Bachhh Bandspektakel in Buk Buk Voorjaarsconcert Caecilia Tine Poelsma exposeert in Bibliotheek Heiloo Falkland speelt hilarisch stuk 'Kopman' Center Disc H E I L O O BOB DYLAN VtSfA deutekom n I 39,90 i 19,95 11 BOEK VAN DE WEEK Bob Dylan Liedteksten 1962-1973 Boek van de week Bob Dylan Liedteksten 1962-1973 CD VAN DE WEEK EELS With strings - Live at Town Hall door Eels CD van de week: With Strings door Eels Corso Bioscoop Het Woeden der gehele Wereld UITKIJKPOST 15 MAART 2006 HEILOO - Op zaterdag 18 maart houdt Harmonie Caecilia haar jaarlijkse Voorjaars concert. Bijzonder is, is dat de muzikale leiding van het Jeugdorkest en het A-orkest dit jaar voor het eerst is in han den van hun nieuwe dirigent: Tseard Verbeek. Tseard Verbeek werd geboren in Hamilton Wentworth in Canada. Hij kwam op vijfjarige leeftijd met zijn ouders naar Friesland en woont nu al weer geruime tijd in Sneek, met vrouw en vijf zonen. Momenteel dirigeert Tseard Verbeek onder meer twee orkesten in Sneek en het Fries Jeugd Harmonie-orkest. Het Voorjaarsconcert 2006 heeft een sterk Afrikaans accent. Reden voor Caecilia om een speciale gast uit te nodigen; de Afrikaanse per cussiegroep Wamato Bere onder leiding van Momo Touré en Patrick Zuurbier uit Egmond, die ook djem- LIEDTEKSTEN 1962-1973 1 i r« J* a -t.-'i n-* Oh mercy! Bob Dylan in het Nederlands! Bob Dylan in het Nederlands? Ja zeker, alweer wordt het onmogelijk mogelijk. De heren Bindervoet en Henkes lijken er patent op te hebben. Na Finnegans Wake van James Joyce en alle bed jes van de Beatles, zetten ze hun tanden in alle 345 üedjes van Dylan, zoals door de meester zelf gebundeld in Lyrics 1962-2001. Het eerste deel van de. vertaling beslaat de eerste 199 üedjes, van zijn debuut-lp Bob Dylan - met daarop zijn Song to Woody - tot en met Planet Waves - met daarop Forever Young. En zo zijn er nog wel meer klassiekers te vinden in de eerste twaalf jaar. Eindeüjk mee zingen in het Nederlands. Eindeüjk weten waarover hij het heeft en wat hij eigenüjk zingt. Eindeüjk pas goed beseffen wat een weergaloze teksten het zijn. door Bob Dylan voor Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBn KflH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl bé-lessen verzorgt in de Bruno. De band bestaat inmiddels zes jaar en is ontstaan uit een spontane bijeen komst van verschiüende percussie artiesten van Nederlandse en Guinese afkomst. Wamato Bere kenmerkt zich door een vurig slag werk spektakel, een mix van traditi onele Mandingo ritmen (van het West-Afrikaans Mandingo volk) en eigen composities en variaties op de traditionele ritmen. Op het con cert zuüen het Jeugdorkest, A- orkest en Wamato Bere afzonderüjk optreden, maar ook staan gezamen- üjke uitvoeringen op het program ma. Zo brengen Jeugdorkest, A- orkest en Wamato Bere samen een spectaculaire versie van The Lion King ten gehore. Het concert wordt gehouden in de recreatiezaal van de GGZ Noord-Hoüand Noord (voor- malige Wilübrordstichting) en begint om 20.00 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar voor 5,-, donateurs en kinderen van 12 jaar of jonger betalen 2,50. #i?b S7RLM5S LIVE AT TOWS HALL Opgenomen in de Town HaU, New York City op 30 juni 2005 wordt de verhalende muziek van Eels hier uitzonderüjk ondersteund door een intiem klassiek ensemble. Dit 22 tracks teüende üve album bevat vier songs die niet op de DVD te vinden zijn terwijl die DVD dan weer acht nummers telt die niet op de CD te vinden zijn. Na het beëin digen van het 'Blinking üghts' album werd het voor zanger/leider Mark Oüver Everett (beter gekend als 'E'), duideüjk dat hij op zoek was naar meer rustige muziek. Reeds op de dubbele 'Blinking üghts and other revelations' experi menteert E met zijn nieuwe idee en het zal niemand dan ook verwonde ren dat er heel wat materiaal uit dit album vereeuwigd is op dit nieuwe üve album. van voor 21,95 Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl HEILOO - Zondag 19 maart houdt de Muziek Dansschool Heiloo in jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12 weer de jaar lijkse presentatie van het pop collectief BACHHH. Bands van muziekscholen uit de regio zul len dan optreden tussen 15.00 en 19.00 uur. Al een aantal jaren werken de muziekscholen uit Beverwijk, Alkmaar, Castricum, Heüoo, Heerhugowaard, Heemskerk en Purmerend op het gebied van pop muziek samen onder de naam BACHHH Popcoüectief. Met het organiseren van concerten op bekende lokale podia wordt muziekschoolbands de gelegenheid geboden zichzelf te presenteren en podiumervaring op te doen. Boven dien vaüen er punten te verdienen voor de prijzen die aan het eind van het seizoen worden uitgereikt: de Pubüeksprijs, de Docentenprijs en de prijs voor het beste Eigen Werk (toegekend door een jury bestaande uit docenten). Aan het eind van het seizoen mogen de winnaars de studio in voor het opnemen van de jaarüjkse BACHHH-CD. Een goede gelegen heid om eens te zien dat je tegen woordig .ook op de muziekschool terecht kunt om popmuziek te leren maken. De toegang is gratis. Lokale helden vlammen in Buk Zaterdag 18 maart staan er lokale bands op het programma van Buk Buk. Maar üefst vier bands zuüen het Bukpodium bestijgen. Blue Tree (winnaar Big Buk Buk Band Battle 2005), Race to the Galamax, en The Open zuüen laten zien wat zij in hun mars hebben op het gebied van pop/rock. De zaal gaat om 21.00 uur open en de entree bedraagt 5r Deze thrüler is geproduceerd door Rob Houwer, naar het boek van Maarten 't Hart. In Het Woeden der gehele Wereld staan de bewo gen jeugdjaren van Alexander Goudveyl centraal. De geschiedenis van Alexanders jeugd is tevens de geschiedenis van een tijdperk, de jaren vijftig en zestig, en van een nooit opgehelderde moordzaak. Die moord gaat terug op een authentiek voorval: in 1956, pal voor Kerstmis, werd in Maassluis tijdens een groots opgezette evangelisatiecampagne op klaarüchte dag een poütieagent doodgeschoten. In de film speelt ook een mislukte vluchtpoging met een haringkotter in de woeüge meidagen van 1940 een rol. Deze thriüerachtige elementen worden naadloos verweven met de psycho logische ontwikkeling van Alexander, die ervan droomt com ponist te worden. HEILOO - Tot 23 april expo seert plaatsgenote Tine Poelsma een selectie van haar schilderijen in Bibliotheek Heiloo. Tine Poelsma werkte in technieken etsen, linosneden, oüe- en acrylverf. Tegenwoordig maakt zij vooral acryl- verfschüderijen. Haar opleiding volgde zij bij Cor Heeck uit Castricum. Verder ont wikkelde Tine Poelsma zich hoofdzakeüjk auto didact. Daarnaast heeft zij aan modeltekenen gedaan aan de Vrije Academie te Amsterdam. Ze maakte üthografieën en linosneden en ont wierp wandkleden. Tine Poelsma beschikt over een omvangrijk oeuvre en verkocht onder ande re aan het Stedeüjk Museum te Alkmaar, de gemeente Heüoo en aan particuüeren. De ten toongestelde werken zijn van 2004 en 2005. Tot en met 23 mei is er nog een nieuwe expositie in ateüer TR getiteld Rhapsody in blue. TP is elke dinsdag van 13.00 tot 16.30 uur geopend en na telefo nische afspraak, tel. 072-5334596. Werk van Tine Poelsma HEILOO - Iedereen is bezig met topsport, niet waar? Ook al is dat op zijn eigen bescheiden niveau. Zo ook dit lokale wie- Ierteam, met een lokale spon sor. Met als hoogste ambitie de lokale wielerwedstrijd winnen en dat vieren in de lokale kroeg. Maar er zijn vele valkuilen op het pad naar de zege. Wat te denken van familieperikelen, drankzucht, geroddel, overspel en zakelijke beslommeringen? Het team is opgericht door een gepensioneerde fietsenhandelaar, vader van drie zonen die nog steeds bij het team betrokken zijn. Als pa en ma op vakantie gaan, moet het jongste zwakbegaafde broertje, bij zijn schoonzus logeren. En dit is de aanleiding voor de nodige perikelen en hüariteit binnen de famüie en de wielerploeg. Uiteindefijk zult u zich afvragen: 'Wie is nu de slimste thuis'? Haarlemmer Han Bakker schreef 'Kopman' in 1994 voor het züveren jubüeum van Toneelgroep Morgana en haar regisseur Leo van Herk. Van Herk gaat er nu mee 'op herhaling' bij Falkland Toneel om er ook nu een geestige, afwisselende, ontroerende en herkenbare voorstel ling van te maken. Kopman... een stuk dat gezien mag worden! Deze voorstelling is te zien op vrij dag 31 maart en zaterdag 1 april in theater De Beun, aanvang 20.15 uur. Entree: 7,-, donateurs 3,50. CJP en 65+ 5,-. Kaartverkoop start 18 maart bij de volgende voor verkoopadressen: Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Sigarenmagazijn 't Hoekje (winkel centrum 't Hoekstuk), C 1000 (Ypestein) en Theater De Beun (nabij winkelhof 't Loo, maandag t/m vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur). Voor informatie en reserverin gen kunt u zich wenden tot Edith Otto, tel. 072-5334355. Reserveren is nu ook mogeüjk via www.falklandtoneel.nl. De vraag wie hier nu eigenlijk de kopman is? Krijgt een flitsend antwoord. Foto: A- de Graaf

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11