Lezingen over Piramiden en Mummies Open ochtend Kinderopvang Limmen Leren pinnen, chippen of elektronisch bankieren? Open dag Rembrandtschool Toermalijn presenteert 'Kleurrijk Castricum' l/tHUKT REGIO 21 f INGEZONDEN MEDEDELINGEN Winnaar tekenwedstrijd 'afvalscheiding' "VU posters Reinig KORTOM VVD en PvdA zoeken samen derde partij De stilte roept ons Foto's Uylenspieghels Met Conquista Kids naar de boerderij Excursie Eetbare planten UITKIJKPOST 15 MAART 2006 REGIO - Op woensdag 22 maart wordt by Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de lezing 'Het raadsel piramiden' gegeven van 19.30 tot 21.30 uur, kosten 7,- De piramiden van Egypte zyn een van de meest besproken en beschreven onderwerpen uit de oudheid. Over deze bouwwer ken doen veel sterke verhalen de ronde, de een nog fantastischer dan de ander. Zo zouden deze bouwwerken gebouwd zijn door buitenaardse wezens of door de slaven van de farao's. Ieder jaar is er bovendien wel iemand die een poging waagt de bouwtechniek te achterhalen. Op woensdag 29 maart organiseert Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de lezing Mummies, mummificatie en mummieonderzoek van 19.30 tot 21.30 uur door Jolanda Bos, kosten 7,-. Mummies, waarschynlyk het woord dat het meest met het oude Egypte geassocieerd wordt. Over een tijdsspanne van ruim 4000 jaar hebben de Egyptenaren hun doden gemummificeerd. Hoe en waarom ze dit deden, komt in deze lezing uitgebreid aan bod. Door het onderzoek aan mummies komen wij steeds meer over de Egyptenaren te weten: had Ramses de Tweede by voorbeeld echt zo'n haakneus, hoe bepaal je de familiebanden van het koningshuis van 3000 jaar geleden en aan wat voor ziektes leden de Egyptenaren? In deze lezing zyn veel dia's te zien van bekende en minder bekende figuren uit de Egyptische oudheid en foto's van het onderzoek aan de lichamen van de farao's. Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of kijk op www.plusactivitei- ten.nl LIMMEN - Op maandag 27 maart is er tussen 10.00 en 11.30 uur een open ochtend by Kinderopvang Limmen. Zowel bij het kinderdagverblijf 'Eigenwys' als bij de Buitenschoolse opvang 'On Wys' kunt u een kijkje komen nemen. Kinderopvang Limmen is gelegen aan de Sportlaan 25 te Limmen. Ouders en belangstellenden zyn van harte welkom om een kijkje te komen nemen achter de schermen van de kinderopvang. U krijgt een rond leiding en er wordt verteld hoe een dag in de kinderopvang eruit ziet. Hebt u vragen, stel ze dan gerust. Hebt u interesse in een plaatsing, vraag dan naar ons informatiepakket en inschrijfformulier. Bent u niet in de gelegenheid om ons open huis te bezoeken, maar heeft u wel interesse, dan kunt u een afspraak maken voor een rondleiding op een moment dat het u wel schikt. U kunt hiervoor op maandag, dinsdag, donder dag en vrijdag tussen 09.00 en 17.00 uur bellen naar Miris Reuver of Angelique Vyzelaar op telefoonnummer 072-5052418. Voor plaatsingen en/of overige informatie kunt u terecht bij de planningmedewerkers op tele foonnummer 0251-658058 of op de website: www.fortebv.nl. Binnen de kin derdagverblijven en de buitenschoolse opvang zijn nog een aantal vrije plaat sen voor kinderen van alle leeftyden. Bel snel voor meer informatie! CASTRICUM - Het Knoppenproject biedt waar nodig hulp bij het in gebruik nemen van moderne apparatuur. Hierby kan gedacht worden aan de treinkaartjes-automaat, magnetron, t.v., video, (mobiele) telefoon, et cetera. En dus ook aan pinnen, chippen en elektronisch bankieren. Deze onderwer pen staan centraal in de byeenkomst die het Gilde-Knoppenproject van de Stichting Welzijn Castricum organiseert in samenwerking met de Rabobank West-Kennemerland op maandagmorgen 27 maart van 10.00 tot 11.30 uur bij de Rabobank, Dorpsstraat 62. Om 10.30 uur staat de koffie klaar en zul len medewerkers van de Rabobank belangstellenden wegwijs maken in het pinnen en chippen. Daarnaast kan men ook kennismaken met het elektro nisch bankieren. Daarna zullen de medewerkers laten zien hoe het in de praktijk bij de Rabobank werkt. Belangstellenden kunnen zich aanmelden by de Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum. De Stichting is van maandag tot en met donderdag geopend van 09.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 14.00 uur. Telefonisch bereikbaar onder nummer 0251-656562 en het e-mailadres is vcc@welzyncastricum.nl. Ook mensen uit Akersloot en Limmen kunnen zich aanmelden. By voldoende belangstelling zal ook in deze kernen een soortge lijke byeenkomst worden georganiseerd. Wellicht denken mensen bij het lezen van dit artikel een bijdrage aan het Knoppenproject te kunnen leveren? Mensen die goed zijn in het lezen van handleidingen en in staat zijn deze vaak uitgebreide boekwerken terug te brengen tot enkele simpele handelingen zyn uitgenodigd het knoppenteam te komen versterken. AKERSLOOT - Op dinsdag 21 maart houdt de Openbare Basisschool Rembrandt een open dag voor iedereen die eens een kijk je wil nemen hoe het er op de school toegaat. Van 09.00 tot 15.00 uur zijn de directie, de groepsleer krachten, de vakleerkracht muziek en leden van de ouderraad en de medezeggenschapsraad aanwezig om informatie te verstrekken en vragen te beantwoorden. Ter gele genheid van de 400ste geboortedag van Rembrandt van Rijn is de afge lopen periode in de school een pro ject over dit onderwerp gehouden. Tijdens de open dag kunt u de resultaten hiervan bewonderen. Tevens is er gelegenheid om by de adjunct-directeur van de school, mevrouw Mulder, nieuwe leerlingen in te schryven. De Rembrandt school is gelegen aan de Mozartlaan 65 te Akersloot, tel. 0251-313623. Boer Johannes en de burgemeester zijn in hun nopjes met het kunstwerk van de kleuters. Eigen foto CASTRICUM - Dat er veel te doen is in en om de gemeente Castricum is voor velen een weet. Ruim 470 leerlingen van basisschool Toermalijn weten dat inmiddels ook. Wekenlang hebbende kinderen zich bezig gehouden met het project 'Kleurrijk Castricum'. Allerlei aspecten van kunst, cul tuur en historie binnen de eigen leefomgeving (lees Castricum) wer den opgepakt en uitgewerkt. Veel lessen rekenen, taal en schrijven werden geïntegreerd in het project. Tenslotte werd de presentatie van alle activiteiten met de burge meester en de ouders gevierd. Burgemeester Emmens-Knol open de de presentatie afgelopen donder dagavond met een officiële huldi ging van het kunstwerk aan de buitenmuur van het schoolgebouw. Dit kunstwerk is door kleuters gemaakt met hulp van twee beken de kunstenaars, Jaap Velsenboer en Willem Bakkum. In school bewon derden ouders, opa's en oma's en de burgemeester de gemaakte kunstwerken en zang-, dans- en sportpresentaties van de leerlingen. Kosten nog moeite werden gespaard om het project kleur te geven. Schilderijen op doeken wer den gemaakt met de hulp van kun stenaars Ruud van Zon en Juana Delgado Cruz. De kinderen maak ten liedjes over familie met artieste Jacqueline Castro Ravelo. De muziekdocente op school maakte met de kinderen liedjes over de brandweer, de politie en ook over de burgemeester. De kinderen leg den excursies af naar werkgroep Oud Castricum, het gemeentehuis, kasteel Croonenburgh, Johanna's Hof, De Hoep, Dijk en Duin, de politie, de brandweer, de afvalcen- trale, de tuin van Kapitein Rommel, De Boogaerd en wat al niet meer. Leerlingen uit de bovenbouw gin gen zelfs nog verschillende indivi duen interviewen. Zo kwamen veel mensen aan bod van yogatherapeut en huisarts tot grootouders en de kerk. Kinderen kwamen ook te weten wat diverse beeldkunstwer ken in Castricum moesten uitbeel den middels een beeldenroute. Kortom, Castricum en haar kleurrij ke kanten werden onder de loep genomen. Het motto van Toermalyn kwam middels dit pro ject wel heel letterlijk naar voren: 'Toermalyn geeft elke dag kleur'. cheque f S00," CASTRICUM - Wethouder IJmte van Gosliga reikte dinsdag de prijzen uit van de tekenwedstrijd 'Afvalscheiding' voor basisscho len. De winnaars zien straks hun tekening levensgroot terug op de zijkant van een van de huisvuilophaalwagens. Het is een ver volg op de campagneuitingen die eerder dit jaar door de wethou der werden gepresenteerd. Wethouder feliciteert Senne Schouws van de Cunera school met zijn winnende ontwerp 'Laat het Schoon'. Foto: Uitkijkpost CASTRICUM - De winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Castricum, de WD, is samen met de PvdA op zoek naar een derde party om een coalitie mee te vor men. Daarom zijn er twee partyen uitgenodigd voor afzonderlijke gesprekken, namelyk GDB (Gemeente- en Dorps Belang) en hetCDA. CASTRICUM - Op maandag 20 maart is er weer een mogelijkheid een stiltewandeling te maken. Deze wandeling is onder begelei ding van Marianne Duyn en Rob de Wit. Aanvang is om 09.45 uur op het parkeerterrein in de dui nen by de Hoep. De wandeling is in stilte, om zo de voetstappen, heel bewust, op te dragen aan vrede in uzelf en daardoor aan vrede aan de wereld. De wande ling is ongeveer een uur. Na afloop kunt u voor eigen rekening koffie of thee drinken bij Johanna's Hof. Inlichtingen bij Marianne, tel. 0251-657809 of by Rob, tel. 06-30773907. LIMMEN - Net zoals alle andere jaren heeft hoffotograaf Esther weer heel wat leuke plaatjes geschoten van de vele carnavals- activiteiten die in Gorteldonk plaatsvonden. Van de kinderdag zyn veel foto's op de scholen te zien en hangt er een briefje by hoe u dit kunt bijbestellen. Neem ook eens een kijkje op www.uylenspieghels.nl. LIMMEN - Zaterdag 18 maart gaat de jongste groep kinderen van Jongerencentrum Conquista in Limmen naar de boerderij van de familie Rotteveel aan de Westerweg in Heiloo. Zo'n veertig kinderen van 4 tot en met 9 jaar worden (uiteraard onder begelei ding) per 'boerenkar' en/of auto's gebracht naar deze prachtige boerderij, dichtbij Conquista. Heb jij ook zin om mee te gaan, vul dan het inschrijfformulier in, welke in het infoboekje staat en geef je op! Of telefonisch: 072- 5052811 of 06-50500628. De kosten bedragen 1 euro. Vertrek is om 10.30 uur, tot ongeveer 12.00 uur. Graag om 10.15 uur aanwezig zijn by Conquista, Kerkweg 50 te Limmen. CASTRICUM - Op zaterdag 25 maart is er een excursie met als thema 'eetbare planten'. Tover vervelende onkruiden uit eigen tuin om tot een lekkere salade! Boswachter Cora Schipma neemt u van 10.00 tot 11.30 uur mee de natuur in. Maximaal kunnen er twintig personen mee. Kinderen tot 12 jaar voor 1,50 en vol wassenen betalen 3,50. Gestart wordt bij bezoekerscentrum De Hoep. Onder leiding van de bos wachter leert u in de natuur een aantal eetbare planten herkennen. Er wordt ook aandacht besteed aan de heilzame werking en toe passing van kruiden. Vanzelfs prekend komen ook giftige plan ten aan bod. Aanmelden graag via www.pwn.nl/activiteiten of de balie van de Hoep. Bellen kan ook: 0800-7966288 2,50 boe kingskosten).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 21