Tentoonstelling Binnenstebuiten Egmond Kinderen laten wieken draaien tijdens Nationale Molen- en Gemalendag REGIO 23 Slimme Snuffeltocht Laatste klaverjasdrive Discussiëren over duurzame ontwikkeling Bloedinzameling Limmen c Akerpop zomers feest voor jong en oud Het is een intieme en gevarieerde tentoonstelling Week van de zee Huifkartocht door de duinen Ruim 2000 bezoekers bezochten de molens en gemalen 17 MEI 2006 i UITKIJKPOST REGIO - Alle speurneuzen verza melen! Wie gaat zijn neus achter na met de boswachter op woens dag 24 mei? De start is by bezoekerscentrum De Hoep om 14.30 urn* en de tocht duurt twee uur. Iedereen is welkom. Deelname kost 1,50 voor kin deren tot 12 jaar en 3,50 vanaf 12 jaar. Aanmelden vooraf is ver plicht. Aanmelden kan via www.pwn.nl/activiteiten of via 0800-7966288 (administratiekos ten). AKERSLOOT - Zaterdag 20 mei zal in café De Vriendschap de laatste klaverjasdrive van het sei zoen worden gehouden. Traditiegetrouw een drive met een prachtige pryzentafel met als hoofdprijs een heuse dvdspeler. Wie weinig of geen geluk heeft bij het klaverjassen kan zyn geluk altijd proberen met de grote ver loting want daar zijn deze prachtige prijzen ook te winnen. Men kan zich van tevoren opge ven om verzekerd te zijn van deel name onder nummer 0251- 312866 of op de avond zelf in het café. Het deelnamegeld is 3,50 per persoon. REGIO - Op donderdag 18 mei kunt u meepraten en-denken over het onderwerp: Duurzame ontwikkeling in de gemeente Castricum. De discussiebijeen komst vindt plaats van 19.30 tot 21.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in Castricum. Duurzame ontwikkeling is een breed onderwerp dat een ieder in de gemeente Castricum raakt. De gemeente heeft nagedacht over de mogelijkheden om Duurzame ontwikkeling meer aandacht te geven bij plannen en projecten in de gemeente. Binnenkort meer informatie over 'duurzaam ont wikkelen' op www.castricum.nl. LIMMEN - Op donderdag 1 juni organiseert Sanquin Bloedbank Regio Noordwest in samenwer king met het Rode Kruis een bloedinzameling in Limmen. De afnameavond vindt van 18.00 tot 20.30 uur plaats in De Vredeburg aan de Dusseldorperweg.De oproepen voor de afnameavond van 1 juni zijn inmiddels ver stuurd. Sanquin Bloedbank hoopt dat veel donors gehoor geven aan hun oproep. Het bloed is namelijk hard nodig! Naast alle trouwe donors is behoefte aan meer men sen die bereid zijn één of enkele malen per jaar een halve liter bloed af te staan om patiënten te helpen. Sanquin is dan ook voort durend op zoek naar nieuwe donors, ook in Limmen.Sanquin nodigt dan ook iedereen die gein- teresseerd is in het bloeddonor schap uit om contact op te nemen met de donoradministratie via het gratis telefoonnummer 0800- 3666736 of via de website www.sanquin.nl. U krijgt dan een informatiepakket en een aanmel- dingskaart thuisgestuurd. Wanneer u die invult, wordt u vanzelf opgeroepen voor de eer ste keuring. AKERSLOOT - Onder uitstekende weersomstandigheden werd zondag in Akersloot de eerste editie van het openluchtmuziek festival Akerpop gehouden. Vanaf 14.00 uur speelden er verschil lende bands op het Wilhelminaplein, en daarnaast waren er diver se kinderactiviteiten, zoals ponyrijden, zaklopen en schminken. Foto: Mario Sacksioni EGMOND - In samenwerking met Historisch Egmond organi seert Horo tot en met 11 juni de tentoonstelling 'Binnen stebuiten' in het Historisch Informatie Centrum te Egmond aan den Hoef. Horo is een samenwerkingsver band tussen de Zwitser Max Hofer (Basel 1953) en de Nederlander Frans Rol (Egmond 1957). In hun projecten zoeken Max en Frans naar een balans tussen ernst en humor. Vooral het laatste missen ze vaak in de hedendaagse kunst. Tevens proberen ze een evenwicht te vinden tussen het ambachtelijke handwerk en de moderne digitale technieken. Het uitgangspunt voor de expositie 'Binnenstebuiten' is het Horo project; Binnenwerk. Veertien kunstenaars hebben de volledige vrijheid gekregen om oude gebruikte tekendozen van een nieuw binnenwerk voorzien. De buitenkanten van houten tekendo zen z\jn vrijwel identiek. De verras sing zit aan de binnenkant. Pas als de deksel door de bezoeker wordt geopend, openbaart zich 'het inwendige idee'. Vorig jaar werd 'Binnenwerk' gepresenteerd op de Egmondse Kunstmarkt van 2005. Na deze succesvolle presentatie van 'Binnenwerk', ontstond het idee om een nieuwe tentoonstelling met deze kunstenaars te organise ren. Bij deze tentoonstelling krijgen de kunstenaars van Binnenwerk de gelegenheid om naast hun bydrage aan ons project ook iets meer van hun eigen werk te laten zien. Het is een intieme en gevarieerde tentoon stelling met ondermeer foto's, beel den, etsen, objecten, schilderijen en illustraties. Er zijn werken te zien van René Akkerman, Abraham Brouwer, Henk van Dijl, Marjan de Glopper, Joos Janssen, Armando Jongejan, Annemarie Kuster, Daphne Louter, Renske van der Pluijm, Cor Spil, Renata Stijl, Leo Verbruggen, Ger Viegers en Yvonne de Wilde. In de zijruimte worden fotopresentaties van de bovenstaan de kunstenaars getoond. Op de tentoonstelling worden ook een aantal Horo projecten geëxposeerd, onder andere Rondom Egmond en Carona in de vorige eeuw. De ten toonstelling is te bezichtigen vanaf 6 mei tot 11 juni op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur in het Historisch Informatie Centrum Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. BERGEN - De Week van de zee die letterlijk zorgt voor gedichten langs de kustlijn, start vrijdag 19 mei in strand paviljoen Noord in Bergen aan Zee. Dan yindt tevens de presentatie plaats van de gedichtenbundel. De Zee van de Vlaamse schrijfster Ina Stabergh. Het project heet Poëzie in de Branding. Gedichten - ook nieu we poëzie is nog welkom - wor den uitvergroot op A- formaat en stevig geplastificeerd op een paneel gelijmd, dat vervolgens aan een paal wordt gemonteerd. De palen staan aan de vloedlijn, zodat ze ook regelmatig in zee staan. De panelen staan tussen de Bergense strandpaviljoens Noord en Zuid, waar tevens een schilde rijententoonstelling wordt gehou den. Het thema van he project is: 'op reis' en de gedichten moeten uiteraard een link hebben naar de zon, zee, duin en bos. Plaatsgenoot en paaidichter Dick Borst is een van de deelnemers aan dit bijzondere project. Nieuwe 'pennenvruchten' - niet veel langer zijn dan vier tot zes regels - kunnen worden aangele verd bij Hans Haring via e-mail- adres:bonnevilleharing@hetnet.nl Wethouder Else Trap opent de tentoonstelling vrijdag 19 mei om 14.00 uur. Bergen gaat voor de vierde keer deelnemen aan de Week van de Zee. CASTRICUM - Zaterdag 27 mei kunt u met boswachter Kees Zonneveld van PWN mee voor een exclusieve huifkartocht door de duinen bij Castricum en Bakkum. Er kunnen per rit slechts 23 personen mee. Aanmelden is verplicht! Er is keuze uit twee starttijden: 10.30 of 12.45 uur. De huifkartocht kost 8.50 per persoon. Aanmelden kan via www.pwn.nl/activiteiten of de PWN-excursielijn 0800- 7966288 Bij de Katwouder Molen mochten kinderen als startsein onder begeleiding van de molenaar de wie ken laten draaien. Eigenfoto molens. Van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier waren dertien molens en gemalen open voor pubhek. Met name voor buurt bewoners een byzondere gelegen heid. Het was soms dringen op de smahe en steile trappetjes. Een buurtbewoonster van de nog bewoonde molen De Woudaap in Krommenie: ,,Mijn dóchter kijkt vanuit haar slaapkamerraam altijd naar deze molen. Ze staat ermee op en gaat ermee naar bed. Nu kan ze hem eindelijk van binnen zien." Maar ook uit Amsterdam kwamen ze op de molens af. Isa (4 jaar): „Wel spannend met die steile trap pen. Ik mocht helemaal boven kij ken en de molenaar vertelt dan hoe de molen gaat draaien. Mijn kleine broertje is helemaal gek van molens." Tegen het einde van de ochtend begon het gelukkig een beetje te waaien en konden bezoe kers genieten van de molens in bedrijf. Ook de gemalen waren open. Bijzonder, want gemalen zyn lang niet allemaal voor pubhek toegan kelijk. Voor de meeste bezoekers was het een vreemd idee dat het peilbeheer (de stand van het water peil) tegenwoordig helemaal com putergestuurd is. „Ze zorgen er toch maar mooi voor dat wij ons over wateroverlast geen zorgen hoeven maken", aldus een buurtbe woner. REGIO - De Nationale Molen- en Gemalendag werd dit jaar gehouden op zaterdag 13 mei. Voor veel buurtbewoners een prima gelegenheid om eindelijk een kijkje in de molen of het gemaal om de hoek te nemen. Al vóór 10.00 uur stonden men sen in de rij te wachten om naar binnen te mogen. By de Katwouder Molen mochten kinderen als start sein onder begeleiding van de mole naar de wieken laten draaien. Overal waren de molenaars en medewerkers van het hoogheem raadschap aanwezig om uitleg te geven. Honderden bezoekers beklommen de steile trapjes van de

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23