Eüntratuin WonenPlus breidt uit 2e paasdag naar Intratuin Heiloo Paaswandeling in het Heilooër 80s Inloop-koffieuurtj e gezelschapsbank Drukbezocht museumweekend H E I L O O 3 U bent van harte welkom van 10.00 tot 17.00 uur Poulewedstrijden scholenvoetbal gestart - UITKIJKPOST 12 APRIL 2006 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond, www.intratuin.nl HEILOO - Rond Pasen wordt het echt lente. Dat wordt gevierd tradi tioneel met het schilderen en ver stoppen, en vervolgens het zoeken en eten van eieren. En ook de kui kens en haasjes op paasversierin- gen staan voor het nieuwe leven. Na het dit jaar opvallend laïtg uitblijven van warmte vüegen nu eindelijk de eerste hommelkoninginnen en stra len de gele kroontjes van speen kruid in het Heilooër bos. De natuurgids van IVN zal op zondag 16 april, eerste paasdag, behalve aan deze voorjaarsboden ook aan dacht geven aan andere dieren en planten, zoals reigers, fluitenkruid en daslook. Veel loofbosplanten moeten in het korte 'venster' tussen maart en mei profiteren van de eer ste steile zonnestralen, die snelle groei mogelijk maken, juist omdat de bomen nog niet in blad zijn. De gids zal de rol daarbij van bol en knol, en andere overlevingstechnie ken in de vroege lente belichten. Maar hij zal zeker ook aandacht besteden aan de cultuurhistorische aspecten van het landgoed Nyenburg. De wandeling begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt anderhalf a twee uur Er wordt een bijdrage gevraagd van 1,50 voor volwassenen en 1.- voor kinde ren. HEILOO - In navolging van WonenPlus Heiloo gaat per 1 maart een medewerkster van WonenPlus Castricum, Aker sloot en Limmen zich speciaal bezig houden met de ouderen die op de wachtlijst staan voor een verzorgingshuis. In december vorig jaar heeft Ineke van Steenis van WonenPlus Heiloo deze taak al op zich geno men. Om de wachttijd te overbrug gen en daar waar dingen niet meer gaan kan WonenPlus ondersteuning bieden en bemiddelen naar de bestaande diensten van de Stichting Welzijn Castricum. Denk hierbij aan de maaltijden Tafeltje Dekje, de klussenbank of bijvoorbeeld het administratieproject. Ook is het mogelijk dat vrijwilligers helpen met de boodschappen of ouderen vervoeren naar een familielid of seniorensoos. Of misschien vindt u het wel prettig wanneer u regelma tig bezocht wordt. Wanneer u op de wachtlijst staat voor een verzor gingstehuis of een verpleeghuis neemt u dan contact op voor het maken van een afspraak voor een huisbezoek. Het telefoonnummer in Castricum is 0251-679350. Ook in Heiloo zyn er weer nieuwe mensen op de wachtlijst gekomen, zij kun nen zich aanmelden bij Ineke van Steenis tel. 072-5331297. Uiteraard kunt u ook üd worden van WonenPlus wanneer u 55 jaar of ouder bent en niet op de wacht lijst staat, maar wel gebruik wilt maken van hun diensten. U krijgt dan ook drie keer per jaar de nieuwsbrief thuis gestuurd. HEILOO - Donderdag 20 april houdt de Gezelschapsbank we derom een inloop-koffieuurtje vanaf 14.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2. Geïnteresseerden vanaf 50 jaar die het leuk vinden om nieuwe men sen te leren kennen om op vriend schappelijke basis iets te onderne men zijn hierbij van harte welkom. Vorige koffieuurtjes werden goed bezocht en er zijn al leuke blijvende contacten uit voortgevloeid. Mensen fietsen en wandelen bij voorbeeld samen, gaan dagjes uit, drinken koffie met elkaar, et cetera. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Inmiddels hebben zich 140 mensen ingeschreven. Er is tevens de mogelijkheid om een anonieme advertentietekst te plaatsen in een krantje dat vier keer per jaar wordt uitgegeven. U kunt zelf ook reage ren op advertenties en wordt door coördinator Monique van Ling met de adverteerder(s) in contact gebracht. Op andere donderdagen is ervan 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrij vingen bij de Gezelschapsbank. Kijkt eens op www.ouderenwerk- heiloo.nl. ADVERTENTIE Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost mat/mdo 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB( Heiloo. In de kapel was tijden shet museumweekend de expositie 'Cursisten in Beeld' te zien. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Vol enthousiasme is er afgelopen vrijdag begonnen met de poulewedstrijden voor het beste schoolteam van Heiloo. Gelukkig is niet voor iedereen eerste worden belangrijk, zoals deze meiden van de Paulusschool laten zien. Vol energie hebben zij twee keer verloren en eenmaal gelijk gespeeld maar dat mocht hun pret zeker niet drukken. Eigen foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001 m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001 m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. HEILOO - Dit weekend was het museumweekend. Op het ter rein van GGZ Noord-Holland- Noord waren het museum Sint Willibrordus en de expositie van Stichting Regionale Archeologie Baduhenna te bezichtigen. was beeldhouwwerk, houtsnijwerk, fresco's (schilderingen in natte kalk), smeedwerk en iconen in glas- in-lood te zien. Daarnaast was de expositie met als titel 'Cursisten"in Beeld' te zien, met schilderijen en beelden van was, steen en keramiek, gemaakt door cursisten van H. Mazurel, T. Keyzer en V Verzijlenberg. Ook de kapel op het terrein was voor bezoekers geopend. Hierin

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3