Kampioenschap met een gouden randje Volle bak bij koude start op Oosterzij Start trainingen Sportief Wandelen in Heilooër Bos 75 jaar Zeevogels/ Guus de Waard SPORT 25 INGEZONDEN MEDEDELINGEN KORTOM Schaakvereniging Oppositie schaken UITKIJKPOST 3 MEI 2006 HEILOO - Achteraf was het uiterst ongelukkig gekozen locatie. Dit onver wachte kampioenschap trok zoveel pers, dat niet iedereen deze persconfe rentie kon meemaken. Uw verslaggever lukte het nog net een plaatsje te bemachtigen. Waarom was de organisatie van HZV Witburger op het aller laatste moment uitgeweken naar het (veel te krappe) zaaltje van de Heilooër Duivensportvereniging dan de prachtige horeca-ambiance in sporthal het Vennewater van Kees Aris de Wit? Achteraf bleek in deze aanmerkelijk beter geoutilleerde ruimte een toernooi driebanden voor alleenstaande bejaarden boven de 80 jaar georganiseerd te worden. Uiteindelijk exact om 15.00 uur opende woordvoerder Ted Kosters van HZV Witburger de inge laste persconferentie. In het volgepropte zaaltje, waar het muf rook naar een lucht van Hema worsten en lauw bier, greep teamcaptain Tom Sikkens al snel de microfoon. ,Aan het eind van vorig seizoen haakte een dragende kracht in de achterhoede (Vincent Klamer; JdD) af. Moest deze aderlating opgevuld worden? Gekozen werd met dezelfde formatie door te gaan." Beleidsplan 2005-2008, waarin het team haar visie ontwikkelde, bracht dui delijkheid. „Nadruk zou moeten komen te liggen op kwaliteit, eenvoud, soberheid, actief luisteren en creativiteit (lees Ton Kruize; JdD)", vulde een sterk seizoen doormakende keeper Benno Jansen aan. Waarom nou uitgerekend Veteranen 1 van HZV Witburger als enige van de veertien teams kampioen is geworden? Na een akelige stilte sprak Paul van Haperen: „Geen idee?" Wijze en opbouwende woorden van een man die de defensie van nieuwe impulsen voorzag. Wanneer wij kans zagen voor het kampioenschap? „Na de winterstop", sprak Jansen. Je zag het team groeien. Bijvoorbeeld een van Haperen. Klasse. Hij speelde sterk en sober. In dienst van het team. Sterk in het uitzetten van lijnen." Na een kwartier gesproken te hebben over tactiek, inzet en teamspirit kwamen de sponsoren aan het woord. Uitgebreid werd bij dit unieke kampioenschap stilgestaan. De prys, een geheel verzorgde driedaagse vliegreis naar Barcelona, overigens opmerkelijk genoeg zonder de spelersvrouwen, werd namens het team dankbaar in ontvangst genomen door Gerald Ibink. Op de vraag van uw verslaggever of het team verwacht volgend jaar wederom kampioen te worden sprak Bert Daudeij: Ja god eh...ik bedoel eh de bal is rond...." Na afloop werd het zaaltje (de temperatuur had .een kookpunt bereikt) vervangen door het clubhuis van de gebroeders De Wit, waar nog lang onder het genot van een Indisch buffet en Kwekkeboom cro- quetten (wie bedenkt deze combinatie...?) werd stilgestaan bij een opmer kelijk seizoen. Bij een toiletbezoek kwam ik Rob Vliegenthart tegen. Op mijn vraag of hij ook volgend jaar weer deel uitmaakt van de selectie (gesproken wordt over een mogelijke transfer; JdD) antwoordde hij een krachtig 'jazeker'. Beduusd verliet uw verslaggever aan het einde van de avond een memorabele bijeenkomst. Zou het deze selectie volgend jaar wederom gaan lukken om. (V.l.n.r, staand): Ted Kosters; Benno Jansen; Tom Sikkens; Gerald Ibink; Kees de Wit, (knielend): Bert Daudeij; Rob Vliegenthart; Ton Kruize; Paul van Haperen. Foto: Irene Broekema HEILOO - In de maand mei start de Stichting Sportwandelschool met een aantal nieuwe trainingsuren Sportief Wandelen in Heiloo. Heiloo. Training Sportief wandelen. Nieuw! Op dinsdagavond 10 mei om 19.30 uur en op woensdagmorgen 11 mei om 09.00 uur start de Sportwandelschool met trainingen Sportief wandelen. Betty Dijker gediplomeerd trainer sportief wandelen, nodigt u uit voor de eerste training in het Heilooër Bos. Verzamelpunt bij de ingang van winkelcentrum 't Loo, ter hoogte van bras serie Veldt. Cursus Nordic Walking (voor beginners). Op maandag 8 mei en 9 mei start er een cursus Nordic Walking. Om 12.45 uur bent u welkom op de Parkeerplaats van winkelcentrum 't Loo. Aanmelding verplicht. Aanmelden voor een proefles of cursus? Mail naar info@sportwandelschool.nl of Bel: 0229-239447; Voor verdere informatie raadpleeg de websites:www.nordicwalkingschool.nl en www.sportwandel- school.nl. HEILOO - Op Oosterzij in Heiloo is op 11 april onder grote belangstelling de Rabobank West-Kennemerland Sponsor en Businesscompetitie weer van start gegaan. Ondanks een harde, koude wind en ijsre- gen op het einde begonnen om precies één uur 56 deelnemers in veertien flights van vier aan de afslag. Daarmee is voor Oosterzy ook wel de limiet bereikt voor een shot- gun-start. Al by het gebruikelijke kopje koffie voor de aanvang blijkt en gezonde ambitie. De beide vori ge winnaars, Edo Roelfs van Renault Bleeker (2004) en Edwin Haber van Meyer Multi Cleaning (2005) zijn van de party evenals vrywel alle andere top 10 geklas- seerden van de voorgaande twee jaren. Daarnaast wordt een drietal nieuwe leden welkom geheten te weten Jeroen den Butter van Sanmedi, Michel Weigraven van Studio Weigraven en René Sanchez van Super Clean. Baan in goede conditie De baan ligt er prima bij, de greens zyn in puike conditie. Het heeft even geduurd voor dat er weer op zomergreens gespeeld kon wor den, maar het wachten is beloond. De greens verkeren in een uitste kende conditie en dat is een groot compliment voor de greenkeepers. Het weer heeft overigens de groei van het gras flink getemperd. De rough is niet erg ruig en dat maakte het spel toch wel wat gemakkelijker. 'Oefening baart kunst' zegt het spreekwoord en dat gaat ook op voor golf. In deze eerste ronde wor den maarliefst 16 birdies genoteerd! Eenderde deel daarvan - vyf birdies - komt op naam van Maaike en vader Bauke de Boer van het team NTI-NLP I. Met een score van 56,9 punten eisen zy ook de dagoverwin ning voor zich op. Daarmee geven zij hun visitekaartje af en laten zy de concurrentie zien dat zij dit seizoen een serieuze gooi doen naar de klas- Ook in het seizoen 2005 presteerden vader Bauke en dochter Maaike de Boer prima in de businesscompetitie. Eigen foto sementsoverwinning. Ook het twee de team van NTI-NLP van Bertus Gazenbeek en Pieter Rietbergen doet met drie birdies nauwelijks voor de collega's onder. Bovendien is Pieter Rietbergen goed voor de longest drive by de heren. Het team van Zwemmer Automaterialen en de nieuwelingen Michel Weigraven en Jos Zandbergen beginnen de com petitie met twee birdies. De teams van sponsor Rabobank, Renault Bleeker, Meyer Multi Cleaning en restaurant Het Roode Hert scoren ieder één birdie. Naast de eerder vermelde longest drive heren (Pieter Rietbergen), gaat de longest drive bij de dames naar long hitter Maaike de Boer. De neary komt op naam van Gert van Duin die op deze eerste competitie dag met Hilbrand Klijnstra uitkomt voor Rabobank I. Met 56,9 punten gaat de eerste plaats naar NTI-NLP I. Twee is het team van Super Clean van René Sanches en Ronald Bleeker met 58,5 punten. Op de derde plaats volgt Rabobank I met 59,3 punten. De verschillen zijn dus uitermate klein en dat wyst op een EGMOND - Als er iemand in het zonnetje gezet mag worden, is het zeker ma Guus de Waard die het levenslicht 75 jaar gele den zag, hetzelfde jaar (1931) van de oprichting van v.v. Zeevogels. Guus is geboren in Bergen, is zus van de ook al bekende Zeevogel Jan Ligthart, terwyl oom Pronk van de bekende schaatsfamilie uit Warmenhuizen stamt. In 1955 werd er getrouwd met echtgenoot Piet, werkzaam bij Hoogovens en ook al voetballer bij Zeevogels 1. Zoals destijds gebruikelijk voor een katholiek gezien, kwamen er zeven kinderen ter wereld; dochters Astrid (50) en Bea (45) en zoons Hans (48), Ron (43), Jon (41), Fred (38) en Ed (37). Daarnaast zyn er 15 kleinkinderen en één achterklein kind (één op komst). Broers Ron, Jon en Fred runnen een bedryf in grondbewerking, Ed doet hetzelfde bij GP Groot en Hans zit in de ver zekeringen. Dat het gezin de Waard een echte voetbalfamilie is mag wel blyken uit het feit dat de oudste broers in de jaren '90 samen op eer ste klas niveau KNVB by Zeevogels hebben gespeeld tegen onder ande re clubs als Zwarte Schapen, Holland, AFC, et cetera. Jongste zoon Ed, overigens wel een groot talent, speelde liever op recreanten niveau. Van de vyf broers heeft alleen Fred een aantal jaren een uit stapje gemaakt naar AFC 34 en AZ als semi prof. Sinds ma Guus circa 30 jaar gele den weduwe werd, is ze veel tyd gaan steken in Zeevogels, kantine, onderhoud, schoonmaak, noem maar op. Aan onder andere Tanny Glas, broer Jan, Menno Morsch en Cees de Waal had ze veel steun. Achter de bar is ze nog steeds niet weg te denken. Verder is ze al jaren bevriend met Piet Zentveld, geen sportman, erger nog, hy moet de kamer uit als de familie naar voetbal wil kijken. Zolang de gezondheid van Guus het toelaat hoopt ze nog jaren lang voor Zeevogels beschikbaar te zijn. De jubileumactiviteiten van w Zeevogels starten in het najaar. spannende competitie. De sportieve' prestaties mogen met zekere trots worden vermeld, toch staan ze niet onbetwist voorop. De competitie is voor sponsors en leden van de bus inessclub vooral ook een mogelijk heid om andere ondernemers te ontmoeten en zo een platform te creëren om te netwerken. Van die gelegenheid wordt volop gebruikge maakt tijdens het diner en de prijs uitreiking. In een welkomstwoordje gaat Arnoud Mars namens de spon sorcommissie hier even op in een biedt de aanwezigen namens GCH een extra dranlye aan. Bij de prijs uitreiking ontstaat een hilarisch moment als de Duikbootprys aan de orde komt die vorig jaar door Philip Zwart in de wacht werd gesleept. Met enkele interrupties vergaarde hij de eerste strafpunten op weg naar een nieuwe Onderzee Trofee, waarmee vooral de gezelligheid van het evenement werd benadrukt. HEILOO - Tussen de interne com petitie en de 'bonds'competitie door vindt bij s.v. Oppositie op drie avonden door het seizoen heen ook een zogenaamde 'rapi- d'competitie plaats. Een leuke manier van schaken voor de iets ongeduldiger types ons: elke par ty heeft een gelimiteerde bedenk tijd van 20 minuten per persoon. Tydsoverschryding betekent automatisch verlies van de partij. Het denk- en waarnemingsvermo gen dient dus op Turbo' gezet te worden. Per avond worden drie partyen afgewerkt, waaruit volgt dat het rapidseizoen totaal 9 par tijen omvat. Na de nodigde mooie zetten, prachtige offers, afschu welijke blunders en legio tijds overschrijdingen bleek clubkam pioen Lourens van Veelen, net als vorig jaar, weer de sterkste in deze discipline: hy scoorde liefst 8,5 punt uit 9 partyen. Fantastisch, maar ook zeer begrij pelijk als men zich realiseert dat enige kennis van.de openingsthe orie geen kwaad kan by het rapid- schaak en Lourens op dit terrein bekend staat als een wandelende encyclopedie! In zijn spoor boek te Bouke Woudstra ook een prachtig resultaat: tweede met 8 punten uit 9 partyen. Hij verloor alleen van de kampioen. Lourens verspeelde alleen een half puntje aan snelschaakkampioen Simon Smit, die overigens niet verder kwam dan een achtste plaats. Kees Jongkind werd met 6 uit 9 derde. Voor de complete ranglijst kunt u kijken op http:// home.versatel.nl/jongkind-2. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 25