De Schrijverij 'swingt' de boekenweek in Alternatief voor Tafeltje Dekje Dionne Cats wint fonkelnieuwe 3VO fiets Met de Buurtbus naar zee Boekenweek bij Boekhandel Deutekom Paasarrangement bij Groei Bloei Opera voor alle basisschoolkinderen Nieuws uit Malawi H E I L O O 13 INGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN op Powerwalken met de Yoga Company a» gelezen worden UITKIJKPOST 15 MAART 2006 HEILOO - Zaterdag 18 maart zal het Oliver King Trio een optreden verzor gen in boekhandel De Schrijverij in Heiloo. Van 13.00 tot 15.30 uur zullen bekende melodieën uit het Great American Songbook ten gehore worden gebracht. Naast het bekende 'I could write a book' zullen heerlijke easy jazz en soft swing nummers gespeeld worden van onder andere Glenn Miller, Benny Goodman en Duke Ellington. Het Oliver King Trio bestaat uit Hans Heinhuis- piano, Rob Veenhuizen - contrabas en (de Heilooënaar) Erik Nap - drums en vocals. Dit optreden geeft sfeer aan de boekenweek, het thema is immers: Boek Paukeslag, alles over muziek. Bij aankoop van E 11,50 aan Nederlandstalige boeken krijgt u het boekenweekgeschenk cadeau. Deze is dit jaar van Arthur Japin: 'De grote wereld'. Het boekenweekessay van Paul Witteman is verkrijgbaar voor slechts E 2,50. ;■-+ fa* HEILOO - In 2005 deden ruim 200.000 leerlingen uit de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs mee aan het landelijk schriftelijk verkeersexamen. Alle scholieren kregen na het verkeersexamen de '3VO DoeKalender 2005', een kleurrijk magazine vol informatie, wetenswaardigheden, leuke opdrachten, achtergrondinfo, en nog yeel meer over het verkeer in Nederland. Ook kon den de kinderen meedoen aan leuke prijsvragen. Eén van de deelnemers hier aan was Dionne Cats, leerling van obs De Springschans uit Heiloo. Van de honderden inzendingen werd die van Dionne gekozen als de beste. En dat leverde de Heiloose een fonkelnieuwe 3VO- fiets op. De uitreiking ervan vond plaats op dinsdag 7 maart door J.PM. Grootenboer van de afdeling 3VO Heiloo, bij de firma George Vlaar Tweewielers. HEILOO - Een mooie zonnige dag of gewoon even lekker op het strand van Egmond uitwaaien? Dat kan met de buurtbus van Heiloo. Met de buurtbus geen gedoe en parkeerperikelenen -tarieven in Egmond aan Zee. Na goed toe ven daar haalt de bus u weer op. Een lekke band, geen wandeltype of niet echt goed ter been, en boodschappen willen doen in 't Loo Dat kan met de buurt bus. Voor de kosten hoeft u het niet te laten: Kinderen tot 4 jaar zijn gratis, ouder dan 4 en jonger dan 10 jaar betalen de halve prijs van volwassenen. Kinderen ouder dan 10 en jonger dan 14 jaar driekwart van de prijs van vol wassenen. Passagiers van 14 tot en met 65 jaar E 1,40. Een 4 rittenkaart kost E 4,90. Passagiers 65+ gereduceerd tarief, enkele reis E 1,- en 4 rittenkaart E 2,90. OV-jaarkaarthouders en houders van studentenkaarten OV reizen gratis. Strippenkaarten van Connexxion en de spoorwegen zijn niet geldig. De Buurtbus rijdt langs vaste haltes in Heiloo en Egmond aan Zee, zes dagen per week van 09.00 uur tot 18.00 uur. De dienstregeling kunt u verkrijgen in de bus en in het gemeentehuis. Wilt u naar Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl of Groet, dan stapt u over van de Heiloose in de Bergense buurtbus. U kunt als chauffeur/chauffeuse met ons meedoen als u in het bezit bent van een rijbe wijs B, B-E, en niet ouder bent dan 75 jaar. Wilt u meer weten: bel 072- 5333669/06-5143 2554, mail naar J.Haanl@quicknet.nl of kijk op www.buurtbusheiloo.nl. HEILOO - Tijdens de Boekenweek 2006 van woensdag 15 tot en met zater dag 25 maart schenkt Boekhandel Deutekom op bijzondere wijze aandacht aan het thema 'Schrijvers en muziek'. Aan de leestafel zal de luitist Frits Sandkuijl op zijn fraai ogende instrument zestiende- en zeventiende-eeuwse luitmuziek ten gehore brengen. Vorig jaar zomer bleken zijn concertjes tijdens de open woensdagen van de Witte Kerk voor velen een prettige kennismaking te zijn met de luit en haar muziek. Ook nu zal hij tussen de muziekstukken aan belangstellende toehoorders het een en ander vertellen over het instrument en de muziek. Van tijd tot tijd zal ook wat poëzie, waarin de luit 'de toon aan geeft', ten gehore worden gebracht. Op vrijdag 17 maart èn zaterdag 18 maart zijn vanaf 14.00 uur de luitklanken tussen de boeken te horen! HEILOO - Bij de Stichting Ouderenwerk moest de warme maaltijdvoorziening in het kader van Tafeltje Dekje per 1 maart worden stopgezet. Dit plaatste de gebruikers en hun mantelzorgers veelal voor een groot probleem. Als alternatief werd het gebruik van vriesversmaaltijden aangebo den. Deze moeten door de afne mers zelf worden opgewarmd in een magnetron. En juist dat vormt voor veel ouderen het knelpunt. Gelukkig werd een aantal mensen bereid gevonden zich in te zetten voor deze ouderen. Zij zijn beschik baar om bij de mensen thuis de magnetron te bedienen en het gebruik uit te leggen. Zo hebben al diverse afnemers van de vriesver smaaltijden leren omgaan met hun magnetron. Bovendien vinden de meeste gebruikers deze maaltijden smakelijker dan die voorheen warm werden afgeleverd. Voor één van de ouderen was het zelf leren bedienen van de magne tron niet haalbaar. Voor hem werd een andere oplossing gevonden. Eén vrijwilliger werd bereid gevon den deze voormalige gebruiker van. Tafeltje Dekje iedere dag te bezoe ken, en voor hem de maaltijd op te warmen. Zo draagt de Stichting Ouderenwerk bij het leed te ver zachten van het verdwijnen van de thuis bezorgde warme maaltijden. Voor informatie en/of vragen over de vriesversmaaltijden en het bijbe horende magnetrongebruik kan contact worden opgenomen met het Trefpunt, Abraham Du Bois-hof 2, tel. 072-5331297. HEILOO - De bloemschikcom missie van Groei Bloei afde ling Heiloo en omstreken geeft op 5 en 6 april de jaarlijkse Paasworkshop Hierin wordt een Paas arrangement in een zinken mand gemaakt. Deze wordt royaal gevuld met bloemen, groen, mos en acces soires. De mand heeft een recht hoekige basis en een rond gebogen open hengsel. Verder wordt een pot met behulp van eieren, typhablad en bloemen gevuld. Er is voldoende tijd voor beide werkstukken. Inlichtingen: Mercedes Doctor, tel. 072-5336827, e-mail benzdocter@ hotmail.com. HEILOO - De ABC werkgroep organiseert dit jaar voor alle basisschool kinderen in Heiloo een aantal operavoorstellingen. Op 14, 15 en 16 maart gaan de groepen 5 tot en met 8 van alle basisscholen in Heiloo naar de opera 'Tantes' van Xynix-opera in theater de Beun. De Tantes haten kinderen en ze verzinnen van alles om ze te lokken. Hun liefste wens is om ze allemaal uit de weg te ruimen. Gelukkig kun nen ze dat alleen als ze een toverlied zingen, maar daar hebben ze kin derstemmen voor nodig... Voor de leerlingen naar de Beun gaan krij gen ze van hun leerkracht 'opera- les'. Want wat is eigenlijk een opera? En hoe noem je de stemmen die in de opera zingen? Het span nendste van deze voorbereiding is wel de mini opera die de kinderen gaan uitvoeren onder leiding van een echte operazanger. Zangdocent Kees de Bruijn, werkzaam aan de muziek en dansschool Heiloo, en operazangeres Elaine Grootel bezoeken de klassen en studeren met de kinderen de door hen voor bereide 'Voetbal Opera' in. Naast de liederen van de kinderen zingt de operazanger(es) hierin een aria. Op deze manier ervaren de kinderen wat het is om in een opera te zingen en horen ze van heel nabij een operazanger. Na al deze opera- lessen is de voorstelling in theater de Beun tenslotte een heerlijk toe tje. Keer op Keer kan u nog niet het grote nieuws schrijven uit Malawi, want de maismolen draait nog niet, maar het ziet ernaar uit dat dit binnenkort zal gaan gebeuren. De molen is besteld en zal geplaatst worden in het mooie maismolenhuisje dat Gideon, de lokale Keer op Keer'-man gebouwd heeft met familie en vrienden en zelfs een Hollandse bouwstijl heeft. De molen wordt gerealiseerd in Nsaru, ongeveer dertig kilometers van de hoofdstad van Liongwe. Malawi is één van de armste landen van het Afrikaanse conti nent. Keer op Keer hoopt dat met de maismolen het mais wat er is zo goed mogelijk verwerkt kan worden en door de opbrengst van het gebruik van de molen, weer zaden en mest gekocht kunnen worden, zodat er langzamer hand meer welvaart kan komen en het doel hebben bereikt. Gideon is met zyn vrouw een week in Heiloo geweest, hij heeft verschillende sponsors bezocht en gesproken, zoals ook Keer op Keer. Maar eigenlijk wil Keer op Keer dat als straks alles aangesloten is, er geld overblijft voor de gewaar borgde continuiteit. Het is prachtig om toe te werken naar een machine die de maisstengels kan ontbladeren, maar de bodem van het de maismolens- paarpot is duidelijk zichtbaar. Als u het project wil büjven steunen zijn we daar heel blij mee. Het banknummer is 657635081 ten name Stichting Maismolen project Malawi, Heiloo. In diverse winkels staan ook geldbusjes. U kunt uitvoerige informatie krijgen, bij drogisterij Jef Letschert en Coby Wesseling van Cromvoirt, tel. 072- 5330890 of 5336905. Twee leden van het Stichtingsbestuur hopen de tweede helft van mei naar de opening van de maismolen in Malawi te gaan. HEILOO - Maandag 20 maart gaat de Yóga Company Power walken op het strand in Bergen aan Zee. De wandeling duurt ruim 1,5 uur. Daarna gaat de groep gezelhg een kopje koffie drinken bij restau rant De Duinenrij. Kopje koffie is voor eigen reke ning. Wilt u eens kennis maken met Power Walking, dan is dit de gele genheid om uw conditie op peil te brengen. De inhoud van de Power Walking training is door middel van speciale loopopdrachten intensief en gevari eerd. Iedereen kan er aan meedoen, ongeacht welke leeftijd. De kosten hiervoor zijn 5,-. Er wordt om 09.00 uur verzameld bij de The Yoga Company. Vertrek is om 09.15 uur richting Bergen aan Zee, het vervoer wordt onderling geregeld. Heeft u geen vervoer, geef dit dan even door aan Wil Kooij. Dus wan delschoenen aan en geef u snel op! Power walkers en leden van de Yoga Company lopen uiteraard gratis mee, voor introducés zijn de kosten 5,-. Bel voor informatie: 06-18741193 of mail naar: info@theyogacompany of kijk www.theyogacompany.nl The Yoga Company, Westerweg 128a in Heiloo. OJ ra

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 13