Het burgeijaarverslag komt eraan Bezoek uit Swietochlowice weer thuis Prijsuitreiking fïetstweedaagse 't Loo Ontmoetingen in de Buurtbus Dodenherdenking in Heiloo H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Rode draad is meedoen, oftewel participatie Nieuwe invulling gewaardeerd door aanwezigen UITKIJKPOST 10 MEI 2006 HEILOO - In maart is door de drie fietsenzaken Boersen, Vlaar en Bosman in Heiloo tijdens de fietsenbeurs in 't Loo een kleurwedstrijd gehouden. Zaterdag vond bij Boersen Bike Totaal aan de Stationsweg de feestelijke prijsuitreiking plaats. Anita Duyker van Boersen overhandigde twee jongensfietsen aan: Marnix Posch (4), Sander van Kleunen (6) uit Heiloo en een meisjesfiets aan Kimberley Buis (9) uit Egmond aan Zee. Blije gezichten van zowel de kinderen als de ouders waren het gevolg. HEILOO - In de raadsvergade ring van 8 mei aanstaande over handigt burgemeester Romeyn van Heiloo officieel het burger jaarverslag 2005 aan de vice- voorzitter van de gemeente raad, de heer Daas. ïn het burgeijaarverslag doet de burgemeester van Heiloo verslag van een aantal zaken die de gemeen te in 2005 aangepakt heeft. Het motto is: wie zaait zal oogsten. Dat betekent dat er eerst gewerkt moet worden voordat er resultaten te zien zijn. In het burgerjaarverslag van 2005 komen diverse onderwerpen aan bod, zoals het jeugdbeleid dat samen met kinderen, hun ouders en professionals is vormgegeven; het proefproject wijkbeheer waarbij inwoners al rondlopend met bestuurders en ambtenaren hun wensen kunnen uiten over het onderhoud van hun straat; de toe komstvisie van Heiloo; en de uitbrei ding van de dienstverlening van de gemeente. Rode draad van dit bur gerjaarverslag is meedoen, oftewel participatie. De gemeente wil graag dat inwoners van Heiloo meedoen, meedenken en meepraten. Daarom nodigt de burgemeester inwoners ook uit om bij de bespre king van het burgerjaarverslag in de raadscommissie Bestuurlijke Zaken hun mening te komen geven. Wat vinden zij van dit burgerjaarverslag? Wat is goed en wat kan beter? De raadscommissie Bestuurlijke Zaken bespreekt op 16 mei om 20.00 uur het burgerjaarverslag. Burgemeester Hans Romeyn: „Ik wens u veel leesplezier toe bij dit burgerjaarverslag 2005, en spreek de wens uit dat alle inspanningen van u en de gemeente samen een goede oogst zullen opleveren." In het burgerjaarverslag van 2005 komen diverse onderwerpen aan bod, zoals het jeugdbeleid dat samen met kinderen, hun ouders en professionals is vormgegeven; het proefproject wijkbeheer waarbij inwoners al rondlopend met bestuurders en ambtenaren hun wensen kunnen uiten over het onderhoud van hun straat; de toe komstvisie van Heiloo; en de uitbrei ding van de dienstverlening van de gemeente. Rode draad van dit bur- geijaarverslag is meedoen, oftewel participatie. De gemeente wil graag dat inwo ners van Heiloo meedoen, meeden ken en meepraten. Daarom nodigt de burgemeester inwoners ook uit om bij de bespreking van het bur gerjaarverslag in de raadscommissie Bestuurlijke Zaken hun mening te komen geven. Wat vinden zij van dit burgerjaarverslag? Wat is goed en wat kan beter? De raadscommissie Bestuurlijke Zaken bespreekt op 16 mei om 20.00 uur het burgerjaar verslag. HEILOO - Sinds 2002 is fotograaf Tim van der Lans 2002 vrijwilliger- chauffeur bij de Buurtbus Heiloo. Wekelijks ontmoet hij veel verschillende mensen, die gebruik maken van de Buurtbus. Tim interviewt deze mensen, vraagt ze vervolgens het hemd van het lijf en stuurt dat vervolgens naar de Uitkijkpost. Waar u deze ontmoetingen kunt lezen. Tim: „Merijntje Betrema en Nadine van Kleef met de buurtbus onderweg van Arnhem naar Egmond aan Zee. Arnhemse meisjes? Nou ja zeg die verwacht je toch niet in de buurtbus? Die koop je toch bij de bakker, want dat zijn toch van die lekkere koekjes? Sinds maandag weet ik beter, want toen kreeg ik ze zomaar in de schoot geworpen, in de bus bedoel ik. En daar was ik heel blij mee. Ik zal u in het kort uitleggen waarom. Onze buurtbus, waarvan ik sinds, rijdt al ruim een jaar ook naar Egmond. Meestal vervoe ren wij ouderen naar winkelcentrum 't Loo of naar het strand en terug. Soms komt er iemand naar de bus toe bij een halte met de vraag: is dit een belbus en mogen alleen oude mensen mee? Uit dergelijke vragen, blijkt dat onze bus nog steeds het imago heeft van seniorenbus en dat bij veelal jonge re mensen de bus dus onbekend en onbemind is. Daarom was ik zo blij met die twee Arnhemse meisjes. Eigenlijk was ik van plan om van een van onze vaste klanten een foto te maken en een paar vragen te stellen voor een stuk je in de Uitkijkpost, maar deze kans om te laten zien, dat onze verbinding van Heiloo naar Egmond heel geschikt is voor alle leeftijden, wilde ik niet laten lopen. Wat is het doel van jullie reis dames? Wij willen naar de Prins Hendrik Stichting in Egmond aan Zee. Zo I dat hoor ik niet vaak, gaan jullie daar logeren (grapje), of willen jullie het museum daar bekijken? Nee wij zijn grafisch ontwerpers en hebben een gesprek daar. Oh leuk! En waar komen jullie vandaan? Uit Arnhem met de trein. We hebben via internet gezocht naar een goede verbinding en dit was de beste,. alleen de tijden klopten niet. We dachten ook dat we met bus 410 moesten, maar die kwam niet. Gelukkig, dat u wel langs kwam. Vlak bij de bebouwde kom van Egmond aan Zee stapten ze uit en heb ik nog even gevraagd hoe ze de buurtbus vonden. Ze vonden het heel leuk en gezellig, vooral met die muziek." HEILOO - De Poolse delegatie uit onze zusterstad Swietochlowice, die hier een weekje op bezoek is geweest, is weer gezond en wel terugge keerd. Tijdens de ontvangst op het gemeentehuis werd o.a. kennis gemaakt met de burge meester en de nieuwe wethou ders en enkele nieuwe raadsle den van de gemeente Heiloo. Het bestuur van de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice had in het kader van de tweejaarlijk se uitwisseling in overleg met het bestuur varrde Vrienden van Heiloo een programma samengesteld pas send in het kader van het bestaande vijfjarenplan tot samenwerking tus sen de beide gemeenten. Het pro gramma bevatte drie thema's. Het ouderenwerk in Heiloo, de groen voorziening en startende onderne mers. De delegatieleden namen al naar gelang hun belangstelling deel aan een programma afgestemd op één van deze thema's. Door de groep ouderenwerk werd een bezoek gebracht aan De Amberhof en De Loet, Overkerck en 't Trefpunt. De groep groenvoorzie ning was te gast bij de Gemeente Openbare Werken Groen voorziening en Arend de Winter Combigroep BV De groep startende ondernemers had een bijeenkomst met leden van de Rotary Club Heiloo en er werd een bezoek gebracht aan de Campina Melkfabriek. In Amsterdam werd een bezoek gebracht aan het hoofd kantoor van de ING bank befaamd om zijn bijzondere architectuur en daarna was er een rondleiding door de Amsterdam Arena. Tijdens een rondwandeling door het Heilooër Bos werd spontaan muziek gemaakt op de meegebrachte instrumenten en werd gedanst in klederdracht. De deelnemers hadden over belang stelling niet te klagen. Het program ma werd afgesloten met een feest avond samen met de gastouders, die de gasten gedurende een week in huis hadden genomen. De avond werd muzikaal begeleid door de Streetband en er was een enthousi ast optreden van Dat Koor met .De Band. Het merendeel van de delega tieleden was voor de eerste keer in Heiloo. Zij hebben hun ogen uitge keken en waren unaniem van mening, dat Heiloo zich van zijn beste zijde heeft laten zien. Tijdens het bezoek werden nieuwe plannen tot verdere samenwerking gemaakt. Er werden nieuwe vriendschappen gesloten en bestaande verstevigd. Tijdens het afscheid werd er dan ook menig traantje gepinkt. HEILOO - Op donderdag 4 mei werd ook in Heiloo de jaarlijk se Dodenherdenking gehouden. De Stille Tocht werd gelopen vanaf de hoek Bergeonstraat/ Holleweg naar het monument 'De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht werd genomen. Na het spelen van 'The last post' door een solist van Fanfare Showband Heiloo werd om 20.00 uur twee minuten stilte in acht genomen. Hierna werden gezamen lijk de coupletten één en zes van het Wilhelmus gezongen, begeleid door Harmonie Caecilia. Vervol gens kon men bloemen leggen bij het monument. Eerst legden scouts bloemen, konden anderen bloemen bij het monument neerleggen en tot slot legden de overige scouts bloemen. Anders dan in voorgaan- .de jaren hield burgemeester Romeyn dit jaar voor het eerst pen toespraak waarin hij de gevallenen van de Tweede Wereldoorlog op indrukwekkende wijze herdacht. Tenslotte vond een kort herden kingsconcert plaats in de Witte Kerk, verzorgd door Gerard Boeters op piano en Liesbeth Steffens op altviool. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9