Samen eten in het Trefpunt Brasserie Wildschut gaat verbouwen! Nieuws uit de wereldwinkel Bossche Koek bij Bakkerij Kees Zoon in Heiloo H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN BRIEF Goede voornemens? Kapverordenlng I Kapverordening II POLITIEBERICHTEN Inbraak in personenauto Vernieling personenauto Inbraak in kas Vernieling personenauto Vernieling vrachtwagen Inbraak in personenauto UITKIJKPOST i MAART 2006 HEILOO - Op vrijdag 17 maart is er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, weer een maaltijd, die als volgt is samengesteld: New Delhi soep, varkensmedail lon met champignonsaus, boterbo nen (witte sperziebonen), broccoli met geschaafde amandelen, kom kommersalade met fetakaas, gekookte krieltjes met bieslook, roomaardappeltjes en bavarois toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. Voor en ook na het eten is er een mogelijkheid om in de ontmoetings ruimte wat te drinken. De maaltijd kost 9,50 te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'eten in het Trefpunt' is een project van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de SBO Heiloo (samenwerkende ouderenbonden anbo en kbo). De maaltijd wordt bereid door het per soneel van de keuken van 'de Loet' HEILOO - Bij Brasserie Wildschut aan de Stationsweg is afgelopen week, na een periode van voorbereidingen, de verbouwing van start gegaan. De bedoeling van de verbouwing is een samenvoeging van Brasserie Wildschut en Restaurant Las van Bennekom. Er komt één nieuw restaurant met één voordeur en één naam. De verbouwing vindt groten deels plaats in voorheen Restaurant Las van Bennekom. Tijdens de verbou wing is Brasserie Wildschut gewoon open en de gasten zullen weinig tot niets merken van de verbouwingswerkzaamheden in het naastgelegen pand. Eind april zal de verbouwing geheel zijn afgerond en staat de feeste lijke opening gepland. Oude vertrouwde aanpak in een nieuw jasje Leneke Wildschut vertelt enthousiast over de nieuwe plannen: „Het wordt echt prachtig. Door de inzet en vakmanschap van aannemer Fred Buur en de prima samenwerking met interieur- en sfeerbouwers Eva en Nico zijn we eind april klaar en is het meer dan de moeite waard". In grote lijnen zal de huidige formule van Brasserie Wildschut blijven bestaan. Naast de vertrouwde gezichten van Henk en Leneke Wildschut zal Paul Las van Bennekom toetreden tot de vaste crew van Wildschut. In de nieuwe opzet komt er een apart bargedeelte voor (besloten) feestjes en partijen. Hier kunnen groepen gasten samen een feestje of een speciale gebeurtenis vie ren. Doordat er straks vanuit één keuken zal worden gekookt komt er een sfeervolle ruimte vrij voor dit nieuwe concept. Op de menukaart van het restaurant komen voor de opening wat seizoensaanpassingen en voor het aparte bargedeelte komt er een tapaskaart. Paul Las van Bennekom geeft aan dat „Het speciale van het nieuwe Wildschut zal zijn dat er achter die ene voordeur alle ingrediënten zijn voor een complete avond uit in Heiloo" HEILOO - Uit Tanzania komt de koffie die deze maand in de reclame is. Wist u dat de bessen van deze koffie groeien op de hellingen van de Kilimanjaro? En 30.000 boeren plukken die bessen met de hand! En via de Fair Trade Organisatie, die een eerlijke prijs aan de koffieboeren betaalt, kan de Wereldwinkel Heiloo u deze maand aanbieden: Kilimanjaro koffie, twee pakken voor 4,-. Bij aanschaf van deze twee pakken krijgt u het boekje 'Alles over koffie' gratis. Verder deze maand in de aanbieding: vier maal zout met kruiden in houder voor Artrose centraal tijdens Reumafonds collecteweek 7,95 en zout en peper-in een houder, ook voor 7,95. De voorraad is beperkt, dus op is op. Tevens is er in de maand maart 10% kor ting op alle mobiles. Nog een leuk berichtje voor de klanten die koffiepads gebruiken. De koffiepads 'Aroma' van Fair Trade zijn als beste uit de bus gekomen bij een vergelijkend warenonderzoek van de Consumentenbond. Probeert u die zuivere koffie eens, met het Max Havelaar-keurmerk! HEILOO - Geef eens een origineel cadeau: een Bossche koek die speciaal is gebakken voor een familielid, vriend of relatie. Bakkerij Kees Zoon, de ambachtelijke bakker in Heiloo, heeft een primeur om de Echte Bossche Koek van Jan de Backer te mogen verkopen. Tijdens een ontdekkingsreis van John Hoetjes in 's-Hertogenbosch maakte John kennis met een verruk kelijke koek, die hij qua smaak nog niet eerder had mogen proeven. Deze koek waar een hele mythe aan vastzit is in Heiloo verkrijgbaar bij bakkerij Kees Zoon. De Bossche Koek is een overheerlijke lekkernij die volgens het authentieke recept van Jan de Backer op een ambachtelijke wijze wordt gebakken en is bereid met honing, eerlijke ingrediënten en een bijzondere kruidenmelange. Bakkerij Kees Zoon mag deze bijzondere Bossche Koek nu gaan verkopen. en geserveerd door vrijwilligers. Heeft u geen vervoer? De chauf feurs van het vrijwiïligersautover- voer halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: E 4,50 per per soon voor een retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaltijd - en voor vervoer - opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhin derd, wilt u dat dan zo spoedig mogelijk doorbellen. De weg naar de hemel is geplaveid met goede voornemens, net als de verkiezingsadvertenties en de redactionele artikelen van de poli tieke partijen ons moeten doen geloven. Wat is er terecht gekomen van al die beloften over de afge lopen 8 zelfs 12 jaren? Niets! Een gemeenteraad behoort het controle middel te zijn van alle plannen die zij mede hebben geaccordeerd. Ziet de vernieling van het stations centrum. Kassa voor de projectont wikkelaars. Jarenlang waren en zijn de slogans van de partijen 'het dorpse karakter handhaven', 'meer goedkopere koop- en huurwonin gen' .het vier jaar geleden inge voerde dualisme heeft voor de bur- gers'en politiek averechts gewerkt. In de afgelopen vier jaar hebben zich van de 19 raadsleden slechts drie zich ingezet voor de burgers van Heiloo, niet onder het excuus van algemeen belang maar voor de ingezetene van Heiloo. Dat waren mevrouw G. Ris, die door haar eigen partij de PvdA werd gedwon gen uit te treden en over te stap pen, de heer W Gomes van de NCPN en de heer T. ten Hoope van Heiloo 2000, de laatste vooral heeft zich bijzonder ingezet voor burgers, die zich door het natte vingerwerk ten aanzien van de WOZ zich bekocht voelde, temmen behoort tot de democratische beginsels, maar democratie mag nimmer een vrijblijvende voorne men in houden. Nakomen van beloften zijn belangrijker dan het pluche. A. van der Meulen Heiloo Frits Calf, raadsüd VVD, schrijft per ingezonden brief uvde Uitkijkpost van 8 februari onder andere dat de gemeente Heiloo en haar inwoners met zorg het groen koesteren. Waar hij op doelt zijn in dit verband waarschijnlijk de bomen. Bij de bewoners is die zorg voor een heel groot deel zeker aan wezig. Bij de gemeente slechts waar het de gemeente goed uit komt. Om twee voorbeelden te noemen: in het stationscentrum is er gekapt dat het een lieve lust is! Het Willibrordusterrein is een grote kaalslag met wat restanten rhododendronstruiken. Vrijheid is een groot goed zegt de heer Calf: ja voor de gemeente Heiloo! En dan wel alstublieft zonder kapver- ordening, zodat te allen tijde de gemeente met als grote roerganger de VVD haar gang kan gaan zonder inspraak van die bezorgde inwo ners: De bewoners die in 2004 met ruim achthonderd handtekeningen, al hun grote zorg uitten over de mogelijk toekomstige vernietiging van de acht monumentale, gezonde populieren bij het station/Holleweg. Ook hier is de grote voorstander van deze ver woestende kap de WD met als pleitbezorger de heer Calf. Van de 16000 bomen, volgens de heer Calf, staat 95 procent hiervan op grond van de gemeente Heiloo, Natuurmonumenten, Landschap Noord-Holland en ter Coulster. Aan deze drie groene organisaties durf ik een goede bomenzorg toe te schrijven. Aan de gemeente Heiloo met haar hap-snapbeleid wat betreft het kappen van bomen geheel niet. Om een ordentelijke bomenzorg in Heiloo te laten plaatsvinden met inspraak van de bezorgde inwoner is een algehele kapverordening meer dan noodza kelijk. Op 7 maart zijn de gemeen teraadsverkiezingen. Stem bewust voor het behoud van de bomen in Heiloo en snoei de WD! Els Swart Milieu Contact Heiloo Reactie op door de heer Calf, raadslid WD ingezonden brief in de Uitkijkpost van 8 februari. Inzender van de brief twijfelt indi rect aan de geestelijke gesteldheid van mensen die opkomen voor natuur en milieu in Heiloo. Die uiting is echter geheel voor zijn rekening. Persoonlijk voel ik mij er heel goed bij. Over het algemeen maken mensen die zich bezig hou den met een goede zaak een ont spannen indruk. Mijn indruk van sommige raadsle den tijdens commissievergaderin gen is vaak geheel anders! Het is hen vergeven, het goed besturen van een gemeente is niet eenvou dig, daar moetje (soms) niet te lang mee doorgaan. Aan de zorg van eigenaren van bomen kan men twijfelen. zie: gebeurtenissen Willibrordterrein) Tijdens de commissievergadering B&B stelde de aanwezige gemeenteambtenaar dat er acht bomen vernietigd zouden worden, onze schatting was 15. In werke lijkheid waren het tussen 21 en 25 oude en gezonde bomen, waarvan sommige rond een eeuw oud waren. Ze stonden er al ver voor de Willibrordus stichting in beeld kwam. Een veel groter aantal dun nere bomen is gekapt. Was er al sprake van selectie? Er zijn ook dode egels aangetroffen. In het zicht van de verkiezingen op 7 maart is tijdens de commissiever gadering OR besloten een selectie ve kapverordening te adviseren. Een (beperkte) lijst van bomen die de moeite waard zijn. De rest wordt overgeleverd aan willekeur. Dit is niet de juiste weg. Een volle dige kapverordening schijnt prak tisch niet werkbaar te zijn. De enig overblijvende optie is: een beperkte kapverordening. Tijdens de vergadering bleek dat sommige raadsleden zich onvoldoende had den verdiept in de materie, waardoor een weifelende houding ontstond. Dan maak je het een wet houder wel gemakkelijk een besluit te forceren. Een slechte zaak. Het maakt een goede indruk nog voor de verkiezingen B&W hierover te adviseren. Haastige spoed is echter zelden goed. Ik adviseer mijn mededorpsgenoten: ga na wat belangrijk is voor uw directe leef omgeving en uw welbevinden. Ga vooral kiezen! In de verkiezingsprogramma's wordt zelfs bij Groenlinks het woord 'groen' niet genoemd, bij de WD terloops. De NCPN, Willem Gomes, die zich 100% inzet voor behoud van groen, een sociaal beleid et cetera is nummer 1 F. Brinkhuis-Bal www.heiloowakkerworden.nl Wat ons betreft is de briefwisseling over de kapvergunning nu geslo ten. De redactie. HEILOO - Op donderdag 23 februari werd tussen 12.15 en 14.15 uur ingebroken in een personenauto van het merk Huyndai type Atos die gepar keerd stond op de Kuillaan nabij de kruising met de Kennemerstraatweg. Een por tierruitje werd ingeslagen. Uit de auto werd een zwarte tas ontvreemd. De inhoud van die tas bestond uit documenten zoals rijbewijs, kentekendelen en verzekeringsdocumènten en een portemonnee met inhoud. De tas werd met later, met bijna complete inhoud in Alkmaar in de omgeving van de huisvuilcentrale teruggevon den. Alleen het geld bleek uit de portemonnee verdwenen te zijn. HEILOO - In de nacht van dins dag 21 op woensdag 22 febru ari werd op de Dokterslaan een personenauto van het merk Ford type Focus vernield. Op de motorkap van de zwarte auto werd een kras met een lengte van ongeveer veertig centimeter aangebracht. HEILOO - Tussen zaterdag 11 en donderdag 23 februari werd in een kas op een volkstuinen complex aan het Het Zevenhuizen ingebroken. Nadat het slot van de kas werd ver nield werd een mestvork en een spifvork uit de kas ont vreemd. HEILOO - In de nacht van don derdag 23 op vrijdag 24 febru ari werd een op de Schuine Hondsbosschelaan geparkeer de personenauto vernield. Op één van de zijde van de groene Volkswagen Golf werd een horizontale kras over beide portieren aangebracht. Het schadebedrag wordt geraamd op 1000,-. HEILOO - Een vrachtwagen die geparkeerd stond op de Holleweg werd in de nacht van donderdag 23 op vrijdag 24 februari met graffiti besmeurd. Op één van de zijden van vrachtwagen werden drie grote letters geschilderd. Daarvoor werden verschillende soorten verf gebruikt. Direct werd getracht de verf te verwijderen. Dit lukte maar voor een gedeel te. Of de rest kan worden ver wijderd is niet bekend. HEILOO - Op vrijdag 24 febru ari werd tussen 13.15 en 13.45 uur op een parkeerplaats aan de Omloop in een personenau to ingebroken. Nadat één van de portierruiten van de blauwe Daewoo Nubira werd ingesla gen werd een zwarte leren tas met inhoud uit de auto ont vreemd. Een gedeelte van de inhoud werd later in Limmen teruggevonden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7