Cursus 'Kennismaken met intuïtief schilderen' OVA sponsort jubileumweekend Oud-Akersloot Tweedehands babybeurs in de Bloemen Tweedehands baby/ kinderbeurs Gilde zet de hoed af Samenwerkende Ouderenbonden Samenwerkende Ouderenbonden REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Kindertentoonstelling: Bat, de vleermuis KORTOM Gevonden en verloren voorwerpen De Soos in april Coalitiebesprekingen succesvol afgerond U ITKI j KPOST 5 APRIL 2006 REGIO - Intuïtief schilderen is schilderen vanuit je gevoel, je intuïtie, je inspiratie. In de huidige maatschappij zijn we vooral met het hoofd, het denken bezig. Door op een niet prestatiegericht manier, gebruikmakend van verf, bezig te zijn kunnen we juist dat denken loslaten en krijgt expressie ruimte. Het is een creatieve uiting van diepste gevoelens. Deze cursus, verdeeld over drie avonden is bedoeld voor een ieder die het denken en moeten even los wil laten en op een creatieve ontdek kingsreis wil. Een prima manier om kennis te maken met deze manier van schilderen. De wijze waarop de cursus is opgebouwd bied je de mogelijkheid om volledig te ontspannen en daardoor het onderbewust zijn wakker te schudden. Wat je schildert is een afspiegeling van wat bij jou hoort en past. Ervaring met schilderen of kennis van technieken is niet noodzakelijk. De nadruk ligt niet op techniek of resultaat, maar voor al op het doen, het ontdekken en ervaren. Een avond bestaat telkens uit een korte geleide meditatie voor totale ontspanning, een inleiding, het schilderen en een nabespreking. In elke bijeenkomst zal worden gewerkt aan de hand van een thema. Ik laat mü daarbij inspireren door de natuur. Er wordt in kleine groepen van maximaal zeven personen gewerkt. De korte cursus begint in april. Er zijn nog enkele plaatsen vrij! Ben je geïnteresseerd? Neem dan contact op met: De Natuurlijke Coach (Judith Bosman-Draai) 072-5051145, e-mail:j.bosmandraai@quicknet.nl. AKERSLOOT - De Historische Vereniging Oud-Akersloot vierde het afgelopen weekend een bijzonder jubileum, haar vijfentwintigjarige bestaan. Ter ere daarvan organiseerde de vereniging een expositie in de Protestantse kerk. Veel foto's, archeologische vondsten en filmmateriaal over Akersloot in vroegere jaren werd tentoongesteld. De vereniging Oud-Akersloot beschikt over een groot archief met mate riaal over hoe Akersloot er vroeger uit zag. Maar voordat iets tentoonge steld kan worden, moet dat materiaal flink onder handen genomen wor den. De Ondememings Vereniging van Akersloot heeft daarom een flink bedrag beschikbaar gesteld om oude foto's en films te kunnen bewerken. Zo kan al het waardevolle materiaal kwalitatief goed worden bewaard en kan iedereen nog jaren lang genieten van de historische beelden. Veel Akersloters namen een kijkje en zagen hoe hun buurt is veranderd in de loop der jaren. Maar behalve veranderingen in het straatbeeld, is het ook leuk om bekende gezichten terug te zien. Er werd druk gekletst bij het zien van de oude foto's en de leden van Oud-Akersloot wisten bij bijna iedere foto nog wel een leuk verhaal te vertellen. Al tijdens de expositie op zondag wer den er nog ontbrekende namen aan personages op foto's toegevoegd. Ook had de vereniging een wandeling georganiseerd door de buurt rond om de Protestantse kerk. Deze buurt was al vroeg, er zijn aanwijzingen van al ver voor onze jaartelling, bewoond. De wandeling bracht de deelne mers langs historische plaatsen, die ondanks de vele veranderingen nog terug te vinden zijn. Elders in het dorp waren grote fotoborden in sommi ge voortuinen te zien. Ook die toonden terplekke nog eens aan hoe som mige buurten veranderd zijn. Het bekendste product van de vereniging is waarschijnlijk het boekje de 'Groene Valck'. Ieder jaar verschijnt er een nieuwe editie boordevol historische verhalen over Akersloot en haar inwo ners. De editie van 2006 is net uit en werd tijdens de expositie al druk doorgebladerd. Het boekje is populair onder veel Akersloters en sommige jaargangen zijn inmiddels uitgegroeid tot ware collector items. CASTRICUM - In Sportcentrum De Bloemen, Bloemen 71 te Castricum wordt zondag 9 april voor de achtste keer de tweedehands 'Baby Boel Beurs' gehouden. Deze beurs is speciaal voor mensen die van 'hun nog mooie baby-, peuter-, kleuter- en kinderspullen af willen en voor mensen die op zoek zijn naar betaalbare leuke kinderspulletjes. Er is van alles te koop: te denken valt dan bijvoorbeeld aan: Kleertjes, speel goed, kinderstoeltjes, boxen, buggy's, wippertjes, fietszitjes, camping bedjes, autostoelen, fietsjes; je kunt het zo gek niet bedenken of het krijgt een plaatsje op de beurs. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur en de entree is gratis! Wilt u meer weten over de beurs, neem dan contact op met Mascha de Jager, tel. 072-5053304/06-40092822 of Yvonne Beerse, tel. 06-24141220 EGMOND - Op zaterdag 8 april is er een tweedehands baby/kinder- beurs in Dorpshuis de Schulp in Egmond-Binnen. Verkocht worden onder andere kleding, speelgoed, kinderwagens, boxen enz. voor lage prijzen. U kunt ook zelf spullen inbrengen. Neem hiervoor contact op met C. Zentveld, tel. 072-5158504 of M. Binken, tel. 072-5061456. De beurs is van 09.00 tot 11.30 uur en de entree is gratis. CASTRICUM - De kindertentoonstelling 'Bat, de vleermuis' is tot en met mei te zien in bezoekerscentrum De Hoep te Castricum. De ten toonstelling is vooral geschikt voor kinderen van 4 tot 10 jaar en gra tis te bezoeken. Naast kijken kunnen kinderen ook luisteren, lezen, voelen, aaien en een spel doen. Bat bezoeken kan van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Bezoekerscentrum De Hoep, Johannisweg 2 te Castricum. Eigen foto EGMOND - De gildenleden van de Egmondse Gilde der beHOEDers komen zondag 9 april om 15.00 uur bijeen in Hoeve Overslot in Egmond aan de Hoef. Zij zullen deze middag hun achtste seizoen afsluiten met een plechtige HOEDenafzetting. Belang stellenden zijn welkom om deze plechtigheid met de gilde mee te beleven. Het HOEDenseizoen start elk jaar rond Allerheiligen middels de HOEDopzetting en wordt gesloten rond de paasdagen met de HOEDafzetting. De gilde stelt zich tot doel het bevorderen en verbreiden van het dragen van de HOED. De beHOEDers zyn een gilde. Onder geen enkel beding mogen de woorden 'club' en 'vereniging' worden gebruikt. Wie dat wel doet, krijgt een euro boete. Het is de leden volstrekt verboden andermans pluimen op zijn HOED te steken. Ze zullen nooit de HOED gebruiken om geld in te zame len,alleen tenzij het ten voordele van de gilde is. De gilde wordt bestuurd door een driekoppige 'Raad van Wijze HOEDen', ieder raadslid heeft zijn eigen specifieke functie, te weten; De PauwHOED Cees Borst neemt het voorzitterschap waar. De BolHOED Gerbrand Groot: is schatbewaarder en secretaris. De BuisHOED Sjaak Buys: fungeert als ondervoorzitter, ceremoniemeester en pr-hoed. Wie twee keer zonder geldige reden of met een doorzichtig smoesje afwezig is, zal blootshoofds en met de HOED in de hand voor de 'Raad van Wijze HOEDen'moeten verschijnen. Na een letterlijke en figuurlijke bolwassing zal hem de HOED opnieuw worden opgezet en tot vergiffenis van de zon den betaalt hij een rondje voor de Raad. Wilt u iets meer weten over deze ludieke gilde, bel dan even met de BolHOED, tel. 072-5062469. CASTRICUM - De drie ouderen bonden in de gemeente Castricum, ANBO, KB O en de pas opgerichte PCOB, hebben besloten een samenwerkings overeenkomst aan te gaan. De samenwerking geldt alleen voor contacten op bestuurlijk niveau zoals bijv. met de gemeente Castricum en met de Stichting Welzijn Castricum. Deactiviteiten van de drie bon den in de kernen van de gemeente worden niet gebundeld. Wel worden regelmatig gezamenlijk activiteiten georganiseerd. De bonden vinden het belangrijk om met één mond te spreken wanneer het gaat over belangrijke onderwerpen zoals bijv. de Wet Maatschappelijke Ontwikkeling (WMO) die in de nabije toekomst door de gemeente moet worden uitgevoerd. Met geza menlijk ongeveer 1800 leden menen de bonden een belangrijke gesprekspartner te zijn bij onder werpen die voor ouderen van belang zijn. De samenwerkingsover eenkomst wordt officieel onderte kend tydens de Agemene Ledenvergadering van de KB O in de gemeente Castricum, die op donder dag 6 april gehouden wordt in Het Kruispunt, Mozartlaan la in Akersloot, om plusminus 11.15 uur. Na de ondertekening zal mevrouw M.van den Ham, stafmedewerker strategie van De Wonerij, een lezing houden met als onderwerp 'Ouderenhuisvesting in onze gemeente'. Ieder die geïnteresseerd is in dit onderwerp is welkom vanaf plusminus 11.00 uur. REGIO - In de gemeente Castricum zyn de volgende gevonden en verloren voorwer pen gemeld. Gevonden in Castricum sleutelbos 12x, portemonnee met naam Settels, grijze herenhand schoenen, leesbril grijs montuur metaal, GSM Acatel, groene sporttas met inhoud, roze dames winterjack, zwarte sport/week endtas met handdoeken Verloren in Castricum Sleutels 6 x, blauwe oorwarmers Efteling, mapje met diverse pas jes en creditcards, GSM Nokia 6020 zilver, GSM Samsung C720 zwart, GSM Nokia ziver/zwart, afstandbediening MAC grys, groengrijze legertas, knuffelhond je wit/lichtblauw, bruine buidel portemonnee diverse pasjes en geld, Eastpack portemonnee, Ray-Ban zonnebril, Esprit dames horloge blauwe band, goudkleu rig horloge met rond klokje, gou den schakelarmband, zwarte portemonnee met inhoud, porte monnee Filofab met rijbewijs en pasjes, zwart etui met onder andere autosleutels, frontje, blauwgrijze herer\jas Chason, grij ze herenjas Nickelson, herenjas. Verloren in Limmen Sleutelbos CASTRICUM - Op 2 april staat weer een Soosmiddag voor men sen met en zonder beperking op het programma in Café Centraal (voorheen Sam Sam). Op deze middag zullen voor de liefhebbers een dart- en sjoelcompetitie gehouden worden. Daarnaast zul len als vanouds 'hits van toen en nu' gedraaid worden door Dj Charles. Belangstellenden zijn van harte welkom. De Soos start om 14.00 uur in Café Centraal, Dorpsstraat 75 -in Castricum. Het café is toegankelijk voor rolstoe len. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Irene Zijlstra, tel. 0251-657998. CASTRICUM - Na een zorgvjjlciig, constructief en oplossingsgericht onderhandelingsproces zijn drie partijen, te weten WD, PvdA en GDB, erin geslaagd overeenstem ming te bereiken. Het resultaat is een coalitieakkoord dat de titel draagt 'Gewoon doen!'. Ook zijn de partijen het eens over de samenstelling van het college. De beoogde wethouders zijn Christel Portegies (WD), John Hommes (PvdA) en Ber Hes (GDB). Door de plezierige sfeer tijdens de onderhandelingen hebben de coa litiepartijen er het volste vertrou wen in dat dit team een uitsteken de basis vormt voor de nieuwe bestuursperiode CASTRICUM - De drie ouderen bonden in de gemeente Castricum, ANBO, KBO en de pas opgerichte PCOB, hebben besloten een samenwerkings overeenkomst aan te gaan. De samenwerking geldt alleen voor contacten op bestuurlijk niveau zoals bijv. met de gemeente Castricum en met de Stichting Welzijn Castricum. De activiteiten van de drie bonden in de kernen van de gemeente worden niet gebundeld. Wel worden regelmatig gezamenlijk activiteiten georganiseerd. De bon den vinden het belangrijk om met één mond te spreken wanneer het gaat over belangrijke onderwerpen zoals bijv. de Wet Maatschappelijke Ontwikkeling (WMO) die in de nabije toekomst door de gemeente moet worden uitgevoerd. Met gezamenlijk ongeveer 1800 leden menen de bon den een belangryke gesprekspartner te zijn bij onderwerpen die voor ouderen van belang zyn. De samen werkingsovereenkomst wordt offici eel ondertekend tydens de Agemene Ledenvergadering van de KBO in de gemeente Castricum, die op donder dag 6 april gehouden wordt in Het Kruispunt, Mozartlaan la in Akersloot, om plusminus 11.15 uur. Na de ondertekening zal mevrouw M.van den Ham, stafmedewerker strategie van De Wonerij, een lezing houden met als onderwerp 'Ouderenhuisvesting in onze gemeente'. Ieder die geïnteresseerd is in dit onderwerp is welkom vanaf 11.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 21