Nationale Molen Gemalendag 2006 Open brandweerdag Limmerlodge met uniek concept Kerk en Bloemendagen REGIO Jan van Rijckenborghschool: IK Inloopdag 15 mei 2006 van 09.30 - 14.30 uur 21 Waan jezelf brandweerman INGEZONDEN MEDEDELINGEN JCConquista Agenda Jan van Rijckenborgh school, tel: 072 5338286 UITKIJKPOST 10 MEI 2006 AKERSLOOT - Op zaterdag 13 mei is het Gemaal 1879 te Akersloot geopend ter gelegen heid van de Nationale Molen Gemalendag. Er is gelegenheid om het Gemaal te bekijken en er worden maaldemonstraties gegeven. Na veertig jaar dienst te hebben gedaan als stoomgemaal, werd de stoommachine vervangen door elek trische aandrijving. In 1990 werd overgegaan op automatische, op afstand aangestuurde bemaling. Om sloop te voorkomen heeft een groep vrijwilligers de koppen bij elkaar gestoken en besloten om het Gemaal te gaan restaureren en er een museum van te maken. Er wordt nog steeds aan gewerkt. De voormalige stoomketelruimte heeft een galerie funktie gekregen. In de maanden april t/m september worden er expo sities gehouden. In de maand mei wordt er tentoongesteld door Fanny Mazure CO. Fanny Mazure (Oudorp) is de begeleidster van een aantal kunstschilders die een aantal maanden per jaar by haar samen komen teneinde hun tecjinieken uit te breiden of te verbeteren. De ande re deelnemers zijn: Hetty Kruk uit Akersloot, Elly van Nimwegen uit Oudorp en Suze Zandbergen uit Alkmaar. Er wordt geschilderd met olieverf. Anne Hulleman draagt by aan deze tentoonstelling met haar keramische beelden van tempels en voorouderplaatsen. Gemaal 1879 is te vinden 100 meter voorby Hotel Akersloot en is zaterdag 13 mei geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Verder elke zondagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. Voor de instandhouding van dit 'Museumpje in de polder' wordt een entree gevraagd van El,-. Kinderen tot 12 jaar gratis. Voor bezoek buiten de openingstij den door groepen en/of scholen kunt u contact opnemen met*tel. 0251- 313286/313253. Voor vragen over de tentoonstelling, tel. 0251-313594. Zie ook www.gemaall879.nl Op zaterdag 13 mei is het Gemaal 1879 te Akersloot geopend ter gelegenheid van de Nationale Molen Gemalendag. Eigen foto LIMMEN - In Limmen opent vandaag Limmerlodge haar deuren. In het pand van het voormalige restaurant Gastronome aan de Rijksweg 100 gaan Jolanda van Dam en Lia van Wichen met een totaal nieuw concept aan de slag. Het is de combinatie van horeca en lifestyle die van Limmerlodge een unieke ontmoetingsplaats moet maken. Jolanda van Dam: ,,In de meeste gelegenheden kun je slechts voor één bepaald artikel terecht. Voor een bank of een mooie tafel ga je naar een meubelzaak, voor een leuk geschenk loop je een cadeauwinkel binnen en wanneer je met vrienden een biertje of een glas wijn wil drinken, ga je naar het café. Bij Limmerlodge hebben we al die zaken gecombineerd. Letterlijk alles is by ons te koop. Cadeau-artikelen, meubels, kasten, tafels, een mooie fles wyn, sfeervolle verlichting, noem het eigenlijk maar op en het zit in ons aanbod." ,,En het mooie is", vult Lia van "Wichen aan, „dat de gasten vervolgens lekker in het horecagedeelte aan de bar kan gaan zitten. Of aan één van onze lange tafels. Waar ze een glas wijn kunnen drinken of een lekkere kop koffie, en wanneer die wijn ze bevalt, kunnen ze meteen een fles kopen. Maar ook het glas en het koffiekopje zijn te koop. Of de koffiebonen. Of de tafels waar ze aan zitten, of de stoelen! We leveren alles uit voorraad en alles is ook onmiddellijk meè te nemen. Ook daarin zijn we volgens my uniek: by ons stap je met je nieuwe aanwinst zo de deur uit." Het horeca-gedeelte', gaat Jolanda van Dam verder, 'wordt ver zorgd door Ulteam uit Schoorl. Daardoor kan er bij ons ook een broodje gegeten worden en op afspraak kan er door groepen geluncht worden of gebruik worden gemaakt van een high-tea. Dagelijks hebben we van 17.00 uur tot 19.00 uur een zogenaamd happy hour. Dan kan er een wijntje of iets anders gedronken worden, waarbij de tapas door ons worden aangeboden. Wij verwachten dat met name groepen en bedrijven daar gretig gebruik van zullen gaan maken!" AKERSLOOT - Brandweer Akersloot houdt op zaterdag 13 mei een open dag. Van 10.00 tot en met 15.00 uur kunt u een bezoekje brengen aan de brand weerpost aan de Buurtweg 51 in Akersloot. De open dag in Akersloot staat bol van de activiteiten. De vrijwilli gers voeren veel demonstraties zelf uit, zoals frituurpanplussen, auto knippen en het blussen van een vlam in de pan. Daarnaast zijn er ook veel activiteiten waar de bezoe kers zelf aan mee kunnen doen. Er is bijvoorbeeld een interactief spel waarin de bezoekers er achter komen hoe brandveilig hun huis is en voor de kinderen staat een spuit- spel klaar. De bezoekers kunnen ook meedoen aan het onderdeel 'blindlopen'. Daarby worden de deelnemers onderworpen aan een test waarby men evenveel ziet als een brandweerman die een bran dend, donker huis instapt (niets). Met behulp van een warmtecamera kunnen de andere bezoekers zien wat de deelnemer binnen doet. Naast alle actieve bezigheden ver schaffen de vrijwilligers op de open dag informatie over brandpreven tie, is er een fototentoonstelling (foto's vanaf 1930) en een doorlo pende film te zien. Natuurlyk zyn de voertuigen, in het byzonder de blusboot, ook te bezichtigen. LIMMEN - Tijdens de Bloemendagen in Limmen, zal de R.K. Corneliuskerk op zon dag 14 en maandag 15 mei open zijn voor bezichtiging. Op beide dagen is de kerk geo pend van 13.00 tot 17.00 uur voor een moment van rust, bezinning, luisteren naar rustige muziek en het bekijken van het interieur. Op de leestafel zal informatiemateriaal beschikbaar zijn, terwyl er ook mensen aanwezig zullen zijn die veel wetenswaardigheden over de kerk kunnen vertellen. De Corneliuskerk is gebouwd in 1902. Toegang gratis. LIMMEN - Het programma voor woensdag 10 mei, vrijdag 12 mei en zaterdag 13 mei bij JC Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 13 mei: Moederdagcadeau maken. Alle kids van 4 tot en met 9 jaar zijn welkom. Conquista Kids is geopend van 10.30 tot 12.00 uur. De entree is één euro met een glaasje limonade erbij. Club op woensdag: van 14.00 tot 17.00 uur is de Club geopend! Er staan zes spelcomputers klaar en je mag zelf je eigen muziek draaien in de Dj-hoek. Maar je kunt ook weer darten, tafeltennissen, sjoelen, pool biljarten, lekker internetten of knut selen. De Club is geopend voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kunnen jul lie eens op www.conquista.nl kijken. Club X-tra, zaterdag 13 mei: disco. Ga lekker uitje dak met jouw eigen muziek! De Club is voor tieners van 12 tot 16 jaar en is (gratis) geo pend vanaf 19.00 tot 23.00 uur. CONQ Café: Het café is een gezelli ge, relaxte hangplek, waar je lekker kunt chillen; biertje pakken; pooltje schieten en misschien eventjes chatten of internetten. Plof lekker neer op de heerlyke bank en geniet. CONQ Café is geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De entree is gratis en voor iedereen vanaf 16 jaar. Op zaterdag 13 mei is het café gesloten in verband met het jaarlijkse Prikkersbal. ADVERTENTIE Voor de harmonische ontwikkeling van het kind is een ononderbro ken leerproces een belangrijke voorwaarde. Daarnaast zijn rust en regelmaat van groot belang. De Jan van Rijckenborghschool geeft projectmatig onderwijs dat de individuele mogelijkheden van elk kind aanspreekt en stimuleert. De kleinschaligheid van de Jan van Rijckenborghschool biedt optimale mogelijkheden voor persoonlij ke aandacht. Er is directe en warme communicatie en samenwer king tussen leerlingenouders verzorgers, leerkrachten en bestuur. Ontwikkeling De kinderen krijgen leerstof aangeboden, aangepast aan het eigen kunnen. Ze zijn gegroepeerd met meerdere leeftijden en ontwikkelingsniveaus bij elkaar. De kinderen leren elkaar te helpen en er is veel aan dacht voor sociale betrokkenheid en solida riteit. Naast leren samenwerken wordt veel belang gehecht aan het vergroten van het zelfstandig leren en werken. De ontwikke ling van de creativiteit gaat op de Jan van Rijckenborghschool verder dan "handvaar digheid". Door het activeren van de innerlijke drive van de kinderen komen persoonlijke eigen schappen en capaciteiten duidelijk naar voren. Immers, onder de juiste condities ontwikkelen kinderen zich als van zelf. De leerkracht waardeert de leerprestaties naar eigen aanleg van het kind. De groei van de leerprestaties en de sociale ontwikkeling wordt vastgelegd in een leerlingvolgsys teem en geregeld besproken met de ouders of verzorgers. Innerlijke drive De belangrijke levensvragen vormen - op de achtergrond - een constant thema in het onderwijs. Zij komen ter sprake in de dag- opening, zijn doorweven in het overige onderwijs en komen meer uitdrukkelijk aan de orde bij het vak wereldoriëntatie en tij dens kringgesprekken. De filosofische ondergrond voor deze vragen ontspruit in het gedachtegoed van de Internationale School van het Gouden Rozenkruis. Pedagogisch klimaat Uiteraard wordt ook de cognitieve ontwik keling van het kind niet uit het oog verloren. Kinderen worden geprikkeld en uitgedaagd bet beste uit zichzelf naar voren te halen, ieder op zijn of haar optimale niveau. De gunstige pedagogische voorwaarden, die op de Jan van Rijckenborghschool aanwe zig zijn, brengen persoonlijke ontwikkeling en spirituele groei zonder forceren tot stand en ontplooien een nieuwsgierige en open levensinstelling. De Jan van Rijckenborghschool is gevestigd aan het Trompenburg 49 te 1852 CC Heiloo. U kunt bellen voor een afspraak om kennis te maken met onze school, leerkrachten en kinderen. U kunt ons ook mailen: jvrschool@zonnet.nl. Voor meer informatie zie: www. rozenkruis, nl/sc holen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 21