Sporthuis Johan Jansen Dierenbescherming 'helpt' zwerfkatten VVD Heiloo werkt aan lagere belastingen: H E I L O O 5 Aantal zwerfkatten in Nederland blijft groeien Meestal gaat het om 'ongewenste' huiskatten VVD Heiloo heeft gezorgd voor lagere belastingen: De riooiheffing is 30% lager De afvalstoffenheffing is 12% lager De OZB is 42% lager Met uw stem doen we dat ook de komende 4 jaar! We zeggen wat we doen, en we doen wat we zeggen! VVD Heiloo, al ruim 50 jaar uw lokale partij. www.vvdheiloo.nl POLITIEBERICHTEN Controles Verkeerscontrole Woninginbraken Parkeercontrole UITKIJKPOST i MAART 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Uitkijkpost Kennemerstraatweg 113, 1851 BC Heiloo, tel. 072 5336670 HEILOO - Een vertrouwd adres voor uw sportkleding is ongetwijfeld Sporthuis Johan Jansen. Bent u op zoek naar tennis-, voetbal- of hockey- kleding, u vindt het daar. Vanaf vandaag, 1 maart, heeft deze sportzaak een nieuwe eigenaar. Een vertrouwd en ervaren gezicht weliswaar, want Mare Niesten, zelf al bijna twintig jaar werkzaam bij het Sporthuis, zet de zaak voort. „Ik ben hier begonnen als stagiaire, kende Johan van het voet balveld. Ik heb hier nu bijna twintig jaar met veel plezier gewerkt. Ik heb meer dan genoeg reden om de zaak voort te zetten: Ik ken de sporthandel goed, hou ervan om mensen om me heen te hebben en ik hou van sport. Johan had na 26 jaar zin om te stoppen en ik heb zin om door te gaan. Voor de winkel heb ik wel dezelfde naam aangehouden, want die is nou eenmaal zó bekend in Heiloo.", zo vertelt Mare. Het mag dus duidelijk zijn dat hij het klappen van de zweep kent en hij zal in grote lijnen met het ver trouwde assortiment doorgaan. HEILOO - Vanaf de maand februari is de Dierenbescher ming haar jaarlijkse castratie actie gestart. De dierenbe scherming Alkmaar e.o. richt zich in samenwerking met het dierentehuis Alkmaar op de katten die zich zullen blijven voortplanten als er niets aan gedaan wordt, ofwel de zwerf katten. Met de bekendmaking van deze actie geeft de Dierenbescherming tevens een belangrijke boodschap mee aan particulieren met katten: laat uw kat tijdig 'helpen'! Alleen zo voorkomen we dat er onge wenste nesten jonge katten en vooral zwerfkatten ontstaan. Het aantal zwerfkatten in Nederland blijft groeien. Hoeveel zwerfkatten er precies zijn in ons land is niet bekend, maar het loopt in dë tienduizenden. In het dierente huis Alkmaar kwamen in 2005 177 zwerfkatten binnen. Meestal gaat het om 'ongewenste' huiskatten. Veel mensen nemen een nestje omdat 'de kittens zo hef zijn' of doen een impuls-aankoop. En zo zijn er op een moment meer katten dan mensen die ervoor willen zor gen. Veel dieren worden simpelweg gedumpt: ze gaan zwerven, worden ziek, krijgen parasieten of worden agressief. Her en der worden ze verjaagd en vaak zijn ze het slacht offer van het verkeer. De asielen zit ten inmiddels overvol met katten, andere dieren leiden al zo lang een zwervend bestaan dat ze compleet verwilderd zijn. Bij het castreren/steriliseren van zwerfkatten wordt er volgens het principe 'vangen, neutraliseren en terugzetten' gewerkt/Als er ergens een populatie in de problemen komt, dan wordt die aangepakt door de dieren te vangen met speci ale vapgkooien. In de omgeving Alkmaar e.o. gebeurt dat in gerichte acties door het dierentehuis Alkmaar, waarbij zo veel mogeüjk katten in één keer worden gevan gen, in samenwerking met de diere nambulance. De gevangen dieren worden gecastreerd of gesterili seerd en vervolgens - indien moge lijk - op dezelfde plek teruggezet. Veel mensen vrezen dat hiermee opnieuw problemen opgeroepen worden. Dit is echter niet het geval. Eenmaal terug in zijn groep is een gecastreerde kat veel rustiger. De paringsdrang, inclusief het krijsen, vechten en sproeien, is sterk ver minderd. Omwonenden zullen dus veel minder last hebben. Ook groeit de populatie niet meer, doordat de dieren onvruchtbaar zijn gemaakt en nieuwe katten niet worden geac cepteerd. Kittens worden overigens niet teruggeplaatst. Immers, zo'n jong dier kan nog makkelijk aan mensen wennen. Het asiel heeft programma's om de dieren op te voeden, zowel licha melijk als qua gedrag, waarna ze een prima leventje bij mensen thuis tegemoet gaan. Uiteindelijk, zo lèert de ervaring, wordt de groep steeds kleiner en sterft op den duur uit. Heeft u het vermoeden dat bij u in de omgeving een zwerfkat loopt, dan kunt u dit doorgeven aan het dierentehuis Alkmaar, tel. 072- 5114861. Op het kantoor van de dierenbescherming Alkmaar e.o. ligt een speciale voorlichtingsfolder over zwerfkatten voor u klaar! Heeft u interesse in deze folder, neem dan contact op met het afde lingskantoor, tel. 072-5150071 of mail naar: info@dierenbeschermin- galkmaar.nl. U kunt de dierenbe scherming op vele manieren hel pen. Via een donatie, door lid te worden of door vrijwilligerswerk te doen: alles is mogeüjk! Neem voor meer informatie con tact op met dierenbescherming Alkmaar e.o., tel. 072- 515007 l/info@dierenbeschermin- galkmaar.nl. Vooral functionele sportkleding Naast Mare komt zijn vrouw Manon de gelederen versterken. Bovendien is Raymond Jongerie aangetrokken die ook al zijn sporen verdiend heeft in de verkoop van sportkleding en materialen. In de winkel voeren vooral voetbal en hockey, een groeiende markt, en tennisspullen de boventoon. Daarnaast zijn er materialen op het gebied van running' en de nieuwe trend Nordic Walking te koop. Maar ook voor vrije tijdskleding bent u aan het juiste adres. „Die vrijetijdskleding en -schoenen horen er gewoon bij en dat viiid ik ook wel leuk. Maar ik richt me voornamelyk op functionele sportkleding. De verenigingskleding neemt ook een heel belangrijke plaats in. Ik heb dat zelfs al uitgebreid." Een blik in de winkel toont ook diverse rekken met bijvoorbeeld Terriërsshirts, broeken en talloze soorten sticks. „De Terriërs, Foresters en HSV kunnen hier terecht voor al hun verenigingssportkleding bedrukt met officieel logo. Indien gewenst kan ik zelfs naam en nummer op de shirts drukken. Ook is het mogeüjk comple te teams aan te kleden en een sponsoropdruk te regelen." Service en kwaliteit Bent u op zoek naar tenniskleding of een racket, dan heeft u een ruime keuze bij Sporthuis Johan Jansen. Merken als Wilson, Prince en Head zijn in de winkel te vinden. Marc is gespeciaüseerd in het bespannen van ten nisrackets. Zoals hij zelf zegt: „Vandaag gebracht en morgen klaar." Zeker niet onbelangrijk is de service en de kwaüteit die Mare biedt. „Ik doe niet moeilijk met ruüen of als er problemen zijn met een artikel. Service staat by my hoog in het vaandel." Dat is ook één van de redenen waarom Sporthuis Johan Jansen sinds jaar en dag een trouwe klantenkring heeft opgebouwd. Zelfs volgende generaties komen in de zaak volgens Mare: „Het is erg leuk werk, ik ken veel klanten inmiddels natuurüjk. Er komt ook veel jeugd. Jongens van mijn leeftijd komen nu met hun kinderen." Om de overname ook voor de klanten een feesteüjk en aantrekkeüjk tin tje te geven zijn er diverse aanbiedingen (zie ook de advertentie elders in deze krant). Elke week zal er een extra aanbieding zijn en bovendien krygt iedereen een leuke attentie. Genoeg redenen om de komënde weken binnen te lopen bij Sporthuis Johan Jansen aan de Kennemerstraatweg! ADVERTENTIE HEILOO - Op maandag 16 januari werd een verkeerscon trole op de Kennemerstraatweg gehouden. Eén bestuurder kreeg een proces verbaal voor het niet dragen van de autogor del. Eén bestuurder bleek zijn rijbewys niet te kunnen tonen. Hij kreeg hiervoor een toon- briefje uitgereikt.op woensdag ochtend 18 januari werd op de Westerweg gecontroleerd op de verüchting van fietsers. Tijdens deze controle werden vier fiet sers bekeurd voor het niet voe ren van een goede verüchting. Opvaüend was wel dat het over grote deel van de fietsers over een goede verüchting beschik ten. Ook werd tussen 07.30 en 08.15 uur op de Hoogeweg gecontroleerd op de verüchting van fietsers. Zeven fietsers wer den tijdens deze controle bekeurd. Tevens werd op de spoorwegovergang aan de Kerkelaan gecontroleerd. Hier werden vijf bekeuringen uitge schreven voor het negeren van het rode overwegücht. HEILOO - Op maandag 20 februari werd tussen 15.30 en 16.30 uur op de Kennemerstraatweg een ver keerscontrole gehouden. Er werd gecontroleerd op snelheid en het dragen van de autogor del. Er werden geen overtredin gen geconstateerd. Wel werd één bromfiets uit het verkeer genomen voor een technische controle. Verder werd de bestuurder van een snorfiets bekeurd voor het niet hebben van een bromfietscerti ficaat of rijbewijs, voor het niet verzekerd zijn en voor een te hoog vermogen van de snor fiets. HEILOO - Tussen vrijdag 17 en donderdag 23 februari werd er in een 6-tal woningen in Heüoo ingebroken. Vijf van deze woningen lagen aan de Westerweg waarvan het bij vier woningen bij een poging is gebleven. In aüe gevaüen werd geprobeerd kozijnen dan wel sloten van deuren te forceren. Bij de daadwerkeüjk inbraak in een van de woningen aan de Westerweg werden geen goede ren buitgemaakt. De andere inbraak betrof een woning aan de Kerkelaan. De inbraak in deze woning werd gepleegd in de nacht van woensdag 22 februari. Door het forceren van het slot van de achterdeur wist men in de woning te komen. Uit de keuken werd een jas, een portemonnee met inhoud en een horloge ont vreemd. De jas en de porte monnee werden later in de omgeving teruggevonden. Het geld bleek uit de portemonnee verdwenen te zijn. HEILOO - Woensdagochtend 22 februari werd gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo. In totaal werden 18 bekeuringen uitgeschreven voor het niet gebruiken van de parkeerschijf (17 maal) en één maal voor het onjuist insteüen van de parkeer tijd. Verder werd één automo bilist op de Kennemerstraatweg bekeurd voor het parkeren op het trottoir.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5