Falklands Amelei werd een overtuigend sprookje Tamelijk onrustig in Nepal H E I L O 0 stichting POLITIEBERICHTEN Alcohol en verkeer Fietsendiefstallen Parkeercontroles Poging inbraak in bedrijf en woning Inbraak in bestelbus Alcoholcontrole U ITKIJ KPOST 15 MAART 2006 HEILOO - Niet minder dan vijf maal mochten Amelei en haar kompanen dit weekeinde de verbazingwekkende tocht door het bos ondernemen in theater de Beun. Dit Duitse sprookje werd door regisseur Marius Prein en zoon Thijs met succes vertaald en door Falkland over tuigend neergezet. Nu zijn spel en regie alles bepa lende factoren in een toneelproduc tie, maar in een sprookje komt ook de vormgeving om de hoek kijken, en die was oogstrelend. Falkland moet beschikken over een uitzon derlijk team 'naald en draad won ders', met grenzeloze inventiviteit. En als een reeks wonderüjke sprookjesfiguren ook nog eens in een fraai en functioneel decor geplaatst worden is de eerste slag al binnen. Amelei, als een soort ideale schoondochter, innemend neerge zet door Romy van Rijssel, wist iedereen moeiteloos voor zich te winnen, behalve de boze stiefmoe der en stiefzuster natuurlijk. Zeer dankbaar was de rol van Rob van 't Woud als maffe koning. Hij had ze misschien voor het inkoppen maar deed dat dan ook met groot succes. Wob de Vries scoorde als kwetsbare wulpse peer uit een veel lastigere positie. Zeker ook voor de oudere bezoeker, wist ze met veel humor een kleine rol tot een succes te brengen. Wie weet als overrijpe peer de raadsheer van de koning te verlei den? Wob wel dus! Dit waren maar enkele van de smaakmakers in deze productie. Toch waren een aantal rollen van juist ervaren spelers niet veel meer dan correct en gedegen. Maar als iedereen moet gaan uit blinken wordt het ook te veel van het goede. Want de vele kleurrijke figuren droegen ieder hun steentjes bij aan het geheel. En een zwart witte figuur, dalmatiër Puck Koomen, had de eer het geslaagde project van Marius Prein af te slui ten. Foto: A. de Graaf Amelei, lappen en de koning in een kinderbadje! Veldwerk gaat dat de koning zeer binnen kort het land verlaat. Met wat geluk en pressie vanuit het bui tenland, komt er nu een door braak in deze immmer durende impasse. Voortgang nieuwbouw van ons nieuwe kinderhuis Onder het huidige bewind is een heftige burocratie gaande. Met als gevolg dat wij als Stichting Veldwerk wel bouwver gunning hebben voor ons nieuwe kinderhuis van de plaatselijke gemeente, want die zien ons graag komen. Onze aanwezigheid daar vormt een grote economi sche impuls voor het gehele dorp je waar wij ons gaan settelen. Maar op ministerieel niveau krij gen wij deze goedkeuring nog niet. Daarvoor moet veel geld onder de tafel en daar willen wij principieel niet aan meewerken. Met het gevolg dat men zoekt naar een reden om ons tegen te werken, en die reden is er altijd wel te vinden. Een van die rede nen is, dat wij 5% van ons beoog de werk- en bouwbudget, ver plicht vast op hun bankaccount móeten zetten, voor noodgevallen zo stellen zij. Dat zien wij niet zo zitten, met het gevolg dat we wor den tegengewerkt. Kortom, het gaat even niet zo voor de wind wat betreft onze nieuwbouw. Maar ik heb wederom de goede hoop dat wij nu toch binnen een paar weken met de bouw kunnen star ten, nog even wat extra netwer ken. In ons huidige kinderhuis Hamro Niwas gaat het momenteel wel goed. Onze 31 kinderen krij gen binnen de lijntjes alles wat zij nodig hebben en zij zijn nu druk bezig met hun eindexamen voor dit schooljaar. Onze vrijwilligers helpen hen met de voorbereiding door hun huiswerk goed en begrijpelijk aan hen uit te leggen. Het schoolsysteem in Nepal bestaat uit klassikaal de leerkracht na roepen in plaats van begrijpend leren. In de afgelopen jaren hadden wij in ons kinderhuis diverse kin deren die eerste danwel tweede van de klas wer den, dus dat geeft ons en de kinderen goede moed. Onze andere projec ten zoals de naaimachi netraining voor lage kaste vrouwen in Chitwan, het maken van de papieren tasjes door verstoten vrouwen in Kathmandu en het vaktrainings roject in Pokhara, verlopen geheel naar wens. Het broeikaseffect en de gevolgen daarvan in Nepal Het heeft hier al vier maanden niet meer geregend, geen drup! Inmiddels begint de zomer en is het al 25 tot 30 graden. Omdat het niet heeft geregend, is er ook geen extra sneeuw op de hoge bergtoppen gevallen. Daarmee zijn de normaal mooie en witte Himalaya's opmerkelijk grijs en grauw ten opzichte van andere jaren. Het gevolg is dat er dit voorjaar geen smeltsneeuw beschikbaar is voor drinkwater voorziening. Wij pompen nu grondwater op, maar deze is ver vuild met arsenicum en andere vuile stoffen. Na een wasbeurt met dit vergif ziet alles roestbruin. Normaal leveren de wilde rivieren ook via stuwdammen electriciteit, maar de afgelopen twee maanden was er niet voldoende. Daarmee kwam elk stadsdeel twee uur per dag zonder stroom te zitten. Sinds dit weekend heeft de overheid deze zogenaamde loadsharing, opgeschroefd naar zes uur per dag geen electriciteit. De verkoop van stroomgenerators stijgt momenteel in Kathmandu. En dan het neveneffect, de al zeer vervuil de 'heilige' rivieren in de stad, staan nagenoeg stil en zijn omge- turnt in grote stinkende riolen, die je door de hele stad heen ruikt. De burgemeester van Kathmandu heeft nu juist ook de beslissing genomen dat gezien de woondruk op de stad, hg de bouw van flats tot 15 woonlagen gaat toestaan. Nou, dat wordt leuk met het voor uitzicht van geen water, electri citeit, krappe riolering en de binnen afzienbare tijd te verwach te zware aardbeving. Life in Nepal! Met voor nu de groeten uit Kathmandu en volgende keer hopenlijk een wat positiever bericht, Rene Veldt, Stichting Veldwerk Nepal. Voor meer info: www.stichting-veldwerk.org of veldwerk@gmail.com. Giro: 8289522 of Bank: ABN- Amro 543703266 t..a.v. Stichting Veldwerk, p/a Egmond Binnen. Hallo allemaal, even wat nieuws over het leven en werken van Stichting Veldwerk in Nepal. Het was tamelijk onrustig de afgelopen maanden in Nepal. Dit vloeide voort uit de onlangs gehouden foute verkiezingen en daarbij de strijd tussen het konings huis en het rebelse Maoïstenleger in de berggebie den. Deze Maoïsten zijn hier al 10 jaar actief en voeren ter- rostische aanvallen uit om de macht naar hen toe te trek ken. Deze strijd is onstaan vanuit de armoede van de Nepalese bevolking die gemiddeld minder dan een dol lar per dag verdient. Maar er is een hele rijke bovenlaag, tevens de hoogste kaste in het religieuse Hindoesysteem. Op dit moment is 75% van het onhergbergzame Nepal onder de controle van de rebellen. Het leger bestaat uit minder dan 100.000 manschappen en is uiterst gering bewapend, zij kun nen het berggebied en de hoofd wegen dus absoluut niet controle ren. De steden daarentegen staan nog wel onder controle van de koning en diens leger, maar er vinden zeer regelmatig aanslagen plaats binnen deze gecontroleerde area's. Nu is het staatsinkomen enorm gedaald wegens het weg blijven van de toeristen en de Internationale hulporganisaties, die hun geldtoevoer voor onbe paalde tijd hebben gestaakt. Daarmee is het land Nepal op een haar na bankroet en het gerucht ALKMAAR/HEILOO - Zaterdagavond werden op ver schillende wegen in Alkmaar en Heiloo alcoholcontroles gehou den. Tijdens deze controles wer den ruim 200 bestuurders aan een blaastest onderworpen. Vier bestuurders, waaronder een 'beginnend' bestuurder, werden aangehouden. De hoogste uitslag van de blaastest bedroeg 410 ug/L HEILOO - Naar aanleiding van 13 aangiftes van fietsendiefstal in januari bij het station in Heiloo is door de surveillanten van Heiloo extra inzet geweest. Zij hebben in totaal 44 uur in burger gepost rond het station. Helaas zijn geen daders aangehouden. Wel is het aantal aangiftes gedaald tot vier in de maand februari. De ontvreem de fietsen zijn weggenomen in de tijden dat niet werd gepost door de surveillanten. Daar de politie surveillanten gefinancierd worden door de gemeente is deze inzet in overleg met de gemeente gedaan. HEILOO - Op donderdag 9 maart werd gecontroleerd in het par- keerzonegebied van het Raadhuisplein en de Heerenweg. Op het Raadhuisplein werden zes bekeuringen uitgeschreven. Op de Heerenweg werden geen over tredingen geconstateerd. Hierna werd 's middags gecontroleerd op het parkeerverbod bij de scholen op de Breedelaan, Slimpad en Molenweg. Tijdens deze controle werden twee bekeuringen uitge schreven. Op zaterdag 11 maart werd in het Stationsgebied en het parkeerzo- negebied rond het winkelcentrum 't Loo gecontroleerd op het juiste gebruik van de parkeerschijf. In totaal werden tien bekeuringen uitgeschreven. HEILOO - Maandag 6 maart werd de inbraakpoging ontdekt in een bedrijfspand aan de Kennemer- straatweg. Men had geprobeerd door het vernielen van een raam- hendel in het pand te komen. Aangezien het bij een poging is gebleven wordt er niets vermist. Tussen 15 februari en 7 maart werd getracht in te breken in een woning aan de Westerweg. Door het vernielen van het slot van de schuifdeur werd geprobeerd in de woning te komen HEILOO - In de nacht van dins dag 7 op woensdag 8 maart werd in een bestelbus ingebroken die op de Vinkenbaan stond gepar keerd. Uit de bestelbus werd een rugtas met inhoud weggenomen. Onbekend is hoe men in de bus is gekomen. Braakschade werd niet geconstateerd. CASTRICUM - Op maandagmor gen omstreeks 00.40 uur werd een 38-jarige Castricummer in een bedrijfsauto gecontroleerd op de Geesterduinweg in Castricum. De man bleek teveel alcohol te hebben gehad. Hij bües 630 ug/L Dat is byna drie maal het wette lijk toegestane maximum van 220 ug/1 (microgram alcohol per liter uitgeademde lucht). Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn rij bewijs inleveren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7