Open huis bij Slaapkenner Lute Gloednieuw restaurant Anno Nu! Basisschool wint magisch optreden van Hans Klok Uilenexcursie op landgoed Marquette Boekenweek boordevol muziek REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELINGEN U ITKIJ KPOST 15 MAART 2006 LIMMEN - Na een ingrijpende verbouwing heeft Slaapkenner Lute zijn deuren weer geopend. Om iedereen de gelegenheid te geven om een vrijblij vend kijkje te nemen in deze prachtige winkel op het gebied van slaapcom fort,houden Peter en Annemieke Lute samen met hun medewerkers open huis op vrijdag 17 en zaterdag 18 maart. De oppervlakte van de zaak is ver groot van 500 naar 1100 vierkante meter. Het assortiment is uitgebreid met; Sand Scandinavisch slapen, Scapa boxsprings, Tempur drukverlagende matrassen en kussens, Pullman boxsprings, Aupingstudio, Life time kinder ledikanten, een kastenstudio en een afdeling met prijsvoordelige matrassen en ledikanten. Natuurlijk is er ook meer ruimte ingericht voor tapijt, gordij nen en zonwering. U vindt Slaapkenner Lute Kerkweg 1 aan de Rijksweg 108 in Limmen. EGMOND - In de monumentale boerderij waar voorheen de Boerenwagen te vinden was aan de Oude Schulpweg 18, opent vrijdag 17 maart restaurant Anno Nu haar deuren. Eigenaars zijn Marcel en Astrid Hansen. Geen onbekenden in de horecawereld. In november 2004 startten zij met de eigentijdse Zilte Zoen aan de boulevard in Egmond aan zee. Daar werken ze samen met Marcel Kroef. De bezoeker van Anno Nu wacht een totaal vernieuwd interieur, een unieke combinatie van het authentieke pand en een moderne vormgeving. Een strakke, open keuken, lange loungeban ken rond de open haard maken dat de gasten zich al gauw thuis voelen. „Vandaar ook de naam Anno Nu" ,zo vertelt Marcel. „Verder gaan we star ten met duinkaartverkoop aan het buffet en met de ligging langs het natuur gebied en door PWN uitgekozen locatie voor hoofdstrandopgang is Anno Nu een perfecte plek. Buiten is een gezellige barbecuehoek gekomen met fantastisch uitzicht op de weilanden. De tuin om het pand is opgeknapt en er is een fruitboomgaard aangelegd." Waar de Zilte Zoen geliefd is om zyn 'family dining', zal men in Anno Nu meer streek- en seizoensgerechten met alleen verse ingrediënten aantreffen en het is allemaal net een tikkeltje chiquer. Daar zal chef-kok Nico de Bruin zyn steentje mede aan bijdragen. „Maar de drempel blijft laag, geen onnodige frutseltjes", haast Marcel zich te zeggen. Op de kaart pry ken dan ook gerechten als combinatie van Amsterdams pekelvlees en eendenlever met een salade van bietjes en appel en gestoofde Oosterschelde paling met verse tuinkruiden. Daarnaast ser veert Anno Nu 16 wijnen per glas en bottelen zij hun eigen Anno NU Duinwater. Anno Nu is op woensdag, donderdag en vrijdag geopend vanaf 12.00 uur. zaterdag en zondag vanaf 10.00 uur. BEVERWIJK - Woensdag 8 maart om 10.00 uur vond er een bijzondere prijsuitreiking plaats van de Blz.-kidzpuzzel. De kinderen van de groepen 8 van de basisschool voor speciaal onderwijs 'De Zeearend' in Beverwijk wer den deze ochtend verrast met een magische ochtend van de illusionist Hans Klok. Tijdens de kinderboekenweek in oktober 2005 hebben de Blz.-boek- handels een kinderkrant met een spetterende prijsvraag uitgegeven. Uit de vele inzendingen is uiteindelijk gekozen voor de bijzondere inzending van Sean Nyssen uit Heemskerk. Hij won de eerste prijs voor groep 8 van zijn school. Sean is 12 jaar en gaf op de vraag 'Waarom moet Hans Klok juist naar jouw school komen', het antwoord: „Ik zou het leuk vinden als Hans Klok naar onze school komt omdat wij wel wat goede magie kunnen gebrui ken. Wy hebben het afgelopen jaar alleen maar slechte 'trucs' op school gehad; Zinloos geweld, inbraak, vandalisme en ziekte. We zijn nu wel toe aan wat goede 'trucs' Deze magische prijsuitreiking heeft afgelopen woensdag plaats gevonden in de basisschool De Zeearend in Beverwijk. De prijs werd uitgereikt door Ingrid Dorrestein van Blz.-boekhandel De Schrijverij in Heiloo. Hans Klok heeft tijdens deze ochtend zyn 'MeetGreet' optreden verzorgt, waarin hij vragen van kinderen heeft beantwoord en enkele goocheltechnieken demonstreerde. Al met al een feest voor alle groepen 8, want naast de speciale Hans Klok-dvd kregen de kinderen tips van Hans Klok, een mooie Hans Klok poster en strooikaarten waar Hans Klok nog een handtekening opzette. De bosuil een echte nachtvogel die je overdag zelden of nooit ziet. Eigen foto REGIO - Al enkele jaren orga niseert de Vogelwerkgroep Castricum vogelexcursies voor jongeren tussen 10 en 18 jaar. Vrijdagavond 17 maart is het weer zover. Dan organiseert de vogelwerk groep speciaal voor alle jongeren die daar belangstelling voor hebben een uilenexcursie in het bos rond om het landgoed Marquette in Heemskerk. Als ze dat leuk vinden mogen je ouders ook meekomen. De meeste uilen zyn 's nachts actief. Dat is de reden dat maar wei nig mensen ze zien. Dat geldt ook voor de bosuil. Een echte nachtvo gel die je overdag zelden of nooit ziet. Neem een verrekijker mee als je die hebt. Het kan koud zijn of regenen, houdt daar dus rekening mee met je kleding. De excursie is op vrijdagavond 17 maart en begint om 19.30 uur. De excursie duurt een klein uur. Verzamelen op de parkeerplaats by het landgoed Marquette in Heemskerk. Aanmelden voor deze excursie hoeft niet. Wil je er meer over weten, bel dan Henk van der Leest, tel 0251 655800, of Arend de Jong, tel. 0251 655417. Of kijk op de jon gerenpagina van de vogelwerk groep Castricum (www.vwgcastri- cum.nl onder werkgroepen). CASTRICUM - De 71e Boekenweek, die plaatsvindt van woensdag 15 tot en met zaterdag 25 maart, zit boorde vol muziek. Met het motto 'BOEM! Paukeslag' (titel van een beroemd gedicht van Paul van Ostaijen) wordt het thema 'Schrijvers Muziek' direct duidelijk. Veel auteurs hebben iets met muziek, maar dit jaar zit er voor iedereen leesbaar en hoorbaar 'muziek' in de Boekenweek! Bibliotheken, boekhandels en ande re organisaties in heel Nederland werken nauw samen om van deze boekenweek een feest te maken! In de bibüotheken van Castricum, Akersloot en Limmen kunt u tijdens de Boekenweek terecht voor de vol gende acties en activiteiten:Boeken weekgeschenk 2006 cadeau voor nieuwe leden Altijd al lid willen wor den van de bibliotheek, maar het is er niet eerder van gekomen? Doe het dan nu tijdens de Boekenweek. Iedereen van 18 jaar en ouder die zich dan als nieuw betalend biblio theeklid inschrijft, krijgt een voü- cher waarmee in de boekwinkel het Boekenweekgeschenk 'De grote wereld' van Arthur Japin opgehaald kan worden. Ook krijgt u als nieuw bibliotheeklid een Boekenbon van E 5,- cadeau. Zo'n actie laat u toch niet lopen? Boekenweektest De Boekenweektest, het veelgevraagde cadeautje van de bibüotheken, heeft dit jaar een nieuwe vorm. Voortaan staat de schrijver van het Boekenweekgeschenk centraal. Dit jaar is dat dus Arthur Japin. Op speelse manier wordt ingegaan op zyn leven en werk en op zijn favo riete thema's. Er is ook een kleine prijsvraag aan gekoppeld. De Boekenweektest krygt u in Castricum, Akersloot en Limmen op vrijdag 17 maart gratis uitgereikt by het uitlenen van boeken, cd's of andere materialen, zolang de voor raad strekt. Muziek in de bibüo- theek Muziek beïnvloedt schrijvers in hun bestaan of speelt een rol in hun werk. Het resultaat is een schat aan boeken rondom het thema muziek. Van romans, poëziebundels en biografieën tot fotoboeken, naslagwerken en songteksten, u vindt ze in de bibüotheek! Daarnaast biedt de bibüotheek de muziek ook in natura aan. Maak uw keuze uit cd's, muziekdvd's en blad muziek. Tijdens de Boekenweek tre den leerlingen van Toonbeeld op in de Bibüotheek Castricum. Elke middag vanaf 16.00 uur kunt u luisteren naar een gevarieerd muziekprogramma. Laat u verras sen. Met de bibüotheek naar het Muziektheater Amsterdam! De bibüotheken van Castricum, Akersloot en Limmen bieden u de unieke gelegenheid om een kijkje te nemen achter de schermen van Het Muziektheater te Amsterdam op zaterdag 22 aprü om 15.00 uur. U kunt zich tot uiterlijk 25 maart opgeven via de actiebon in onze Boekenweekfolder. Kijk voor meer informatie hierover op website www.bibhotheekcastricum.nl. Literaire avond met Christine Otten Toonbeeld Literair en de Bibüotheek Castricum hebben schrijfster Christine Otten uitgeno digd. Zij verzorgt op woensdag avond 15 maart de opening van de Boekenweek met een üteraire lezing in de Bibüotheek Castricum, Geesterduinweg 1Muziek neemt in het werk van Christine Otten een prominente rol in en haar üteraire optredens worden steevast onder steund door üvemuziek waardoor zij een auteur by uitstek is om het thema van de Boekenweek te ver woorden. De lezing start om 20.00 uur en wordt muzikaal omlijst door Matty Bongers, percussioniste. Kaarten voor de lezing zijn voor E 7,50 (CJP/ 65+ E 6,50) verkrijg baar by Boekhandel Laan en de bibüotheek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23