën van de gemeente via telefoon nummer 072-5356618 of opha len bij de receptie van het gemeentehuis. Beoordeling Voor de beoordeling van het recht op kwijtschelding volgt de gemeente Heiloo per 1 januari de rijksregels voor kwijtschelding op grond van de Invorderingswet. Deze rijksregels wijken af van de regels zoals deze binnen het minimabeleid werden gehanteerd. Het belang rijkste verschil is dat de Invorderingswet als voorwaarde voor kwijtschelding stelt dat u in principe geen vermogen mag hebben. Onder vermogen wordt verstaan het saldo op uw bank- of girorekeningnummer, maar ook bijvoorbeeld de waarde van uw auto. Onder het minima beleid mocht u wél een beperkt vermogen hebben. Overgangsregeling Omdat er sprake is van nieuwe regels, is besloten om het jaar 2006 te beschouwen als een overgangsjaar. Wanneer u in 2005 een vergoeding voor de Oproepkaarten Als u nog geen oproepkaart heeft ont vangen, kunt u contact opnemen met een medewerker van een publieksba- lie Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de gemeen teraad een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen,. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 1. De kiezer kan tot en met de dag van de stemming zelf een andere aanslag vanuit het minimabeleid heeft ontvangen, maar in 2006 op basis van de rijksregels geen recht op kwijtschelding heeft, komt u in aanmerking voor de overgangsregeling. U ontvangt dan via de gemeente alsnog een volledige tegemoetkoming voor de gemeentelijke heffingen. Echter in het volgende belasting jaar (2007) worden de rijksregels volledig gevolgd en is deze over gangsregeling niet meer van toe passing. Samenwerking met het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier De kwijtschelding van gemeente lijke heffingen wordt uitgevoerd door het team Financiën van de afdeling Organisatie-ondersteu ning. De gemeente heeft daarbij voor het belastingjaar 2006 samenwerking gezocht met het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier te Alkmaar dat belast is met de heffing en invor dering van waterschapsbelastin gen. Het voordeel van deze samenwerking is dat u met één aanvraagformulier voor zowel de waterschapsbelastingen als de gemeentelijke heffingen kwijt schelding kan aanvragen. Meer informatie Voor meer informatie over de kwijtschelding kunt u terecht bij het team Financiën van de afde ling Organisatieondersteuning, telefoon: 53 56 618 of de website van het Hoogheemraadschap: www.hhnk.nl (belastingen). Hier kunt u ook eventueel het aanvraagformulier voor kwijt schelding downloaden. kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepings kaart aan die kiezer over te dra gen. De achterzijde van de oproe pingskaart dient te worden ingevuld en ondertekend. 2. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (23 januari 2006) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de vol- machtstem uitsluitend uitbrengen tegelijk met zijn eigen stem in het stern- district waar hij staat ingeschreven. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aanne men. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de gemeen teraad een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembu reau naar keuze. Daarbij geldt de vol gende bepaling. Mondeling verzoek De kiezer kan zich - onder overleg ging van zijn oproepingskaart - ver voegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (23 januari 2006) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 2 maart 2006. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. Meer informatie Voor meer informatie over stemmen bij volmacht of stemmen in een stem bureau naar keuze kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalies Burgerzaken, tele foonnummer (072) 535 66 66. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Bestevaerslaan 27, reg.nr. 2005/0317 plaatsen dakopbouw woning ontvangstdatum: 10 februari 2006 De Kuilenaar 24, reg.nr. 2006/0049 ged. vergroten woning en berging ontvangstdatum: 22 februari 2006 De Nieuwe Plantagie 13, reg.nr. 2006/0042 vergroten woning ontvangstdatum: 9 februari 2006 Kennemerstraatweg 59, reg.nr. 2006/0048 ged. veranderen toegangspoorten ontvangstdatum: 16 februari 2006 Maas Geesteranusweg 15, reg.nr. 2005/0270 vergroten woning ontvangstdatum: 16 februari 2006 Ringweg (t.o. Fontein Verschuirlaan), 1 MAART 2006 UITKIJKPOST Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 16