Dierenwelzijn in partijprogramma's onderbelicht gelezen i Justitieel pastoraat kom kijken open dag MCA zaterdag 11 maart H E I L O O 10.30 uur tot 15.30 uur 3 POLITIEBERICHTEN Vernieling personenauto KORTOM Opbrengst collecte Hersenstichting Frans voor op vakantie Eerder reuma dan rimpels Sneeuwklokjes durven t aan medisch centrum alkmaar meer informatie op www.mca.nl Deense UITKIJKPOST 1 MAART 2006 HEILOO - De Dierenbe scherming heeft een onderzoek gedaan naar de diervriendelijk heid van politieke partijen van 43 gemeenten in Noord-Holland Noord. De politieke partijen zijn gevraagd naar hun stand punten ten opzichte van een viertal stellingen omtrent die renwelzijn. Daarnaast zijn par tijprogramma's doorgenomen om te onderzoeken wat een partij voor ogen heeft met die renwelzijn de komende vier jaar. Uit het onderzoek blijkt dat dierenwelzijn bij een aantal partijen meer aandacht krijgt dan in de afgelopen jaren, maar bij de meerderheid komt het woord 4 dier' niet eens voor. Standpuntenonderzoek Er is een enquête per email ver stuurd naar 210 partijen. In deze Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenemen ten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. enquête stonden vier stellingen over dierenwelzijn waarmee een party het eens -of oneens kon zijn. De respons was 38%, wat hoog is voor dit soort onderzoeken. Het is echter wel teleurstellend dat nog steeds 62% van de partijen, zelfs na gebeld te zijn om naar hun stand punt te informeren, geen reactie hebben gegeven. Dat is een duide lijk signaal dat dierenwelzijn bij het merendeel van de partijen geen pri oriteit heeft. De partijen die hebben gereageerd zijn het overwegend eens met onze standpunten. Zo vindt 62% dat de gemeente geen vergunning moet verlenen aan cir cussen met wilde dieren. 68% vindt dat er een contactambtenaar moet zijn voor gemeenteüjk dierenwelzijn en eveneens 68% vindt dat de gemeente moreel verplicht is de opvang mede te bekostigen voor in het wild levende dieren (gewonde vogels, egels etc). Met de laatste stelling was maar üefst 77% het eens: de gemeente dient de preven tie en de behandeling van overlast door in het wild levende dieren op diervriendelijke wijze te beschryven en uit te voeren. Gezien deze resul taten verwachtten we dat in de meeste partijprogramma's aandacht wordt geschonken aan dierenwel zijn. Niets bleek minder waar. Partijprogramma's In totaal zijn 174 programma's onderzocht, waarbij in tweederde van deze programma's niets is opgenomen omtrent het verbeteren van dierenwelzijn. In de program ma's waar wel het verbeteren van dierenwelzijn is opgenomen, vari eert de inhoud hiervan enorm. In slechts 24 programma's zijn veel punten opgenomen die het dieren welzijn direct kunnen verbeteren. Werkgebied Dierenbescherming Alkmaar Partijen die over het algemeen uitblinken, binnen het werkgebied van de Dierenbescherming Alkmaar zijn: Groenlinks en Christen Unie. Al geldt ook voor deze partijen dat er een verschil is tussen verschillen de gemeenten. Bij de meeste lokale partijen van CDA, WD, D'66 en PvdA komt dierenwelzijn-er bekaaid af. GroenLinks Heerhugowaard en de NCPN Heiloo pleiten binnen hun verkiezingsprogramma voor een gemeentelijke nota dierenwelzijns- beleid. De Dierenbescherming acht dit van groot belang en is blij dat deze partijen hier aandacht aan besteden. Wilt u bij uw stemkeuze rekening houden met dierenwelzijn, kijk dan op de website nhn.dieren- bescherming.nl voor een compleet overzicht per gemeente. HEILOO - Het Nivon in Heiloo zal op twee donderdagochtenden, 9 en 23 maart van 09.30 tot 11.30 uur, aandacht besteden aan het Deens papiersnijden onder leiding van docente Joan Velthuizen. Deze twee lessen zijn speciaal gericht op pasen en zijn geschikt voor zowel beginners als gevorder den. Wie in Denemarken is geweest, heeft deze traditionele snijtechniek kunnen bewonderen. Hangend voor het raam of op kaar ten en meestal in één kleur. De kosten bedragen 13 euro exclusief materiaal. Nivonleden krijgen reductie. De twee bijeenkomsten vinden plaats in het cultureel cen trum het Open huis te Heiloo (boven winkelcentrum 't Loo, bij het Witte kerkje, rolstoeltoeganke lijk). Voor opgave/informatie: Reina Mulder, tel. 072-5333127, Daisy Groenland tel. 072-5330088. HEILOO - Zaterdagmorgen 25 februari werd een personenau to vernield die op de Dokterslaan geparkeerd stond. Van de betreffende auto, een groene Opel Corsa, werd én van de buitenspiegels afgebro ken. Gevonden voorwerpen van 20 tot en met 26 februari Zilverkleurig dameshorloge ovaal model, zwarte portemon nee (openklap-model) zonder inhoud. HEILOO - Van 5 tot en met 11 februari is de Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten gehouden. In Heiloo is dit aar voor de vervende maal gecol lecteerd. Dit jaar door 24 collec tanten. De opbrengst bedroeg 2.639,03*. In 2007 wil de Hersenstichting in meer wyken van Heiloo collecteren. Heeft u nog een paar uurtjes over voor de Hersenstichting, neem dan con tact op met Jacqueline Groot op tel. 072-5333189. Heeft u-de col lecte gemist? Uw bijdrage kunt u alsnog overmaken op giro 950 ten name van Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten. HEILOO - Bent van plan om dit jaar met vakantie naar Frankrijk te gaan? U wilt wat meer kennis hebben van het alledaagse Frans om boodschappen te kunnen doen of om een keuze te kunnen maken uit de menukaart in een restaurant. Of gewoonweg uw kennis van de Franse taal op vij zelen? Het Trefpunt biedt vanaf 10 maart tot en met 26 mei een cursus 'Frans voor op vakantie', (geen les op 28 april en 5 mei) de cursus wordt gehouden op vrij dag van 09.30 tot 11.00 uur in het Trefpunt. Voor tien lessen betaalt u 35,-. Voor informatie en aanmelden belt u Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - Rond 35 jaar begint het vaak al. Boven de zestig raakt het bijna iedereen: artrose, de meest voorkomende vorm van reuma. De pijn en beperkingen kunnen je leven letterlijk verzie ken. Genezing is er nog niet. We geven steeds meer uit aan dure cosmetica en ingrepen om mooi te blijven. Wat hebben we ervoor over om te kunnen blijven bewegen? Artrose staat centraal tijdens de Reumafonds collecteweek. Het Reumafonds collecteert van 12 tot en met 18 maart. Het Reumafonds zamelt geld in voor reumabestrijding en de zorg voor mensen met reuma. Het fonds besteedt zijn inkomsten aan wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, individuele financië le hulp, patiëntencontact efi aan gepaste vakanties. De jaarlijkse collecte bedraagt ongeveer een kwart van de inkomsten. HEILOO - Op donderdagmid dag 9 maart organiseert de commissie voorlichting senio ren - een samenwerkingsver band van SBO Heiloo en de Stichting Ouderenwerk Heiloo- een voorlichtingsmiddag over het pastorale werk in het gevangeniswezen. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Gastspreker is dominee Hittjo Hummelen, pastoraal medewerker onder andere in de Schutterswei in Alkmaar en Zuiderbos in Heerhugowaard. De heer Hummelen kan bogen op circa 27 jaar ervaring als pastor in het gevangeniswezen en heeft in zijn werk te maken met allerlei mensen en hun problemen: kort- of langge straften, autochtonen en allochto nen. Wat is de zin van straf en hoe belangrijk is de reclassering bij het terugkeren in de maatschappij? Natuurlijk is er ruimschoots gele genheid tot het stellen van vragen. De lezing wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, aanvang 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. Toegang: 1,75, inclusief een kopje koffie of thee. Voor meer informatie kunt u terecht tijdens kantooruren bij onze receptie, tel. 072-5331297. Wie goed oplet kan al de eerste sneeuwklokjes ontdekken. Hoewel 'maart zijn staart nog kan roeren' komt het voorjaar met deze bloemenpracht toch weer in zicht. Foto: Mario Sacksioni ADVERTENTIE medisch centrum alkmaar, Wilhelminalaan 12, 1815 JD Alkmaar I I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3