Spetterend openingsfeest in Het Baafje Melanie Stuifbergen deelnemer Kunstbende t Nijenburghwandeltocht INGEZONDEN BRIEF Milieu Burgemeester strijdt tegen de Waterratten Creatieve Heiloose maakt twee schilderijen I 1 HEILOO - Op zaterdag 13 en zon dag 14 mei, vanuit Heiloo de twaalf de NHWB-Nijenburghwandeltocht georganiseerd. De Wandelcommissie Heiloo biedt de wandelaars een scala aan afstanden; 5, 10, 15, 20, 25 en 30 kilometer. Het meenemen van honden is op alle afstanden toe gestaan, mits aangelijnd. De start vindt plaats vanuit Camping Heiloo, De Omloop 24 te Heiloo. De start- tijden zijn van 09.00 tot 10.00 uur voor de 30 kilometer, van 09.00 tot 11.00 uur voor de 25 kilometer en van 9.00 tot 12.00 uur voor de 20 kilometer. Voor de overige afstan den kan van 9.00 tot 13.00 uur gestart worden. Het inschrijfgeld bedraagt voor personen vanaf 4 jaar met herinnering 3,60, vanaf 4 jaar zonder herinnering betalen 2,30. Op deze inschrijfgelden genieten leden van de erkende wandelsport bonden een korting van 0,80. Zwerf-waai-en weggooivuil ston den afgelopen maand weer volop in de belangstelling. Strand, park en plantsoen kregen een voor jaarsbeurt voornamelijk door de jeugd, via school of club. Het bosje, tussen de Moestuin, het Bleekveld en de Slootenslaan, wordt al ruim 15 jaar schoonge- houden door enkele vrijwilligers. De laatste maanden werden het echter meer en meer bevuild door weggeworpen plastic zakjes met hondenpoep. De echte hon denliefhebbers vinden het ook stijlloos; maar de veroorzaker zal wel op het kerkhof liggen. Voor een oplossing werd contact met de gemeente gezocht en binnen twee weken werd een prikstok bezorgd. Met dit artikeltje, een büjk van waardering hiervoor. T. v. Doom Heiloo Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om-17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Zondag 7 mei vond in de Vest in Alkmaar de Kunstbende plaats. Jongeren tussen de 13 en 18 jaar krijgen hier de kans om hun kunstwer ken tentoon te stellen. Melanie Stuifbergen (18) uit Heiloo deed ook mee. De Kunstbende wordt georgani seerd om jongeren de kans te geven hun kunstwerken op een professio nele manier te tonen aan het publiek. Iedereen in de leeftijd van 13 tot en met 18 jaar kon zich opgeven. Het thema van dit jaar was 'extreem'. De kunstwerken worden beoordeeld door een jury en de winnaar mag door naar de landeüjke finale van de Kunstbende in Utrecht. Onder de deelnemers was ook Melanie Stuifbergen uit Heiloo. Zij maakte twee schilderij en. ,,Op het ene schilderij is een gezicht met een stofkapje voor te zien, het andere schilderij is een klok. Ook heb ik er een onder schrift bij gemaakt. 'Once we must have thought that this would be extreem, but now we know bet ter....' Als wij vroeger zouden ver tellen dat er mensen op de wereld zijn die stofkapjes dragen voor ziek tes of luchtvervuiling, dan zouden ze je hebben uitgelachen. En nu weten we eigenlijk niet beter. De klok staat voor de verandering van tijd, en daarbij ook de verandering van de definitie van het woord extreem", legt Melanie uit. Dit is niet de eerste keer dat Melanie iets creatiefs maakt. Vorig HEILOO - Vrijdag werd zwem bad Het Baafje onder grote belangstelling van heel veel kin deren, ouders en genodigden geopend. Eerst werd iedereen uitgenodigd om in het ondiepe bad mee te swingen op Balou de Bruine Beer. Door burgemeester Romeyn, wet houder Opdam, ouders en kinderen werd vrolijk gedanst in het bad. Daarna volgden een stormbaanesta fette en een waterestafette waar diverse teams tegen elkaar streden om een finaleplaats. Het parcours was specatculair en nat! Zo moest je met je team eerst in een vierpersoonsloopbroek, dan over de stormbaan, bananen gooien .door de apenkoppen, snel hard lopen naar het diepe bad waar je naar de overkant moest zwemmen om de koe te melken en met een bekertje water boven je hoofd weer terug om zo snel mogelijk naar de hoge duikplank te renpen voor de eindbom! Het finalespel werd gespeeld door het winnende kinderteam De Waterratten, die streden tegen het gemeenteteam van burgemeester Romeyn en wethouder Obdam met twee badmeesters van Het Baafje. Daarna streden de winnaars van de waterestafette, The Chickey's, tegen het Team Hart voor Polen. De Waterratten versloegen het gemeenteteam dik en na een spette- kreeg daar dan ook een luid applaus voor. Het was een mooie dag vol spelletjes, schminken, luchtkussen, popcorn, attracties, estafettes, aqua- robic, luchtkussens en meer, waardoor het zwemseizoen warm en spetterend is geopend. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Op het spectaculaire parcours tijdens het openingsfeest van Het Baafje moesten de teams eerst in een vierpersoonsloopbroek, dan over de stormbaan, bananen gooien door de apenkoppen, snel hard lopen naar het diepe bad om zo snel mogelijk naar de hoge duikplank te rennen voor de eindbom! Foto: Mario Sacksioni rende bom hadden zij dan de snelste tijd. De burgemeester wist echter wel een erg goed 'bommetje' te maken van de hoge duikplank, en jaar deed ze ook mee aan de Kunstbende en werd ze tweede. Ik ben altijd al creatief bezig geweest. Het begon vroeger al met kleurplaatwedstrijden. In mijn vrije tijd ben ik vaak bezig met tekenen. Ik zit op het Hout- Meubilering college in Amsterdam. Ik volg de opleiding interieurstylist en zit in mijn tweede jaar. Later wil ik graag binnenhuisarchitect worden", ver telt Melanie. Afgelopen zondag behoorde de creatieve studente niet tot de winnaars, maar dat was geen teleurstelling. „Natuurlijk is het leuk als je iets wint, maar het is gewoon zo'n leuke dag. Er wordt veel georganiseerd. Zo is er bijvoor beeld dans, muziek en theater. Het is ook al erg leuk dat je de kans krijgt om je werk tentoon te stellen en dat die beoordeeld wordt door een jury", aldus Melanie. Melanie met een van haar werken, getiteld: 'Once we must have thought that this would be extreem, but now we know better.Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3