Kapsalon FIXX Gratis met je snufferd op de foto Met de buurtbus parkeergedoe voorkomen Medische gegevens beschikbaar op Huisartsenpost Alkmaar Benedictusschool is voorhoedeschool techniekonderwij s H E I L O O 9 xB'.n INGEZONDEN MEDEDELINGEN KORTOM Geslaagd Alzheimer Cafe Alkmaar UITKIJKPOST 12 APRIL 2006 REGIO - Tijdens en na haar kappersopleiding heeft Irene de Vries (onder op de foto) werkzaamheden verricht bij zowel CJ Kappers alsook bij Capelli in Heiloo. Bij Vondel Hailstyling in Alkmaar ontmoette zij collega Linda Hemelrijk en al snel uitten zij elkaar hun droom om een eigen kapsalon te gaan beginnen. Die droom nu, is werkelijkheid geworden. U kunt Voor een nieuwe look naar de Limmerhoek (33)' in Alkmaar. Hun kapsalon is open van maandag t/m zaterdag(I). Op donderdag kunt u zelfs tot 21.00 uur terecht. De koffie staat voor u klaar!! Voor een afspraak belt u met 072-5124452 HEILOO - Is uw hond ook zo fotogeniek? Intratüin organiseert samen met Pedigree zaterdag 22 april haar jaarlijkse hondenevenement. Een evene ment voor iedereen die van zijn hond houdt. Uw hond kan gratis deelnemen aan de Natte Neuzentest, waar zijn gezondheid door een deskundige wordt gecheckt. Ook kan hij gratis op de foto, die u direct in een lijstje meekrijgt. En tot slot is er voor iedereen die met hond komt, een gratis zak nieuwe Pedigree Droog. U kunt er met uw hond van 10.00 tot 16.00 uur terecht. HEILOO - Een mooie zonnige dag of gewoon even lekker op het strand van Egmond uitwaaien? Dat kan met de buurtbus van Heiloo. Met de buurt bus geen gedoe en parkeerperikelen en -tarieven in Egmond aan Zee. Na goed toeven daar haalt de bus u weer op. Een lekke band, geen wandeltype of niet echt goed ter been, en boodschappen willen doen in 't Loo Dat kan met de buurtbus. Voor de kosten hoeft u het niet te laten: Kinderen tot 4 jaar zijn gratis, ouder dan 4 en jonger dan 10 jaar betalen de halve prijs van volwassenen. Kindéren ouder dan 10 en jonger dan 14 jaar driekwart van de prijs van volwassenen. Passagiers van 14 tot en met 65 jaar E 1,40. Een 4 rittenkaart kost E 4,90. Passagiers 65+ gereduceerd tarief, enkele reis E 1,- en 4 rittenkaart E 2,90. OV-jaarkaarthouders en houders van studentenkaar ten OV reizen gratis. Strippenkaarten van Connexxion en de spoorwegen zijn niet geldig. De Buurtbus rijdt langs vaste haltes in Heiloo en Egmond aan Zee, zes dagen per week van 09.00 uur tot 18.00 uur. De dienstregeling kunt u verkrijgen in de bus en in het gemeentehuis. Wilt u naar Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl of Groet, dan stapt u over van de Heiloose in de Bergense buurtbus. U kunt als chauffeur/chauffeuse met ons meedoen als u in het bezit bent van een rijbewijs B, B-E, en niet ouder bent dan 75 jaar. Wilt u meer weten: bel 072-5333669/06-5143 2554, mail naar J.Haanl@quicknet.nl of kijk op www.buurtbusheiloo.nl. HEILOO - Binnenkort is een aantal huisartsen uit Heiloo via een beveiligde, recht streekse internetkoppeling 24 uur per dag verbonden met Huisartsenpost Alkmaar en omstreken. Deze huisartsen hebben als eersten een nieuw, modern computersysteem aangeschaft dat in een bunker op Schiphol is neergezet en daar wordt onderhouden. Dat geeft de mogelijkheid om van uit die centrale computet con tact te maken met andere zorgverleners. Huisarts H. den Engelsen zal als eerste dit systeem uitproberen. De huisartsen en patiëntenorga nisaties vinden het belangrijk dat een samenvatting van de medi sche gegevens ook op de Huisartsenpost en bij andere huis artsen beschikbaar is. Dat kan voor de waarneming essentieel zijn. In deze samenvatting worden ook de voorgeschreven en ver strekte medicijnen bijgehouden. Om te voorkomen dat ér onei genlijk gebruik wordt gemaakt van deze gegevens zijn er afspra ken gemaakt voor waarborging van de privacy. Uitgangspunt is dat iedere Nederlander impliciet toestemming geeft voor raadple ging mits is aangegeven dat hij of zij dat niet wenst. Dat betekent dat mensen, die per se niet willen dat er door andere artsen en in hun dossier gekeken wordt, dit kenbaar moeten maken aan de eigen huisarts. Deze zal dan deze raadpleegmo- gelijkheid blokkeren. Daarnaast kunnen alleen geregistreerde huisartsen het medisch dossier raadplegen en alleen van de pati ënt waar de arts op dat moment zorg voor draagt. Ook moet de waarnemer via een persoonlijk wachtwoord inloggen in het systeem zodat altijd nagegaan kan worden wie er ingekeken heeft. De eigen huisarts krijgt automa tisch bericht wanneer en door wie in een dossier is gekeken. Is dat niet gebeurd vanwege medische redenen, zullen er maatregelen genomen worden. De komende jaren zal deze systematiek van dossier- en systeembeheer door landelijke regelgeving steeds meer gebrui kelijk worden. De huisartsen in Alkmaar en omgeving zullen uit eindelijk allemaal op deze wijze hun systeembeheer inrichten en gaan samenwerken. HEILOO - Aan dë universiteit van Groningen is onze oud- plaatsgenote Karen Bos geslaagd voor haar baccalaure- aatsexamen 'Beleid en bestuur in internationale organisaties' CIO'). Voor haar masterfase speciali seert zij zich in Duitslandstudies. Daarvoor studeert zij volgend studiejaar aan de universiteit van Jena in de Duitse deelstaat Thüringen. REGIO - Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familie leden en vrienden. Ook hulpverleners en andere belangstellenden zijn daar wel kom. Iedere bijeenkomst staat er een onderwerp centraal, en wordt ingeleid door een deskun dige. Woensdag 19 april is de eerstvolgende bijeenkomst, van 19.30 tot 21.30 uur, met het thema: 'Dementie en familierela ties'. De bijeenkomst wordt gehouden in het wijkcentrum Overdie, Ruusbroechof 97 in Alkmaar. Entree is gratis, even als koffie en thee. Voor inlichtingen: M. Blijleven, tel. 072-5334893 of E. Schoutsen- Bolten, tel. 072-5334319. HEILOO - De Benedictusschool neemt als projectschool deel aan het programma VTR en levert daarmee een actieve bij drage aan het onderzoek naar de ontwikkeling op scholen ten aanzien van het vak techniek. In opdracht van VTB voert Regioplan (een onafhankelijk onderzoeksbureau in Amsterdam) een onderzoek uit op scholen die in het kader van de invoering van het vak techniek zijn geselecteerd voor de pilot techniek in het onderwijs. Er vinden audits plaats op scho len en de bedoeling is dat tot 2010 landelijk ongeveer 300 scholen zijn bezocht. In deze regio vinden dit jaar zes audits plaats en de Benedictusschool was afgelopen week de laatste, deelnemende school die met een bezoek werd vereerd. Op de Benedictusschool wordt in groep 5 tot en met 8 gewerkt aan leerlijnen die gekoppeld worden aan technische praktijkopdrachten. Er zijn opdrachten die door de kin deren als uitdagend, spannend en soms eng worden ervaren: 'doet ie 't, of doet ie 't niet?' Het vak techniek heeft inmiddels een vast plekje op het rooster gekregen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9