Controle van caravans en preventiemarkt 'Politie Keurmerk Veilig Wonen' Brandweerpost Castricum op zoek naar vrijwilligers Bellemannen exposeren in Hoeve Overslot REGIO 25 Samenwerking met de Rijksdienst voor het Wegverkeer, ANWB Wegenwacht en de brandweer Castricum CASTRICUM - De politie Castricum zal op zaterdag 20 mei tussen 10.00 en 15.30 uur een preventieve caravancontro le en een preventiemarkt 'Politie Keurmerk Veilig Wonen' houden op het parkeerterrein De Brink te Castricum. In samenwerking met de Rijksdienst voor het Wegverkeer, ANWB Wegenwacht en de brand- JCConquista Agenda LIMMEN - Het programma voor woensdag 17 mei, vrijdag 19 mei en zaterdag 20 mei bij JC Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 20 mei Een écht schilderij maken! De Kids worden vandaag echte schilders en komen thuis met een heus schilderij. Vergeet nietje 'schilderkleren' aan te trekken, want schorten alleen zijn vandaag onvoldoende. Alle kids van 4 tot en met 9 jaar zyn welkom. Conquista Kids is geopend van 10.30 tot 12.00 uur. De entree is één euro met een glaasje limona de erby. Club op Woensdag: woensdag 17 mei Van 14.00 tot 17.00 uur is de Club geopend! Er staan zes spel computers klaar en je mag zelf je eigen muziek draaien in de dj- hoék. Maar je kunt ook weer dar ten, tafeltennissen, sjoelen, pool biljarten, lekker internetten of knutselen. En hoe vind je het spe len met de Game-Cube op groot scherm? Genoeg te doen dus. Heb jij zelf ook een leuk idee of wil je iets heel anders doen? Kom op woensdag binnen en vertel het de leiding! Er wordt dan samen met jou gekeken wat er kan en moge lijk is. De Club is geopend voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kunnen jullie eens op de website www.conquista.nl kijken. Denken jullie ook even aan het opgeven voor de Roefeldag op 7 juni. Club X-tra: zaterdag 20 mei Kopspijkers! Zoals in het programma van Jack Spijkerman worden er vragen gesteld. Heb je de vraag goed, dan een lekkere klap met een hamer op een spijker geven! En voor diegene die de spijker het diepst krijgt, ligt er een prijs klaar. Dus meppen maar! De Club is voor tieners van 12 tot 16 jaar en is (gratis) geopend vanaf 19.00 tot 23.00 uur. Behalve Kopspijkers kunnen jullie ook naar de nieuwste muziek luisteren en tegelijkertijd lekker chatten en internetten. Het computereiland staat klaar. Je kunt er met vier pc's met en tegen elkaar spelen. Het kan allemaal bij Club X-tra. jouw club! CONQ Café: vrijdag 19 mei en zaterdag 20 mei Het café is een gezellige, relaxte hangplek, waar je lekker kunt chillen; biertje pakken; pooltje schieten en misschien eventjes chatten of internetten. Plof lekker neer op de heerlijke, bank en geniet. CONQ Café is geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De entree is gratis en voor iedereen vanaf 16 jaar. weer Castricum worden de cara vans op rijtechnische staat en brandveiligheid gecontroleerd. De ANWB wegenwacht zal na de con trole kleine defecten, stuk lampje et cetera, direct verhelpen. By gecon stateerde gebreken zal overigens niet worden bekeurd. Om lange wachttijden te voorkomen worden caravanbezitters die van de preven tie caravancontrole gebruik willen maken verzocht een afspraak te EGMOND - In Hoeve Overslot, gelegen in het historische hart van Egmond aan dén Hoef exposeren momenteel vier generaties van de Egmondse familie Belleman. Van deze creatieve familie kunt u werk bekijken variërend van schil- CASTRICUM - Brandweerpost Castricum organiseert op zon dag 21 mei een open dag. Van 11.00 tot 16.00 uur bent u van harte uitgenodigd in de brand weerpost aan Burgemeester Boreelstraat la in Castricum (bij de Brink). Tijdens de open dag in Castricum vinden er uiteraard een aantal demonstraties plaats, uitgevoerd door de vrijwilligers. maken op tel. 072-5494750 (dage lijks tussen 09.30 en 16.00 uur). Caravankeuring, maak telefonisch een afspraak De preventiemarkt zal worden verzorgd door bouwbedrijf derijen, keramiek, houtsnijwerk, en objecten. In de oude koeienstal van Hoeve Overslot vallen vooral de bewegende objecten uit het 'kunst en vliegwerk project' van Hans Belleman op. Aan de muren hangen onder andere schilderijen van Hilde Belleman en de keramische objec ten van Ans Belleman. In de deel Onder andere laten de vrijwilli gers zien hoe je een vlam in de pan moet blussen, of hoe de brandweer mensen uit een autowrak probeert te bevrijden. De vrijwilligers zullen tevens veel informatie geven over brandpreventie en over wat het betekent om vrijwilliger voor de brandweer te zijn. De Brandweerpost Castricum kan best nog een aantal vrijwilligers gebruiken en hoopt aan het einde van de dag een aantal aanmeldin- Dorenbos (PKVW-bedrijf) en Koster elektro. Deze bedrijven zullen laten zien wat er in de handel aanwezig is om uw woning te beveiligen tegen het inbrekersgilde by uw afwezig heid. De brandweer Castricum zal aan de hand van een demonstratie laten zien wat de gevolgen kunnen zijn van het niet juist han delen van een klein camping gastankje en preventietips geven voor op de camping. staan onder andere de bijzondere houten beelden van Arie Belleman en grootvaders klok van stamvader Dirk Belleman (1915-1997). De expositie van deze bijzondere fami lie is ieder weekend vrij te bezoeken van 14.00 tot 17.00 uur in Hoeve Overslot, Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. gen te hebben. Natuurlijk geldt dat niet alleen voor de mannen uit de gemeente, ook vrouwen kunnen zich aanmelden! Kinderen krijgen tijdens de open dag een kleurplaat uitgereikt. De kleurplaten zijn tot 15 juni weer in te leveren bij de post Castricum waarna de postcom- mandant de beste kleurplaat aan wijst. De winnaar krijgt een persoon lijke rondleiding in de brandweerka zerne en mag mee op oefening. Als POLITIEBERICHTEN Vier gewonden na brand in woning AKERSLOOT - Maandagavond even voor 23.00 uur raakten vier personen, waaronder drie kinde ren gewond bij een brand in een o woning aan hetMendelssohnplein. Een bewoonster van een naastge legen woning werd ter controle vergebracht naar het ziekenhuis. Drie panden raakten door de brand onbewoonbaar. Omstreeks 22.50v uur ontdekte een buurtbe woonster dat er brand was uitge broken aan de achterzijde van de woning. Op dat moment bevon den zich nog vier personen in de woning. De moeder van het gezin en drie kinderen in de leeftijd van 7 tot 13 jaar. Zij wisten op tijd de woning te verlaten. Twee van de drie kinderen hadden brandwon den. De oudste jöngen en zijn moeder hebben mogelijk rook ingeademd. Allen zijn vervoerd naar ziekenhuizen in Alkmaar en Beverwijk.De brandweer heeft het vuur geblust met assistentie van korpsen Limmen en Heiloo. Rond 01.00 uur werd het sein 'brand meester' gegeven. De woning waar de brand was uitge broken raakte zwaar beschadigd. De twee daarnaast gelegen woningen raakten hadden brand- rook- en waterschade waardoor ook deze woning enige tijd niet bewoonbaar zullen zijn. Over het ontstaan van de brand bestaat op dit moment nog geen duidelijk heid. Gevonden en verloren in Castricum CASTRICUM - Tussen 8 en 15 mei zijn de volgende voorwerpen als gevonden of verloren opgege ven bij Politie Noord Holland Noord, afdeling Castricum Limmen Akersloot: Verloren in Castricum Sleutelbos 4x, zwart tasje met kappersspullen, witte damestas met portemonnee Kinderpetje orar\je/blauw, horloge met zilve ren band blauw kleurig klokje merk FOSSIL, GSM Vodafone Alcatel, rode knip portemonnee, brede gouden schakelarmband. Gevonden in Castricum Sleutels 2x, kinderwagen met zit ting blauw/wit, geld, kleine zwart leren portemonnee met onder andere geld en Deen bonnetjes Gevonden in Limmen Mapje met onder andere Duitse ID-kaart op naam Schirrmacher Verloren in Limmen Bril goud/blauw kleurig montuur Verloren in Akersloot Zwarte portemonnee met rijbe wijs en diverse pasjes laatste staat natuurlijk al het materi eel (onder andere de tankautospui ten) gereed en kunt u de post van binnen bewonderen. De open dag is de laatste van de serie van drie open dagen in de gemeente Castricum. De posten Limmen en Akersloot gingen aan de open dag van post Castricum vooraf. Ook op deze open dag zetten vele vrijwilligers zich weer in om onze brandweer te promoten. Werk van Hans Belleman,- Vleugel te zien in Hoeve Oversloot. Eigen foto Schilderijen, keramiek, houtsnijwerk, en objecten UITKIJKPOST 17 MEI 2006

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 25