Bijzondere raadsvergadering Poëzie en muziek in Vredeburg Hoever Playbackshow Open ochtend Kinderopvang Limmen Veiling W Limmen groot succes REGIO KORTOM Vijfde editie Landschapsdag INGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN BRIEF Lieve honden, natuur en de UITKIJKPOST 22 MAART 2006 CASTRICUM - Woensdag 15 maart om 19.30 uur was er in Castricum een bijzondere raadsvergadering. Tijdens deze vergadering werd afscheid genomen van de huidige raad. Elf raadsleden zullen de volgen de periode niet terugkeren. Zes raadsleden ontvingen een koninklijke onderscheiding voor hun jarenlange inzet voor de gemeente. De raadsleden die benoemd wer den als lid van de Orde van Oranje Nassau zijn: Will Mareehal: 19 jaar raadslid voor de PvdA, Hans van Schoor: 16 jaar raadslid voor D66, Alex van de Ven: 14 jaar raadslid voor achter eenvolgens CDA en GDB, Catharina Peperkamp: 12 jaar raadslid voor GroenLinks, Jan Jonker: 12 jaar raadslid voor de WD en Marianne Byvoet: 12 jaar raadslid voor de WD. De overige raadsleden die de komende raadsperiode niet terugke ren zijn: Fer Wilms: 11 jaar raadslid voor het CDA, Paul van Wees: 8 jaar raadslid voor het GDB, Willem Laan: 6 jaar raadslid voor het GDB, Nina Kivit: 4 jaar raadslid voor achtereenvolgens GroenLinks en de Vrije Lijst, Willem Vaandrager: 4 jaar raadslid voor het CDA. Tijdens een bijzondere raadsvergadering ontvingen zes raadsle den een lintje Foto: Joop Zwart LIMMEN - Het thema van de Boekenweek is dit jaar 'Boem Paukeslag - Schrijvers en muziek'. In dat kader organi seert Limmen Cultuur een bij eenkomst in Vredeburg met als titel 'Poëzie en Muziek'. Spreekster die avond is Hanneke Klinkert, docente Nederlands aan het Bonhoeffercollege in Castricum en gespecialiseerd in moderne poë zie. Aan deze lezing wordt verder medewerking verleend door, aan de piano, Jelle Jan Klinkert en de zan geres Iris Valk. Tussen poëzie en muziek bestaat van oudsher een band: ritme en klank zijn voor bei den onontbeerlijk. Onze vroegste poëzie werd gezongen: denk maar aan ballades, liefdesliederen en strijdliederen zoals het Wilhelmus. In de loop der tijd worden gedich ten en liederen als aparte genres beschouwd, waarbij aan. poëzie een LIMMEN - Ook voor 2006 staat er weer een landschapsdag op stapel. Het wordt alweer de vijfde editie. De Noordzee, de duinen als natuur- en drinkwaterzuive- ringsgebied, de veenpolders met natuurlijke en gegraven water lopen en het Alkmaarder- en Uitgeestermeer, het is ons alle maal zo vertrouwd zonder er ver der bij stil te staan. Daarom is voor de Landschapsdag 2006 gekozen voor het thema 'Castricum leeft met water', met speciale aandacht voor de water kwantiteit. Er wordt hard gewerkt aan een routegids met veel infor matie en er kan dit met een luxe salonboot een vaartocht over het Alkmaardermeer gemaakt wor den. De landschapdag zal plaats vinden op zondag 23 april, zoals gewoonlijk zal de landschapsdag vooraf gegaan worden door een informatie-avond op dinsdag 18 april in boerderij Vredeburg te Limmen. Naast de inzet van vele enthousiaste leden van verschil lende locale organisaties wordt de Landschapsdag dit jaar financieel en praktisch mogelijk gemaakt door Stichting Nationaal Landschap Laag Holland, Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, Landschap Noord-Holland, Provinciaal Waterleidingbedrijf (PWN) en Woltheus Cruises te Alkmaar. hogere literaire waarde werd toege kend. In de 20ste eeuw komen poë zie en muziek weer bij elkaar: vanaf de jaren '70 worden gedichten van moderne Nederlandse dichters op muziek gezet onder andere door Antoine Oomen. Hij maakte deel uit van het gezelschap 'Poëzie Hardop' dat, onder de inspirerende leiding van Huub Oosterhuis, gedichten ten gehore bracht van bekende dichters zoals Martinus Nijhoff. Nog meer initiatieven werden ontplooid om poëzie als liedje brengen: in 1994 kwam in de boekenweek de cd 'Denkend aan de Dapperstraat' uit waarop bekende cabaretiers als Jenny Arean en Youp van 't Hek gedichten zingen. Ook in de 21ste eeuw blijkt de combinatie poëzie en muziek aantrekkelijk: Anna Enquist schreef een reeks gedichten by de Kinderszenen van de componist Robert Schumann. Kort geleden bracht Theatergroep Flint muziek theater naar het werk van Gerrit Achterberg en Nynke Laverman zingt met veel succes gedichten van J.J. Slauerhoff, in het Fries. De lezing gaat over muziek en moderne Nederlandse gedichten waarbij, naast andere, vele van de hierboven genoemde auteurs aan de orde zul len komen. Onder hen ook Paul van Ostayen aan wie het 'Boem Paukeslag' in het Boekenweek thema ontleend is. Het evenement vindt plaats op donderdag 23 maart in Vredeburg en begint om 20.00 uur. De entree bedraagt E 4.-. U kunt kaarten reserveren via e-mail limmencultuur@hotmail.com, tele fonisch 072 5052 235 of via de website www.limmencultuur.nl. Gereserveerde kaarten dienen uiter lijk 15 minuten voor aanvang by de kassa in de zaal te worden afge haald. Er zijn geen gereserveerde plaatsen. EGMOND - Op zondag 26 maart van 14.00 tot 17.00 uur organi seert Jeugdbelangen Egmond aan den Hoef met ondersteu ning van Stichting Welzijn Bergen in het Dorpshuis Hanswijk weer een playback show voor kinderen van groep 3 tot en met 8. Op deze middag zullen niet min der dan 65 enthousiaste kinderen uit Egmond aan de Hoef hun vertol king geven van hun uitgekozen artiest en liedje. Het belooft weer een bijzonder evenement te worden met deze keer negentien groepen. Hierby zelfs een tien persoons jon- LIMMEN - Op maandag 27 maart is er tussen 10.00 en 11.30 uur een open ochtend by Kinderopvang Limmen. Zowel bij het kinderdagverblijf 'Eigenwijs' als bij de Buitenschoolse opvang 'On Wys' kunt u een kijkje komen nemen. Kinderopvang Limmen is gelegen aan de Sportlaan 25 te Limmen. U krijgt een rondleiding en er wordt verteld hoe een dag in de kin deropvang eruit ziet. Voor plaatsingen en/of overige informatie kunt u terecht by de planningmedewerkers op telefoonnummer 0251-658058 of op de website: www.fortebv.nl. gensformatie! Ook de winnende groep van vorig jaar: Timber, Jordy en Alex met hun fantastische vertol king van 'Because The Night' van John Wayne is natuurlyk weer van de party. Het zal spannend worden wie dit jaar de jury en de zaal weet te overtuigen van hun kunnen en die de titel Jeugd Playbacker 2006 van Egmond aan de Hoef in de wacht weet te slepen. Aan de inzet van de kinderen zal het beslist niet liggen!' De zaal is open vanaf 13.45 urn en de toegang voor toehoorders is 0,50. Voor vragen of aanvullende inlichtingen kunt u terecht by Ellen Dekker, tel. 072-5065831. Deze brief gaat over het systema tisch veronachtzamen van honden in enerzyds natuurbeleid en -beheer en anderzijds in het woonbeleid in gemeenten. We hebben reddingshon den, speurhonden (overlevenden, drugs, explosieven), hulphonden (voor gehandicapten), blindengelei dehonden, ziekenbezoekhonden: je kunt het zo gek niet bedenken of we gebruiken de geweldige eigenschap pen van de hond in ons voordeel. Maar deze honden én alle andere honden hebben veel beweging in vry- heid nodig om htm energie kwijt te kunnen en hun natuurlijke aanleg te kunnen uitleven. In onze natuurge bieden moeten honden echter (bijna) overal aan de lyn als ze er überhaupt mogen komen. Alles moet beschermd worden, totdat de piens ergens last van krygt of er teveel wild komt door gebrek aan natuurlijke vy- anden. Dan mogen opeens vossen en konijnen afgeschoten worden, want daar zijn er toch genoeg van. Maar de wereld is te klein als een hond eens een ree zou opjagen of een fazant te pakken zou krygen! Dit is meten met twee onvergelijkbare maten. Honden zijn net zo goed die ren, die 'beschermd' moeten worden. Dat wil zeggen dat we ze genoeg ruimte moeten geven om aan hun natuurlijke behoeften te Voldoen. Net zoals we dat met in het wild levende dieren proberen te doen. Ook gemeenten houden nauwelijks of geen rekening met het feit, dat veel mensen honden hebben. Als er al uit- laatgebieden zijn, waar ze los mogen, zijn deze altijd te klein en te onveilig. Ze zijn vaak gesitueerd tussen drukke wegen. Bij toenemende bebouwing zal toch rekening moeten worden gehouden met het bestaan van hon den en voldoende uitlaatmogelijkhe- den. Doen we dat niet, dan zal de door mensen ervaren overlast alleen maar toenemen! Ans Beunis Limmen Veilingmeester Nic Beentjes en zijn schrijvers tijdens het bieden op kavel 4: huisgemaakte appeltaart! Eigen foto Eigen foto LIMMEN - De traditionele vei ling, voorafgaande door het klaverjassen om het kalf, heeft op 17 maart een recordbedrag opgebracht. De voetbalgemeen schap bood maar liefst een bedrag van 38.000,- bij elkaar. En dat bieden deed men vooral graag op kavels met een ontspan nend karakter waar leden uit die zelfde gemeenschap een rol bij spe len. Denk dan aan het verzorgen van een aspergemaaltyd by de koper aan huis inclusief afwassen, een casinoavond in de kantine, fiet sen met eigen boswachter,vissen aan het Stet op Limmense vissen, golfen op de velden van Dampegheest, etcetera. Opvallend was de koper van kavel 250 A, elf oranje Duitse wehrmachthelmen, namelijk de zoon van pastor Oiling. Vader Oiling en zijn assistenten zul len toch niet voorgaan met orarye helm aanstaande zondag? Toen de veiling diep in de nacht was afgelopen en een ieder nog beduusd was van het succes, werd de veilingzaal in een mum van tijd door een aantal enthousiaste vrij willigers weer omgetoverd tot zyn oorspronkelijk functie, namelijk voetbalkantine. De plek waar spe lers en liefhebbers van het mooie voetbalspel samenkomen. De opbrengsten, met dank aan alle betrokkenen, zullen dan ook besteed worden aan de continue ring van dat mooie spel, door te investeren in verbetering van de trainingsmogelijkheden voor de jeugd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15