Winnaars verkiezingen niet in college Heiloo Verkeersslang mag succes genoemd worden Aarzelende Lente in het Heilooër Bos H E I L O O uw mening is geteld! 3 Het is blijven knokken en doorhameren' De grootste winnaar zou in het college moeten komen' Insluipingen in woningen HEILOO UITKIJKPOST 15 MAART 2006 In een reactie aan deze krant, eerder deze week zei hij daarover: „Ik heb nog verschillende mensen gevraagd, maar dat is niet meer gelukt. Ik had niet verwacht dat er zoveel stemmen zouden zijn. Maar het is wel een beloning voor de enorme inzet die ik vier jaar lang getoond heb. Ik heb me heel duide lijk geprofileerd. Meer dan welk raadslid ook heb ik me direct gericht op de bevolking. Onder meer de kerstpakkettenactie in december en de hulp die ik vier gezinnen geboden heb om een urgentieverklaring te krijgen voor een woning. Het is dan blijven knokken en doorhameren. Maar het kost veel energie en tijd." Begin april wil de raad komen tot een definitieve keuze van het colle ge. Wie daarin zullen zetelen is dus nog onbekend, maar het lijkt voor alsnog onwaarschijnlijk dat Heiloo 2000 terug zal keren in de coalitie. Waardoor de vreemde situatie is ontstaan dat de partijen waarop het meest is gestemd door de bevolking van Heiloo, Heiloo2000 en de De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. NCPN van Willem Gomes, niet plaats zullen nemen in het college van burgemeester en wethouders. „Terwijl de grootste winnaar van de verkiezingen in het college zou moeten komen, en de grootste ver liezer rustig af zou moeten wachten wat er komen gaat", aldus Rob Bosman, de nieuwe fractievoorzit ter van GroenLinks. Maar aange zien Gomes met zijn NCPN geen deel kan uitmaken van het college („Ik zou wel willen, maar als ik wet houder wordt, is- er geen raadslid. En andersom"), vindt GroenLinks dat de partijpunten van NCPN waar mogelijk moeten worden opgeno men in het collegeprogramma. Gree Ris van Heiloo2000, noem de de manier van coalitievorming in Heiloo 'ondemocratisch', en zelfs 'oostblokpolitiek' Daarmee Willem Gomes weer voor het communisti sche hoofd stotend, die vervolgens verklaarde dat democratie sowieso niet meer bestaat in Nederland. Waarmee .de toon weer werd gezet voor de komende vier jaar gemeentepolitiek in de gemeente Heiloo. HEILOO - Maandag 6 maart werd tussen 14.30 en 15.20 uur door een insluiper uit een woning aan de Laarmanstraat een tas weggenomen. Tussen de momenten van de diefstal was de achterdeur van de woning niet afgesloten en was de bewoonster in de woning aanwezig. De damestas werd de volgende dag teruggevonden in het gemeente- bos. Vrijwel de gehele inhoud, behalve het geld, bleek nog in de tas te zitten. Dinsdag 7 maart werd de vermissing geconsta teerd van een portemonnee uit een woning aan de Holleweg. Vermoedelijk werd de portemon nee maandagmiddag 6 maart tussen 15.30 uur en 18.00 uur door een insluiper ontvreemd. Tussen die momenten was de achterdeur van de woning niet afgesloten. Surveillance Met het oog op de insluipingen in woningen in Heiloo werd door de poütie afgelopen week extra in burger gesurveilleerd. Er wer den geen verdachte activiteiten opgemerkt. Gevonden voorwerpen van 6 tot en met 12 maart: enkele sleutels, blauw regenjack MP3speler, grijs blauwe sport- broek, draadloze fietscomputer, zilverkleurige leesbril. Net als bijna alle scholen van Heüoo, is ook Meander uit Ypestein met de Verkeersslang gestart. Voor de opening gingen alle kinderen naar hét kleuterplein waar de directeur van Meander, meester Bert, verkleed als een fakir de verkeersslang uit een grote mand toverde. Eigen foto HEILOO - De verkeersslang heeft goed gewerkt op de basis scholen in Heiloo. Vorige week berichten wij u over het win nende verkeersbord en de actie om meer leerlingen lopend of met de fiets naar school te krij gen. Streven was 90%. De uitslag van de actieweek is een succes. Er zijn scholen bij die op sommige dagen zelfs tot 99% gekomen zijn: een fantastisch resul taat! De volgende gemiddelden zijn als einduitslag uit de bus gekomen: Elckerlyc: 80%, De Duif: 96%, Willibrord 88%, Zuidwester 85%, Springschans, locatie Bredelaan: 93% en Springschans locatie Oost: 86%, Jan van Rijckenborgschool: 74%, Paulus 95%, Meander 95%, Sint Radboud 97% en Benedictus Naast de prijsuitreiking voor het het 'winnende verkeersbord' aan Leonie Natte zijn er nog vier extra prijswinnaars bekend gemaakt; Karine Kaptein van de Rad- boudschool, Lisa Duvekot van de Springschans Oost, Inge Molenaar van de Willibrord en Jaimy van Vuuren van de Duif. Daarnaast heb ben alle kinderen van alle scholen afgelopen vrijdag een door de gemeente gesponsord ijsje gekre gen. Dit als beloning voor hun geweldige inzet in deze actieweek, maar ook met de achterliggende gedachte: over enkele weken zal nog een nameting gehouden wor den. Dit om te inventariseren of het doel van de actie gehaald wordt; namelijk het permanent minimali seren van het autogebruik. HEILOO - Opnieuw dit jaar een winters begin van de lente maand. De padden zullen zich dus wat langer schuilhouden, hoewel de paddenredders de nodige voorbereidingen voor de paddentrek al genomen hebben. In het voorjaar trekken volwassen padden immers 's nachts naar de sloot of poel waar ze hun leven min stens vier jaar terug begonnen zijn, om daar voor een nieuwe generatie te zorgen. En dat doen ze het liefst bij vochtig weer en een tempera tuur van boven de 7 graden. Wanneer die trek begint hangt dus van het weer af. Voor planten als speenkruid en fluitenkruid telt de temperatuur minder en gaat het vooral om licht. Zij moeten het heb ben van de tijd dat de loofbomen nog niet in blad zijn. Maar dit jaar lijken ze nog geen haast te maken. Over dieren en planten in het vroe ge voorjaar vertelt de IVN-natuur- gids tijdens de maandelijkse wan deling op zondag 19 maart. De wandeling begint om 10.00 uur in de morgen bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt onge veer twee uur. Trek nog maar iets warms aan en waterdicht schoeisel, want het voorjaar is vaak koud en nat. Van volwassenen wordt een bij drage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-5325110. ADVERTENTIE BEDANKT! Over padden in het vroege voorjaar vertelt de IVN-natuurgids tij dens de maandelijkse wandeling op zondag 19 maart. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3