Jong en oud zwoegt op Groot Trefpuntdictee Zuidwester houdt expositie over koeien Landschappen rond Heiloo herkennen H E I L O O De voorbereidende lessen hebben vruchten afgeworpen POLITIEBERICHTEN Mishandeling in het verkeer Parkeercontroles Fietsverlichtingscontrole UITKIJKPOST 22 MAART 2006 HEILOO - Maandagmiddag zaten jong en oud geconcen treerd te pennen om het Het Groot Trefpuntdictee zo goed mogelijk te maken. Dat is mak kelijker gezegd dan gedaan en de verslaggeefster van de Uitkijkpost weet daar alles van. Ze deed namelijk mee. Het Groot Trefpuntdictee werd dit jaar voor de derde keer georga niseerd. Het dictee is een initiatief van stichting Ouderenwerk. Vanuit het project 'generatiemix' organi seert de stichting diverse activitei ten om jong en oud in Heiloo te mixen. Ouderen geven bijvoorbeeld biljartles aan jongeren of lezen voor uit boeken op basisscholen. De man die het dictee schrijft en afneemt is ex-neerlandicus Wim Buwalda. „Ik ben geen voorstander van een altijd correcte spelling. Mensen die fou ten maken zijn niet dom. Onze taal regels zijn moeilijk en veel woorden voldoen niet aan regels. Taal is veel belangrijker om te communiceren, hoe je het schrijft vind ik minder belangrijk. Maar je wordt er wel op afgerekend als je fouten maakt in bijvoorbeeld een sollicitatiebrief. Het is dus wel belangrijk dat je het kunt", aldus Wim Buwalda. Wacht even wordt w8 ff Aan het dictee doen ongeveer twintig ouderen (waarvan de oud ste, mevrouw Reijngoud van vijfen negentig jaar!) en de klassen 2E en De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.001/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.001/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. 2F van het PCC mee. De vorige twee edities wonnen de ouderen met gemak, daarom heeft Wim Buwalda de leerlingen twee uur les gegeven over de Nederlandse spel lingsregels. Een dergeüjke les is ook voor de verslaggeefster van de Uitkijkpost geen overbodige luxe, want zodra de zinnen voorgedragen worden, slaat de twijfel over de spelling van een aantal woorden toe. Is het Sintbernhardshonden, sint- bernardshonden, sintbernhardshon den en is het gejogged of gejogd? Thuis is alles op te zoeken, maar op deze middag in het Open Huis wor den fouten genadeloos afgestraft. Om het dictee wat moderner te maken besloot Buwalda om er ook wat jongerentaal in te verwerken die gebruikt wordt op MSN en in sms'jes. Er moest zo kort mogelijk 'wacht alsjeblieft even' geschreven worden. Dat wordt dan bijvoorbeeld w8 ajb ff. De beste leerling was Lisa Bruin met veertien fouten en bij de senio ren kwam de echtgenote van Buwalda als beste uit de bus. ,,Dat vond ik zelf niet kunnen. Mijn vrouw Welmoed is inderdaad erg goed in spelling, maar ik vind niet dat de vrouw van de schrijver van het dictee kan winnen, vertelt Buwalda." De eerste prijs is daarom doorge schoven naar Hans Klaase, hij maakte dertien fouten. De voorbe reidende lessen voor de leerlingen van het PCC hebben hun vruchten afgeworpen; het aantal fouten lag aanzienlek lager dan vorige jaren. De persoonlijke score van de ver slaggeefster: achttien fouten. En dat voor een journalist. Dat was toch even schrikken. Volgend jaar gaat ze voor de herkansing. Is het nou Sintbernhardshonden, sint-bernardshonden, sintbernhardshonden en is het gejogged of gejogd? Foto: Joop Zwart SCHERMERHORN - Woensdag 15 maart reed omstreeks 15.00 uur een 63-jarige man uit Heiloo in een personenauto over de Noordervaart in Schermerhorn. De man had juist een vrachtwagen ingehaald. Hij raakte echter in paniek toen hij van het verkeer voor de vrachtwagen geen gelegenheid meer kreeg om in te voegen. Toen hij een tegenligger kreeg, drukte hij zjjn auto tussen de rij auto's. Hierbij raakte hij een bedrijfsauto. De bestuurder van de aangereden auto haalde hem daar op in en reed hem klem. De bestuurder liep op het slachtoffer toe en stompte hem door het geo pende portierraam in zijn gezicht. Ook trapte hij de spiegel van de auto. Hierop liep de man naar zijn auto en reed weg. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de chauffeur. HEILOO - Op woensdagmiddag 15 maart werd op twee verschillende tijdstippen gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het win kelcentrum 't Loo. Tijdens de eer ste controle werden 3 bekeuringen uitgeschreven. Bij de daarop vol gende controle werden 12 bekeu ringen uitgeschreven. Op deze dag werd eveneens gecontroleerd in het parkeerzonegebied van de Heerenweg, de de Kreek en de Stationsweg. Tevens werd gelijk gecontroleerd op een juist gebruik van de invalidenkaart. Hoewel het druk was met geparkeerde voertui gen werden er geen overtredingen geconstateerd. Elf bekeuringen werden zaterdagmiddag 18 maart uitgeschreven tijdens een controle in het parkeerzonegebied rond het 'tLoo. HEILOO - Zaterdagavond 18 maart werd een korte fiets verlichtings controle gehouden op de Dokterlaan en Kennemerstraatweg. Eén bekeuring werd uitgeschreven. Gevonden voorwerpen van 13 t/m 19 maart: Enkele sleutels •Vervolg van voorpagina „We zijn bijvoorbeeld naar de familie Pranger in Bergen geweest, waar we Schotse Hooglanders in het weiland hebben geschetst met houtskool op papier. Dat was hart stikke leuk om te doen." Eveline vult haar klasgenootje aan: „Ik was wel blij dat we een tentoonstelling over koeien gingen houden. Koeien staan namelijk op nummer drie in mijn lijst van favoriete dieren. En eigenlijk waren we allemaal blij dat onze groep koeien van piepschuim moch ten beschilderen, een idee dat juf Frederique op internet had gezien." Naouras: „We hebben ook we een kalfje geadopteerd bij boerderij Lansbergen, ze heet Elza 26. Boer Ton en boerin Annemarie, waar Elza woont, hebben ons alles over hun bedrijf verteld en we mochten ook overal kijken. Ook heeft Jos Dekker een spreekbeurt bij ons in de klas gehouden over zijn boerderij en zijn werk." Eveline laat de door haar gemaakte koe zien en wijst aan welk kunstwerk ze zelf het mooist gewor den vindt. Ondertussen start juf Gerda het filmpje, (gefilmd door Ted) van de opening van de expositie, waarop is te zien dat Marie 110 de tentoonstelling opent, na een ope ningswoord door Bas en Meike, wanneer haar eigenaar, Jos Dekker, het lint doorknipt Daarna laat Naouras nog zien waar haar kunst werk staat en vertelt ze dat ze ook zelf de catering voor de opening hadden geregeld. Waarop Eveline verklaart dat iedereen het ijs toch wel het lekkerst vond en dat sommi ge mensen wel drie. keer hadden opgeschept! Met de thee was het minder goed gegaan, maar toch had iedereen duidelijk genoten. Kortom: het enthousiasme van de dames is aanstekelijk, ze zouden nog wel uren kunnen vertellen over hun project. Wat het helemaal jammer maakt dat de tentoonstelling nog voor het weekend zou worden opge ruimd en afgebroken. „De kleuters moeten gymen en er moet ook weer worden overgebleven in deze ruim te", lacht juf Gerda. Maar de dames kunnen hunteleur- stelling maar nauwelijks onderdruk ken. Maar alle kunstwerken mogen mee naar huis, en er blijft een deel nog wel een tijdje aan de muur han gen of in de vitrinekasten staan. Gelukkig wordt er volgend jaar weer een kinderkunstmuseum georgani seerd! HEILOO - Noord-Holland heeft binnen heel Nederland de grootste variatie aan land schappen. U heeft vast wel eens gehoord dat Heiloo op een strandwal ligt. Wist u dat deze strandwal 4000 jaar geleden de kustlijn was en de strandwal een waddeneiland? Wel eens gehoord van het Oer-IJ? De zytak van de Rijn die bij Castricum in zee stroomde? Heeft u zich wel eens afgevraagd wat nu het verschil is tussen een polder en een droog makerij? Op 8 april verzorgt drs. Lia Vriend- Vendel in samenwerking met Stichting Ouderenwerk Heiloo van 11.00 tot 13.00 uur een lezing over de karakteristieke kenmerken van de landschappen van Heiloo en omgeving. Met vele illustraties van oude kaarten en landschapsbeelden laat ze u zien wat de identiteit is van de landschappen in en rond Heiloo. Na de lezing kunt u deelnemen aan een fotoquiz over diverse land schapselementen. Het bijwonen van de lezing kost 3,50. Opgave bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3