Intergenerationeel biljarttoernooi in het Trefpunt Geld voor timmerproject Guatemala! Beddenrace naar Ghana en Polen Voorjaar langs de Middellandse Zee Platform Heiloo Wereldwijd steunt vrouwen in India H E I L O O 9 Vrijdagnacht 7 april vertrekt een konvooi met twee vrijwillige chauffeurs Zaterdag 8 april staan er stands in het winkelcentrumt Loo UITKIJKPOST APRIL 2006 In het kader van de generatiemix werd er gezamenlijk gebiljart in Het Trefpunt. Foto: Joop Zwart HEILOO - Vanaf februari tot en met afgelopen maandag zijn 137 leerlingen van groep 8 van vijf verschillende basisscholen op bezoek geweest bij de bil jarters van Biljartvereniging 't Treffertje in het Trefpunt. In het kader van de generatiemix is bij de vrijwilligers het idee ont staan om de jeugd te betrekken bij de activiteit biljarten, de sport waar zij zo van houden. Zij voelen een stuk verantwoording om de jeugd te laten zien dat de ouderen geïnte resseerd zijn in de jeugd. Tijdens deze ontmoetingen is een wedstrijd onder de scholen gespeeld: Paulusschool 8a 3640 punten, Paulusschool 8b 3780 punten, Willibrordschool 3560 punten, Meander 3477 punten, Zuidwester 4085 punten en de winnaar De Duif 4424. De winaars van De Duif zijn maandagmorgen weer in Het Trefpunt verwelkomd. Nu ook door de heer De Jager vanuit de gemeen teraad. Hij heeft de kinderen uitge legd dat het niet gebruikelijk is dat ze biljarten. Maar dankzij de inzet van de vrijwilligers, hebben alle 137 kinderen kennis mogen maken met het biljart. Zij hebben de kans gekregen om dit mee te mogen maken. De heer De Jager overhandigde wisselbeker aan Jeroen. Na deze beker waren nog drie prijzen uit te reiken: de beste drie individuele prijzen. De eerste prijs ging naar Frouke met 310 punten. De tweede prijs naar Jort met 212 punten en de derde prijs ging naar Lara, zij had 210 punten. Nadat de wedstrijdleider Jan van Willigen alle winnaars had bedankt, was de generatiemix biljarten voor dit jaar afgerond. HEILOO - Tot en met 13 april gaan de kinderen en het team van Radboudschool zich voor bereiden op een grote geldinza melingsactie voor kansarme jongeren in Guatemala. Het geld wordt gebruikt om deze jongeren een toekomst als tim merman of timmervrouw te geven. Dit goede doel is uitgekozen door de leerlingen zelf. Juf Mariëtte van groep 7 heeft bijna een halfjaar in Guatemala vrijwilligerswerk gedaan. Zij weet uit ervaring wat er nodig is om deze jongeren een beter bestaan te bieden. Bovendien is het in deze vastentijd goed om stil te staan bij een thema als: 'samen delen'. Wat wij hier in het westen in overvloed hebben, kan gedeeld worden met kinderen die het niet zo breed hebben. De kinde ren gaan Guatemalteekse spullen maken en ze proberen zoveel moge lijk aan de weet te komen over het landschap, de geschiedenis en het leven in Guatemala. U kunt ook de website raadple gen over het werk van juf Mariëtte: www.radboud-school.nl. Als u klikt op schoolactiviteiten komt u vanzelf op de site van Mariëtte in Guatemala. Een uitvoerig verhaal is daar te lezen en vele foto's zijn te zien. Op Witte Donderdag 13 april 2006 wordt het schoolthema afge sloten met een echte Guatemal teekse markt, van 14.15 tot 15.30 uur op het schoolplein van de basis school St. Radboud, Slimpad 18 Heiloo. HEILOO - Toeval of geluk, het maakt niet uit. Het is gelukt. Stichting Westerhout heeft de in onbruik geraakte bedden, 55 in totaal, als gift overgedragen aan het Platform Heiloo Wereldwijd. J. Rood, oud direc teur zorg van Westerhout, heeft bemiddeld om deze bedden ten goede te laten komen voor het Platform. Afgelopen jaar heeft het Platform een project in Ghana ondersteund, te weten de bouw van een school voor beroepsonderwijs. Via een Ghanees contactpersoon, John Duffey, rees de behoefte om ook het ziekenhuis aldaar te ondersteunen. Onder de bezielende kracht van vertegenwoordigers van de Stichting Sarana, zijn contacten gelegd voor het vervoer van 40 bedden met matras. Donderdag 30 maart jl. stond in alle vroegte een levensgrote container voor de deur van het oud-verpleeghuis De Hout. Met man en macht, allen vrijwilli gers, zijn de 40 bedden met matras ingeladen. Begin april zullen deze bedden verscheept worden richting Ghana. Het zijn goede mensen die de kosten voor de overtocht gesponsord hebben. Voor hen een groot compliment. Vanwege een samenwerkingsovereenkomst van de Stichting Westerhout met een Zorghuis in Swietochlowice, heeft de Stichting 'Een Hart voor Polen' bemiddeld om npg .eens 15 bedden met matras en nachtkastjes te reserveren voor het Zorghuis aldaar. Vrijdagnacht 7 april vertrekt een konvooi met twee vrijwillige chauffeurs en bestuursleden van de Stichting 'Een Hart voor Polen', niet alleen met de bedden, maar ook met 200 bananendozen met kleding en verpleegmateriaal, roHa- tors, rolstoelen én computers voor de scholen. Toeval of geluk? De vertegenwoordigers van het Platform, met name De Stichting 'Een Hart voor Polen', Stichting Sarana samen met Stichting Westerhout, zijn zich bewust, dat hun doelstelling door deze vrachten naar gebieden in Oost Europa en een Derde Wereldland op een prachtige manier verwezenlijkt wordt, mede door toedoen van zoveel vrijwilligers. De aankomst van de bedden zowel in Ghana als in Swietochlowice in Polen zal ver meld worden in de volgende edities van de Uitkijkpost. Mocht hun werk willen steunen, het bankrekening nummer van het Platform te Heiloo is: 120513455. Stichting Westerhout heeft 55 in onbruik geraakte bedden als gift overgedragen aan het Platform Heiloo Wereldwijd. Eigen foto HEILOO - Voor Groei&Bloei afdeling Heiloo en omstreken wordt op dinsdag 11 april een lezing verzorgd door Jos Ketelaar. Vroeg in het voorjaar komt de kuststrook van de Middellandse Zee tot bloei, deze strekt zich uit over een heel gebied. Er wordt veel aan dacht besteed aan het plantenleven van soms zeldzame soorten orchi deeën, narcissen en tulpen, maar ook aan de veelvuldig voorkomende akkerbloemen, zoals de klaproos en de gele ganzenbloem. Veel soorten bloemen hebben een groot ver spreidingsgebied, andere weer spe ciale groeiplaatsen. Om hier duide lijkheid in te krijgen is de lezing opgebouwd uit een aaneenschake ling van bezochte gebieden. Er wordt ook aandacht geschonken aan het landschap wat veelal per gebied een eigen karakter heeft, dikwijls bepaald door het leven van de boerenbevolking die een eigen oude manier van landbouw bedrij ven heeft. Na twintig jaar reizen is er veel te vertellen over de ontmoe tingen in de natuur tijdens het voor jaar langs de Middellandse Zee. Dinsdag 11 april, aanvang 20.00 uur in het Ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord, Kennemerstraat- weg 464 in Heiloo. HEILOO - Het Platform Heiloo Wereldwijd is een samenbunde ling van acht ontwikkelings hulporganisaties, allen uit Heiloo. Jaarlijks kiest het plat form één project, waarvoor zij met behulp van acties en voor lichting aandacht vraagt van de inwoners van^ Heiloo. De gemeente Heiloo steunt sinds jaar en dag dit initiatief. Dit jaar is er gekozen voor een project in India, waar 180 vrouwen een oplei ding aangeboden krijgen in textiele vaardigheden (kleding). Het Platform ondersteunt hier mee één van de armste bevolkings groepen in India; het betreft alleen staande vrouwen, die hierdoor weer in hun eigen onderhoud kunnen voorzien. Het platform heeft ver schillende acties ontwikkeld om de benodigde financiële steun aan dit project te realiseren. Inmiddels ont vangt het platform steun van diver se mensen en organisaties uit Heiloo bij hun acties. De komende tijd wordt met behulp van de vol gende activiteiten aandacht gevraagd voor de steun aan de 180 vrouwen in India. Zaterdag 8 april staan er stands in het winkelcen trum 't Loo en wordt er een modes how verzorgd door SARI; Eerste Paasdag 16 april is er een optreden van Dat Koor in La Strada, waar een collectebus ten bate van het project zal staan; zondag 18 juni 2006 is er een optreden van de Savitri Singers tijdens een dienst in de Willibrorduskerk; in de biblio theek is van 27 maart tot en met 10 april informatie over het project te vinden; in de kerken in Heiloo wordt via stands en in de diensten aandacht besteed aan het project; in Sommige etalages van winkeliers zal informatie te vinden zijn over het project in India. De leden van het Platform Heiloo Wereldwijd zijn graag bereid u en uw organisatie of vereniging meer te vertellen over dit bijzondere pro ject. Als u niet in de gelegenheid bent om de stands in 't Loo te bezoeken, mag u natuurlijk ook een financiële bijdrage storten op de bankrekening van het Platform te Heiloo: 120513455. Voor meer informatie kunt u bellen naar Jaap de Vries, tel. 072-5338185 of Ans Moolhuijzen, tel. 072-5350209.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9