Expositie Fanny Mazure en Anne Hulleman Leer de duinen beter kennen Limmen wint schoolvoetbaltoernooi Castricum leeft met water! REGIO 21 Combinatie van textiel en schildertechnieken In de duinen van Egmond, Bergen en Schoorl De cursus wordt gegeven in het paviljoen Oosterhout De Noordzee, de duinen als waterreservoir Vaartocht met een luxe salonboot KORTOM Mini Idols in Egmond Jeugdbelangen zoekt vrijwilligers eens op onze website www.u it ki j kpost.n I UITKIJKPOST 12 APRIL 2006 AKERSLOOT - In de maanden april en mei exposeren vier kunstenaars met olieverfschil derijen, alsmede een kera miste, in Gemaal 1879 te Akersloot. Fanny Mazure is een kunstenaar met landelijke bekendheid en haar werk is te vinden in diverse galeries en bij kunstuitlenen. De meest recen te reis van Fanny was naar Tibet en dat is te zien in haar werk van deze expositie. Suze Zandbergen heeft de lera renopleiding textiel en tekenen gevolgd en is sinds enkele jaren bij Fhnny in het atelier. Haar werk ken merkt zich door de combinatie van textiel en schildertechnieken waar mee zij haar compositie opbouwt. Elly van Nimwegen's schilderijen zijn duidelijk herkenbaar en hebben een monumentaal karakter. Het werk heeft een eigen handschrift en niet alleen omdat zij met regelmaat teksten (niet bestaande letters en tekens overigens) gebruikt. Hetty Kruk, nog niet zo lang in de leer bij Fanny, is ook een liefhebber van mooie verfhuiden. Oude cultu ren en religies zyn haar inspiratie- bron.Anne Hulleman deed haar aca- demieöpleiding in beeldhouwen en grafiek. Later maakte zij de keus voor keramiek. De liefde voor rei zen, met name archeologische, bracht de inspiratie voor kerami sche voorstellingen van onder andere tempels en boten. De beel den worden soms wel vier of vijf keer gestookt om het uiteindelijke resultaat te krijgen.Gemaal 1879 is te vinden honderd meter voorbij Hotel Akersloot en is elke zondagmiddag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen en op elke eerste zondag van de maand worden er maaldemonstraties gegeven. Voor de instandhouding van dit 'tempel tje in de polder' wordt een entree gevraagd van 1,-. Kinderen tot 12 jaar gratis. Voor bezoek buiten de openingstijden door groepen en/of scholen: tel. 0251-313286/ 0251- 313253. Zie ook www.gemaall879.nl. REGIO - De vereniging IVN- HAL geeft in april en mei een duincursus van vier donderdag avonden met vier aansluitende excursies op zaterdag. In een korte cursus krijgt u de mogelijkheid kennis te maken met allerlei wetenswaardigheden en wonderen van de natuur in de dui nen. De cursus is laagdrempelig. In de cursus komen aan de orde: het ontstaan van de duinen, de vogels, de insecten en de planten van de duinen. De cursus wordt gegeven in het paviljoen Oosterhout aan de Vondelstraat in Alkmaar. De duinex cursies vinden plaats in de duinen van Egmond, Bergen en Schoorl. Er is gratis parkeerruimte ter beschikking. De data van de lessen en de excursies zijn te vinden op de web site www.ivnhal.nl. Inschrijving is mogelijk per tel. 0226-452110 (Ton Schellevis) of via de website van het IVN. (v.l.n.r:) Roos Witkamp, Michèle de Ruijter, Roos Robert, Suzan Limmen, Melissa Vos, Denise kroon, Stacy Schermer, Denise Buys, dhr. Buys, Els Veldman, Tamara Donker, Sophie v.d. Berg, Joyce Mous, Nikki Schonk, Kelly Admiraal en Nina Wagemaker. Eigen foto REGIO - Op 5 april hebben een aantal jongens en meisjes van de groepen 7 en 8 meegedaan aan het jaarlijkse schoolvoet baltoernooi voor basisscholen uit Akersloot, Limmen en Uitgeest. Dit toernooi werd in Limmen gespeeld. Zowel de jongens als de meisjesteams waren in een groep met 4 andere teams ingedeeld. Daarna waren er kruisfinales. Het jongensteam van de Sint Maarten School uit Limmen haalde net niet genoeg punten om na de poulewed strijden verder te mogen spelen. Het meisjesteam van deze school daarentegen won alle poulewed- stryden glansrijk met dikke cijfers. In de halve finale speelde het team de Vrijbuiter met 3-0 van de mat. Vervolgens werd in de finale het team van de Jacobusschool uit Akersloot ook met 3-0 verpletterd. Het meisjesteam werd begeleid door de heer en mevrouw Buys en het werd aangemoedigd door een grote groep fans, waaronder heuse cheerleaders compleet met pom poenen en yells. Het team mag nu door naar de volgende ronde op 26 april dat ook wordt gespeeld op de voetbalvelden in Limmen. Tijdens de duinexcursies vinden de wandelingen plaats in de dui nen van Egmond, Bergen en Schoorl. Eigen foto CASTRICUM - Het is alweer de vijfde keer dat een vijftal inwo ners van Castricum, die met elkaar een initiatiefgroep heb ben gevormd, een landschaps dag organiseren. Ook dit jaar zijn zij erin geslaagd vele enthousiaste vrijwilligers van verschillende lokale natuur- en cultuurhistorische organisaties bij de uitvoering van de Landschapsdag te betrekken. De landschapsdag wordt vooraf gegaan door een informatieavond op dinsdag 18 april in boerderij Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. Aanvang 20.00 uur. Lia Vriend-Vendel, geograaf, zal een presentatie houden over de geschiedenis en de functies van het water in het landschap en Willem Messchaert, medewerker van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, over watersyste men en het waterbeheer nu en in de toekomst. De presentaties van de sprekers zal omlijst worden met een watergerelateerde diapresentatie van natuurfoto graaf Jan Castricum. De toegang is gratis. De landschapsdag zelf is op zondag 23 april van 10.00 tot 16.00 uur. De initiatiefgroep heeft een routegids samengesteld met veel informatie en de beschrijving van vier aan elkaar te koppelen fietsrou tes. Er kan die dag ook een vaar tocht gemaakt worden met een luxe salonboot. Ook bij minder mooi weer zal er gevaren worden. Aangeraden wordt om het route gidsje vooraf aan te schaffen. Dit is onder andere mogelijk op de infor matieavond tegen betaling van 2,50 euro. 'Castricum leeft met water' is het thema van de landschapsdag 2006, met'speciale aandacht voor de waterkwantiteit. De Noordzee, de duinen als waterreservoir, de duin- en veenpolders dooraderd met natuurlijke en gegraven water lopen en tenslotte het Alkmaarder en Uitgeestermeer; kortom Castricum wordt omringd door water. De routegidsjes zijn, behalve op de Landschapsdag, vanaf 17 april in ook voorverkoop verkrijgbaar bij: Oud-Castricum, Geversweg lb op maandag en woensdagavond van 19.00 tot 21.00 uur; Oud- Limmen, Schoolweg 1 op maandag en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur; In het molenaarshuisje by de Oude Knegt te Akersloot op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Kaartjes voor de vaartochten zijn alleen op de landschapsdag te koop bij De Oude Knegt in Akersloot en kosten voor een volwassene 2,50 euro en voor een kind tot en met 12 jaar €1,00. De vaartocht duurt ongeveer twee uur. De afvaarten zijn om 10.00 en 12.30 uur. EGMOND - Stichting Welzijn Bergen afdeling Jeugdbelangen houdt op zondagmiddag 24 sep tember een speciaal jeugdevene- ment in het Het Rode Hert in Egmond aan den Hoef. De opbrengst van deze middag gaat geheel naar de organisatie Warchild, de organisatie die zich het lot van kinderen in oorlogsitu aties aantrekt. De bedoeling is. een bijzondere dag door en voor de jeugd van de Egmonden. Zo zal er een mini Idols voor de jeugd worden gehouden. Kun je zingen, durf je het aan om op de blauwe stip voor de jury te staan? t Ben je onder de 16 jaar? Dan word jij gezocht! Geef je op voor 29 april by Dorpsgenoten, Egmonderstraatweg 5, 1934 AA in Egmond aan den Hoef of via info@belleman.nl onder vermel ding van Mini Idols met je naam, adres, geboortedatum, en tele foonnummer. Verder wordt er op 24 september een kunstveiling te houden van kunstwerken die door Egmondse scholen en kunste naars gemaakt worden en belan geloos ter beschikking worden gesteld voor dit goede doel. Blijf deze krant in de gaten houden voor meer informatie. Verdere informatie bij Remi Beukers 5061201 info@belleman.nl of Anneke Koopman, tel. 072- 5066852 of s.a.koopman@quicknet.nl. EGMOND - Jeugdbelangen zoekt vrijwilligers voor een tweetal acti viteiten voor de jeugd van Egmond aan den Hoef welke binnenkort gehouden worden. Zonder de hulp van voldoende vrijwilligers kunnen deze activitei ten niet gehouden worden. Op koninginnedag (zaterdag 29 april!) houdt de koninginnedag werkgroep van Jeugdbelangen onder andere een aantal kinder spelen op het Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Voor de begeleiding van deze spelen wordt nog een aantal vrijwilligers gezocht. Het gaat om de periode van circa 11.00 tot 15.00 uur. Voor opgave of meer informatie: Teun Horstman tel. 072-5065288 of e-mail: tpronde@hetnet.nl.Ook voor de avondvierdaagse in Egmond, die wordt gehouden van 5 tot en met 9 juni, worden vrij willigers gezocht. Zelfs als u slechts één avond kunt helpen, bent u welkom. Het gaat er voor,al om dat de wandelaars bijgestaan worden tijdens het oversteken op drukke en onveilige punten in de route. Hiervoor is wel de mini mum leeftyd van 16 jaar vereist. U kunt zich als vrijwilliger opge ven via e-mail: keesbruin@fast- mail.fm of telefonisch: 06- 24202285 of na 18.00 uur, tel. 072-5063851. Uw aanmelding graag voor 20 mei.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 21