0 Play In Muziekvereniging Excelsior Bierproeverij en Luie hond in Buk Buk Een expositie die stof doet opwaaien! H E I L O O Waterrijk Nederland DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Waterrijk Nederland door ANWB boeken Mission Impossible 3 Henny Mazurel uit Opdam en Trudy Keyzer uit Heiloo Met hulp uit het 'grote' orkest hebben zij al heel wat concerten gegeven UITKIJKPOST 17 MEI 2006 'ANWB Nederland leeft met water. Toch wordt er in het dagelijks leven nau welijks bij stilgestaan hoe belang rijk water voor ons land is. In het boek 'Waterrijk Nederland' wordt op verrassende wijze de rol van water in het Nederlandse land schap getoond en beschreven. Zee, meren, kanalen, rivieren, slo ten en grachten: in Nederland zijn ze volop te vinden. Waterrijk Nederland toont en beschrijft de strijd tegen het water, het land dat gewonnen is op het water en de rol van het water in de natuur en de stad. In 160 kleurrijke pagina's krijgt de lezer zo een beeld van het eeuwenoude huweüjk tussen Nederland en het water. De bijge voegde routegids met 16 fiets-, wandel- en kanotochten maakt het mogeüjk om bijzondere waterrijke plekken van Nederland zelf te ont dekken. door ANWB Boeken voor 17,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Geheim agent Ethan Hunt (Tom Cruise) komt opnieuw in actie en moet de gevaarlijkste opdracht van zijn leven aanvaarden. Na Brian De Palma en John Woo neemt J.J. Abrams het regiestokje over voor de derde 'Mission: Impossible', de filmreeks die gebaseerd is op de gelijknamige televisieserie. Abrams maakt hiermee weliswaar zijn regiedebuut op het witte doek, maar heeft als het creatieve brein achter de populaire series 'Lost' en 'Alias' zijn sporen op het gebied van actie en drama ruimschoots ver diend. In tegenstelling tot zijn voor gangers schreef Abrams dan ook zelf mee aan het script. Tom Cruise kruipt voor de derde keer in de huid van geheim agent Ethan Hunt en ook Ving Rhames is weer terug in zijn rol van Luther Stickell. Philip Seymour Hoffman, die een Oscar won voor zijn titelrol in 'Capote'speelt de bad-guy Owen. Te zien op maandag 15 mei 20.00 uur, dinsdag 16 mei 20.00 uur, woensdag 17 mei 20.00 uur, donderdag 18 mei 20.00 uur, vrijdag 19 mei 21.30 uur, zater dag 20 mei 21.30 uur, zondag 21 mei 20.00 uur, dinsdag 23 mei 20.00 uur, woensdag 24 mei 20.00 uur. HEILOO - Dit weekend staan er weer een aantal activiteiten op het programma van Buk Buk. Vrijdag de bierproeverij en zaterdag staan Luie hond en Wisegear op het Bukpodium. Op de bierproeverij in mei gaan we voorjaarsbieren proeven, ook wel paasbieren,. lentebieren of mei- bocken genoemd. Er worden jonge bieren geproefd, maar ook wordt ondervonden hoe ze na een jaar smaken. Daarnaast wordt geproefd of bier met een hoger alcoholper centage wel bij de vooijaarsbieren past. Kortom: ondanks bieren in één thema toch een afwisselende proeverij. Vrijdag 19 mei in het café van de Buk, aanvang 20.30 uur, kosten 7,50 voor zes bieren. Luie Hond Luie Hond is een Nederlands talige Reggae/Ska/Rock-band uit het Noorden des Lands die nogal eens met Doe Maar wordt vergele ken. Het begon allemaal in de zomer van 1997 waar vijf jongens zich bezighielden- met liefde voor country, wijn, zon, vrienden en vrouwen. Zij musiceerden er vrolijk op los met akoestische gitaren, emmers koebellen en zelfs pakken rijst of hagelslag. De groep trad veel op en raakte bekend bij jong en oud door hun positieve vibraties. Ook Ilse De Lange was gechar meerd en vroeg ze voor haar voor programma. Zo kwamen ze in aan raking met grote podia en dit deed de band (pezen voor een minder akoestische opzet. Er werd een drummer gevonden die Luie Hond een nieuwe 'hartslag' gaf. Niet veel later vonden ze ook iemand die de muziek opleukte met toetsen. Toen kon het feest beginnen. En het feest gaat door op 20 mei in Buk Buk. Wisegear zal het voorprogramma verzorgen. De deuren gaan open om 21.00 uur en kaarten zijn aan de deur te verkrijgen voor 9 euro en in de voorverkoop bij Centerdisc (slim- pad 36 te Heiloo) voor 8 euro. Verwacht in Buk Buk: 27 mei Hans Dulfer (voorverkoop is al gestart bij Centerdisc), 3 juni Technique (techno), 17 juni Jan Akkerman (voorverkoop is al gestart by Centerdisc). LIMMEN - Zondag 21 mei orga niseert muziekvereniging Excelsior Limmen een play in voor het opleidingsorkest van Excelsior Limmen en voor het jeugdorkest van Harmoniecorps Tuindorp. Voor het opleidingsorkest uit de muziekvereniging is dit eerste keer in hun bestaan dat zo'n play-in geor ganiseerd wordt. Het orkest bestaat nu inmiddels bijna tien jaar en is nog steeds groeiende. De leerlingen die bij Excelsior op les komen beginnen vaak op de blokfluit en stromen dan door naar een instrument of het slagwerk. Als die keuze eenmaal gemaakt is en de leerling ongeveer een jaar op les is kan het al deelne men aan het opleidingsorkest. Daar leren de leerlingen dan ook het samenspel ontdekken. Het orkest bestaat inmiddels uit 34 leden. Met de hulp van hun dirigent Liesbeth Zonneveld repeteren ze iedere dins dag van 06.30 tot 07.30 uur. Door het jaar heen geven ze diverse optre dens, zowel binnen, bijvoorbeeld de Cameren, als buiten, tijdens de bra derie. Ook het jeugdorkest van harmo niecorps Tuindorp heeft een groei ende jeugdopleiding en wil dit ook eens buiten de eigen gemeente laten horen. Het opleidingsorkest van Harmoniecorps Tuindorp bestaat uit zo'n 20 muzikanten en komt uit Tuindorp Oostzaan in Amsterdam- Noord. Het opleidingsorkest bestaat voor namelijk uit beginners en met wat hulp uit het 'grote' orkest hebben zij ook al heel wat concerten gegeven. Sinds 1999 staat het orkest onder leiding van dirigente Marisca Dittmer. Tijdens deze play-in zal het opleidingsorkest van Excelsior Limmen samen met de jeugd van Harmoniecorps tuindorp eerst geza menlijk repeteren in het eigen club gebouw. Na de lunch vertrekt het gezelschap naar de Burgerij, alwaar om 15.00 uur het concert plaats vindt van beide orkesten. Zij zullen onafhankelijk van elkaar en met elkaar een optreden verzorgen. De zaal is om 14.45 uur open voor publiek en de toegang is gratis. Luie Hond REGIO - 't Brakenkerkje in Obdam zet de deuren open voor kunstminnend publiek. Gedurende drie weekenden zijn er beelden en schilderijen van twee Noord-Hollandse kunstenaars te zien. Henny Mazurel uit Obdam en Trudy Keyzer uit Heiloo werken samen in hun galerie annex inlijsta- teüer op de Dr. Lohmanstraat in Obdam, die op de dinsdag, woens dag en zaterdag geopend is. Daar staat een deel van hun kunstuitin gen en treft u een duizendtal lijsts- oorten aan. Voor uw persoonlijke wensen kunt u ook bij het duo terecht, zij accepteren speciale opdrachten variërend van inlijst- werk tot geschilderde portretten en van beelden tot ruimtelijke objec ten. Daarnaast geven zij nog diverse workshops en cursussen op beeld houw- en schildergebied. In het gezamenlijke atelier worden hun kunstzinnige zielen samen tot één gedachte versmolten om dat uit te dragen in gemeenschappelijke exposities. Mazurel is de beeldhou wer van de twee en waagt zich ook aan het schilderspenseel. Keyzer is de schilder en laat zich nog wel eens verleiden tot beeldhouwen. Zo omschrijven zijzelf hun unieke samenwerking. Deze creatieve dui zendpoten hebben vele exposities op hun naam staan. Dit maal wagen zij zich aan 'Een expositie die stof doet opwaaien' in 't Brakenkerkje in Obdam. De laatste jaren laten zij zich inspireren door het thema 'Stof' in al zijn facetten. De kijker staat voortdurend voor raadsels, want de schilderkunst en de objecten wor den door deze kunstenaars op zijn kop gezet. De kleurrijke kerami sche figuren spelen een uitdagend spel met het sobere keramiek dat gecombineerd is met natuurlijke materialen. De stenen fantasieën, die met de natuur verbonden zijn, schijnen een innerlijke rust te bezit- ten.De lichtval in het prachtig gerestaureerd kerkje speelt met de geëxposeerde kunstwerken een eigen spel en geeft een mysterieuze uitstraling aan het geheel, waar u als bezoeker de hoofdrol in speelt. Op de zondagen zal er geregeld live-muziek ten gehore gebracht worden door de troubadours Hubert Kuijper en Sjaac Keyzer. Voor informatie kunt u bellen met Henny Mazurel, tel. 0226-452320 en Trudy Keyzer, tel. 072-5337293. Mazurel en Keyzer nodigen u uit voor een ontmoeting in 't Brakenkerkje aan de Dorpsstraat 38, Obdam. De expositie is geo pend van 11.00 tot 17.00 uur op: 20 en 21 mei, 25, 26, 27 en 28 mei (hemelvaartweekend), 3, 4 en 5 juni (pinksterweekend).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11