Boekenweeklezing door Christine Otten 20 Jaar Restaurant Le Moulin Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Limmen Artistiek en Creatief Ga erop uit nu de lente in de lucht is REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Haar literaire optredens worden ondersteund door livemuziek POLITIEBERICHTEN Verloren en gevonden voorwerpen Net nieuwe leven wordt rust en ruimte gegeven U kunt mee door afgesloten terreinen KORTOM Aids en christendom in Afrika Quiltworkshop Lekker buiten bezig zijn als vrijwilliger Collecte Scouting Limmen Jantje Beton Opbrengst Gebapro-project U ITKIJ KPOST l MAART 2006 CASTRICUM - Op 1 januari 2006 was het 20 jaar terug dat de familie Glas in Castricum neerstreek. Uitgangspunt was een product op tafel te brengen van hoge kwaliteit in een ontspannen, sfeervolle ambiance. Dat dit gelukt is, hoeft verder geen uitleg: al 20 jaar een vermelding in het blad Lekker, al 20 jaar een vermelding in de Michelin gids en het belangrijkste al 20 jaar veel vaste en tevreden gasten ontvangen. Bovendien doen Yvonne en Frans Glas dit nog dagelijks met veel plezier. In de keuken wordt alleen gewerkt met de beste kwaliteit producten. Dus de verste vis Le Moulin is bekend om de huisgerookte zalm en de gebakken zeetong) en ook op vlees- gebied is het alleen maar top: Ierse ossenhaas, de mooiste kwaliteit lams vlees, ook de ganzenleverpaté is al jaren het paradeplaatje. Buiten de a la carte kaart serveert Le Moulin een 3- of 4-gangenmenu met een uitstekende prijs/kwaliteit verhouding. In die 20 jaar heeft het restaurant ook een goede naam opgebouwd op het gebied van catering. Buiten de kerstperiode (dan worden er vele diners opgehaald voor thuis zijn er bittergarnituren, scha len, koude en warme buffetten en zelfs hele mooie diners verzorgd in bedrij ven. Wat nog steeds veel mensen niet weten is dat er achter het mooie oude pandje een gigantische tuin ligt van 25 meter diep. Om de mensen die door deweeks geen zin hebben om te koken van dienst te zijn wordt op de woens dag- en donderdagavond altijd een spéciaal hoofdgerecht voor een aantrek kelijke prijs geserveerd. Vanwege het 20-jarig bestaan is er tijdens de maand maart eén 3-gangenmenu voor 20 euro. CASTRICUM - Op vrijdag 10 maart van 15.15 tot 17.15 uur wordt bij Plusactiviteiten door Thea Overmars de dialezing over architectuur gege ven. Het bankgebouw van de voormalige NMB, en het kantoorgebouw van de Gasunie in Groningen zyn voorbeelden van hedendaagse organische architectuur van de architecten Albers en Van Huut. Kosten 7,-. Op vrij dag 17 maart van 15.15 tot 17.15 uur wordt door Thea Overmars de diale zing over het Oostelijk Havengebied gehouden. Het Oostelijk Havengebied Amsterdam, waar op de oude havenpieren onlangs een heel nieuwe stads wijk verrees. Hier zijn nog oude gebouwen aan van het havenbedrijf en vele nieuwe bouwwerken van verschillende beroemde architecten. Kosten 7,-. Op maandag 6 maart wordt bij Plusactiviteiten de workshop Ladenkastje gegeven van 19.00 tot 20.30.uur, kosten 18,- inclusief de materialen. In deze workshop wordt een houten ladenkastje bewerkt met de servettentech- niek. Op zaterdag 11 maart organiseert Plusactiviteiten de workshop Halskettingen maken van 09.00 tot 11.30 uur, kosten 13,-, exclusief de materialen die tegen kostprijs bij de docente te verkrijgen zijn. Voor infor matie en inschrijving, tel. 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. CASTRICUM - Toonbeeld Literair en de Bibliotheek Castricum hebben schrijfster Christine Otten uitgenodigd. Zij verzorgt op woensdagavond 15 maart de opening van de Boekenweek met een literaire lezing in de Bibliotheek Castricum. Muziek neemt in het werk van Christine Otten een prominente rol in en haar literaire optredens wor den steevast ondersteund door live muziek waardoor zij een auteur by uitstek is om het thema van de Boekenweek Boem Paukeslag - boeken over muziek te verwoorden. De lezing start om 20.00 uur en wordt muzikaal omlijst door Matty Bongers, percussioniste. Kaarten voor de lezing zijn voor 7,50 (CJP/ 65+ 6,50) verkrygbaar by Boekhandel Laan en de bibliotheek. Na een burnout ontdekte ze dat haar grote hef de by het schry ven van proza lag. Eind jaren tachtig begon ze hiermee. Ze debuteerde met haar roman Blauw metaal. In 1998 gevolgd door Lente van glas, een roman over een jonge vrouw die een obsessie voor muziek. In april 2005 verscheen 'De Laatste Dichters', de jongste roman van Christine Otten. De Laatste Dichters is in de eerste plaats een prachtig en persoonlijk boek over een groep buitengewone mannen en hun families. De roman werd genomineerd voor de Libris Literatuurprijs 2005, die uiteinde lijk naar haar naamgenoot Willem Jan Otten ging. LIMMEN - Op 4 en 5 maart laat Limmen Artistiek en Creatief zich voor de 32e maal zien in de Vredenburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. Er zullen weer veel artikelen, zoals 3D-kaarten, wenskaarten, sie raden, poppen en poppenkleertjes, maar ook diverse andere producten van creatieve aard tentoongesteld worden. Niet te vergeten de aandoenlijke poppentaferelen in vitrines van situ aties zoals die te zien waren in de tyd van Ot en Sien en zo ook hand gemaakte houten miniaturen. Ook de WOL, die zich inzet voor de mensen uit Burkina Paso, zal aanwezig zijn om de daar zelfge maakte artikelen aan de man te brengen. De beeldende kunst zal volop bewonderd kunnen worden. De makers van schilderijen, beelden en foto's zullen, indien gewenst, de nodige uitleg kunnen geven hoe hun werkstukken tot stand zijn gekomen. Veel kunstwerken zijn eventueel te koop. Openingstijden zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. Veel kunstwerken zijn eventueel te koop. Eigen foto Verloren in Castricum Sleutelbos zes keer, duinkaart, Amerikaanse dollars, boodschap pentas met hondenriem, fijn arm bandje geel goud, rijbewijs, voet balschoenen maat 30-34, bril dubbel focus metalen montuur en grys koordje. Gevonden in Castricum Sleutels met keykoord, sleutel met mini hanger reepje Muslie, blauw zweeds kir derklompje, babyslofle rood met applicatie bloem, etui met onder andere Ford sleutel, leesbril rood mon tuur. Goederen zijn gevonden en verloren tussen 20 en 27 februari. REGIO - De maand maart is in zicht. Dit betekent dat het broedseizoen nadert. Om het nieuwe leven in de lente rust en ruimte te geven, gaat natuurbeheerder PWN met zorg te werk. Werkzaamheden die een versto rende werking kunnen hebben, worden niet uitgevoerd tussen 1 maart en 1 juli. Ook zyn in deze periode een aantal vogelbroedter- reinen afgesloten voor pubhek: het Reggers Sandervlak ten zuiden van Egmond aan Zee, het Vennewater bij Egmond - Binnen en het Zegeveld/Hazeveld ten noorden van het huisjesterrein de Nollen. Hier vinden vogels een veilige kraamkamer voor hun jonge pullen. Wie in de buurt is, kan soms de wulpen horen roepen op een afstand. De meeste vogels zyn druk met broeden vanaf maart tot in augustus. Maar byvoorbeeld de blauwe reiger en de bosuil begin nen al in februari met broeden. Ook de knoppen van bomen beginnen nu langzaam te 'schui ven'. Een enkele vlier heeft zelfs al wat uitgevouwen blad. Het zijn de echte voorbodes van het nieuwe seizoen. Het is een spannende tijd voor al die fladderaars, want vanaf het tijdstip dat de ouders het nest bouwen tot het moment dat de jon gen het nest hebben verlaten, zyn de vogels gevoeüg voor verstoring. Het Noord-Hollands Duinreservaat biedt een veilige leefruimte aan tal van vogels, planten maar ook kleine zoogdieren. De boswachter neemt u in deze periode graag een keer mee door de afgesloten terreinen om u te overtuigen van de unieke waarde. Kijk voor excursiemogelijkheden op www.pwn.nl/activiteiten of bel 0800-7966288 (dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur). LIMMEN - Op woensdagavond 8 maart wordt er in het Piusgebouw (naast de Corneliuskerk in Limmen) een thema-avond gehouden over het christelyke geloof in Afrika. De heer Jaap Breetvelt is dan te gast. Hy is arts en theoloog en gaat vertellen over het geloof in Afrika in het voortle ven van uw voorouders. Als men in Afrika sterft aan aids, betekent het dat er geen voortleven is. Daarom ook dat aids door vele Afrikaanse aids-slachtoffers ont kend wordt. Pater Breetvelt heeft 9 jaar in Nigeria. Deze avond is een initiatief dat gesteund wordt door de beide kerken in Limmen. De avond is gratis en van 20.00 tot 22.00 uUr. CASTRICUM - Wilt u ook een quilt leren maken waarvan de voorkant gelijktijdig met de achterkant klaar is? Dit systeem leert u op de quiltworkshop. Onder leiding van Thea van Lierop wordt een machinale quilt gemaakt. U dient dan ook uw naaimachine mee te nemen. De workshop vindt plaats van 10.00 tot 15.00 uur op zaterdag 4 maart in De Kern, Overtoom 15 te Castricum. Aanmelden en nadere informatie by Wil Harff, tel. 0251-650673.of per e- mailw. harffcasemanl CASTRICUM - PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland is óók natuurbeheerder en organiseert werkdagen voor mensen die als vrijwilliger willen meewerken in het duin. Het Greenteam van PWN zorgt voor de begeleiding. Zaterdag 4 maart is er een werkdag in het Noordhollands Duinreservaat by Bergen. Er wordt verzameld op de parkeerplaats Uilenvangersweg, aan de Zeeweg te Bergen. Aanvang om 10.00 uur met koffie of thee en rond 16.00 uur eindigen de werkzaamheden. Aanmelden graag via tel. 023- 5413289 of www.pwn.nl. Kinderen onder begeleiding zijn van harte welkom. PWN zorgt voor deugdelijk gereedschap kof fie, thee en soep. LIMMEN - In de week van 6 tot en met 11 maart zal in Limmen de jaarlijkse collecte voor het nationaal Jeugdfonds 'Jantje Beton' worden gehouden. Dit fonds staat voor kinderen en vrye tijd, met als slogan 'samen spelen is leren samen leven'. Van de opbrengst is 50 procent van 'Jantje Beton' en 50 procent voor de collecterende club Scouting Limmen. CASTRICUM - Op 17 en 18 december 2005 organiseerde Plusactiviteiten ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan de Kunstbeurs, waarbij kunstkaarten werden verkocht. De opbrengst is door Plusactiviteiten verhoogd tot 800,- en dit bedrag is over gemaakt naar het Gebapro-pro ject. U kunt bij Plusactiviteiten nog setjes kunstkaarten aanschaf fen. Zie ook www.gebapro.org.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23