Bestrijden iepziekte 19 m HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Wanneer zieke iepen-te lang blijven staan, kunnen ze andere iepen besmetten. Om schoon schip te maken in Noord-Holland houdt de provincie in samenwerking met de gemeenten een grootscheepse saneringsactie. De gemeente Heiloo is in 2006 opgenomen in het actiegebied. De provincie neemt gedurende de loop van het project de kosten voor het weghalen van de zieke iepen bij particulieren geheel voor haar rekening; vanaf 2007 zijn de kosten volledig voor rekening van de eigenaar van de boom. Voor een duurzaam iepenbeheer is een eenduidige effectieve aan pak van de iepziekte door alle beheerders samen een vereiste. Over deze aanpak zijn afspraken gemaakt tussen de provincie, de (vereniging van) Noord-Hollandse gemeenten en de terreinbehe rende organisaties. Organisaties als de Vereniging Natuurmonu menten en Staats-bosbeheer heb ben zich achter een gezamenlijke aanpak van de iepziekte geschaard. Gemeenten vervullen bij deze aanpak van de iepziekte een regie-rol. De afspraken zijn vastgelegd in het convenant iep- ziektebestrijding dat onlangs ook is ondertekend door de gemeente Heiloo. Wat betekent dit voor u als particulier? Meer dan de helft van het aantal zieke iepen is particulier eigen dom. De gemeente Heiloo verzorgt de noodzakelijke inven tarisaties om bij particulieren zieke en dode iepen op te sporen. Hierbij wordt ook opgelet of er iepenhout ligt opgeslagen. De gemeente wil de eerste inventari satieronde starten in week 21. Indien geconstateerd wordt dat de iep inderdaad ziek is, treedt de gemeentelijke waarnemer in con tact met de bewoners en/of eige naar van de boom en legt de situ atie uit. Bij deze uitleg ontvangt u een folder die informatie geeft over de iepziekte. De waarnemer markeert de bomen die ziek, dood of eventueel besmet zijn door wortelcontact, met verf. De gegevens van de inventarisatie worden vervolgens doorgegeven aan de iepziektecoördinator van de provincie. Afstandverklaring. Voor de bomen in eigendom van particulieren, die verwijderd moeten worden, moet door de boomeigenaar afstand worden gedaan. De afstandsverklaring wordt gedeeltelijk door de waar nemer ingevuld. De eigenaar vult het gedeelte in om afstand van de bomen te doen. Het ingevulde formulier wordt direct weer mee genomen door de waarnemer. Wanneer u niet thuis bent wor den de formulieren ingevuld en wordt de afstandsverklaring samen met de folder en een retourenvelop in uw brievenbus gedaan. U wordt verzocht dan zo spoedig mogelijk de ingevulde en ondertekende afstandverklaring retourneren. Wanneer blijkt dat de afstandverklaring na acht dagen nog niet retour is neemt de waarnemer nogmaals contact op met de bewoner/eigenaar van het betreffende perceel. Aannemer Wanneer de aannemer, L&J Stoop Groenvoorziening, de waarne mingsformulieren via de iep ziektecoördinator heeft ontvan gen, wordt er een onderscheid gemaakt tussen zieke bomen en broedbomen. Broedbomen geven een vergroot risico van het uit vliegen van de iepenspintkever. Deze bomen worden met grote spoed verwijderd. De zieke bomen moeten binnen twee weken na melding aan de iep ziektecoördinator verwijderd worden. De aannemer maakt een afspraak met de bewoner wanneer de bomen verwijderd worden. De aannemer verwijdert alleen de aangemelde bomen. De stobbe blijft staan en wordt behandeld, zodat deze geen besmettingsge vaar meer oplevert. Wanneer u de stobbe weg wilt hebben, dan moet u dat zelf en voor eigen kosten organiseren. Wat is iepziekte? Iepziekte is een zeer besmette lijke schimmelziekte die wordt overgebracht door iepenspint- kevers of via ondergrondse wortel verbindingen tussen iepen. De kevers zorgen met een vliegbe- reik van 11 km ervoor dat ook relatief ver uit elkaar staande iepen gemakkelijk besmet kun nen worden met de schimmel. Het wortelcontact doet zich voor bij .dicht bij elkaar geplante iepen, ongeveer binnen 15 meter.; Eenmaal besmet sterft de iep door zijn eigen reactie op de schimmelinfectie. De boom stopt namelijk zijn sapstroom om te voorkomen dat de schimmel zich in alle sapgangen tot in de top kan verspreiden. Na besmetting^ door de schimmel kan een gemiddelde volwassen iep al binnen twee tot vier weken dood zijn. De razendsnelle verspreiding van de iepziekte kan slechts tot stand worden gebracht door het isoleren en omhakken van zieke bomen. Alleen via deze isolatiemaatrege len kan de ziekte 'doodbloeden', omdat de besmettingshaarden worden opgeruimd en de afstand tussen gezonde en zieke/dode iepen zodanig wordt vergroot dat er nauwelijks besmetting meer optreedt. Zelf melden Wanneer u vermoedt of zeker weet dat er op uw perceel een of meer zieke iepen staan, kunt u dit melden aan dhr. S. Verhaar van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 11. Een gemeentelijke waarnemer komt dan zo snel mogelijk bij u langs om uw per ceel te inspecteren. BHHHHHBHHHHHHHHHHHHBHHHHHHHHili Raad en -commissies Rekenkamercommissie De rekenkamercommissie vergadert donderdag 18 mei as. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergade ring begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan de volgende punten: - Agendavaststelling - Benoeming voorzitter - Inspreekrecht - Mededelingen van de voorzitter - Vaststelling Progranjmarekening 2005 Welstandscommissie Op maandag 22 mei as. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere rede nen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebben den kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 8 mei 2006. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - Bayershoffweg 32, verhoging kap woning - Oostobodaan 13, bouwen woonhuis; - Tulpencroftlaan 2, veranderen en vergroten voorportaal. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrekking hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, op vrij dag 19 mei april a.s. tussen 08.00 en 12:30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66 (Vervolg op volgende pagina) Belangrijke nummers J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) UITKIJKPOST 17 MEI 200 Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 19