Dé eekwinkel.nl at is de te hypotheek voor mij? Wat is de goedkoopste hypotheekvorm? Hoeveel geld kan ik lenen? Welke rente is fiscaal aftrekbaar? Wat is de veiligste hypotheekvorm? Hoeveel kost een hypotheek mij? Kan ik een tweede inkomen meetellen? eigen geld nodig? Hoe kom ik in aanmerking voor NHG? Hi Kan ik een hypotheek zonder NHG omzetten naar een hypotheek met NHG? Als de huizenprijzen dalen, moet ik dan mijn woning verkopen? Kan ik mijn maandlasten verlagen na verloop van tijd? Wat is Nationale Hypotheek Garantie? Hoe lang moet ik de rente vastzetten? Wat is de meest risicovolle hypotheekvorm? Wat is Eigen Woning Forfait? Heeft u nog meer vragen? Dé Hypotheekwinkel heeft het antwoord. Loop voor een verhelderend advies eens bij ons binnen of bel voor het maken van een afspraak. Dé Hypotheekwinkel Heiloo Stationsweg 100 I Tel 072 - 532 03 22 De meest gestelde hypotheekvragen De meeste banken zullen beide inkomens volledig meetellen voor de hypotheekverstrekking. Het is zelfs zo dat indien één van de inkomens niet vast is, bijvoorbeeld bij een jaarcontract zonder intentieverklaring, dit inkomen toch volledig wordt meegeteld, indien het andere inkomen een vast inkomen betreft. Nee. De meeste banken en verzekeraars zijn bereid om de koopsom en alle bijkomende kosten te financieren. Hierbij moet u denken aan overdrachtsbelasting, kosten voor de eigendomsakte (leveringsakte) en eventuele makelaarscourtage. Tevens maakt u kosten voor het taxatierapport, afsluitkosten voor de hypotheek en hypotheekaktekosten. Deze laatste kosten, die te maken hebben met de financiering, zijn fiscaal aftrekbaar. In het spraakgebruik rekent men over het algemeen met een percentage van 10% voor alle bijkomende kosten. Om in aanmerking te komen voor NHG dient dit vermeld te worden bij de hypotheekaanvraag. De maximale hypotheek met NHG is gebonden aan een bovengrens. Deze bedraagt 250.000 per 1 januari 2006. De koopsom van de woning mag niet meer zijn dan 223.216 (norm 2006). Tevens wordt op basis van de NHG normen getoetst op uw inkomen. Wij berekenen graag voor u of u voor NHG in aanmerking komt. Ja, dit is mogelijk indien bovengenoemde grenzen in acht worden genomen. U dient dan wel een minimaal stukje verbouwing te verantwoorden in een taxatierapport. Het op deze manier verkrijgen van NHG wordt veel gebruikt in combinatie met een oversluiting van de hypotheek. Voor zover de betaalde rente betrekking heeft op het financieren van de eigen woning (uw hoofdverblijf) is deze rente volledig fiscaal aftrekbaar. Ook de rente voor een tweede hypotheek voor een verbouwing is fiscaal aftrekbaar. Rente die is betaald ten behoeve van consumptieve doeleinden (auto, caravan) is niet aftrekbaar. Het is overigens niet verboden om een tweede hypotheek aan te gaan ten behoeve van een auto. Dit is voor iedereen verschillend en hangt af van eigen voorkeur en persoonlijke situatie. De goedkoopste hypotheekvorm is de aflossingsvrije hypotheek. U betaalt alleen rente en lost niets af op de schuld. De meeste banken en verzekeraars staan niet toe dat u de woning volledig aflossingsvrij financiert, indien u geen eigen middelen inbrengt. Ja, u kunt door ons laten berekenen of het zinvol is om naar een lagere rente over te stappen of niet. Geldverstrekkers brengen namelijk een boete in rekening indien de huidige rente lager is dan de rente in uw hypotheekakte. Eventueel kan op basis van een hogere waarde van de woning de rente verlaagd worden. Nee, zolang u de hypotheeklasten betaalt, hoeft u de woning niet te verkopen. Pas als u de lasten enige maanden niet meer kunt betalen, kan het zo zijn dat de geldverstrekker met u in overleg treedt om uw woning te verkopen. U dient wel op te passen met verhuizing indien uw huidige woning minder waard is dan de hypotheek die op de woning is gevestigd. Het Eigen Woning Forfait is een bijtelling bij het inkomen die is gebaseerd op de waarde van uw woning (de WOZ). Dit forfait dient u op te tellen bij uw inkomen, u betaalt daar dus belasting over. In de praktijk komt het er op neer dat u dus eerst een stukje bij uw inkomen optelt en daarna de betaalde rente er weer vanaf trekt. Indien u geen hypotheek meer heeft, is er ook geen bijtelling meer voor wat betreft het Eigen Woning Forfait. Het maximale hypotheekbedrag hangt af van het inkomen en de rente. Hoe lager de rente, hoe meer u kunt lenen. Per bank of verzekeraar kan het maximale leenbedrag aanmerkelijk verschillen. Wij rekenen u graag voor wat voor u het maximale hypotheekbedrag is. Nationale Hypotheek Garantie (NHG) is een regeling ter bevordering van het eigen woningbezit in Nederland. Indien u een hypotheek met NHG financiert wordt bij een eventuele gedwongen verkoop (indien u niet aan uw betalings verplichtingen voldoet) een mogelijke restschuld voldaan door NHG aan de geldverstrekker. In ruil voor deze zekerheid krijgt u van de bank een rente die over het algemeen 0,6% tot 0,5% lager ligt dan een rente zonder NHG. Dat hangt af van de renteontwikkeling en uw persoonlijke omstandigheden. Verwacht u de komende jaren bijvoor beeld weinig inkomensstijging, dan is het verstandig om de rente voor wat langere tijd vast te zetten. Indien er voldoende ruimte in het inkomen is om een rentestijging op te vangen, dan zou u ook kunnen kiezen voor een variabele rente. Dat is de aflossingsvrije hypotheek. In tegenstelling tot bijvoorbeeld de beleggingshypotheek vindt bij de aflossingsvrije hypotheek totaal geen vermogensopbouw plaats. Slechts de waarde van de woning staat als dekking tegenover de schuld. Dat is de spaarhypotheek. Bij een spaarhypotheek wordt de lening aan het eind van de looptijd in één keer afgelost uit de opbrengst van uw spaarpolis. Deze uitkering is gegarandeerd. Indien in de toekomst uw hypotheekrente stijgt, dan daalt de premie voor de spaarverzekering. U bent dus ook enigszins beschermd tegen rentestijgingen. De kosten van de hypotheek hangen af van uw inkomen, de rente, de aflossingsvorm, het eigenwoningforfait van de woning (gerelateerd aan de WOZ) en uiteraard van de hoogte van de hypotheek. Tevens is het van belang of u met of zonder Nationale Hypotheek Garantie financiert.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 8