Moederdagactie 't Loo Brasserie Wildschut heropend Nieuwsberichten uit de Wereldwinkel V/D Leygraaf makelaars heeft succesformule Fanfare Showband Heiloo wederom gastheer bij GGZ Willibrord Altijd al de Mattheus willen zingen? Afrikaanse weken op Rijckenborghschool H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN UITKIJKPOST 10 MEI 2006 HEILOO - Zaterdag 13 mei is het weer zo ver. Kinderen van 4 tot en met 10 jaar uit Heiloo en omgeving kunnen een taart komen maken voor moe der in Winkelhof 't Loo. De taarten worden aangeboden door de winkeliers van Winkelhof 't Loo. Voor dit evenement heb je wel een deelnemerskaart nodig. Het taarten maken start op het Middenplein om 11.00 uur en zal tot ongeveer 14.00 uur duren. Op de kaart staat het tijdstip waarop je je taart mag komen maken. Je kunt vanaf woensdag 10 mei een kaart afhalen bij Bakkerij Kees Zoon, Albert Heijn of Didi, één kaart per gezin. Wees er wel snel bij, want op is op! HEILOO - Vanaf vandaag is brasserie Wildschut opnieuw geopend. De afgelopen tijd is de zaak volop verbouwd, en is het naastgelegen restaurant Las van Bennekom bij Wildschut getrokken. Ondanks de verbouwing was de brasserie steeds gewoon geopend, maar vanaf deze week is het nieuwe restaurant, met de gezelligheid en de kwaliteit die u van Wildschut gewend bent, klaar voor de toekomst. Leneke en Henk Wildschut, en Paul Las van Bennekom heten u van harte welkom in hun vernieuwde Brasserie Wildschut aan de Stationsweg 82 in Heiloo, tel. 072-5321392. Wildschut is van dinsdag tot en met zondag geopend van 12.00 tot 24.00 uur, zondag vanaf 13.00 uur. HEILOO - Wist u dat de Wereldwinkel al weer 20 jaar in Heiloo is gevestigd? De Wereldwinkel Heiloo is op zaterdag 24 juni jarig en dat wordt gevierd! Er worden op die dag leuke activiteiten georganiseerd voor jong en oud. Zo is er bijvoorbeeld ook een proeverij waar iedereen hapjes kan proe ven die in de verre landen zijn geproduceerd. Er wordt muziek gemaakt en er zijn voor kinderen activiteiten. In advertenties en in volgende Wereldwinkelberichten in de Uitkijkpost wordt verder ingegaan op dit spet terende jubileumfeest. Zondag 14 juni is het moederdag. Cadeautje voor moeder? Ideeën genoeg in de Wereldwinkel: de mooiste sieraden, van tijd loos tot modern, zomerse zijden sjaals, vrolijke shoppers, oorbellen enzo voorts. In verband met moederdag krijgt u 10% korting op alle sieraden. Verder heeft de Wereldwinkel deze maand weer een aantal interessante aanbiedingen: drie pakken koffiepads naar keuze, voor 5,-; een set van twee grinders, voor een feestelijk kopje cappuccino: chocolade sugar of sugar cinnamon, deze maand geprijsd voor 7,-. En zo'n heerlijke abri- kozenreep, een Geobar: twee van deze lekkernijen voor slechts 1,-. Wees welkom in de bijna jarige Wereldwinkel! HEILOO - In de zomer van 2005 is V/D Leygraaf Makelaars door een uit gelezen selectie van landelijke makelaars benaderd om toe te treden tot de Qualis makelaars. Door middel van de Qualis makelaars en hun luxe, glossy life-style magazine Stoockx kunnen zij sindsdien opdrachtgevers garande ren dat de woning direct onder ogen komt bij de beoogde doelgroep. Deze doelgroep is een unieke selectie van eigenaren die een woning in het luxe segment bezitten. Deze huizenbezitters ontvangen iedere twee maanden gratis het prachtige magazine per post. Elk van de vijftig kantoren is ver antwoordelijk en fungeert als aanspreekpunt in zijn eigen regio. Dit bete kent dat V/D Leygraaf u als enige in de regio de mogelijkheid kan bieden om uw woning onder het Qualis. label te presenteren in het Stoockx magazi ne en de website www.qualis.nl. Het spreekt vanzelf dat men bij V/D Leygraaf Makelaars bijzonder trots is op het feit dat zij zijn gekozen om deze exclusieve doelgroep te mogen bedienen. De eerste verkoopsuccessen zijn reeds behaald en dit goede nieuws verspreidt zich snel, enthousiaste verkopers van de mooiste objecten weten het kantoor al te vinden. Indien u meer wilt weten over Qualis of over het adverteren in Stoockx kunt u con tact opnemen met V/D Leygraaf Makelaars, 072-5114318, www.vdley- graaf.nl, info@vdleygraaf.nl. HEILOO - Op zaterdag 13 mei zal Fanfare Showband Heiloo weer de gastheer zijn van haar donateurs, sponsors en van alle andere belangstellenden. Even als voorgaande jaren mag de showband daarvoor weer gebruik maken van de grote ontvangstruimte van GGZ Willibrord aan de Kennemer- straatweg. Maandenlang is er gerepeteerd om het gevarieerde programma, gearrangeerd en gedirigeerd muzi kaal leider Marcel Klok, te kunnen neerzetten. Nu is de tijd gekomen, dat de majorettes en muzikanten hun kunsten aan muziekliefhebbend Heiloo (en omgeving natuurlijk!) gaan tonen. Enkele weken geleden werd al een 'try out' gehouden in Egmond aan Zee. Hier kregen de bewoners van de Prins Hendrik Stichting al een voorproeve van het geen de majorettes en bandleden de toeschouwers en toehoorders op het donateursconcert gaan bieden. Het belooft weer een gezellige avond te worden, waarbij het optre den om 19.00 uur begint met een showoptreden op het grasveld vóór de kapel van GGZ. Om 20.00 uur (de bezoekers hebben dan ongetwij feld de weg kunnen vinden naar de koffie en thee en de muziekinstru menten hebben zich inmiddels dan weer wat aan de binnentemperatuur kunnen aanpassen) zal het concert worden voortgezet in de grote ont vangstruimte. Natuurlijk zullen ook de majorettes en - niet te vergeten - de jongste minirettes weer een belangrijke rol spelen bij dit muzika le entertainment. Wendy van Gijlswijk, de instructrice van de majorettes, heeft met de dames leuke shows (onder andere op een medley van Kinderen voor Kinderen) ingestudeerd. Ook de te gebruiken outfit zal op z'n minst verrassend zijn. Zoals te doen gebruikelijk, heb ben alle mensen, die de Fanfare Showband Heiloo een warm (finan cieel) hart toedragen, gratis toe gang. De showband wil daarmee haar dankbaarheid tot uitdrukking brengen. De toegangsprijs a 4,- per persoon zal overigens weinig andere belangstellenden mogen weerhouden om het concert van de Fanfare Showband Heiloo bij te gaan wonen. Al geruime tijd zijn de leden van de showband in de weer om prijzen te vergaren voor hun loterij. U zult versteld staan van hun goed gevulde prijzentafel. Natuurlijk is de muziekvereniging het bedrijfs leven (dat weer heel royaal heeft geschonken) erg dankbaar. Maar dat geldt ook voor alle andere gulle gevers. Maar vanzelfsprekend staan de muziek en dans centraal op deze avond. HEILOO - Droomt u er al heel lang van om eens de Mattheus Passion (mee) te zingen? Of heeft u deze al eens gezongen en wilt u die geweldige erva ring nog eens meemaken? Grijp dan nu uw kans en neem con tact op met Oratoriumkoor Nieuw Leven. Het koor in Heiloo heeft dit tot de verbeelding sprekende meester werk van J. S. Bach nu op haar pro gramma gezet. Deze maand is een begin gemaakt met het instuderen van de Mattheus onder de inspire rende leiding van dirigent Jan Herman Ploeg. Het werk zal in maart 2008, samen met orkest en solisten, worden uitgevoerd. Dat lijkt nog ver weg, maar er staat nog meer op het programma. In decem ber van dit jaar zal het koor name lijk de Messiah van Handel uitvoe ren. De repetities worden gehouden op dinsdag in de Ter Coulsterkerk. Van 20.00 tot 21.00 wordt de Mattheus Passion ingestudeerd en na de pauze van 21.20 tot onge veer 22.15 uur de Messiah. Er zijn verschillende mogelijkheden voor uw deelname aan het koor. Als het u alléén om de Mattheus te doen is en als u de Mattheus nog nooit eer der hebt ingestudeerd, kunt u nu projectlid worden. Dat wil zeggen dat u in ieder geval meezingt tot en met het concert in maart 2008. U doet dan mee met het eerste deel van de repetitie-avond. Als u de Mattheus al vaker hebt gezongen, kunt u zich ook als projectlid bij ons aansluiten na de zomervakantie in 2007, want u heeft dan de eerste instudeerfase niet meer nodig. Als u, naast de Mattheus, ook wilt genieten van het meezingen in Handel's Messiah, wordt dan volle dig (project)lid van het koor! De Mattheus Passion is een monumen taal werk dat wordt uitgevoerd met veel meer koorzangers dan de meeste oratoria. Er wordt gebruik gemaakt van een dubbelkoor en van een kinderkoor. Vooral welkom zijn tenoren en bassen, maar ook sopra nen en alten kunnen zich aanmel den. Bel dan voor meer informatie met Ada Struijs, tel. 072-5320475 of met Trudy Mascini, tel. 072- 5335683, of mail met secretari- aat@oratoriumkoorheiloo.nl, web site: www.oratoriumkoorheiloo.nl. HEILOO - Twee maanden lang bogen de kinderen van groep 7 en 8 van de Jan van Rijckenborghschool aan het Trompenburg in Heiloo zich over Afrika. Het Afrikaanse continent werd verkend aan de hand van platen en verhalen, onder andere verteld door een Ghanese onderwijzer en een ontwikkelingswerker. Leren trom melen op een djembè en de kennis van andere Afrikaanse muziekin strumenten werd verzorgd door Artianee. De kinderen leerden hut ten bouwen, Afrikaanse lekkernijen bakken en nog veel meer. Ook wer den in de lessen parallellen getrok ken tussen onze westerse leefwijze en die van hen. Aan de kennis over de verschillende culturen die Afrika bevolken werd daarbij veel aan dacht besteed. Het kon niet anders of er moest een Afrikamiddag wor den georganiseerd, waarin de kin deren hun kennis konden tentoon spreiden. Zo werden op dinsdagmiddag 25 april ouders en andere belangstellenden, maar ook de kinderen van de lagere klassen, verwelkomd op een heus Afrikaans feest. Allereerst werden de muzikale talenten getoond en vervolgens waren er tal van stands waar je wat kon doen of eten. Bij alles werd enthousiast uitgelegd waar het voor stond of wat het betekende. Het was een sfeervolle, warme en leer zame middag voor jong en oud op de Jan van Rijckenborghschool. Het was een sfeervolle, warme en leerzame middag over Afrika op de Jan van Rijckenborghschool. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7