Damesteam handbalvereniging Meervogels'60 behaalt doelstellingen GTH-turnster wint medaille op Regiokampioenschap Judoka's Dojo 't Loo behalen vierde prijs SPORT 29 Uit iedere rayon stroomden alleen de beste turnsters door Voor bijna al haar onderdelen behaalde zij een dikke 8, alleen haar baikoefening viel helaas wat tegen De einduitslag werd uit eindelijk 19-8 voor de dames uit Akersloot UITKIJKPOST 15 MAART 2006 £ttTftojvsi mtronK jmrnaaP m HEILOO - Afgelopen zaterdag vond in Amsterdam bij Turnace Gymnastics het Regiokam pioenschap voor Noord-Holland plaats. Bijna alle turnsters diè voor GTH in de vierde divisie uitkwamen, hadden zich voor deze finale middels drie voor gaande wedstrijden weten te plaatsen. Aan deze regiokampi oenschappen doen turnsters mee uit de regio van Den Helder tot en met Hilversum. De concurrentie werd steeds zwaarder: uit iedere rayon stroom den alleen de beste turnsters door. Om voor deze kampioenschappen geplaatst te worden moet al goed turnen getoond zijn. In de ochtend begon de instap- groep (meisjes met geboortejaar 1997). Hier kwamen in een groot deelnemersveld van wel 35 turnsters voor GTH Kirsten Zuurbier, Renée van Veen en Sanne Beun uit. Kirsten turnde goed en gelijkmatig en behaalde een puntentotaal van 33,50 in totaal. Renée liet een hele mooie brugoefening zien die terecht beloond werd met een 9,15. Renée behaalde in totaal 34,10 punten. Sanne ging als een speer. Met een goede vloeroefening en de hoogste score van alle deelneemsters op de sprong, een 9,15, ontving Sanne met een puntentotaal van 35,05 een medaille voor haar vierde plaats. By de pupillen (geboortejaar 1996) hadden Britt Klooster en Manon Oudejans zich geplaatst. Ook hier was weer sprake van een groot deel nemersveld van 33 meisjes. Britt turnde goed en gelijkmatig: voor bijna al haar onderdelen behaalde zy een dikke 8, alleen haar baikoefening viel deze wedstryd helaas wat tegen, hiervoor behaalde zij een 7.85. Britt miste zaterdag de vorm om op een van de onderdelen ér echt uit te schieten. En tydens* dit het scorebord neer te zetten. Op de brug het zy een pracht oefening zien die haar een 9.15 opleverde en ook haar baikoefening was goed uitge voerd. Dat leverde haar een 8.20 op. Met een puntentotaal van 34,75 werd Manon zevende. Olga Leegwater die zich ook had kampioenschap is dat nodig om hoog te kunnen eindigen. In totaal turnde Britt een puntentotaal van 33,60 punten by elkaar hetgeen haar een twintigste plaats opleverde. Manon wist wel een uitschieter op geplaatst voor deze kampioenschap pen by de Pupillen 2 kon wegens ziekte helaas niet meedoen. De Heiloose Manon Zuurbier, uitko mend voor Turnlust Alkmaar en zus van Kirsten Zuurbier turnde in de divisie Jeugd. Zij het ook weer goed turnen zien op hoog niveau. Met een goede en gelykmatige wedstryd werd zy negende. Haar puntentotaal bedroeg 32.85. Roos Koster, uitkomend voor De Halter, kon deze wedstryd wegens ziekte niet deelnemen. Volgend weekend moeten deze meisjes weer aan de bak. Dan is er de derde competitiewed strijd. Aan deze wedstryd doen ook turnsters mee van GTH uit de vijfde divisie. Deze wedstrijd is voor de turnsters uit de vijfde divisie van belang, want dan kunnen zy zich plaatsen voor de regiofinale in hun divisie. De week daarop (25 maart) vinden de districtskampioenschap pen plaats. Daar gaan de meisjes die 11 maart turnden ook weer vol aan de bak. U D 0 HEILOO - Zondag was de Slotronde van de WFJJC, een competitie waar clubs uit heel Noord-Holland over het hele seizoen aan meedoen. De com petitie kent drie klassen en in totaal doen er 23 judoscholen aan mee. Dojo 't Loo komt uit in de eerste klasse van de WFJJC en draait dus mee in de top. In het team staan negen judoka's van -24 kilo tot -55 kilo in verschillende leeftijden. Tijdens de slo.tronde was er voor Dojo 't Loo nog van alles mogehjk de zesde plaats kon behouden wor den maar misschien kon er ook opgeklommen worden naar een vierde plek. De eerste wedstrijd was tegen Tom van der Kolk de kampi oen van de laatste jaren. Deze zou heel erg zwaar worden. Er werd verloren met 7-11 er waren winst partijen voor Kars Zoon, Jasper Henselmans en Rens de Jong. Tim Kuipers wist zijn partij gehjk te hou den. De judoka's zaten er deze keer dicht tegenaan, als er één party meer was gewonnen was de winst voor Dojo 't Loo geweest. Jammer genoeg is dit net niet gelukt. Coach Sander Groefsema leidde echter vol vertrouwen zijn judoka's naar de drie resterende wedstrijden. De tweede wedstrijd was tegen Frits van der Werff uit Hoorn. Deze wed strijd zou de beslissing brengen wie er vierde of. vijfde zou eindigen in de competitie. Gewonnen werd er door Dojo 't Loo met 10-8. Roel Verlooy, Thys Lesterhuis, Jasper Henselmans en Rens de Jong wisten allen hun partij te winnen. Gelijkspel was er voor Tom Diels en Tim Kuipers. Bijna zeker van de vierde plaats moest er nog wel gewonnen worden van Ben Rietdijk om deze vierde plaats vast te hou den. De derde wedstrijd was tegen Ben Rietdijk uit Velserbroek. Jim Baltus, Roel Verlooij, Kars Zoon Jasper Henselmans, Rens de Jong en Timo Lesterhuis wisten hun par tij te winnen zo werd er 12-6 gewonnen van Ben Rietdijk. De laatste wedstrijd was tegen het al gedegradeerde Haarlemmermeer. Toch kon er niet zomaar gewonnen worden van deze tegenstander. Er waren winstpartijen van Sacha Bos, Jim Tervoort, Kars Zoon, Jasper Henselmans, Rens de Jong en Timo Lesterhuis. Zo werd er 12-6 gewon nen van Haarlemmermeer. Zo wist Dojo 't Loo met een aantal zieke judoka's (Tim, Kars, Timo) toch nog beslag te leggen op de vierde plaats. (v.l.n.r. boven): Monique Kerssens, Susan Bron, Jeanette Kerssens, Monique Kerssens, Ilse Hellinga, Marjolein Zoon en Jos Post. (Onder:) Yvonne Meijer, Silvia Langeveld, Yoni Dekker, Gitta Lute, Sanne en Perry Meijer. Op de foto ontbreken: Karin Broersen en Susan Krom. Eigen foto Het team van Dojo 't Loo komt uit in de eerste klasse van de WFJJC en draait dus mee in de top. Eigen foto -HANDBAL AKERSLOOT - Na een ongeluk kige degradatie vorig seizoen was er maar één doel voor de handbaldames van Meervogels '60 en dat was kampioen wor den in de zaal. Tijdens de com petitie werd dit doel al bijge steld naar ongeslagen kampioen worden. Voor de laatste zaal wedstrijd kwam daar nog een doelstelling bij en dat was een positief doelsaldo van 100 doel punten behalen (voor aanvang van de wedstrijd was het saldo 90). Door een 19-8 overwinning op Niedorp werden alle doelstellingen behaald en kon coach Jos Post tevreden terugkijken op het zaalsei zoen. Met een zeer goed gevulde tri bune begonnen de dames aan hun wedstrijd tegen Niedorp. De kampi oenen waren gebrand op een over winning en begonnen daardoor zeer geconcentreerd aan de wedstrijd. Dit resulteerde nog niet direct in een voorsprong omdat de dames iets te gehaast speelden. In de tweede fase van de eerste helft werd een voorsprong geno men zodat gerust kon worden met een stand van 8-4. De tweede helft gingen de dames op zoek naar een grotere voorsprong en deden dit met succes. Via snelle break-outs en goed uit gespeelde aanvallen kon de voor sprong worden vergroot. Net als in eerdere wedstrijden dit seizoen was de kracht van dit team het collec tief, iedereen kan scoren en een goede pass is minstens zo belang rijk als zelf het doelpunt maken. De einduitslag werd uiteindelijk 19-8 in het voordeel van de dames uit Akersloot. De doelpunten werden gescoord door: Sylvia Langeveld (5), Jeanette Kerssens (4),, Monique Kerssens (3), Gitta Lute (3), Marjolein Zoon (2), Yoni Dekker (1), Yvonne Meyer (1). Na afloop van de wedstryd was er een kampioenreceptie in het gezellige Boschhuis. Voorzitter Lajos Walbeek sprak vol trots zijn kampioenen (dames 1, meisjes B-jeugd 1, meisjes C-jeugd 1 en de dames* recreanten 1 en 2) toe. Vervolgens stond de burge meester van Castricum, mevrouw A. Emmens-Knol, ook nog even stil by de goede prestaties van het vlag genschip van de vereniging.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 29