PartiCura IJmond stelt hoge eisen aan kwaliteit Fietsenmaker en kunstenaar werken samen aan speciale fiets Stichting Ouderenwerk Heiloo zoekt vrijwilligers! Musical als weeksluiting op basisschool Meander Lezing in Bibliotheek H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN Wat kan een tuin voor ons betekenen?' ledereen die belangstelling heeft voor tuinen is welkom Opbrengst collecte Reumafonds EHK Klaverjasclub Afgestudeerd Creatieve doe- en verkoop-paasmarkt Hulp Kindertehuizen Roemenië UITKIJKPOST 5 APRIL 2006 REGIO - De groei lijkt voor de jonge organisatie uit Beverwijk nog lang niet ten einde. PartiCura IJmond heeft in haar bijna 8-jarig bestaan al 400 oproepkrachten onder zich verzameld, die overwegend werkzaam zijn bij haar grootste klant en aandeelhouder de VIVA! Zorggroep, ontstaan uit de recente fusie tussen de zorginstellingen Thuiszorg IJmond en Partners in de Zorg. Door de fusie is voor PartiCura niet alleen het werkgebied uitgebreid, ook de verschillende werkzaamheden zijn toegenomen. Naast traditionele thuiszorg krijgen medewerkers van PartiCura hu ook de gelegenheid in een verpleeg- of verzorgingshuis te werken, een aanvulling die vooral door de grote groep verzorgenden enthousiast ontvangen is. PartiCura IJmond is van origine het flexbureau van Thuiszorg IJmond uit Beverwijk. Dit betekent dat de Thuiszorg bij ziekte, zeer of Vakantie, mede werkers van PartiCura inschakelt om hun planning weer compleet te maken. Wat de organisatie bijzonder maakt? Kwaliteit! PartiCura stelt hoge eisen aan de kwaliteit van onder andere traditionele thuiszorg en daarmee dus ook aan haar medewerkers. Zo krijgen bijvoorbeeld alle nieuwe huishoude lijke hulpen, voordat ze gaan werken in de thuiszorg, een korte opleiding aangeboden. Qeze opleiding is verplicht en heeft als doel medewerkers te scholen op een breed aantal onderwerpen als: privacy en veiligheid van de cliënt, gezondheid en hygiëne, milieubewuste houding van de medewerker, technieken en tips voor communicatie met slechthorenden en slechtzien den, maar ook het observeren, signaleren en rapporteren. Omdat PartiCura vindt dat de cliënt centraal staat, willen zij met deze opleiding professionele zorg waarborgen. N Een ander kenmerk van PartiCura is flexibiliteit, naar zowel klanten als medewerkers. Door een nauwe samenwerking met de klant kan PartiCura de zorg leveren die op dat moment nodig is. Naast gezinsverzorging bieden ze onder meer ook verzorging en verpleging van zieken, van lichamelijk of verstandelijk gehandicapten, van ouderen en van psychogeriatrische cliën ten. Het team van PartiCura staat voor u klaar, 7 dagen in de week, 24 uur per dag. Bel meer informatie naar PartiCura op tel. 0251-287709. HEILOO - Op woensdag 19 april vindt de bijzondere kunstveiling Art for Deams plaats in hotel Arena te Amsterdam. Deze kunstveiling wordt ver zorgd door en is ten bate van Child Right. Child Right is in 1994 opgericht door de Nederlandse Nobelprijswinnaar Jan Tinbergen en wordt gesteund door 124 Nobelprijswinnaars waaronder Nelson Mandela, de Dalai Lama en Rigoberta Menchu. Child Right vecht tegen de exploitatie van kinderen door media en pubhek te informeren over misstanden en bevrijdt kinderen uit situaties waarin hun rechten ernstig geschonden worden. Het zorgt voor een veilig onderkomen voor deze kinderen en biedt het toekomstperspectief (zie voor meer informatie: www.childright.nl). Een speciaal gemaakte kunstfiets vormt het startschot voor Art for Dreams kunstveiling. Fietsfabrikant Koga heeft een fiets gedoneerd die op de FietsRai beschilderd werd door kunstenaar Berry, die zelf geïnspireerd is door Theo van Gogh en Nietzsche. Fietsenhandelmaker Boersen uit Heiloo heeft de verfmaterialen verzorgd en de fiets geheel rijklaar gemaakt. De fiets is tot medio april te zien in Heiloo in de etalage van fietsenhandel Boersen aan de Stationsweg, nabij het NS station. Voor meer informatie: www.artfordreams.nl. HEILOO - Stichting Ouderen werk Heiloo is op zoek naar vrijwilligers die interessant en zinvol werk willen doen. Als u dat wilt kunt u bellen met het Trefpunt, tel. 072-5331297. Bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo zijn twee coördinatoren vrij willigers aanwezig (Marianne van den Berg en Tom Keet) en één van hen zal met u een kennismakingsge sprek voeren. U kunt hen ook berei ken per e-mail: vrijwilligers @oude- renwerkheiloo.nl. Het Trefpunt zoekt onder andere gastvrouwen en -heren die con sumpties willen verstrekken aan het buffet in het Trefpunt. Ook zoekt het Trefpunt met spoed iemand die de gastvrouwen en heren wil coördineren. De Voorüchtingscommissie zoekt een nieuw lid die de organisatie wil ver zorgen van voorlichtingsmiddagen voor senioren. Het project Creatieve Huisbezoeken zoekt vrij willigers die met ouderen muziek willen maken. De Cursusgroep Engels 55+ zoekt een vrijwilliger voor de functie van penning meester. Ook willen wij graag men sen die ouderen administratieve ondersteuning willen geven en ook iemand die deze administratieve ondersteuning wil coördineren. Voor het project 'Goede Buur' wor den vrijwilligers gezocht die weke lijks of tweewekelijks één of meer cliënten bezoeken waarbij een luisterend oor en het hebben van aandacht voor de mens voorop staat. Ook wanneer u vrijwilligerswerk wilt doen zonder dat hiervoor een vacature staat vermeld kunt u con tact opnemen. Kijk ook op www.ouderenwerkheiloo.nl Op basisschool Meander heeft de kleutergroep 1/2C een echte musical opgevoerd tijdens d eweekafsluiting. Eigen foto HEILOO - Op basisschool Meander heeft de kleutergroep 1/2C een echte musical opge voerd tijdens de weeksluiting. Het ging over 'kinderspeel- land', een land waar alleen maar kinderen wonen en vlin ders, vogeltjes, poesjes en andere lieve dieren. Maar grote mensen en juffen en meesters die wonen er niet. En er mogen ook geen auto's, treinen en vliegtuigen komen en wilde dieren zijn er ook niet. Soms komt toch iets gevaarlijks het land binnen. Honden met een grote mond of auto's met veel lawaai proberen de rust te verstoren. Maar de kinderen weten alles zelf heel slim op te los sen waardoor de rust in het land terugkeert. Ze kunnen dan weer rustig verder spelen en dansen en zingen. 'Licht uit, spot aan' en een kin- dermeester die het verhaal voor leest. De andere kinderen zingen en dansen en spelen toneel als kleine professionals. Het was voor de kin deren een feest om te doen en voor alle ouders, opa's, oma's, broertjes, zusjes en al het andere pubüek was het een feest om naar te luisteren en om naar te kijken. En de juffen? Die waren apetrots op hun kanjers van kleuters. HEILOO - Voorafgaande aan de Jaarlijkse Tuinontwerp dag houdt Maria Snel op donderdag 20 april, vanaf 18.30 uur, in Bibliotheek Heiloo een infor matieve lezing rond het thema: 'Wat kan een tuin voor ons betekenen?' Maria Snel zal de bezoekers van de lezing in vogelvlucht kennis laten maken met een stukje tuin kunstgeschiedenis door de eeuwen heen. Na de pauze komen een aan tal hedendaagse tuinen aan de orde, waarna iedereen van harte wordt uitgenodigd vragen hierover te stel len. Tijdens deze lezing is veel tijd ingeruimd om verder in te gaan op wat een tuin voor ieder persoonlijk kan betekenen, en waarmee een tuinarchitect behulpzaam kan zijn. Iedereen die belangstelling heeft voor tuinen is welkom op deze avond. Maria Snel heeft een eigen bureau voor Tuin en Landschap en meer dan 25 jaar ervaring op het gebied van tuinen en groen. Zij is al meermalen actief geweest op de jaarlijkse tuinontwerpdag. Deze lezing is gratis te bezoeken. U wordt wel verzocht vooraf een toegangskaart af te halen bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo of te reserveren via telefoon: 5330670 of per e-mail: biblio- theek@bibhotheekheiloo.nl HEILOO - De landelijke collecte van het Reumafonds, die in de week van 12 tot en met 18 maart is gehouden, heeft in Heiloo een bedrag opgebracht van 5836,21. Mocht u de collecte gemist hebben, dan kunt u alsnog uw bijdrage storten op giro 324 of banknummer 35.76.74.812 ten name van het Reumafonds te Amsterdam. HEILOO - Op 10 april a.s. houdt E.H.K. weer een Open Drive. U bent allen, met of zonder partner, van harte welkom in het Open Huis in 't Loo! We beginnen om 20.00 uur en eindigen om plm. 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer D. Leurink (tel. 533 43 66) of bij de heer K. Knegt (tel. 533 40 56). HEILOO - FlorisJ.G. Burgering is op 22-03-2006 afgestudeerd in de Biotechnologie aan de Universiteit vanWageningen. Hij mag zich hier mee Ir. EJ.G.Burgering noemen. HEILOO - Op zaterdag 8 april wordt in het Trefpunt in Heiloo een paasmarkt gehouden. De markt vindt plaats van 11.00 uur tot 16.30 uur. Tijdens deze markt zijn er diverse creatieve kraam pjes waar u allerlei paasdecora- ties kunt maken. Daarnaast kun nen kinderen gratis worden geschminkt en er hopt een heuse paashaas rond die eitjes uitdeelt! Ook is er een paasloterij waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Naast het doegedeelte is er ook een bescheiden verkoopgedeelte. Het Rode Kruis is aanwezig voor de verkoop van hun zelfgemaakte artikelen. Inlichtingen: tel. 072- 5331297. HEILOO - Van 10 tot en met 15 april, houdt de Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië weer haar jaarlijkse collecte in de gemeente Heiloo. De opbrengst van deze collecte zal worden gebruikt om de kosten van het vervoer te betalen van de vracht wagen met hulpgoederen. Aan de bewoners wordt een bananen- doos met kleding uitgedeeld. In de doos zit winter- en zomerkle ding, een jas, wat linnengoed en een stukje toiletzeep. U kunt kle ding inleveren, met name kleding voor ouderen is gewenst. Voor informatie: mevrouw Kraakman in Heiloo, tel. 072-5332713.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7