Studio Kleur Stijl Dierenbescherming waarschuwt voor malafide hondenhandel Nieuwe cursus 'Muziek op schoot' Opfrisavond verkeerstheorie bibliotheek H E I L o O BEDRIJF 5 Als u de zielige pups ziet, is het vaak moeilijk om nog 'nee' te zeggen Kinderen kunnen muziek maken en dansen KORTOM Inleveren pakketten voor Polen Inloop in OBS Meander Tweedehands Boekenmarkt Geologiereis naar de Pfalz UITKIJKPOST 22 MAART 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Uitkijkpost Oosterzijweg 7b in Limmen, tel. 072-5052511 of 072-8500299. E-mail: info@kleurenstijLnl. 'Jezelf zijn in stijl. Een goede verschijning geeft zelfvertrouwen en een positief beeld van jezelf. Het verbetert je (werk-) relaties. En het verhoogt je prestatie.' Dit staat te lezen in de folder van Studio Kleur Stijl. De stu dio in Limmen is in handen van Angela Besseling en Henriette Bakker, verbonden aan Art of Image, een organisatie voor kleur- en stijlconsulen ten. Niet zomaar kleurenconsulenten, maar adviseuses in imago en zelf beeld. Want door je zelfbeeld te veranderen, verandert je imago, is het motto. Innerlijk sterker geworden 17 Jaar geleden is Henriette begonnen met het kleuradvies. „Ik gaf toen naailes en iemand vroeg wel eens advies over een lap stóf. Dan zag ik al dat. het niks werd omdat de kleur of het materiaal niet bij die persoon paste.Langzamerhand ben ik dat gaan uitbouwen met algemeen kleurad vies en begon ik studio Kleur Styl. Angela was een klant van mij en die vond het zo leuk dat we een partnerschap zijn begonnen. Angela straalt als ze vertelt wat het voor haar persoonlijk betekend heeft:,, Ik heb gemerkt dat ik een enorm veranderd ben door het kleuradvies. Mijn gar derobe is Veel kleurrijker geworden, maar ook ikzelf. Je wordt niet alleen qua uiterlyk mooier, maar innerlijk voel je je ook groeien en sterker wor den." Pluspunten in een uiterlijk Afhankelijk van huid, haar- en oogkleur van de klant rolt een eerste kleuradvies uit de computer, een seizoenstype. Angela toont een strookje en laat de verschillende kleurnuances in dezelfde range zien. De 'bekende' lappen gekleurde stof die om de klant gedrapeerd worden, horen ook in de sessie thuis. Direct is merkbaar wat een kleur met iemand doet. Uiteindelijk krijgt de klant een persoonlijk kleurenpalet. Met dit palet koopt men altijd de juiste kleur kleding, accessoires, sieraden, make-up en worden miskopen voorkomen. Zelfs te gebruiken voor aankleding van de woning. Angela: „Het betreft toch kleuren die goed by je passen en waar je je prettig bij voelt. "Even zo belangrijk als het kleur- is het stijladvies. De belijning van een persoon moet goed tot zijn recht komen tot en met de gezichtsvorm aan toe. „Het advies reikt dan van tot waar moet de blou se lopen met een buikje, tot wat is een stijlvol brilmontuur en welke tas is geschikt." Wat met name opvalt in het gesprek is dat Kleur Stijl uitgaat van de pluspunten in iemands uiterlijk. Het is de kunst dat naar boven te halen en te benadrukken. En dan ook nog zo dat men er op de lange duur wat aan heeft. Er zijn al zoveel tv-programma's waarbij men in één keer een metamorfose ondergaat, maar dan...." Keur aan mogelijkheden Van tiener tot oudere klant, vrouwen en mannen ('we hebben speciale waaiers voor de zakenman') en ook groepen kunnen in de studio verschil- -lende arrangementen boeken. Zo zijn er workshops als Persoonlijke kleu renanalyse, garderobecheck, stijladvies, line design, make-upadvies, garderobeplanning en personal shopping. Bij het laatste gaan Angela of Henriette met de klant mee om de garderobe bij elkaar te zoeken. Een keur aan mogelijkheden dus om uit te kiezen om uw dag te kleuren. HEILOO - Onlangs is door het TROS Consumentenprogramma 'Radar' uitgebeid aandacht besteed aan de malafide handel in pups uit het voormalige Oostblok. De Dierenbescher ming strijdt voor strengere regelgeving en controle op deze malafide hondenhandel en waarschuwt mensen voor deze onbetrouwbare handelaren, die de dieren veel leed berokkent. Ze worden waarschijnlijk ook in sommige Noord-Hollandse dieren speciaalzaken verkocht: pups van vier weken die bij hun moeders zijn weggehaald en op de lokale markt in het Oostblok in de vrieskou wor den verkocht vanuit de kofferbak. De fokteven moeten onder erbar melijke omstandigheden nestje na nestje 'produceren' tot de dood er op volgt. De puppies zijn vaak ziek en hebben dikwijls ernstige erfelijke afwijkingen. Ook zijn de honden soms agressief, doordat de pups in de eerste weken van hun leven niet meer hebben gezien dan de bak waarin ze geboren zijn en een ver zorger die te weinig tijd voor ze heeft. De pups zijn vaak afkomstig uit Oost-Europa en gaan onder andere naar België, maar dus ook naar Nederland! Hier worden ze verkocht door dierenspeciaalzaken en hondenhandelaren. De Dierenbescherming strijdt al jaren tegen deze malafide honden handel. De organisatie richt haar pijlen op de overheid, die strengere regels moet maken. De lage straffen van een paar honderd euro voor he den die het niet zo nauw nemen met dierenwelzijn, kunnen wat de Dierenbescherming betreft een stuk HEILOO - Terwijl de wintercur- sus 'Muziek op schoot' nog bezig is, is de inschrijving voor de lentecursus alweer op gang gekomen. Naast het zingen van üedjes over het voorjaar en spelen met dingen die typerend zijn voor deze tijd zoals eendjes en kikkertjes zal ook in deze cursus weer volop aandacht worden besteed aan liedjes en spelletjes die horen bij de dagelijkse bezigheden. Tevens kunnen de kinderen muziek maken op trommels en andere instrumenten, wordt er gedanst op muziek en bestaat er voor de ouders na iedere les de gelegenheid op nog even na te praten. Heeft u ook een kindje kleinkind tussen de 9 maan- HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo organiseert in samenwerking met Verkeersschool Versterre een 'Opfrisavond verkeerstheo- rie\ De ontwikkelingen in het verkeer volgen elkaar tegenwoordig zo snel op, dat het moeilijk is om bij te blij ven. Verkeersschool Versterre zal op deze zeer informatieve avond de kennis van het verkeer wat opfris sen. Gedurende deze avond wordt een testexamen gehouden, waarna hoger. De Dierenbescherming roept iedereen op om voorat geen honden by dit soort hondenhandelaren of dierenspeciaalzaken te kopen. De vraag zorgt immers voor het aan bod! Laat u daarom eerst goed informeren door de Dierenbe scherming voordat u überhaupt ergens gaat kijken. Als u namelijk eenmaal bij een malafide hondenhandelaar bent en de zielige pups ziet zitten, is het vaak moeilijk om nog 'nee' te zeg gen. Zodra u echter deze zielige pup 'redt' uit de handen van de handelaar, komt er direct een nieu we pup voor in de plaats! Dus let goed op als u overweegt om een pup aan te schaffen en laat u niet verleiden door aantrekkelijk lage prijzen! Kijk voor meer informatie over de aanschaf van een (ras)hond op de website www. dierenbescher ming, nl of neem contact op met de Raad van Beheer op Kynologisch gebied, de overkoepelende organi satie van rashondenverenigingen en -fokkers (0900-7274663). Hier kunt u adressen verkrijgen van betrouwbare hondenfokkers. U kunt natuurlijk ook eens een kijkje nemen bij het dierentehuis aan de Bergerweg 185 te Alkmaar (www.dierenasielalkmaar.nl). Hier wachten verschillende leuke en gezonde honden op een nieuw baasje! den en 4 jaar waarmee u graag een cursus 'Muziek op schoot' wüt vol gen, dan kunt u voor informatie en inschrijving terecht op www.spelen- derwijsmuziek.nl of belt u Danielle de Ruijter op tel. 06-18360486. De docente is gediplomeerd en geeft de cursus op woensdagoch tend in het Open Huis in Heüoo. Twaalf april start de eerste les. De groepen worden ingedeeld op leef tijd. alle antwoorden uitvoerig worden besproken. De Opfrisavond ver- keerstheorie wordt gehouden op donderdag 6 april in de Openbare Bibliotheek Heüoo, Wester weg 250. De aanvang is 19.30 uur. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 2,- 3,- voor niet bibliotheekleden) verkrijgbaar bij de klantenservice van de biblio theek (072-5330670). Besteüen (onder andere per e-maü: biblio- theek@bibliotheekheüoo.nl) is ook mogelijk. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor famüie, vrienden en kennis sen in Polen. Inleveren van pak ketten kan gebeuren bij: Monika Verhage, Vennewaard 162 in Alkmaar op woensdag 29 .maart van 19.00 tot 22.00 uur. Voor informatie kunt u beüen, tel. 072- 5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adres sen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. Vanaf heden mogen ook meubels, koelkasten en ook geldpakketten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 küo, de kosten zijn 3,40 per pakket plus 1,40 per küo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatie bewijs te tonen. HEILOO - Maandag 27 maart is er een inloop op de openbare basisschool Meander in Ypestein. In het kader van de Verkeersslang (een initiatief van de gemeente Heüoo voor aüe basisscholen) en het daaraan gekoppelde verkeers- project kunt u van 09.00 tot 11.00 uur de school binnenlopen om de groepstentoonstellingen en werkstukken te bewonderen, 's Avonds is er vanaf 20.00 uur een informatieavond, waarin u aües te weten komt over de werkwyze van OBS Meander, gelegen aan De Hucht 2 in Heüoo, tel 072- 5339935, www.obsmeander.info. HEILOO - Op zaterdag 25 maart van 10.00 tot 13.00 uur wordt de bekende tweedehands boeken markt gehouden in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heüoo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heüoo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwyt wüt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heüoo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook beüen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaald: om ze op te halen. HEILOO - De tweejaarlijkse geologiereis van het Nivon afde ling Heüoo gaat naar Rheinland- Pfalz van donderdag 11 tot en met zondag 14 mei. De reis wordt gemaakt met een comfortabele autobus en het verblijf is in het natuurvriendenhuis/ conferentie oord Rahnenhof (tweepersoons kamers met douche en toüet). Natuurlijk worden er groeves bezocht, maar ook musea (waar onder Idar - Oberstein). Ook voor de niet stenenzoekers valt veel van het natuurschoon aldaar te genieten. Op deze reis gaan des kundigen mee, zodat u ook weet wat u gevonden heeft. Op de terugreis zal de stad Trier worden bezocht. Voor deze interessante reis zijn nog plaatsen beschik baar. Opgave bij Piet Postma, tel. 072-5330721 en Reina Mulder, tel. 072-5333127, bij wie u ook aüe iiüichtingen kunt krijgen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5