Jongste vrijwilliger bij Brandweer Heiloo Gewijzigde openingstijden n Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Het korps van de vrijwillige brandweer in Heiloo bestaat op dit moment uit 36 leden, 31 mannen en 5 vrouwen. Op kantoor werken vijf mensen om de dagelijkse zaken te regelen. Na de wervingsactie juni 2004 hebben 21 personen zich aangemeld als vrijwilliger. Van deze groep zijn in september 2004 negen vrijwilligers aangesteld. Eén aspirant-vrijwilliger nog niet, omdat hij te jong was. Casper Sikma, de jongste vrijwilliger bij Brandweer Heiloo, vertelt over zijn ervaringen. Casper Sikma is al weer ander half jaar geleden als vrijwilliger bij de brandweer begonnen. Een vrijwilliger bij de brandweer kan pas worden aangesteld als hij of zij 18 jaar of ouder is. Inmiddels is Casper 18 en is ook hij als brandweerman aangesteld. Hij doet dit vrijwilligerswerk naast zijn schoolopleiding. Casper: "Het leek me ontzettend leuk om bij de brandweer te gaan wer ken, vooral nadat ik met mijn vader op de opendag was gaan kijken. Ik ben daarna langs gegaan bij Martin Lambert en heb gevraagd of dat kon." Direct meedraaien Een vrijwilliger bij de brandweer moet hier wel voldoende tijd voor vrijmaken. Elke dinsdag is er de vaste oefenavond. En ver der moeten cursussen gevolgd worden. Dat is ook één avond in de week. Een vrijwilliger bij de brandweer gaat, zodra men bij de brandweer is aangemeld, ook direct mee op uitrukken. Elke vrijwilliger draait week- en zon- Bouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. De Rookamer 25, reg.nr. 2006/0107 vergroten bijgebouw ontvangstdatum: 6 april 2006 E.J. Potgieterweg 50, reg.nr. 2006/0012 vergroten woning (erker voorgevel en bijkeuken achtergevel) ontvangstdatum: 31 maart 2006 Ewislaan 51, reg.nr. 2006/0106 vergroten woning (voor- en zij aanbouw) ontvangstdatum: 5 april 2006 Westerweg 49 A, reg.nr. 2005/0245 bouwen woning (na sloop bestaande dagsdiensten mee. Casper: "Met school heb ik het kunnen regelen; zolang ik goede cijfers haal mag ik bij uitrukken weg. De eerste keren dat de pieper gaat, stijgt de adrenaline heel snel. Maar je went er wel aan, nu ben ik al veel minder gespannen als ik voor een uitruk op weg ga." Als er een brandweerpieper afgaat, kan er van alles aan de hand zijn. Bijna de helft van alle alarmoproepen die de brandweer ontvangt, heeft niets met brand te maken. Ook bij stormschade, wateroverlast, rampen, ernstige verkeersongelukken en bij men sen en dieren in nood wordt de hulp van de brandweer ingeroe pen. Casper: "Het gebeurt ook redelijk vaak dat er loos alarm is. En toch gaat de brandweer er altijd op af, want op afstand kan niet worden ingeschat of het wel of niet noodzakelijk is." Een brandweerman of -vrouw komt zeker ook in minder leuke situaties terecht, bijvoorbeeld bij een zwaar ongeluk met een slachtoffer. Maar als de vrijwilli ger het op een bepaald moment ergens heel moeilijk mee heeft, dan kan dat worden aangeven bij de commandant. Er is altijd wel een andere klus doen. Casper: "Ik wil graag mensen helpen die in moeilijkheden zitten. Gelukkig vind ik het echt leuk bij de vrij willige brandweer, dan kan je dit soort dingen aan." Jeugdbrandweer Casper is behalve als vrijwillige brandweerman ook actief voor de jeugdbrandweer die vanaf febru ari 2006 in Heiloo actief is. Casper: "In een gesprek dat ik met Paul Steenhoek had na de oefenavond, kwam toevallig de jeugdbrandweer ter sprake. Het leek mij wel leuk om daar mee bezig te zijn, dus nu ga ik om de week op zaterdagochtend met de jeugd oefenen. Het zijn er nu 13. Die doen ook echte oefeningen (ik kan er dus ook nog wel wat van leren) en we mogen de oefenma terialen van de 'echte' brandweer gebruiken." Meer informatie Voor meer informatie over het werk als vrijwilliger bij Brandweer Heiloo kunt u contact opnemen met de heer M. Lambert van Brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op vrijdag 14 april en maandag 17 april a.s. gesloten. Zie voor de wijzigingen in de ophaaldata van de afvalemmers de rubriek Afval en milieu elders op deze pagina. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 15 april a.s. wel geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling van de Publieksbalie is op maandag 24 april a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. woning en schuur) ontvangstdatum: 5 april 2006 tussen Slootenslaan 2 en Westerweg 389, reg.nr. 2006/0101 plaatsen erfafscheiding en speelterrein veranderen in speel/ parkeerterrein ontvangstdatum: 3 april 2006 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmings planvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestem mingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Kennemerstraatweg 59. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij béhoren- de stukken liggen vanaf donderdag 13 april 2006 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur (zie ook gewijzigde openingstijden). Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenver meld bouwplan vrijstelling te verle nen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan de hier onder vermelde bouwplannen, die worden behandeld volgens de unifor me openbare voorbereidingsprocedu re uit de Algemene wet bestuursrecht. Oudburgerlaan 24 - vergroten woning Slimpad 28 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 13 april 2006 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. (Vervolg op volgende pagina) Belangrijke nummers L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) UITKIJKPOST 12 APRIL 2006 Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 13