Nieuwe voorstellingen Toneelgroep Spiegel Matthaus Passion te beluisteren in Heiloo Big Buk Buk Band Battle Inleiding over Matthaus Passion in de bibliotheek Kapel GGZ toont cursisten inbeeld' Sonja Koper exposeert H E I L O O 9 Yesterday's Tomorrow kf ff A DEUTEKOM Toneelgroep Het Volk en Hakim in de Beun BOEK VAN DE WEEK RH EXKISS Yesterday's Tomorrow door Marc Hendrickx (en Henk Hofstede) Boek van de week Vijf bands in big buk buk band battle bokaal Corso Bioscoop Brokeback Mountain UITKIJKPOST 22 MAART 2006 HEILOO - Op vrydag 24 maart speelt toneelgroep Het Volk de voorstelling 'Logement Van Dijk'. De drie bewoners van het logement hebben allemaal de nodige ellende achter de rug. In het logement is men tot elkaar veroordeeld. Vriend schappelijke contacten worden gelegd, maar zit de ander daar wel op te wachten? Een voorstelling over kommer, kwel, verdriet en eenzaamheid en hoe bewoners daaraan nooit ontkomen. Aanvang 20.15 uur. Dinsdag 28 maart speelt Hakim Kauwgom, zijn tweede cabaretshow voor volwassen. Geen grappenma ker kan op tegen zijn originele blik op de samenleving, zijn talent tot improvisatie en zijn ontwapende openheid.' Bovendien kan hij iets wat maar weinig mensen kunnen: verhalen vertellen. Hij kreeg het in zijn geboorteland Algerije met de paplepel ingegoten. Hij gebruikt niet alleen zijn stem, maar gooit ook zijn sterke mimiek in de strijd. Aanvang 20.15 uur. Voor meer informatie en reserveringen: www.theaterdebeun.nl of telefoon 072-5333156. Yesterday's Tomorrow is van de hand van de Belgische schrijver Marc Hendrickx, met daarbij de gelijknamige cd van Henk Hofstede (NITS), met tien schitte rende vertolkingen van het werk van de meester Leonard Cohen. Henk Hofstede heeft méér gedaan dan gewoon een aantal nummers coveren. Samen met Pim Kops (De Dijk) en Marjolein van der Klauw (Powderblue) heeft hij zijn jaren lange fascinatie met Cohen op pas sende wijze vast weten te leggen. Hofstede en Cohen ontmoetten elkaar in 1988 in Brussel, waar bleek dat Cohen de NITS kende en hen zelfs als begeleidingsband voor zijn wereldtournee vroeg. Waarom dat niet doorging, kunt u ook lezen in Yesterday's Tomorrow. Het boek is geen biografie met namen, data en plaatsnamen. Het is veel meer een persoonlijk statement van Mare Hendrickx. Al met al een indrukwekkend boek en een speci ale cd: samen een fraai eerbetoon aan een legendarische artiest. door Marc Hendrickx voor 24,95 EGMOND - Dit seizoen speelt toneelgroep Spiegel Het huis van Bernarda Alba' (1936) van de Spaanse dichter en (toneel)schrijver Federico Garcia Lorca. Het wordt gespeeld door maar liefst 14 vrouwen. De regie is, dit jaar, in handen van Marlise Mantel. Het huis van Bernarda Alba wordt gespeeld in Dorpshuis de Schulp in Egmond-Binnen op 29, 30 en 31 maart en op 1 april. Aanvang alle avonden 20.15 uur. Entree 8,- per persoon. Reserveren op tel. 072-5062683. Verdere informatie op: www.toneel- groepspiegel.nl. HEILOO - Op zaterdag 8 appril wordt de Matthaus Passion uit gevoerd in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111. De kerk heeft ruime en comforta bele banken en stoelen, zodat.de 'lange zit' van dit meeslepende werk niet zwaar zal vallen en er is van alle kanten goed zicht op de uit voerenden. Om 19.30 uur zal het Kamerkoor Toonkunst Rotterdam de muziek verzorgen, en de mede werkende solisten zijn van interna tionale herkomst. Valeria Mignaco (sopraan) komt uit Argentinië en Mitchell Sandler (Christusparij) en James Doing (evangelist) uit de Verenigde Staten. De Nederlandse inbreng wordt gevormd door Gabriëlle Nijhuis (alt), Henk Gunneman (tenor aria's) en Gerrit Pieter Heida (bas aria's). Verder werken mee het Bach Collegium Amsterdam (orkest) en het jongens koor Waterland. Organist is Andries Stam. Het geheel staat onder lei ding van de bekende dirigent Daan Admiraal. De toegangsprijs bedraagt 20,- (voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar 19,-). Kaarten zijn telefonisch te reserveren via 072- 5334804 of 5335852, per e-mail te reserveren via ger.helder@hetnet.nl of h.wijsma@quicknet.nl dan wel verkrijgbaar bij Boekhandel Deutekom en Disc 'Loo in/ bij win kelcentrum 't Loo in Heiloo of Muziekhandel Spanjaard in de Koorstraat te Alkmaar dan wel voor aanvang van het concert aan de kerk. Voor meer informatie: www. wittekerkheiloonl HEILOO Ook dit jaar is er weer als vanouds de Big Buk Buk Band Battle. Deze editie is alleen net even anders als voor gaande jaren. Tijdens Live-Lokaal, een avond in Buk Buk waar lokale bands optre den, zijn twee bands uitgekozen door een vakkundige jury en het pubüek om met de Big Buk Buk Band Battle mee te doen. De jury heeft Thirdlane en Mireyes uitgeko zen om voor de Big Buk Band Band Battle Bokaal in aanmerking te komen. Helaas heeft Mireyes zich afgemeld en zal Naamloos voor hen in de plaats op het podium staan. Andere bands die deze avond op het podium staan hebben zich opgegeven om aan deze battle mee te doen, dit zijn: Daarvandaan, Chapter 9 en Ten-Hut. Alle bands krijgen twintig minuten de tijd om alles uit de kast te halen en de jury en het publiek te overtuigen van hun kunnen. De bands zullen deze avond niet alleen beoordeeld wor den op hun muziek maar ook op hun interactie met pubhek en origi naliteit. De winnaar van de Big Buk Buk Band Battle zal net als andere jaren mee doen aan de voorrondes van Noord-HoUands Glorie. De win naar wint sowieso nog een optre den in Buk Buk. Ook benieuwd wie de Big Buk Buk Band Battle Bokaal in de wacht sleept? Kom dan zater dag 25 maart deze bands aanmoe digen. De deuren gaan om 21.00 open en de entree bedraagt€ 5,- Verwacht: vrijdag 31 maart Plug in, zaterdag 1 april Technophobics (voorverkoop is gestart bij Centerdisc), zaterdag 8 april: Jovink en de Voederbietels (voorverkoop is gestart: 12,50/ 15,-), zaterdag 15 april: Julien Sas (voorverkoop is gestart bij Centerdisc 8,-/ 9,-). Zie ook www.bukbuk.nl. Brokeback Mountain, naar een verhaal van Annie Proulx, is de geschiedenis van een liefde tegen de klippen op. Tijdens een seizoen in de open lucht, waar Ennis en Jack voor hun werk over honderden schapen waken, ontstaat er iets moois tussen de mannen. Wat ze in woorden niet kunnen benoemen, maken hun üchamen waar. In een doorwaakte nacht vrijen ze als beesten. Daarna is er geen weg meer terug. Wat Ennis en Jack voor elkaar voelen, is een verslavende combinatie van hef de, genegenheid en lust. Brokeback Mountain maakt het peilloze verdriet over onvervul de verlangens tastbaar. Regisseur Lee heeft daartoe geen grote woor den nodig. Een man in een stacara van is genoeg, met een klein raam dat uitkijkt op de vrije natuur. HEILOO - Op donderdagoch tend 6 april, van 10.00 tot 12.00 uur, houdt Gert Floor (muziekbibliothecaris in de bibliotheek) een inleiding onder de titel: De Matthaus- Passion van Johan Sebastian Bach: wat een prachtig stuk muziek! Deze ochtend wordt gehouden in samenwerking met de Culturele Commissie Trefpunt ter gelegen heid van de uitvoering van de Matthaus Passion op zaterdag 8 april in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. De toegangsprijzen voor deze ochtend zyn als volgt: 5,- voor leden van de bibhotheek, 7,50 voor niet-leden, 4,- voor ouderen, mits de kaart is gekocht bij Het Trefpunt in Heiloo, 5,- voor bezoekers van het concert op 8 april, op vertoon van hun toe gangskaart voor deze uitvoering. Uitgezonderd de kaarten voor ouderen (die bij Het Trefpunt gekocht kunnen worden) zijn de toegangskaarten verkrijgbaar bij de klantenservice van de bibhotheek (072-5330670). Tijdens deze ochtend kunt u ook kaarten kopen voor het concert van 8 april. Bestehen kan ook per e-mail: bibhotheek@bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - In de prachtige Kapel GGZ Noord-Holland Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo tonen cursisten van Henny Mazurel, Trudy Keyzer en Vera Verzijlenberg hun werk, die zij in het afgelopen jaar onder begeleiding van deze kunstenaars hebben ver vaardigd. Er zijn schilderijen en beelden van was, speksteen, serpentijn en keramiek te zien. De groep heeft zeer enthousiast naar deze exposi tie toegewerkt. Dit jaar is er gewerkt met verschillende thema's, waaruit men een keuze kon maken. De groep bestaat uit zowel gevor derde als beginnende schilders en beeldhouwers. Elke cursist heeft zijn eigen voorkeur voor materiaal en techniek en krijgt daarin per soonlijke begeleiding. Tijdens de cursus wordt de cursist geactiveerd om zoveel mogehjk creativiteit naar boven te halen. Dat kan van figura tief tot abstract zijn of een tussen vorm daarvan. Van belang is dat ieder een eigen stijl weet te creëren, durft te spelen met kleur, vorm en- compositie, zodat de kunstwerken een persoonlijk karakter uitstralen. De tekenaars en schilders werken met het teken- en schildermateriaal waar zij het hefst mee willen wer ken. Men wordt uitgelokt om met gemengde technieken aan de gang te gaan om het schilderij net een niet voor de hand hggende nuance mee te geven. De beeldhouwers leren wat voor bewerking steen verlangt en de juiste afwerking daarvan. In de was- cursus leert men de mogelijkheden om op verschillende manieren een beeld op te bouwen, van een klein tot een groot beeld. Waarna het beeld eventueel bij de bronsgieterij in brons gegoten kan worden. In beide cursussen staat centraal hoe een beeld door een goede lijnvoe- ring ook een beeld wordt dat inte ressant genoeg is om naar té kijken. In de weekenden wordt er gere geld live muziek ten gehore gebracht door de troubadours Sjaak Keyzer en Hubert Kuijper. Openingstijden: vrijdag-, zaterdag en zondagen: van 12.00 uur tot 17.00 uur: 24, 25, 26, 31 maart, 1, 2, 7 ,8, 9 april HEILOO - 'Kunst met hart en ziel' zo noemt de intuïtief kun stenares Sonja Koper haar kleurrijke schilderijen. Sier lijke vrouwen, meestal gehuld in heldere kleuren, nodigen uit om iets dieper te kijken. De thema's waar Sonja mee werkt zyn geïnspireerd door haar eigen belevingen. Kracht, Onafhan kelijkheid, Vrijheid, Aarden en voor al Vertrouwen in jezelf. Het schilde rij 'Onafhankelijkheid' op de foto is het kunstzinnige antwoord op het maatschappelijke probleem 'aange leerde hulpeloosheid' wat bij veel vrouwen nog steeds leeft. Sonja werkt op MDF platen met acryl, waterverf en gelpasta's voor extra dimensie. De schilderijen worden daarnaast vaak bewerkt met edel stenen, schelpen, zand, rozenblaad jes en randen van kant. U kunt de schilderijen tydens openingstijden komen bekijken in de cafetaria van de Hema in winkel centrum 't Loo in Heiloo. JtJh Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBra FJH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9